Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 23.06.2010 17:33

Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości


A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi? 8O


mar00ha

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2010 18:14

Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości

Jak to kto im płaci ???
Tu masz odpowiedź :lol: :wink:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 19:26

mar00ha_ napisał(a):A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi?

Nie, ale internetu używam od 15 lat i trochę się orientuję, jak ten interes się kręci.

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.

A ja do Chorwacji jeżdżę od 17 lat, więc mi nie zaimponujesz.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 23.06.2010 19:54

Chris_M napisał(a):A ja do Chorwacji jeżdżę od 17 lat, więc mi nie zaimponujesz.
No i słonko swoje zrobiło ... :)
magart
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magart » 23.06.2010 19:54

Dajcie spokój z tym i interesami. To jest zwykła psychologia. Jak np. ktoś sobie kupi jakiś tam wypasiony aparat za kupę kasy jakiejś firmy to na forum foto jest w stanie zagryźć innych żeby im wytłumaczyć wyższość tego sprzętu nad innym.
To samo z wydatkiem winietą. Ludzie płacą i wydaje im się, że ta autostrada to bóg wie co. Ale prawda jest taka, że po to się kupuje winietę, żeby korzystać z autostrady. Bo: winieta jest na ileś tam dni i na cały kraj. Więc jeśli potrzebujemy przejechać przez całą Słowenię albo pół to jest sens kupowania. Jeśli jedziemy kilka kilometrów to winieta jest bez sensu.
A skoro ktoś się lepiej poczuje wmawiając innym, że bez winiety to niepotrzebne kombinatorstwo to spoko. Tak jak wcześniej napisałem - im więcej na autostradzie - tym lepiej dla mnie na drodze lokalnej :)
Mało ludzi kupuje bilet miesięczny na autobus żeby z niego korzystać jeden tydzień w miesiącu... I nikt mnie w takiej sytuacji nie przekona do takiego rozwiązania jak mogę sobie kupić pojedynczo 10 biletów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2010 20:33

kunghan napisał(a):To rondo nie należy do magistrali płatnej i nie mogą żądać mandatu, jest to droga alternatywna, z której rzeczywiście można zjechać na autostradę płatną. Specjalnie zaznaczyłem taką trasę bo wszyscy się pytali czy płatne, powtórze jeszcze raz NIE, to rondo nie jest płatne i nikt nie może wystawić wam mandatu, chyba że tak jak wcześniej wspomniałem ktoś zjechał nie tym zjazdem i wjechał na drogę płatną.


Też tak kiedyś myślałem i nawet nie wierzyłem, że "rozczarowana" zapłaciła mandat na rondzie.

Pisałem w tej sprawie do Ambasady

Trochę czasu od tego zdarzenia upłynęło, ale chyba się nic nie zmieniło bo policja dalej na rondzie Pesnica stoi i kroi.
kunghan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kunghan » 23.06.2010 21:09

Janusz Bajcer napisał(a):
Też tak kiedyś myślałem i nawet nie wierzyłem, że "rozczarowana" zapłaciła mandat na rondzie.

Pisałem w tej sprawie do Ambasady

Trochę czasu od tego zdarzenia upłynęło, ale chyba się nic nie zmieniło bo policja dalej na rondzie Pesnica stoi i kroi.



To dziwne, ja otrzymałem informacje, że to rondo nie jest płatne ( maile wymieniałem również z Panią Bożeną Łozińską korespondentką w ambasadzie Słowenii ), ale wierzę na słowo.
Wydaje mi się, że tu Słoweńcy chyba lekko na siłę szukają osób, które zgodzą się zapłacić. Wiesz mapy pokazują wyraźnie, że jest to zwykła droga krajowa ( oznaczenie drogi nr 3 ), która nie jest płatna.

To jeszcze bardziej utrwala mnie w przekonaniu, że warto jechać przez Mureck.
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 23.06.2010 21:40

Chris_M napisał(a):
mar00ha_ napisał(a):A nie masz czasem wrażenia, że ktoś Cię tropi?

Nie, ale internetu używam od 15 lat i trochę się orientuję, jak ten interes się kręci.

PS: jeżdżę do HR od 9. lat i, odkąd powstały, nie zapłaciłem za słoweńską winietę jeszcze ani grosza.

A ja do Chorwacji jeżdżę od 17 lat, więc mi nie zaimponujesz.

ty jesteś typowy, słownikowy, zapalczywy, podejrzliwy, wszystkowiedzący, wszechmogący Polaczek.
Jak cię czytam, to rzygać mi się chce. Płać sobie nawet 1000 EUR za Słowenię, ty cienka cipko
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2010 21:58

ty cienka cipko

Cienka to chyba dobrze, co? :lol: :lol:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 23.06.2010 22:57

ty cienka cipko

Ale urwał !
Bocian napisał(a):Cienka to chyba dobrze, co? :lol: :lol:

Pomyliłeś pojęcia, raczej powinna być wąska :lol:
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 23.06.2010 23:27

ty cienka cipko


No to kolega nam poszedł po bandzie 8O 8O :D :D
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 23:28

zonatyfacet1 napisał(a):Jak cię czytam, to rzygać mi się chce. Płać sobie nawet 1000 EUR za Słowenię, ty cienka cipko

Odpowiadać ci nie będę, bo tą wypowiedzią najpełniej zademonstrowałeś swoje chamstwo, ja już nic dodawać nie muszę.
Niestety, powszechny dostęp do internetu ma tę zasadniczą wadę, że produkować się w nim mogą nawet takie kmioty jak ty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 06:31

zonatyfacet1 napisał(a):ty jesteś typowy, słownikowy, zapalczywy, podejrzliwy, wszystkowiedzący, wszechmogący Polaczek.
Jak cię czytam, to rzygać mi się chce. Płać sobie nawet 1000 EUR za Słowenię, ty cienka cipko

No sorki Winnetou ale coś Ci się z onet.pl pomieszało.
Ty jednak lubisz żółty kolor.

Zasady znasz jakby co to nie muszę wyjaśniać zasad.
Obrazek
magart
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magart » 24.06.2010 12:03

kunghan napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Też tak kiedyś myślałem i nawet nie wierzyłem, że "rozczarowana" zapłaciła mandat na rondzie.

Pisałem w tej sprawie do Ambasady

Trochę czasu od tego zdarzenia upłynęło, ale chyba się nic nie zmieniło bo policja dalej na rondzie Pesnica stoi i kroi.



To dziwne, ja otrzymałem informacje, że to rondo nie jest płatne ( maile wymieniałem również z Panią Bożeną Łozińską korespondentką w ambasadzie Słowenii ), ale wierzę na słowo.
Wydaje mi się, że tu Słoweńcy chyba lekko na siłę szukają osób, które zgodzą się zapłacić. Wiesz mapy pokazują wyraźnie, że jest to zwykła droga krajowa ( oznaczenie drogi nr 3 ), która nie jest płatna.

To jeszcze bardziej utrwala mnie w przekonaniu, że warto jechać przez Mureck.


Ostatnio jak jechałem to nawet nie sprawdzałem, czy to rondo jest płatne czy nie. Wystarczy skręcić na rondzie wcześniej i tyle, nie trzeba się stresować. Po kiego grzyba się kłócić, jeśli jest kompromisowe rozwiązanie?
bolo28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo28 » 24.06.2010 13:30

zonatyfacet1 napisał(a):ty jesteś typowy, słownikowy, zapalczywy, podejrzliwy, wszystkowiedzący, wszechmogący Polaczek.
Jak cię czytam, to rzygać mi się chce. Płać sobie nawet 1000 EUR za Słowenię, ty cienka cipko

Odrobinę kultury i ..... może krople żołądkowe....?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone