Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 24.06.2010 21:37

consett0805 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
consett0805 napisał(a):I po co to wszystko?
Jak ktoś nowy szuka odpowiedzi zaznaczam bieżącej odpowiedzi, to załamuje ręce bo ile można czytać mieszanych wypowiedzi O "grzeczności"wypowiedzi nie wspomnę. Biedak założy nowy temat to moderator albo wyrzuca to do kosza


Mam pytanie, czy kolega czytał regulamin :?:
Wnioskuję po tej wypowiedzi,że nie więc proszę przeczytać

Z całym szacunkiem dla Pana i Pana wiedzy oto kilka punktów z regulaminu
Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana. Forum nie jest hot-line, gdzie otrzymasz odpowiedź na pytanie zadane 100 razy w tym samym tygodniu. Sporo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ

Ps. I jak to się ma skoro wyraźnie administrator kieruje do FAQ a jednocześnie trzymacie już zdeptany watek dalej na forum pozwalając na te dyskusje taka jak ta w tej chwili?

Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują. Ludzie są różni i nie każdy ma podobne poczucie humoru. Nie każdy też jest takim mistrzem klawiatury jak Ty.

Ps. Pozwalając na toczące się przepychanki nie unikniecie nigdy wzburzonych wypowiedzi.

Nie upominaj innych, od tego są moderatorzy. Zamiast pisać było, użyj funkcji szukaj podsuń link do odpowiedzi.

Ps. To mnie wkurza najbardziej podsuwać link ok zgodzę się ale sorry na pewno nie ten który zajął już 115 str z czego 80% to śmieci. Ktoś zainteresowany naprawdę tematem zrezygnuje po 10min czytając mądrości.

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe natychmiastowe przeczytanie każdej wiadomości. Zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich). Odpowiedzialność za treść postów spoczywa na ich autorach.Decyzje moderatorów są podejmowane na podstawie ich subiektywnej oceny ...

Ps. Już i Pan i Pana koledzy moderatorzy też dali się wciągnąć w przepychanki no ale najprościej jest zapodać linka FAQ a co temat się wlecze to wlecze.
Ehhhhhhh życie no cóż też się dałem wciągnąć bez komentarza...

żebyś ty kobiecie tyle mówił, co pisać potrafisz, to byś dziennie miał sex w innej postaci
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 23:05

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 25.06.2010 11:59

zonatyfacet1 napisał(a):cała twoja satysfakcja, a ja tylko nazwałem sprawę po męsku i po imieniu. Wal czerwoną kobieto

Żebyś napisał wąska, ale Ty się uparłeś na cienka...
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 27.06.2010 16:27

A czy przypadkiem na tym laczeniu drog platnej i nieplatnej nie ustawiaja sie Slowenscy policjanci podobnie jak ma to miejsce na rondzie pod Mariborem.
Mam na mysli ta lokalizacje
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 27.06.2010 22:19

sebak napisał(a):A czy przypadkiem na tym laczeniu drog platnej i nieplatnej nie ustawiaja sie Slowenscy policjanci podobnie jak ma to miejsce na rondzie pod Mariborem.
Mam na mysli ta lokalizacje


Wczoraj wracałem, 2 tyg temu jechałem do Chorwacji. Nikt nie czekał. Są znaki że się wjeżdża na autostradę, ale są skreślone.
Acha może się komuś przydać. W drodze powrotnej do Polski jest taka stacja w Austrii tuż przy wjeździe na autostradę (jak się od Murecka jedzie). Chciałem kupić winietę na Austrię i pani powiedziała, że za winietę muszę zapłacić gotówką. Gotówki nie miałem. Na szczęście spotkałem rodaka z Gdańska, który mi sprzedał 8 Euro.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.06.2010 23:29

sebak napisał(a):A czy przypadkiem na tym laczeniu drog platnej i nieplatnej nie ustawiaja sie Slowenscy policjanci podobnie jak ma to miejsce na rondzie pod Mariborem.
Mam na mysli ta lokalizacje

Witam, ja już piszę z Chorwacji.
Co prawda z Puli, więc moja wiedza na temat tego rozjazdu jest czysto teoretyczna, ale może się komuś przydać.
Studiując najnowszą mapę TomToma na urządzenia przenośne zauważyłem, że została wykonana nowa droga, pozwalająca dość wygodnie ominąć ten omawiany węzeł.
Na Google-Maps widać, że idąca z północnego zachodu stara droga nr 1 w miejscu, w którym miałaby się przeciąć z nową autostradą, nagle zmienia kierunek o 90 stopni na północno wschodni (w stronę centrum Ptuja) i kończy się w polach.
Na najnowszej mapie TomToma ta ślepa droga jest przedłużona i łączy się z ulicą Zagrebska Cesta, którą można jechać w kierunku chorwackiej granicy, aż do połączenia z drogą nr 9 w pobliżu miejscowości Trżec: http://goo.gl/maps/8t81
Taką też właśnie trasę mi TomTom wyznaczył, gdy kazałem mu ominąć płatne drogi w Słowenii.
Ostatnio edytowano 05.08.2010 00:29 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 29.06.2010 20:53

To ja napisał(a):
mar00ha_ napisał(a):
Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości


A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi? 8O


mar00ha

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.

O ile się nie mylę, to na żywo interesującym wszystkich odcinku winiety wprowadzono w 2008 roku.
Mają interes szczególnie do tego o czym napisał zonatyfacet1, a ty nie nazywaj innych Polaczkami, bo właśnie to jest w twoim poście najbardziej prostackie.
Z pow.

Bez poważania
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 29.06.2010 20:54

zonatyfacet1 napisał(a):
To ja napisał(a):
mar00ha_ napisał(a):
Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości


A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi? 8O


mar00ha

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.

O ile się nie mylę, to na żywo interesującym wszystkich odcinku winiety wprowadzono w 2008 roku.
Mają interes szczególnie do tego o czym napisał zonatyfacet1, a ty nie nazywaj innych Polaczkami, bo właśnie to jest w twoim poście najbardziej prostackie.
Z pow.

Bez poważania
:lol: Już tak pierniczycie, co niektórzy jakbyście mieli 15 lat, a prawko zrobili / kupili na bazarze :lol: Co za bolki.... do Chorwacji jadą, a pytają się jakby wyruszali na Paryż - Dakar
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 23:14

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 06.07.2010 17:54

To ja napisał(a):
zonatyfacet1 napisał(a):
To ja napisał(a):
mar00ha_ napisał(a):
Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości


A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi? 8O


mar00ha

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.

O ile się nie mylę, to na żywo interesującym wszystkich odcinku winiety wprowadzono w 2008 roku.
Mają interes szczególnie do tego o czym napisał zonatyfacet1, a ty nie nazywaj innych Polaczkami, bo właśnie to jest w twoim poście najbardziej prostackie.
Z pow.

Bez poważania

Kolego najlepiej jak byś zmienił lekarza, obecny prawdopodobnie Cię oszukuje.
Jesteś niestety kmiotkiem, ujmując ta w sposób bardzo delikatny.
Nazywając polemistę " Polaczkiem" wyszedł z ciebie prostak i cham.
Wiem w jakim kontekście używa się tego określenia. Mimo wszystko.
Z pow.

Bez poważania
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 06.07.2010 20:13

Witam,
Może przeoczyłam i zaraz mnie zlinczujecie- ale napiszcie mi w którym miejscu w Słowenii kupujecie winietę ( w zeszłym roku kupiłam na allegro, więc nie miałam tego problemu )
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2010 20:30

możesz spokojnie kupić w Austrii, cena ta sama co w Słowenii.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.07.2010 21:26

magdach7 napisał(a):Witam,
Może przeoczyłam i zaraz mnie zlinczujecie- ale napiszcie mi w którym miejscu w Słowenii kupujecie winietę ( w zeszłym roku kupiłam na allegro, więc nie miałam tego problemu )

Na przejściu granicznym Spielfeld/Sentilj jest sklep (niegdyś "wolnocłowy") i tam kupisz.
Bimbasz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bimbasz » 07.07.2010 12:02

Chris_M napisał(a):
magdach7 napisał(a):Witam,
Może przeoczyłam i zaraz mnie zlinczujecie- ale napiszcie mi w którym miejscu w Słowenii kupujecie winietę ( w zeszłym roku kupiłam na allegro, więc nie miałam tego problemu )

Na przejściu granicznym Spielfeld/Sentilj jest sklep (niegdyś "wolnocłowy") i tam kupisz.


Możesz dokładniej opisać gdzie ten sklep, czy należy zjechać z autostrady na to stare przejście które jest pod autostradą?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.07.2010 12:40

Bimbasz napisał(a):Możesz dokładniej opisać gdzie ten sklep, czy należy zjechać z autostrady na to stare przejście które jest pod autostradą?

Nie! Na samym autostradowym przejściu granicznym jest parking, obok parkingu jest sklep, w którym u kasjera kupisz winietę, a tyłu za sklepem jest budyneczek WC.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 116
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone