Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.07.2009 19:40

KASKA napisał(a):
marcin35 napisał(a):Kaska !Na poprzednich stronach tego tematu znajdziesz bez problemu trase włącznie z linkami do map.Powodzenia!!!
Wszystko pięknie:)ale czy wjeżdzając na rondo w Maribor nie stoją tam panowie policjanci i nie kasują ? Słyszałam właśnie że wjezżając tylko na rondo już trzeba mieć tą paskudną winietę.Może po waszych odpowiedziach będę spokojniejsza.

Może najpierw troszke poczytasz?
hallan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2009
Winieta w \Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) hallan » 13.07.2009 19:43

KASKA napisał(a):
marcin35 napisał(a):Kaska !Na poprzednich stronach tego tematu znajdziesz bez problemu trase włącznie z linkami do map.Powodzenia!!!
Wszystko pięknie:)ale czy wjeżdzając na rondo w Maribor nie stoją tam panowie policjanci i nie kasują ? Słyszałam właśnie że wjezżając tylko na rondo już trzeba mieć tą paskudną winietę.Może po waszych odpowiedziach będę spokojniejsza.



Posłuchaj, jeśli chcesz być spokojniejsza to odżałuj te 15E na 10 dni albo 30 na 20 dni bo ja właśnie wróciłam i kombinowałam a na koniec i tak mnie zatrzymali za brak winiety i zapłaciłam 150E
Pozdrówka
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 13.07.2009 20:13

Jechałem 28 czerwca drogą na Mureck, Lenart, Ptuj według instrukcji z forum. Nie miałem żadnego problemu z trafieniem, nikt nie żądał opłat za winiety. Powrót 10 lipca przez Węgry trasą Letenye, Szekesfehervar (autostrada - winieta 1530 ft czyli ok. 25 PLN), dalej na Mor, Kisber i Gyor zwykła drogą i dalej znów autostradą na Bratysławę i przez Słowenię. Odradzam drogę na Skalite-Zwardoń. Jest fatalna. Lepiej chyba na Cieszyn.
Trasa przez Węgry szybka i bezproblemowa, dla zagazowanych widziałem po drodze 3 stacje LPG ( Letenye, w okolicach Kisber N 47o 31,674' E 17o 56,523' i w okolicach Mosonmagyarovar).
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008
Re: Winieta w \Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 13.07.2009 21:48

hallan napisał(a):Posłuchaj, jeśli chcesz być spokojniejsza to odżałuj te 15E na 10 dni albo 30 na 20 dni bo ja właśnie wróciłam i kombinowałam a na koniec i tak mnie zatrzymali za brak winiety i zapłaciłam 150E
Pozdrówka

No dobrze, trochę postraszyłaś towarzystwo, ale teraz konkrety. Gdzie i w którym miejscu był ten mandat za brak winiety bo nie uwierzę że na objeździe autostrady. No chyba że mieliście pecha i wpadliście na rondzie.
tasmanski
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasmanski » 25.07.2009 13:14

Ja przejechałem Słowenię dwa razy w lipcu, jechałem z Włoch na Chorwację, krotki odcinek i z Chorwacji na Wegry przez Lublianę stolicę Słoweni i muszę steierdzić że wjazdy na autostradę są bardzo dobrze oznakowane , i ciężko się przez przypadek wepchać na autostradę .Muszę stwierdzić że to straszenie Słoweńskimi autostradami jest bezpodstawne.Boczne drogi są w bardzo dobrym stanie. A policji to nie widziałem nawet z daleka, jadąc w dzień w piątek i sobotę . :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2009 14:07

tasmanski napisał(a):Ja przejechałem Słowenię dwa razy w lipcu, jechałem z Włoch na Chorwację,

Witam, czy na przejazd z Włoch do Chorwacji przez Słowenię potrzebna jest winieta?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.08.2009 17:43

Serce w pasy napisał(a):
tasmanski napisał(a):Ja przejechałem Słowenię dwa razy w lipcu, jechałem z Włoch na Chorwację,

Witam, czy na przejazd z Włoch do Chorwacji przez Słowenię potrzebna jest winieta?

Korzystając ze słoweńskich autostrad, to tak...
jhony87
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jhony87 » 04.08.2009 22:03

Jechalem przez Slowenie w nocy z 30 na 31 lipca. Trasa Mureck-Lenart-Ptuj (nowym mostem, obwodnica). Potwierdzam, ze na skrzyzowaniu obwodnicy z 9 wjezdza sie na kawalek na autostrade. Nikt nie łapał, miałem w wrazie czego wydrukowany mejl publikowany na CRO.pl od autostrad slowenskich, ze tam sie nie placi. Potwierdzam tez, ze na 9 nie ma autostrady miedzy Ptujem a granica. Calosc zajela mi ok. 1 godziny, bardzo dobra trasa. Swietnie jest opisana na forum, dziekuje wszystkim, ktorzy sie do tego przyczynili. Zobaczymy jak w drodze powrotnej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2009 23:55

Wybieram sie do Chorwacji trasa Mureck - Lenart - Ptuj w przyszla niedziele.
jhony87 napisał(a):Potwierdzam, ze na skrzyzowaniu obwodnicy z 9 wjezdza sie na kawalek na autostrade. Nikt nie łapał, miałem w wrazie czego wydrukowany mejl publikowany na CRO.pl od autostrad slowenskich, ze tam sie nie placi.

Czy moglbys podac linka do tego maila i ew. watku na ten temat na cro.pl?

Edit: Odnaleziony.
Kazbo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazbo » 18.08.2009 15:24

Witam serdecznie Wszystkich!
W niedziele wracałem z Chorwacji przez Słowenię trasą Ptuj Lenart Mureck - bez żadnych problemów. Tej autostrady między Ptujem a granicą to jest zaledwie parę set metrów.i mogę. Ale ważniejsza informacja to że przejście graniczne Macelj było zamknięte więc dojazd do granicy trochę potrwał korek ok 3-4 km (najpierw korek do bramek, a później do samej granicy).

Jeszcze jedna dodatkowa informacja dla wybierających się do Chorwacji, było to już mówione ale powtórzę. Warto płacić kartą. Właśnie przeglądałem wyciąg z konta i przelicznik był korzystniejszy niż w kantorze.

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów. A dopiero wyjeżdżającym zazdroszczą :D :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: Winieta w \Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 20.08.2009 15:36

hallan napisał(a):
KASKA napisał(a):
marcin35 napisał(a):Kaska !Na poprzednich stronach tego tematu znajdziesz bez problemu trase włącznie z linkami do map.Powodzenia!!!
Wszystko pięknie:)ale czy wjeżdzając na rondo w Maribor nie stoją tam panowie policjanci i nie kasują ? Słyszałam właśnie że wjezżając tylko na rondo już trzeba mieć tą paskudną winietę.Może po waszych odpowiedziach będę spokojniejsza.



Posłuchaj, jeśli chcesz być spokojniejsza to odżałuj te 15E na 10 dni albo 30 na 20 dni bo ja właśnie wróciłam i kombinowałam a na koniec i tak mnie zatrzymali za brak winiety i zapłaciłam 150E
Pozdrówka


Aby uciąć spekulacje zajżyjcie sobie do mojego postu:
forum/viewtopic.php?t=19656&postdays=0&postorder=asc&start=1020
wkleiłem tam odpowiedź na nurtujące Was pytanie jaką otrzymałem mailem bezpośrednio z DARS.
emeth
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emeth » 04.09.2009 14:45

jhony87 napisał(a):Nikt nie łapał, miałem w wrazie czego wydrukowany mejl publikowany na CRO.pl od autostrad slowenskich, ze tam sie nie placi.


Gdzie mozna znalezc ten mail ?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 04.09.2009 14:48

emeth napisał(a):
jhony87 napisał(a):Nikt nie łapał, miałem w wrazie czego wydrukowany mejl publikowany na CRO.pl od autostrad slowenskich, ze tam sie nie placi.


Gdzie mozna znalezc ten mail ?


Tutaj :wink:
Ava
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ava » 17.09.2009 11:21

Sluchajcie kwestia jest taka czy ktosc chce objezdac i kombinowac mi sie nie chcialo, nawigacja tez wariowala wiec jechalam autrostrada kawalek i normalnymi drogami - normalne drogi beznadziejnej jakosci. Na autostradzie kontroluja winiety Slowency lookaja przez lornetki jak przekraczasz granice z Cro :). HAHA
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.09.2009 12:12

Ava napisał(a):Sluchajcie kwestia jest taka czy ktosc chce objezdac i kombinowac mi sie nie chcialo, nawigacja tez wariowala wiec jechalam autrostrada kawalek i normalnymi drogami - normalne drogi beznadziejnej jakosci. Na autostradzie kontroluja winiety Slowency lookaja przez lornetki jak przekraczasz granice z Cro :). HAHA

Naprawdę 8O wow
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone