Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 17:42

Janusz Bajcer napisał(a):Tak, ale można to wyrazić w inny sposób niż Ty to zrobiłeś. :!:

Żadnego słowa niecenzuralnego przecież nie użyłem. A jeśli komuś kropki z czym się skojarzyły, to już jest jego sprawa ;)

Co innego krytyka, co innego obrażanie słowne :arrow:


Obrazić, też ich nie obraziłem, bo nie nazwałem ich tak, jak o nich myślę, a tylko i wyłącznie oceniłem ich czyn.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.06.2010 17:58

Chris_M napisał(a):
petr napisał(a):Tydzień od zawsze ma 7 dni, wiec jesli kupujesz winiete w sobote do jest ona wazna do godz 24 w piatek.

I dlatego np. w Austrii winiety nie są tygodniowe, lecz 10-dniowe.
A wprowadzenie przez Słoweńców winiet stricte tygodniowych jest najlepszym dowodem ich sk...syństwa!


Tu akurat popieram kolegę. Niech wprowadzają zaporowe winiety dla chorwatów z którymi toczą spory ale nie dla obywateli uni. Jest to zachowanie poniżej pasa ze strony Słoweńców. Bruksela winna ich wyprostować dotacjami.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 22.06.2010 00:20

Jak nazwac kogos kto ewidentnie goli innych wykorzystujac swoje polozenie, nie znajac w tym umiaru? Zaradnym biznesmenem? Znajacym reguly wolnego rynku? A moze tak samo jak tego kto w zalanej przez powodz miejscowosci wykorzystujac fakt, ze tylko jego sklep ocalal oferuje swoj chleb po 5 zl? Przeciez nie robi nic zlego... tylko uczciwie zarabia, mamy wolny rynek, nikt nie zmusza do kupowania u niego, przeciez pewnie 10km dalej jest tanszy sklep i jak ktos taki oszczedny niech dyma ta dyszke.
Przerysowane? Pewnie ze tak! Ale moze w takiej formie dotrze do niektorych, ze to co robia Slowency z tymi kilkoma kilometrami autostrady to pospolite, cwaniackie swinstwo!
I wcale sie nie dziwie, ze niektorzy w przyplywie szczerosci nazwa to po imieniu.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.06.2010 07:56

sebak napisał(a):Ale moze w takiej formie dotrze do niektorych, ze to co robia Slowency z tymi kilkoma kilometrami autostrady to pospolite, cwaniackie swinstwo!


zapominasz, że Słowenia ma więcej autostrad niż Polska, że nie wspomnę o jakości, oznakowaniu itp. Ciskasz się, bo albo płacisz 30 EUR i przecinasz Słowenię w najwęższym miejscu, albo musisz omijać i nadrabiać 30 min jazdy...
Ja swego czasu jeździłem na Klagenfurt i tam skręcałem na Słowenię (dla uroczego przejścia granicznego), ale gotowało się we mnie jak musiałem stac na bramkach :( teraz jestm zadowolony, bo i stac nie trzeba i pomykać wzdłuż i wszerz całej Słowenii... gdyby tak jeszcze udało się to w Polsce....
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 22.06.2010 09:11

Nierozumiem dlaczego tu z Polska i jej drogami wyjezdzasz? Myslisz ze Niemcow, Czechow czy Wegrow taki stan rzeczy niewnerwia?
Jak zapewne za rok podwyzsza ceny o 100% bo stwierdza ze ludzie z lenistwa wykupuja ich winety to tez wszystko bedzie ok :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2010 09:57

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:25 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2010 10:02

To ja napisał(a):Wolny kraj.
Jak już ktoś napisał Słoweńcy dbają o siebie, na turystach zarabiają, od tego są. Winieta roczna 95Euro miesięczna 30.
Taka ich wola, ich drogi, ich pieniądze.
Pozostaje płacić i jechać ewentualnie objeżdżać. Jak podniosą nawet o 100%
to z pewnością miesięczną i nic nikomu do tego, taka jest smutna prawda.

No ale przecież nie po to na styropianie niektórzy spali i z komuną walczyli, żeby sobie Słoweńcy jakieś winiety wprowadzali... :)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.06.2010 14:54

sebak napisał(a):Nierozumiem dlaczego tu z Polska i jej drogami wyjezdzasz? Myslisz ze Niemcow, Czechow czy Wegrow taki stan rzeczy niewnerwia?
Jak zapewne za rok podwyzsza ceny o 100% bo stwierdza ze ludzie z lenistwa wykupuja ich winety to tez wszystko bedzie ok :D


ale porzeciez nikt nie każe ci jeździc przez Słowenię !!! możesz przez Węgry na przykład :lol: masz pretensję, że każą Ci zapłącic za wygodę, ale jak Ci nie pasuje to przecież masz bezpłatną alternatywę, więc o co masz do nich pretensje? że budują drogi szybciej niż my i chcą na nich zarabiać?
To było po pierwsze, a po drugie zapominasz o jednym. Ty jedziesz z Sentij do Ptuja i Ciebie ten kawałeczek kosztuje w tę i z powrotem 30 EUR, ale są i tacy co mkną z Sentija do Koper i z powrotem - oni też płacą 30 EUR. Dlatego jeśli ci za drogo i nie pasuje, proponowałbym skorzystac z alternatywy. Ja chetnie płaciłbym w Polsce winietę, gdyby była taka możliwość a nie za każdy przejechany kilometr - za drogo to wychodzi :(
jacektomek321
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacektomek321 » 22.06.2010 15:11

Wprowadzając winiety Słoweńcy na pewno chcą ograniczyc korki na autostradach, ale tez przy okazji zrobic dobry interes. Wystarczyłoby przeciez wprowadzić jeszcze winiety na 7, 10, 14, 30 dni i wszyscy byliby zadowoleni...
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 22.06.2010 16:03

jacektomek321 napisał(a):Wprowadzając winiety Słoweńcy na pewno chcą ograniczyc korki na autostradach, ale tez przy okazji zrobic dobry interes. Wystarczyłoby przeciez wprowadzić jeszcze winiety na 7, 10, 14, 30 dni i wszyscy byliby zadowoleni...
A najlepiej na godziny :D
Skończcie ten lament o parę euro, jak komuś szkoda jak już wielokrotnie pisano można to ominąć .
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 22.06.2010 16:26

ale porzeciez nikt nie każe ci jeździc przez Słowenię !!!

A w ktorym miejscu napisale ze tamtedy jade? Czytaj prosze uwaznie. Te wykrzykniki tez nie sa chyba potrzebne, chyba ze lubisz glos podnosic.
masz pretensję, że każą Ci zapłącic za wygodę

A gdzie napisalem ze mam pretensje do kogos? Odnioslem sie do wczesniejszej opinii ze to "sk..synstwo". Tak samo jak "sk..synstwem" jest stanie na trzech patroli policji o 2 w nocy na rondzie pod Mariborem i kasowanie za przejazd bez winety chociaz rondo jest czescia bezplatnej drogi. Podalem nawet przykalad zeby moc na to spojrzec troche inaczej, ale widac chcesz tylko tak to widziec jak Ci wygodnie.
Nie wiem po co do dyskusji wprowadzasz watki o polskich drogach, chyba po to tylko zeby sie poddenerwowac :wink:
Ja chetnie płaciłbym w Polsce winietę

Jakbys mial raz w roku pojechac A4 Katowice-Krakow za np. 15Euro to bylbys taki szczesliwy?
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 22.06.2010 18:16

wasza gadka o słoweńskich opłatach i autostradach to jak "mowa trawa" albo puste gadanie przedwyborcze (a propos ostatnich wyborów), może by tak juz dosyć?
Kto jest wygodny a nie sknera - to jedzie autostradą :lol: = 30 Euro .... no i mu wolno!
Kto jest bardziej oszczędny powinien być bardziej zaradny, nie biadolić :x tylko sie cieszyć że go jeszcze stać na wyjazd i sprytnie omijac autostradę na żółtych nawet białych drogach :oczko_usmiech:

Pogodzeni Panowie???
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 22.06.2010 19:19

A byla jakas niezgoda? :D :D
Masz racje to taka luzna gadka o tym co nas wkurza :wink:
Niezgodze sie tylko z tym ze ten nie jedzie kto sknera. Wileu z nas pewnie ominie platne slowenskie drogi bo nie lubi czuc sie wyd...ny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2010 19:25

Chętnie bym Słoweńcom za winietę zapłacił gdyby kosztowała tyle co w Austrii (7,9 euro za 10dni), Czechach (350 koron za miesiąc) lub Słowacji (9,9 euro za miesiąc), ale 30 euro za miesiąc (zaoszczędzone 30minut) nie zapłacę. I tak jak pisał przedmówca nie ze skąpstwa, ale dla zasady.
Ps. Objazdem jechałem już dwa razy, jest bardzo prosty i nadkłada się maksymalnie 30 minut.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.06.2010 19:29

Ale o co chodzi??? Heee dajcie już spokój temat gigant ile ludzi tyle charakterów każdy jedzie jak chce. Jedni chcą płacić z uczciwości inni płacą bo czują sie bezpieczniej jeszcze inni dla wygody, następni nie płacą bo nie lubią, nie płacą bo kombinują inni nie płacą bo zbierali 3 lata na wakacje i 30 euro jest majątkiem, nie płacą bo nie lubią Słoweńców i tak dalej i dalej... mnożyć wyliczać doradzać, kłócić się dogryzać i pokazywać swoją inteligencję.
Dajmy już spokój ci co chcą płacić wiedzą jak jechać i ci co nie chcą płacić też wiedzą jak jechać.
Proponuję zamknięcie tematu przez administratora i założenie nowego jeśli jest potrzebny bo bałagan i kłótnie zawaliły sedno tego wątku.
Ostatnio edytowano 22.06.2010 20:36 przez consett0805, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone