Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.06.2010 06:38

sonty napisał(a): Dosyć o tym, kto chce niech płaci ja płacić nie chcę i POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!
Jadę do Chorwacji pierwszy raz, jeśli ktoś może mi pomóc i napisać jak ominąć płatne odcinki w Słowenii bedę wdzięczny.
Pozdrawiam


No to trafiłeś do odpowiedniego wątku.
:lol:
kra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kra » 23.06.2010 07:19

sonty napisał(a):Dobrze więc, płacić czy nie niech każdy zdecyduje sam. Pomysł kupowania winiet ma tyle samo zwolenników co przeciwników.
Dosyć o tym, kto chce niech płaci ja płacić nie chcę i POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!
Jadę do Chorwacji pierwszy raz, jeśli ktoś może mi pomóc i napisać jak ominąć płatne odcinki w Słowenii bedę wdzięczny.
Pozdrawiam


Pomocna w takich przypadkach jest nawigacja. Ustawiasz opcję -omijaj płatne odcinki lub autostrady- i powinieneś dać radę. Jeśli nie masz nawigacji i nie będziesz miał np. maps.google.com ma możliwość planowania trasy z pominięciem autostrad i/lub płatnych odcinków. Drukujesz trasę i "jakoś" jedziesz z mapką papierową w ręku. Good luck.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2010 07:26

Placac im te chore ceny za przejazd utwierdzamy ich w przekonaniu ze je akceptujemy i dajemy znak ze wszystko jest ok.

Chore dla ciebie, dla innych nie. Po co płacisz? Czy to jakiś mus? Patrzysz na to z punktu obrażonego Polaka który nie chce płacić a mówi jakby musiał. A nie wpadło ci do głowy, że ci co płacą to nie jest dla nich bandytyzm tylko wygoda i tak jak ktoś tu pisał to,że ty korzystasz przez pół godziny to twoja sprawa?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.06.2010 07:38

Chris_M napisał(a):...Zwróć uwagę, że nie powstał żaden podobny wątek dotyczący opłat za autostrady w krajach innych niż Słowenia! To chyba o czymś świadczy!


I tu się mylisz.
Powstał o drodze przez zachodnie Węgry.
A o czym to świadczy?
O tym, że czas kupować konserwy...
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 23.06.2010 07:41

Osobiście również uważam, że nie ma co sie obruszać na Słoweńców. Nikt nikogo nie zmusza do płacenia. Na forum setki razy było opisywane co trzeba zrobić, żeby nie płacić.

Ja osobiście jestem coraz bliższy wersji "płacić", bo jadę na noc i troche nie chce mi sie kluczyć po jakichś zaułkach. A koszt 60zł w ogólnym rozrachunku urlopu to raptem 1-2%. Ale każdy musi to przeliczyć na swoje: jeden będzie miał za to 3 piwa, ktos inny prosta drogę...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 23.06.2010 07:48

Bocian napisał(a):
Placac im te chore ceny za przejazd utwierdzamy ich w przekonaniu ze je akceptujemy i dajemy znak ze wszystko jest ok.

Chore dla ciebie, dla innych nie. Po co płacisz? Czy to jakiś mus? Patrzysz na to z punktu obrażonego Polaka który nie chce płacić a mówi jakby musiał. A nie wpadło ci do głowy, że ci co płacą to nie jest dla nich bandytyzm tylko wygoda i tak jak ktoś tu pisał to,że ty korzystasz przez pół godziny to twoja sprawa?

Bądź że mądrzejszy po co bawisz się w te przepychanki. Dajcie już wszyscy spokój tak jak napisało wielu ja również Wolna ręka inni płaco drudzy nie. I na opłaty w Słowenii nie mamy wpływu i na decyzję innych też nie.
żenujące już to jest 111 stron o pierdołach. Jak ktoś sie o coś zapyta, drugi mądrala da mu linka na te wypociny, sie nie dziwcie że nie chce się tego czytać i zakłada się nowe podobne tematy.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 23.06.2010 07:51

sonty napisał(a):
dids76 napisał(a):Chętnie bym Słoweńcom za winietę zapłacił gdyby kosztowała tyle co w Austrii (7,9 euro za 10dni), Czechach (350 koron za miesiąc) lub Słowacji (9,9 euro za miesiąc), ale 30 euro za miesiąc (zaoszczędzone 30minut) nie zapłacę. I tak jak pisał przedmówca nie ze skąpstwa, ale dla zasady.
Ps. Objazdem jechałem już dwa razy, jest bardzo prosty i nadkłada się maksymalnie 30 minut.

Ja też jak i wielu tutaj nie lubi być dymanym, jeżdżąc na zachód Europy nie spotkałem bramki na autostradzie w Niemczech, dlaczego? Bo tam uważają że wygoda obywateli jest obowiązkiem Państwa? Podobnie w Holandii czy w Belgii? Nie zgadzam się na płacenie haraczu w żadnej postaci. Płacimy podatki i z tego niech utrzymuje się Państwo i moim zdaniem opłaty autostradowe nie powinny być łączone z turystyką. Niech płacą firmy przewozowe, TIR-y ale My???? Przepraszam, za co?


no więc poinformuję was że niemcy także mocno rozważają , jeśli już nie przygotowują sie do wprowadzenia winiet u siebie dla sam osobowycch

wygoda obywateli wygodą ale koszty utrzymania autostrad są ogromne na tyle że widać i niemiecki wypasiony budżet państwa tego już nie wytrzymuje

my mamy pecha że jadąc z polski tylko te 30km trzeba przez słowenie jechać , bo system winietowy chyba wszyscy uznają za sprawiedliwy , oczywiście w słoweni jest on troszeczke "podkręcony"

inna sprawa że kombinowanie to nasz spotr narodowy
w sęsie ppozytywnym oczywiście bo to jest przejaw kreatywności narodowej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2010 09:19

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 23.06.2010 09:44

Niepotrzebie nakreslony zostal beledny podzial na:
a) kierowcow ktorzy placa czyli tych "normalnych" europejsckich i
b) kierowcow skner, kupujacych konserwy i czepialskich i wogole siejacych ferment i biadolacych ktorzy jezdza objazdami.

Nie wiem po co Ci placacy stawiaj w zlym swietle tych drugich, moze po to by odreagowac ze przeplacili, dali sie wydymac dla wlasnej wygody i czuja sie z tym zle :cry:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 23.06.2010 10:32

sebak napisał(a):Niepotrzebie nakreslony zostal beledny podzial na:
a) kierowcow ktorzy placa czyli tych "normalnych" europejsckich i
b) kierowcow skner, kupujacych konserwy i czepialskich i wogole siejacych ferment i biadolacych ktorzy jezdza objazdami.

Nie wiem po co Ci placacy stawiaj w zlym swietle tych drugich, moze po to by odreagowac ze przeplacili, dali sie wydymac dla wlasnej wygody i czuja sie z tym zle :cry:


ja odnosze wrazenie w zasadzie odwrotne ze ci co płacą są gorsi
są baranami którzy, poddają sie fiskalizmowi słoweńskiemu i dają doić potulnie , lub są za mało bystrza żeby potrafić przejechać tą okrężną trasą

w zeszłym roku objechałem te autostrady bokiem , polami jakimiś ale traktuje to jako przygodę , partyzantkę

w tym roku zapłace normalnie bo nie o poieniądze tu chodzi jak jade i wydaje kilka tyś złotych to kombinowanie o razem 120 zł wydaje mi się dziwne
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 23.06.2010 10:35

sonty napisał(a):Dobrze więc, płacić czy nie niech każdy zdecyduje sam. Pomysł kupowania winiet ma tyle samo zwolenników co przeciwników.
Dosyć o tym, kto chce niech płaci ja płacić nie chcę i POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!
Jadę do Chorwacji pierwszy raz, jeśli ktoś może mi pomóc i napisać jak ominąć płatne odcinki w Słowenii bedę wdzięczny.
Pozdrawiam
Dużo gadania a pomocy nie ma napisz na priva to CI wszysko wytłumaczę bo jechałem objazdem w 08 2009 pozdrawiam adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 23.06.2010 11:04

scood74 napisał(a):ja odnosze wrazenie w zasadzie odwrotne ze ci co płacą są gorsi
są baranami którzy, poddają sie fiskalizmowi słoweńskiemu i dają doić potulnie
, lub są za mało bystrza żeby potrafić przejechać tą okrężną trase


Podejrzewam, że kolega scood74 rozpędził się za mocno w swojej ocenie ludzi korzystających z autostrad słoweńskich :evil: Nie uważam że daje się komuś doić :idea: chcę to płacę i jadę ....i nie płacę za tygodniową winietkę :!: tylko za przejechane kilometry autostrady, a tych można zrobić w tydzień naprawdę sporo :wink:

Spójrz w regulamin
pkt. 6. Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują....
Obrazek
magart
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magart » 23.06.2010 11:29

Osobiście uważam, że im więcej ludzi będzie jeździło autostradą (tym krótkim odcinkiem) w Słowenii tym lepiej i chwała im za to.
Ja sobie elegancko wtedy objadę autostradę nie martwiąc się o większe korki spowodowane przez naszych forumowiczów ;)

Namawiałem kolegę z którym jechałem ostatnio na 2 samochody i nie przekonałem go. Mówił, że jak będę zmęczony drogą po kilkusetkilometrach to też mi się odechce. No i mi się nie odechciało a 30euro mam w kieszeni. Strata czasu w stosunku do tegoż kolegi to 40min. Bardzo bym chciał częściej zarabiać 30euro w 1h i 20min :)
Podstawowa rzecz to taka, że jazda autostradą nie jest obowiązkowa skoro jest droga alternatywna i trzeba normalnie wykalkulować czy to się opłaca.

Ciekawi mnie czy jak by ta autostrada miała np. 5km czy też tak ochoczo płacilibyśmy za winietkę?
19marcin79
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19marcin79 » 23.06.2010 11:33

co roku jezdze roznymi trasami, w tym bardziej zalezy mi na czasie i dlatego zastanawiam sie tym razem zaplacic za winiete w Slowenii. Ogladam mapke platnych drog http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Toll_ ... s_298.aspx , ale prosze o info od kogos kto jechal w tym roku trasa od sentilj do gruskovje. Czy caly odcinek tam zaznaczony to autostrada ktora bez utrudnien mozna jechac ?? Co tam sie dzieje w miejscach oznaczonych jako oplata celna i co oznacza ten czerwony odcinek trasy ??
kunghan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kunghan » 23.06.2010 11:49

Witam.

Pierwsz raz pisze, możę trochę to poukładam.
Wybieram się 25.06 ( a więc za kilka dni ) do Chorwacji. Oczywiście jak większość na forum zastanawiałem się nad wyborem drogi przez Słowenię, płacić czy nie oto jest pytanie.

Ok powracając do wątku, zapytałem się bezpośrednio na stronie http://dars.si oraz na stronie http://promet.si czy drogi, które wybrałem są całkowicie bezpłatne. Informacja jaką otrzymałem ( z obydwu źródeł):

Dear Mr.
For the roads you discribed in the links below you don't need to pay toll.

Czyli drogi, które sobie obrałem, są całkowicie bezpłatne. Oczywiście dla pewności wydrukuję sobie te maile ( w razie wątpliwości na miejscu ).

Poniżej podaję linki do Google Maps z drogami, które obrałem:

Przez Mureck -> Lenart -> Ptuj

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 17294&z=11

Przez Spielfeld -> Lenart -> Ptuj

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 34589&z=10


Wiem, że jest jeszcze jedna droga przez Maribor i nawet chyba mam ją gdzieś opisaną, ale ja wybiorę którąś z powyższych tras. W sumie jest to ok 60 km więc nie ma co płakać.

LINKI SKOPIUJCIE W CAŁOŚCI I WKLEJCIE W PRZEGLĄDARCE, na pewno są poprawne.

Mam nadzieję, że pomogłem i przepraszam za dublowanie informacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone