Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 07.06.2008 16:00

jdubowski napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D


W linku który podał Kokos0 jest opis jak ominąć odcinek autostrady między granicą austriacko-słoweńską a rondem przed Mariborem.
Nie zauważają tam problemu H2 w samym Mariborze.


A nie prawda. Oto wariant który juz dawno podałem. W Mariborze wjeżdżamy dopiero na drogę nr 1 czyli juz za Hitrą Cestą:

W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 na Spielfeld.
Drogą B67 jedziemy do granicy i w Słowenii kontynuujemy drogą 437 aż do ronda przed Mariborem.
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i za chwilę w prawo.
Przejeżdżamy pod autostradą i skręcamy w lewo w ulicę Sentilijska Cesta.
Jedzieny w kierunku centrum. Ulica zmienia się w Partizanska. Skręcamy w prawo tak jak ona prowadzi.
Nastepnie skręcamy w lewo w Titova Cesta przejeżdzamy przez rzekę kontynuujemy Titova Cesta .
Wreszcie skrecamy w lewo w Ptujska Cesta (droga nr 1) i kontynuujemy w kierunku Ptuj Reszta po staremu.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 07.06.2008 21:09

Bierut napisał(a):
jdubowski napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D


W linku który podał Kokos0 jest opis jak ominąć odcinek autostrady między granicą austriacko-słoweńską a rondem przed Mariborem.
Nie zauważają tam problemu H2 w samym Mariborze.


A nie prawda. Oto wariant który juz dawno podałem. W Mariborze wjeżdżamy dopiero na drogę nr 1 czyli juz za Hitrą Cestą:


Jasne, ale na tej chorwackiej stronie o tym nie piszą.
Hitrą Cestę oczywiście da się objechać na kilka sposobów, np. przez Lenart i Ptuj albo kierując sie z ronda na droge nr 3 w przeciwnym niż radzisz kierunku i po kilku kilometrach zjeżdżając do Mariboru na droge nr 1.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 09.06.2008 08:36

Ale ja nie ruzumiem twojej rozterki. Drogi glowne np. 1 nie beda podlegac oplacie. Tylko autostrady i drogi szybkiego ruchu oznaczone H. Podajac objazd nie ma mowy o takich drogach.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 10.06.2008 14:07

... juz nic nie wiem 8O ,
mam mętlik w głowie 8O , czy jechać przez Węgry 86-ką, czy jechać starą drogą i ominąc autostrade jak radzi Bierut, a może bez stresu jechać na Lenart i potem Ptuj 8O :?: :?: :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.06.2008 15:55

A co z króciutkim odcinkiem autostrady przed Macelj?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 10.06.2008 17:32

Sławomir Wocial napisał(a):A co z króciutkim odcinkiem autostrady przed Macelj?


Tam jest jakiś kawałek autostrady? Po słoweńskiej stronie granicy?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2008 08:19

Tak niektórzy twierdzą, od Gruskovje. Jedyna trasa do Macelj. Nie sprawdzałem tego osobiście, wiem to od osoby która mieszka w Zadarze.
Basman
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basman » 11.06.2008 11:18

Ja mam pytanie, czysto teoretyczne
czy na granicy A-Slo można kupić winety i gdzie dokładnie
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 11.06.2008 11:24

Trzeba poczekać aż pierwsi śmiałkowie przejadą trasą omijającą autostrady i hitre cesty po 1.07. Kurcze ja wyjeżdżam 06.07. i obawiam się że mogę nie doczekać relacji.
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 11.06.2008 11:50

pablo2222 napisał(a):Trzeba poczekać aż pierwsi śmiałkowie przejadą trasą omijającą autostrady i hitre cesty po 1.07. Kurcze ja wyjeżdżam 06.07. i obawiam się że mogę nie doczekać relacji.


ja też jadę 06.07 i też czekam na relację.
ale sądzę, że nie powinno być problemów z objechaniem płatnych odcinków.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2008 12:25

jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 11.06.2008 13:33

Sławomir Wocial napisał(a):Tak niektórzy twierdzą, od Gruskovje. Jedyna trasa do Macelj. Nie sprawdzałem tego osobiście, wiem to od osoby która mieszka w Zadarze.


W zeszłym roku od strony Słowenii była droga w dolince wzdłuz rzeki, z koleinami prawie jak u nas. Autostrady tam żadnej nie było.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 11.06.2008 16:46

maar napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Trzeba poczekać aż pierwsi śmiałkowie przejadą trasą omijającą autostrady i hitre cesty po 1.07. Kurcze ja wyjeżdżam 06.07. i obawiam się że mogę nie doczekać relacji.


ja też jadę 06.07 i też czekam na relację.
ale sądzę, że nie powinno być problemów z objechaniem płatnych odcinków.

jedźcie, jedźciei i piszcie potem relacje z podróży, podzielcie się swoimi doświadczeniami :!: :!: :!:
babel28
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) babel28 » 11.06.2008 18:23

Witam.
Dołączyłem do Was dzisiaj. Jadę do CRO w piatek to jest 13.06.08.
Wracam przed 01.07.08 zobaczę jak wyglądają te objazdy i po powrocie postaram się coś opisać :)

P.S.
Będę miał okazję oglądać mecz Polska - Chorwacja u Chorwatów...
muszę się bać ???
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 11.06.2008 20:47

babel28 napisał(a):Witam.
Dołączyłem do Was dzisiaj. Jadę do CRO w piatek to jest 13.06.08.
Wracam przed 01.07.08 zobaczę jak wyglądają te objazdy i po powrocie postaram się coś opisać :)

P.S.
Będę miał okazję oglądać mecz Polska - Chorwacja u Chorwatów...
muszę się bać ???


Dwa lata temu byłem na Ciovo w czasie mistrzostw w Niemczech. Mecze oglądaliśmy u Gospodarza Chorwata z jego zięciem i Czechami, którzy mieszkali w naszym budynku. Atmosfera była super, rzeczowe uwagi w czasie meczu, rakija ... Owszem nie było meczu między naszymi drużynami ale jeżeli jesteś "normalnym" kibicem to wszystko będzie OK. Chorwaci docenią Twoją postawę kibica za swoją drużyną. Wyjeżdżając 2 lata temu po mistrzostwach wszystko co miałem biało-czerwone z piłką córki włącznie zostawiłem gospodarzom.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone