Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 13:33

kunghan napisał(a):LINKI SKOPIUJCIE W CAŁOŚCI I WKLEJCIE W PRZEGLĄDARCE, na pewno są poprawne.

Tutaj oba linki w skróconej i klikalnej postaci:
http://tiny.pl/htv44
http://tiny.pl/htv4p
Poza tym zwracam uwagę, że na rondzie pod Mariborem (przez które prowadzi jedna z tras) słoweńska policja urządza łapanki i nakłada mandaty za brak winiety, chociaż to rondo nie leży na autostradzie, lecz jest częścią drogi krajowej!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 13:36

Viniu napisał(a):Ja osobiście jestem coraz bliższy wersji "płacić", bo jadę na noc i troche nie chce mi sie kluczyć po jakichś zaułkach. A koszt 60zł w ogólnym rozrachunku urlopu to raptem 1-2%.

Dlaczego piszesz o 60 zł?
Przecież jadąc na tydzień musisz wykupić winietę za 30 EUR, a to jest koszt 120 zł, a nie 60!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 13:38

Jacek S napisał(a):
Chris_M napisał(a):...Zwróć uwagę, że nie powstał żaden podobny wątek dotyczący opłat za autostrady w krajach innych niż Słowenia! To chyba o czymś świadczy!


I tu się mylisz.
Powstał o drodze przez zachodnie Węgry.

A ile stron liczy tamten wątek?
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 23.06.2010 13:56

Viniu napisał(a):A koszt 60zł w ogólnym rozrachunku urlopu to raptem 1-2%.

Szczęśliwcy :lol: Jadę czwarty raz i nigdy nie zszedłem poniżej 10.000 zł a w zeszłym roku ponad 12.000 zł :roll: I za bardzo nie rozpieprzam :roll: (fakt, że zawsze śpię po drodze w jakimś hotelu)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 14:01

Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości - znam ten mechanizm od lat z forów telekomunikacyjnych.
Tam, gdy tylko ktoś wypowiedział sie niepochlebnie o którymś z operatorów komórkowych, to natychmiast był atakowany przez etatowego "wykidajłę"(czasem nawet kilku), który dążył do uśmiercenia dyskusji na niewygodny temat.
Tutaj widzę dokładnie ten sam mechanizm, tylko nie mogę zgadnąć, kto za te internetowe boje w obronie słoweńskich winiet płaci?
Ewentualności jest kilka: może ambasada Słowenii, może DARS, a może jakieś duże biuro turystyczne, któremu nie na rękę jest rozpowszechnianie informacji na temat prawdziwych kosztów dojazdu do Chorwacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.06.2010 14:09

Chris_M napisał(a): Tutaj widzę dokładnie ten sam mechanizm, tylko nie mogę zgadnąć, kto za te internetowe boje w obronie słoweńskich winiet płaci?


A nie przychodzi Ci do glowy, że ktos może mieć w poważaniu te 30 euro i nie ma ochoty telepać sie po kątach? :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.06.2010 14:10

Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości - znam ten mechanizm od lat z forów telekomunikacyjnych.
Tam, gdy tylko ktoś wypowiedział sie niepochlebnie o którymś z operatorów komórkowych, to natychmiast był atakowany przez etatowego "wykidajłę"(czasem nawet kilku), który dążył do uśmiercenia dyskusji na niewygodny temat.
Tutaj widzę dokładnie ten sam mechanizm, tylko nie mogę zgadnąć, kto za te internetowe boje w obronie słoweńskich winiet płaci?
Ewentualności jest kilka: może ambasada Słowenii, może DARS, a może jakieś duże biuro turystyczne, któremu nie na rękę jest rozpowszechnianie informacji na temat prawdziwych kosztów dojazdu do Chorwacji.


Obejmę w ramkę ten tekst bo mz warto...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2010 14:17

Chris_M napisał(a):Jest tu na forum kilka osób, które uporczywie starają się storpedować ten wątek poprzez krytykowanie i obśmiewanie zwolenników jazdy darmowymi drogami przez Słowenię.
Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?
Bo że mają w tym jakiś interes, to nie mam wątpliwości - znam ten mechanizm od lat z forów telekomunikacyjnych.
Tam, gdy tylko ktoś wypowiedział sie niepochlebnie o którymś z operatorów komórkowych, to natychmiast był atakowany przez etatowego "wykidajłę"(czasem nawet kilku), który dążył do uśmiercenia dyskusji na niewygodny temat.
Tutaj widzę dokładnie ten sam mechanizm, tylko nie mogę zgadnąć, kto za te internetowe boje w obronie słoweńskich winiet płaci?
Ewentualności jest kilka: może ambasada Słowenii, może DARS, a może jakieś duże biuro turystyczne, któremu nie na rękę jest rozpowszechnianie informacji na temat prawdziwych kosztów dojazdu do Chorwacji.

:lol: :lol: 8O :lol: :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.06.2010 14:26

Chris_M napisał(a):Zastanawiam się jaki w tym mają interes i kto im za to płaci?


Stawiam na Janeza Bohoriča, burmistrza miasta Ptuj,
bo mu Polacy miasto rozjeżdżają ...

Taniej wychodzi zniechęcać, niż remonty robić.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.06.2010 14:32

FUX napisał(a):
Chris_M napisał(a): A nie przychodzi Ci do glowy, że ktos może mieć w poważaniu te 30 euro i nie ma ochoty telepać sie po kątach? :roll:

Ja przecież nikomu nie zabraniam płacić 30 EUR za przejazd liczącym 30 km odcinkiem autostrady!
Co więcej, sam to 30 EUR zapłaciłem w zeszłym roku i zapłacę je również za 3 dni, ale jadąc kilkaset kilometrów autostradą do Puli, a nie odcinkiem 30 km!
W wątku głos zabieram, ponieważ czasami jeżdżę również tą trasa na Gruskovlje i z tego względu temat mnie również dotyczy.
Natomiast gdyby ten wątek dotyczył (przykładowo) unikania opłat za autostrady na Syberii, to nawet by mi sie nie chciało otwierać takiej strony, a co dopiero toczyć w takim wątku zażarte boje.
Więc nie sądzę, żeby ci z użytkowników forum, którzy nie widzą problemu w zapłaceniu 30 EUR za odcinek 30 km, byli gotowi całkowicie bezinteresownie poświęcać swój cenny czas na zażarte boje w niedotyczącym ich, a ciągnącym się już trzeci rok i liczącym 113 stron wątku.
kunghan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kunghan » 23.06.2010 15:02

Chris_M napisał(a):Poza tym zwracam uwagę, że na rondzie pod Mariborem (przez które prowadzi jedna z tras) słoweńska policja urządza łapanki i nakłada mandaty za brak winiety, chociaż to rondo nie leży na autostradzie, lecz jest częścią drogi krajowej!


To rondo nie należy do magistrali płatnej i nie mogą żądać mandatu, jest to droga alternatywna, z której rzeczywiście można zjechać na autostradę płatną. Specjalnie zaznaczyłem taką trasę bo wszyscy się pytali czy płatne, powtórze jeszcze raz NIE, to rondo nie jest płatne i nikt nie może wystawić wam mandatu, chyba że tak jak wcześniej wspomniałem ktoś zjechał nie tym zjazdem i wjechał na drogę płatną.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 23.06.2010 15:36

Nie jest platne chyba tylko w teorii. Sam 2 lata temu o 2 w nocy widzialem jak 3 radiowozy urzadzily sobie lapanke na tym rondzie, a zaraz za zjadem stal chyba ze 3 auta z polskimi rejestracjami. Nie wiem, istnieje prawdopodobienstwo, ze moze mialy przepalona zarowke czy cos ale nie wygladal o to dobrze.
sonty
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sonty » 23.06.2010 16:10

sebak napisał(a):Nie jest platne chyba tylko w teorii. Sam 2 lata temu o 2 w nocy widzialem jak 3 radiowozy urzadzily sobie lapanke na tym rondzie, a zaraz za zjadem stal chyba ze 3 auta z polskimi rejestracjami. Nie wiem, istnieje prawdopodobienstwo, ze moze mialy przepalona zarowke czy cos ale nie wygladal o to dobrze.


Sebak, a wiesz może które to dokładnie rondo to po prostu zapytam na stronie DARS czy jest płatne czy kurna NIE. Jeśli napisza że nie należy do systemu płatnych dróg to wydrukuje odpowiedź i mam ich wszystkich gdzieś.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 23.06.2010 17:04

sonty napisał(a):Sebak, a wiesz może które to dokładnie rondo to po prostu zapytam na stronie DARS czy jest płatne czy kurna NIE. Jeśli napisza że nie należy do systemu płatnych dróg to wydrukuje odpowiedź i mam ich wszystkich gdzieś.
Jak jesteś ciekawy to polecam ten temat :)
forum/viewtopic.php?t=19656
Miłej lektury :D
kunghan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kunghan » 23.06.2010 17:24

sonty napisał(a):Sebak, a wiesz może które to dokładnie rondo to po prostu zapytam na stronie DARS czy jest płatne czy kurna NIE. Jeśli napisza że nie należy do systemu płatnych dróg to wydrukuje odpowiedź i mam ich wszystkich gdzieś.


Ja się pytałem i na stronie http://dars.si i na stronie http://promet.si obie instytucje odpisały, że rondo trasa jak i rondo, które zaznaczyłem nie jest płatne, zresztą tam nie ma innej alternatywnej drogi, która omijałaby to rondo.

Proponuję drogę przez Mureck i po kłopocie, omijacie to rondo całkowicie, a kilometrami wychodzi prawie tak samo.

Rondo, o którym mowa to rondo przed Mariborem, tam gdzie jest zjazd bodajże H2 ( czyli expresówka ) na Maribor. Ale samo rondo nie jest ani Autostradą, ani drogą expresową, dlatego też nie obowiązują na nim opłaty, winiety i inne rzeczy. Zresztą na przybliżeniu bardzo ładnie widać, że jest to krajowa 3-ka i nie ma oznaczeń ekspresówki tym bardziej autostrady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone