Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 18.06.2010 10:03

sebak napisał(a):Wiesz, czytam to pismo od 1983 roku ale teraz to "malizna" strasza :cry:
Nawet uwierzyłem że Słoweńcy odpuścili sobie to zdzierstwo, ze może Unia jakis wpływ wywarła a tu lipa. Gdyby to faktycznie było 7,5 Euro za tydzień to nawet bym sie nie zastanawiał jak pewnie większośc z nas, a tak widać nie odrobili lekcji z ekonomii (elastyczność popytu sie kłania).


kurde ja tez to wlasnie przeczytałem ... ( auto świat , motor wiem co to za gazety... najlepsze są testy czasami Francuski lub np Koreański smaochód jest właściwie we wszystkim lepszy ale na koniec i tak wygrywa "Golf"... ) lecę na forum i już wiem ... szkoda ciekawe czy dadzą sprostowanie :?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 18.06.2010 10:21

sebak napisał(a):To sie redaktorek w "Motorze" nie przylozyl.

A wystarczyło wejść na forum cro.pl i Redaktor wszystko miałby podane "na tacy". :D
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 19.06.2010 22:30

Jadąc przez Mureck przy wyjeździe z mostu po lewej stronie w SLO jest maleńki sklep - chyba trochę tańsze są tam perfumy niż w zwykłych drogeriach, drugi większy jest w SLO przy wjeździe do HR po prawej stronie: czy ktoś z uważnych podróżnych Cromaniaków mógłby zostawić namiary jak są te punkty otwarte???
jums
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jums » 21.06.2010 10:48

AdrianFire napisał(a):czy ktoś kto był już w Cro lub jest obecnie mógłby napisac jak wygląda ta sprawa z opłatą w Słoweni?? z góry dziekuje za odpowiedz


Potwierdzam. Widziałam na własne oczy (kupowałam) na stacji w Słowenii: tydzień dla samochodów os. to 15euro, miesiąc to 30euro. Wróciłam 4 dni temu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 11:50

jums napisał(a):Potwierdzam. Widziałam na własne oczy (kupowałam) na stacji w Słowenii: tydzień dla samochodów os. to 15euro, miesiąc to 30euro. Wróciłam 4 dni temu.

A jak oni ten tydzień liczą?
Czy winieta jest ważna od soboty do soboty, czy też tak do niedawna liczyli Czesi, czyli od soboty do piątku?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 21.06.2010 12:56

Oni liczą tak samo :wink:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 13:11

witia napisał(a):Oni liczą tak samo :wink:


Czyli jadąc na tydzień, trzeba kupić winietę na miesiąc!
Faaajni są :-/
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 21.06.2010 13:12

Tydzień od zawsze ma 7 dni, wiec jesli kupujesz winiete w sobote do jest ona wazna do godz 24 w piatek.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 21.06.2010 13:22

Noo... nie chciałem tego formułować tak otwarcie, ale w sumie kolega petr ma rację: tydzień ma zawsze 7 dni :)
Pozdrawiam
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 13:26

petr napisał(a):Tydzień od zawsze ma 7 dni, wiec jesli kupujesz winiete w sobote do jest ona wazna do godz 24 w piatek.

I dlatego np. w Austrii winiety nie są tygodniowe, lecz 10-dniowe.
A wprowadzenie przez Słoweńców winiet stricte tygodniowych jest najlepszym dowodem ich sk...syństwa!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 13:30

witia napisał(a):Noo... nie chciałem tego formułować tak otwarcie, ale w sumie kolega petr ma rację: tydzień ma zawsze 7 dni :)
Pozdrawiam


Więc w takim razie dla kogo są winiety tygodniowe, jeśli nie dla ludzi jadących na tydzień?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 21.06.2010 15:22

One są dla tych, którzy chcą przez 7 dni podróżować słoweńskimi autostradami :wink:
Nie są dla tych, którzy chcą dojechać, przez tydzień wypoczywać i potem wracać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2010 16:52

Chris_M napisał(a):I dlatego np. w Austrii winiety nie są tygodniowe, lecz 10-dniowe.
A wprowadzenie przez Słoweńców winiet stricte tygodniowych jest najlepszym dowodem ich sk...syństwa!


Proszę nie obrażać narodu słoweńskiego :!:
Każdy kraj ma prawo do swoich regulacji prawnych odnośnie opłat za korzystanie z dróg płatnych.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2010 16:58

Janusz Bajcer napisał(a):Proszę nie obrażać narodu słoweńskiego :!:
Każdy kraj ma prawo do swoich regulacji prawnych odnośnie opłat za korzystanie z dróg płatnych.


A obywatele innych krajów mają pełne prawo mieć o tych regulacjach swoje zdanie!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2010 17:02

Chris_M napisał(a):A obywatele innych krajów mają pełne prawo mieć o tych regulacjach swoje zdanie!


Tak, ale można to wyrazić w inny sposób niż Ty to zrobiłeś. :!:

Co innego krytyka, co innego obrażanie słowne :arrow:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone