Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2008 22:20

petr napisał(a):....Koszt tej winiety to okolo 120zl przy calosci kosztow jakie ponosi sie od wyjazdu spod domu do powrotu to kwota wydana na winiety jest niczym....

To nie o lament chodzi.
Każdy towar ma swoją cene - a ten krótki odcinek, gdzie nie zdążysz piątki wrzucic bo przejedziesz szlaban chorwacki :wink: akurat tych 35 ojro wart nie jest. I to jest ta cała filozofia.
Gdyby Ci wrzucili 35 ojro za przejazd "autostradą" z Krakowa do Katowic (dłuższy odcinek od tej słoweńskiej) to też uważałbyś, że no problem :?:
A dodatkowo w Słoweni zabulisz za nic 35 ojro i będziesz stał jeszcze w korku :roll:
Tak, że zgodzę się z Toba, że w całokształcie budżetu wakacyjnego te 35 ojro to nic ale moim zdaniem płacąc za to "coś" aż tyle to tak samo jakbyś wywalił tą kase przez okno samochodu :wink:
W tym wypadku płacisz za coś czego nie otrzymujesz - no nie, może korki gratis :lol:
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 01.06.2008 22:29

Piotrek_B napisał(a):W tym wypadku płacisz za coś czego nie otrzymujesz - no nie, może korki gratis :lol:


Placisz za co otrzymujesz tyle ze nikt z nas nie jest w stanie tego wykorzystac bo jezdzimy tam raz w roku, a cena 35 Euro za pol roku nie jest kwota wygorowana, problemem jest ze nie ma winiet tygodniowych , dwu tygodniowych miesiecznych itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2008 22:58

petr napisał(a):....problemem jest ze nie ma winiet tygodniowych , dwu tygodniowych miesiecznych itp.

O tym właśnie pisałem na poprzedniej stronie.
Jakby zrobili to tak jak choćby w A, SK, CZ czy HU to nikt by nie ściemniał bo to jest właśnie logiczna zaplata za przejazd.
Wprowadzanie winiet rocznych czy półrocznych bez żadnej alternatywy to......nabijanie kasy za nic, szczególnie, że ich autostrady pomimo dobrej nawierzchni są delikatnie mówiąc mało przepustowe.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Nie wyjaśnione do końca...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 01.06.2008 23:21

jdubowski napisał(a):Te numery dróg i nazwy ulic są widoczne w viamichelin.com, zresztą tą samą drogę proponowałem w moim poście z 20-05-2008 14:26 w tym wątku.


Dzięki. Znalazłem. Jeślibym ja wybrał tę trasę to chyba bym jechał tą 710 aż do samego Ptuja. Podejrzewam, że jest mniej zatłoczona, niż główny szlak - Ptuj - Maribor
Pozdrawiam
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006
Re: Nie wyjaśnione do końca...

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 01.06.2008 23:25

Mosqito napisał(a):
Możesz zdradzić skąd wziąłeś te nazwy ulic i numery dróg ?

- a choćby stąd:
http://wikimapia.org/#lat=46.5535484&lo ... 28&m=m&v=2

:-)
McGregot
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGregot » 02.06.2008 00:04

FUX napisał(a):Ktos w jednym wątku o nawigacji wrzucal mapę Cro.



Starczy zjechać w Spielfeld na E/B 67 (Mariborska Cesta), na rondku na 3, pierwsza w prawo, druga w lewo (Sentilijska Cesta), później (Partizancka Cesta), następnie w lewo (Titova Cesta), dojeżdżamy do drogi nr 1 i w lewo (Cesta Proletarskich Brigad), przed sobą mamy sławne skrzyżowanie z H2 z tradycyjnymi koreczkami i przed nami niepłatna PTUJSKA.
Całość 4,5 km więcej, niz autostradą!!!!!

Uffff.

To juz koniec objazdu.....


Pytanie jedno:
Kiedy Słoweńców szlag trafi, jak w sobotni ranek z domu na ulice nie będą mogli wyjechać. Przejazd wg. mojego wariantu jest nie do obliczenia....

:mrgreen:


Jest tu pewna nieścisłość z Titova Cesta (a właściwie już Trzaska Cesta) nie ma wjazdu na jedynkę! Trzeba przejechać ję pod wiaduktem a następnie pierwsza w lewo po ok 100 metrach (Vodovodna) i znowu w lewo (Beloruska), dopiero teraz wjeżdżamy na jedynkę.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2008 07:42

McGregot napisał(a):
FUX napisał(a):Ktos w jednym wątku o nawigacji wrzucal mapę Cro.



Starczy zjechać w Spielfeld na E/B 67 (Mariborska Cesta), na rondku na 3, pierwsza w prawo, druga w lewo (Sentilijska Cesta), później (Partizancka Cesta), następnie w lewo (Titova Cesta), dojeżdżamy do drogi nr 1 i w lewo (Cesta Proletarskich Brigad), przed sobą mamy sławne skrzyżowanie z H2 z tradycyjnymi koreczkami i przed nami niepłatna PTUJSKA.
Całość 4,5 km więcej, niz autostradą!!!!!

Uffff.

To juz koniec objazdu.....


Pytanie jedno:
Kiedy Słoweńców szlag trafi, jak w sobotni ranek z domu na ulice nie będą mogli wyjechać. Przejazd wg. mojego wariantu jest nie do obliczenia....

:mrgreen:


Jest tu pewna nieścisłość z Titova Cesta (a właściwie już Trzaska Cesta) nie ma wjazdu na jedynkę! Trzeba przejechać ję pod wiaduktem a następnie pierwsza w lewo po ok 100 metrach (Vodovodna) i znowu w lewo (Beloruska), dopiero teraz wjeżdżamy na jedynkę.

Z tej mojej mapy to nie wynika, ale dobrze, że zwróciłeś na ten fakt uwagę. Ważne, że nie ma większych utrudnien w tej kwestii.
kruk68
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kruk68 » 02.06.2008 09:13

A czy ktoś próbował innej trasy niz wyzej opisana?
Np.
Drogą B69 na Lichendorf i Mureck.
Przejście graniczne - Trate Vratji vrh
potem droga 433 przez Slovenie do Lenart v Slov. Goricach która przechodzi w drogę nr 229 na Ptuj idroga nr 2 do Zgornja Hajdana
A stamtąd juz wiadomo co i jak - droga 9/E59 do granicy z Cro
Nie jechałem wiec proszę o opinie jak ktoś pojedzie.
Trase wytyczyłem sobie z Viamichelin
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 02.06.2008 10:08

petr napisał(a):Dziwi mnie ten wielki lament na wprowadzeniem przez Slowencow winiet, ich kraj i widac ze dbaja o swoje interesy i maja do tego prawo. Koszt tej winiety to okolo 120zl przy calosci kosztow jakie ponosi sie od wyjazdu spod domu do powrotu to kwota wydana na winiety jest niczym, przeciez to koszt obiadu w sredniej knajpie a duza czesc placze tu jakby to im tak rujnowalo budzet ze nie sa w stanie tam jechac i zmuszeni sa szuakc alternatywnej drogi przez jakies zadupia lokalnymi drogami.


przepraszam, że pytam. ale mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.
jechałeś przez SLO drogą przez Maribor (Graz -Maribor - Zagrzeb)??
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 02.06.2008 10:58

maar napisał(a):
przepraszam, że pytam. ale mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.
jechałeś przez SLO drogą przez Maribor (Graz -Maribor - Zagrzeb)??


Wiem o czym pisze, jechalem ta droga wielokrotnie z ta roznica ze jezdze tamtedy zawsze okolo wtorku i nigdy nie napotkalem tam na korki, dodam ze jezdzimy juz w srodku sezonu bo zawsze w lipcu.

Jak juz wczesniej napisalem Slowency dbaja o swoj interes i napewno tego nie zmienia komu sie niepodoba niech rezygnuje - zapewne taka jest ich argumentacja
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 02.06.2008 11:28

No nie dokońca mogą dbać tylko o swoje interesy. Słowenia jest członkiem Unii Europejskiej i musi stosować zasady wspólnotowe. Jest jeszcze coś takiego jak zasady wzajemności. Słoweniec jadący przez Austrię może wybrać dogodniejszy okres opłacanej winiety. Według mnie to zwykłe świństwo ze strony Słoweńców. Na pewno pojadę drogą alternatywną. Płacenie 120 zł za przejazd odcinkiem 35 km to dla mnie za drogo. Jak widać z opisanego wątku na forum nie jestem odosobniony.
Pozdrawiam[/list]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2008 11:59

McGregot napisał(a):Jest tu pewna nieścisłość z Titova Cesta (a właściwie już Trzaska Cesta) nie ma wjazdu na jedynkę! Trzeba przejechać ję pod wiaduktem a następnie pierwsza w lewo po ok 100 metrach (Vodovodna) i znowu w lewo (Beloruska), dopiero teraz wjeżdżamy na jedynkę.


Czołem, napisz proszę czy osobiście to sprawdziłeś czy z innych źródeł masz info ? Pytam, bo zrobiłem powiększenie tej krzyżówki w Google Earth i widać tam zwykłe skrzyżowanie ze światłami a nie wiadukt, o którym piszesz !!

Obrazek

Ale może na tej krzyżówce jest zakaz skrętu w lewo. Odpisz proszę.

W drogę powrotną tzn z Ptuja przez Maribor do Grazu nie ma problemu bo jest nawet specjalnie wydzielony pas do prawoskrętu.
McGregot
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGregot » 02.06.2008 12:41

Mosqito napisał(a):
McGregot napisał(a):Jest tu pewna nieścisłość z Titova Cesta (a właściwie już Trzaska Cesta) nie ma wjazdu na jedynkę! Trzeba przejechać ję pod wiaduktem a następnie pierwsza w lewo po ok 100 metrach (Vodovodna) i znowu w lewo (Beloruska), dopiero teraz wjeżdżamy na jedynkę.


Czołem, napisz proszę czy osobiście to sprawdziłeś czy z innych źródeł masz info ? Pytam, bo zrobiłem powiększenie tej krzyżówki w Google Earth i widać tam zwykłe skrzyżowanie ze światłami a nie wiadukt, o którym piszesz !!


Ale może na tej krzyżówce jest zakaz skrętu w lewo. Odpisz proszę.

W drogę powrotną tzn z Ptuja przez Maribor do Grazu nie ma problemu bo jest nawet specjalnie wydzielony pas do prawoskrętu.


Moje spostrzeżenia wynikały z przestudiowania viamichelin. Na Twoim skanie wyeaźnie widać 2 pasy do skrętu w lewo!! Więc przyznaję, że Ty i FUX macie rację!
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 02.06.2008 17:08

pablo2222 napisał(a):No nie dokońca mogą dbać tylko o swoje interesy. Słowenia jest członkiem Unii Europejskiej i musi stosować zasady wspólnotowe. Jest jeszcze coś takiego jak zasady wzajemności. Słoweniec jadący przez Austrię może wybrać dogodniejszy okres opłacanej winiety. Według mnie to zwykłe świństwo ze strony Słoweńców. Na pewno pojadę drogą alternatywną. Płacenie 120 zł za przejazd odcinkiem 35 km to dla mnie za drogo. Jak widać z opisanego wątku na forum nie jestem odosobniony.
Pozdrawiam[/list]

Dlatego proszę, zamiast się kłócić piszmy e-maile do ambasad, niech wiedzą że to nieuczciwy biznes na turystach.
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 02.06.2008 17:19

petr napisał(a):Dziwi mnie ten wielki lament na wprowadzeniem przez Slowencow winiet, ich kraj i widac ze dbaja o swoje interesy i maja do tego prawo. Koszt tej winiety to okolo 120zl przy calosci kosztow jakie ponosi sie od wyjazdu spod domu do powrotu to kwota wydana na winiety jest niczym, przeciez to koszt obiadu w sredniej knajpie a duza czesc placze tu jakby to im tak rujnowalo budzet ze nie sa w stanie tam jechac i zmuszeni sa szuakc alternatywnej drogi przez jakies zadupia lokalnymi drogami.
tu nie chodzi o kase, ale o zasade!!!!pazerni dwa razy traca!! ja zaoszczedze niewiele, ale im zarobic NIE DAM!!
Ostatnio edytowano 03.06.2008 10:52 przez pingwinek, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone