Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 29.05.2008 13:39

Seavolv napisał(a):
Zibuś napisał(a):
pablo2222 napisał(a):A gów.. zgarną. Większość pojedzie drogami niepłatnymi. Hitry dwa razy traci :lol:


Co racja to racja :!:


A kto pojedzie bocznymi? Chyba Polacy ja tam nie będę żałował 35 Euro tylko po to żeby jechać bocznymi drogami jak mam autostradę. A pewnie jadąc bocznymi nie dość że spalimy więcej to jeszcze stracimy czas (na którym mi akurat zależy)
Ale wolny wybór każdy robi jak chce.




a moim skromnym zdanem -Słoweńcy szukają kasy na siłę nie dając nic w zamian , trzeba szukac drogi alternatywnej, nie zapłacę im kasy za "coś" w stylu autostrady :twisted:
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 29.05.2008 14:26

Łukasz napisał(a):Jak ich wnerwi to cos nowego wymyslą. Ale akurat ich to trochę rozumiem. Musza cały sezon ogladać sznur aut pomiedzy dwoma granicami a nic z tego nie mają. Kombinują więc jak umieją.


Jak to nie maja ? Przeciez wszyscy tankuja w Slowenii bo najtaniej po drodze. A w sklad paliwa wchodza podatki.
P.S. A czy my mamy cos z tego, ze ze wschodu na zachod i z powrotem jezdzi mnostwo TIR-ow ?
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 29.05.2008 16:07

Jak to nie maja ? Przeciez wszyscy tankuja w Slowenii bo najtaniej po drodze.


nigdy nie tankowałem na Słowenii-szkoda czasu szukać PLINU :lol:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.05.2008 18:50

Kacper111 napisał(a):Jak to nie maja ? Przeciez wszyscy tankuja w Slowenii bo najtaniej po drodze.


nigdy nie tankowałem na Słowenii-szkoda czasu szukać PLINU :lol:



Na każdej stacji na której tankowałem w Słowenii był też gaz...
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 29.05.2008 19:18

Łukasz napisał(a):A coś się zmieniło na tej trasie? Jak byłem ostatni raz to zaraz za granicą można było zjechać na bok i wyjechać na rondzie przed Mariborem. Biorąc pod uwagę czas spędzony na opłate na bramce to było szybciej niz autostradą.


W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 na Spielfeld.
Drogą B67 jedziemy do granicy i w Słowenii kontynuujemy drogą 437 aż do ronda przed Mariborem.
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 dalej na lenart i ptuj :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2008 19:34

A po co takie kolo przez Lenart i Ptuj? 8O
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.05.2008 19:44

FUX napisał(a):A po co takie kolo przez Lenart i Ptuj? 8O


Żeby nie płacic za winietę na drogę szybkiego ruchu H2 na pdcinku między rondem a centrum Mariboru.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 29.05.2008 19:50

jdubowski napisał(a):
Kacper111 napisał(a):Jak to nie maja ? Przeciez wszyscy tankuja w Slowenii bo najtaniej po drodze.


nigdy nie tankowałem na Słowenii-szkoda czasu szukać PLINU :lol:



Na każdej stacji na której tankowałem w Słowenii był też gaz...



ale chyba nie po 02.00 nad ranem??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2008 20:24

jdubowski napisał(a):
FUX napisał(a):A po co takie kolo przez Lenart i Ptuj? 8O


Żeby nie płacic za winietę na drogę szybkiego ruchu H2 na pdcinku między rondem a centrum Mariboru.

A czytałeś moj post na poprzedniej stronie?
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 30.05.2008 10:21

FUX napisał(a):Ktos w jednym wątku o nawigacji wrzucal mapę Cro.



Starczy zjechać w Spielfeld na E/B 67 (Mariborska Cesta), na rondku na 3, pierwsza w prawo, druga w lewo (Sentilijska Cesta), później (Partizancka Cesta), następnie w lewo (Titova Cesta), dojeżdżamy do drogi nr 1 i w lewo (Cesta Proletarskich Brigad), przed sobą mamy sławne skrzyżowanie z H2 z tradycyjnymi koreczkami i przed nami niepłatna PTUJSKA.
Całość 4,5 km więcej, niz autostradą!!!!!

Uffff.

To juz koniec objazdu.....


Pytanie jedno:
Kiedy Słoweńców szlag trafi, jak w sobotni ranek z domu na ulice nie będą mogli wyjechać. Przejazd wg. mojego wariantu jest nie do obliczenia....

:mrgreen:


masz kłopoty z oczami??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.05.2008 10:24

A co, przeszkadza Ci? 8)
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 30.05.2008 11:12

FUX napisał(a):A co, przeszkadza Ci? 8)


trochę.
trudno się to czyta, nie dość, że takie "bukwy" to jeszcze ta gramatyka.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.05.2008 11:17

maar napisał(a):
FUX napisał(a):A co, przeszkadza Ci? 8)


trochę.
trudno się to czyta, nie dość, że takie "bukwy" to jeszcze ta gramatyka.

Możesz napisać wierszem....
:wink:
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 30.05.2008 11:54

adam11 napisał(a):
Łukasz napisał(a):A coś się zmieniło na tej trasie? Jak byłem ostatni raz to zaraz za granicą można było zjechać na bok i wyjechać na rondzie przed Mariborem. Biorąc pod uwagę czas spędzony na opłate na bramce to było szybciej niz autostradą.


W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 na Spielfeld.
Drogą B67 jedziemy do granicy i w Słowenii kontynuujemy drogą 437 aż do ronda przed Mariborem.
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 dalej na lenart i ptuj :)
a nie lepiej odbic z autostrady znacznie wczesniej w austrii, przekroczyc granice innym przejsciem, i jechac niemal prosto na poludnie omijajac wszystko co platne?? nawet troche krotsza droga.... :?: :?:
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 30.05.2008 14:00

pingwinek napisał(a): a nie lepiej odbic z autostrady znacznie wczesniej w austrii, przekroczyc granice innym przejsciem, i jechac niemal prosto na poludnie omijajac wszystko co platne?? nawet troche krotsza droga.... :?: :?:


a może jakiś konkret, bo z tego co napisałeś to raczej nikt nie skorzysta
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone