Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 02.06.2008 18:18

Jak się nie przeciwstawimy takim działaniom (w naszej uni) to w 2009r będziemy mieć tylko roczne winiety za może jakieś 70euro. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl to adres naszej ambasady w Słoweni, adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl a tu ambasada Słoweni w Polsce, proponuję tam wysyłać skargi to może to coś da.
mad
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mad » 05.06.2008 23:41

Witam
Nie wiem czy ktoś o tym pisał wcześniej ponieważ nie śledziłem od początku tego wątku.
Mówią czasami, że Polak potrafi:d
Mam "pomysła:d" może głupi ale da sie zrobić, trzeba byłoby tylko troche zaufania do innych, no ale tutaj to raczej wiekszość darzy siebie zaufaniem.
Słuchajcie a jakby tak jedna osoba jadąca po wprowadzeniu tych winietek przykleiła to na szybę ale poprzez np. na taśme przezroczystą (taka tasme dało by się odkleić i nakleić jeszcze raz:d) a później na forum np. mogła sprzedać taką winietke? ważność jej to 6miechów.
Co o tym myślicie? głupie co:D:D:D:D:D
Szczerze mówiąc to pewnie jak będę jechał w lipcu to strace te 35E, wypad bedzie kosztował min. 1000E to czym jest te 35E (tak pewno wiekszość podchodzi , ale z drugiej strony to zawsze o 35E wiecej do wydania na miejscu:D)
Ale może ktoś się pokusi na ten pomysł i zda relacje jak to wyglada.

Pozdrawiam.

A tak swoja drogą, to wiecie co faktycznie Chorwacja uzależnia, nie myślałem o niej prawie w ogóle, ostatnio poczytałem was i zatęskniłem tak że za wszelką cenę szukam argumentów w domu żeby tylko pojechać:D (byłem we Włoszech, ale to nie to:()
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 06.06.2008 00:25

Obawiam się że winieta która jest przyklejona w inny sposób niż mówi instrukcja obsługi, jest po prostu nieważna. Słoweńcy raczej napewo się połapią o co chodzi :P :P :P
A poza tym to sądząc po liczbe wyjeżdzających to jedna winieta nie wystarczy dla wszystkich :)
Pozdrawiam !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2008 00:33

Na kuponie zapewne trzeba wpisać nr rej, samochodu

Obrazek

A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro :wink: :lol:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 06.06.2008 05:18

Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.06.2008 06:50

kokos0 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D


W linku który podał Kokos0 jest opis jak ominąć odcinek autostrady między granicą austriacko-słoweńską a rondem przed Mariborem.
Nie zauważają tam problemu H2 w samym Mariborze.
Ostatnio edytowano 06.06.2008 14:15 przez jdubowski, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2008 07:44

mad napisał(a):Witam
Nie wiem czy ktoś o tym pisał wcześniej ponieważ nie śledziłem od początku tego wątku.
Mówią czasami, że Polak potrafi:d
Mam "pomysła:d" może głupi ale da sie zrobić, trzeba byłoby tylko troche zaufania do innych, no ale tutaj to raczej wiekszość darzy siebie zaufaniem.
Słuchajcie a jakby tak jedna osoba jadąca po wprowadzeniu tych winietek przykleiła to na szybę ale poprzez np. na taśme przezroczystą (taka tasme dało by się odkleić i nakleić jeszcze raz:d) a później na forum np. mogła sprzedać taką winietke? ważność jej to 6miechów.
Co o tym myślicie? głupie co:D:D:D:D:D
Szczerze mówiąc to pewnie jak będę jechał w lipcu to strace te 35E, wypad bedzie kosztował min. 1000E to czym jest te 35E (tak pewno wiekszość podchodzi , ale z drugiej strony to zawsze o 35E wiecej do wydania na miejscu:D)
Ale może ktoś się pokusi na ten pomysł i zda relacje jak to wyglada.

Pozdrawiam.

A tak swoja drogą, to wiecie co faktycznie Chorwacja uzależnia, nie myślałem o niej prawie w ogóle, ostatnio poczytałem was i zatęskniłem tak że za wszelką cenę szukam argumentów w domu żeby tylko pojechać:D (byłem we Włoszech, ale to nie to:()



:roll: :?
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 06.06.2008 08:48

jdubowski napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D


W linku który podał Kokos0 jest opis jak ominąć odcinek autostrady między granicą austriacko-słoweńską a rondem przed Mariborem.
Nie zauważają tam problemu H2 w zamym Mariborze.


Sam osobiście opisałem cały objazd biorąc pod uwagę obwodnicę w Mariborze. Poszukajcie na początkowych stronach tego tematu. Potem dopiero pojawił się wariant przez Lenart. Tak więc są conajmniej 2 trasy do wyboru szczegółowo rozpisane !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2008 09:24

kokos0 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
A do jadącym do Sukosanu też zalecane jest nie płacenie 35 euro[/url] :wink: :lol:


Co miałeś z tą odpowiedzią na myśli :?: właśnie się tam wybieram w lipcu :D


Na stronie jest pokazany objazd autostrady i chytrej cesty dla jadących przez Maribor w kierunku na Zagrzeb :lol:
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 06.06.2008 09:47

Dzisiaj rozmawiałem z kierowcą chorwackim, który przyjechał do nas po towar, o tych winietach.
Powiedział mi, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał z policjantem słoweńskim i ten mu powiedział, że z tymi winietami nic do końca nie wiadomo. Nie wiadomo czy na pewno od 1 lipca i czy nie będzie winiet krótszych.

Widać, że bałagan dokładnie taki sam jak u nas. Do 30 czerwca nikt konkretnie nie będzie wiedział co i jak. :lol:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.06.2008 10:30

Janusz Bajcer napisał(a):Na stronie jest pokazany objazd autostrady i chytrej cesty dla jadących przez Maribor w kierunku na Zagrzeb :lol:


Objazd autostrady. Co do chytrej cesty to sugestii tam brak.
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 06.06.2008 13:09

maar napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kierowcą chorwackim, który przyjechał do nas po towar, o tych winietach.
Powiedział mi, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał z policjantem słoweńskim i ten mu powiedział, że z tymi winietami nic do końca nie wiadomo. Nie wiadomo czy na pewno od 1 lipca i czy nie będzie winiet krótszych.

Widać, że bałagan dokładnie taki sam jak u nas. Do 30 czerwca nikt konkretnie nie będzie wiedział co i jak. :lol:


Wczoraj napisałem e-mail'a do zarzadu słoweńskich autostrad z zapytaniem, czy napewno jazda po Hitra Cesta biegnącej już bezpośrednio przez Maribor też będzie wymagać winiety.
Odpowiedzieli że jak oczywiście jak najbardziej - od pętli "Šentilj" przez całą drogę H2 do Gruškovje, z wyłączeniem chyba samego ronda przed Mariborem (bo niewiem po co rozbili na dwa podpunkty):

At 1 th of July 2008 the use of vignettes will be mandatory for the following sections on the way from Šentilj to Gruškovje:
    E59 Šentilj - Pesnica
    H2 Pesnica - Slivnica.


Pytałem również o przybliżony termin wprowadzenia winiet na krótszy okres czasu np.10 dniowych - w najbliższym czasie nie będzie takowych. :evil:

Podaję linka do całej odpowiedzi (in english): http://croatian.eu.interia.pl/slo.txt piszą tam m.in. jakie odcinki będą podlegały opłatom w 2009 :wink:
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 06.06.2008 16:04

Dziekan napisał(a):
maar napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kierowcą chorwackim, który przyjechał do nas po towar, o tych winietach.
Powiedział mi, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał z policjantem słoweńskim i ten mu powiedział, że z tymi winietami nic do końca nie wiadomo. Nie wiadomo czy na pewno od 1 lipca i czy nie będzie winiet krótszych.

Widać, że bałagan dokładnie taki sam jak u nas. Do 30 czerwca nikt konkretnie nie będzie wiedział co i jak. :lol:


Wczoraj napisałem e-mail'a do zarzadu słoweńskich autostrad z zapytaniem, czy napewno jazda po Hitra Cesta biegnącej już bezpośrednio przez Maribor też będzie wymagać winiety.
Odpowiedzieli że jak oczywiście jak najbardziej - od pętli "Šentilj" przez całą drogę H2 do Gruškovje, z wyłączeniem chyba samego ronda przed Mariborem (bo niewiem po co rozbili na dwa podpunkty):

At 1 th of July 2008 the use of vignettes will be mandatory for the following sections on the way from Šentilj to Gruškovje:
    E59 Šentilj - Pesnica
    H2 Pesnica - Slivnica.


Pytałem również o przybliżony termin wprowadzenia winiet na krótszy okres czasu np.10 dniowych - w najbliższym czasie nie będzie takowych. :evil:

Podaję linka do całej odpowiedzi (in english): http://croatian.eu.interia.pl/slo.txt piszą tam m.in. jakie odcinki będą podlegały opłatom w 2009 :wink:


Napisali, że wysyłają Ci mapę z zaznaczonymi odcinkami płatnymi - mógłbyś zamieścić ją na forum lub/i wysłać na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2008 16:45

jdubowski napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na stronie jest pokazany objazd autostrady i chytrej cesty dla jadących przez Maribor w kierunku na Zagrzeb :lol:


Objazd autostrady. Co do chytrej cesty to sugestii tam brak.


Wygląda na to , że Polacy lepiej niż Chorwaci wiedzą jak ominąć chytrą cestę i autostradę w Mariborze :wink: - ale za to Chorwaci umieją lepiej budować autostrady. :lol: :lol:
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 06.06.2008 17:03

Pałasz napisał(a):
Dziekan napisał(a):
maar napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kierowcą chorwackim, który przyjechał do nas po towar, o tych winietach.
Powiedział mi, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał z policjantem słoweńskim i ten mu powiedział, że z tymi winietami nic do końca nie wiadomo. Nie wiadomo czy na pewno od 1 lipca i czy nie będzie winiet krótszych.

Widać, że bałagan dokładnie taki sam jak u nas. Do 30 czerwca nikt konkretnie nie będzie wiedział co i jak. :lol:


Wczoraj napisałem e-mail'a do zarzadu słoweńskich autostrad z zapytaniem, czy napewno jazda po Hitra Cesta biegnącej już bezpośrednio przez Maribor też będzie wymagać winiety.
Odpowiedzieli że jak oczywiście jak najbardziej - od pętli "Šentilj" przez całą drogę H2 do Gruškovje, z wyłączeniem chyba samego ronda przed Mariborem (bo niewiem po co rozbili na dwa podpunkty):

At 1 th of July 2008 the use of vignettes will be mandatory for the following sections on the way from Šentilj to Gruškovje:
    E59 Šentilj - Pesnica
    H2 Pesnica - Slivnica.


Pytałem również o przybliżony termin wprowadzenia winiet na krótszy okres czasu np.10 dniowych - w najbliższym czasie nie będzie takowych. :evil:

Podaję linka do całej odpowiedzi (in english): http://croatian.eu.interia.pl/slo.txt piszą tam m.in. jakie odcinki będą podlegały opłatom w 2009 :wink:


Napisali, że wysyłają Ci mapę z zaznaczonymi odcinkami płatnymi - mógłbyś zamieścić ją na forum lub/i wysłać na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam


Heh problem w tym, że zapomnieli załączyć :twisted: . Ale podejrzewam że chcieli wysłać tą co jest na ich stronie www http://www.cestnina.si/doc/pdf/cestninske%20postaje%2031.1.2006.pdf
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone