Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 01.07.2009 21:56

Mosqito napisał(a):Nieporozumienie bo jeśli jedzie na Istrię to ma do przejechania całą Słowenię wzdłuż autostradami za 15 EUR. Ile czasu by zmarnował na przejazd ta samą trasą lokalnymi ? Moim zdaniem jadąc na Istrię od strony Mariboru czy Lendavy nawet bardziej się opłaca ciąć tą słoweńską autostrada niż jechac Słowenię objazdem i dopiero w CRO autostradą Zagreb - Rijeka.


Rozumiem, że ta propozycja jest za autostradą, tylko dlatego, że on leci na Liubljanę, czyli korzysta z dłuższej autostrady. Natomiast jazda na Zagrzeb jest jak najbardziej z objazdem, czy tak?
W moim przypadku lecę ze Spielfeld (A) ew. Mureck:) do Gornji Macelj ina Zagrzeb i dalej na Vodice CRO. Zależy mi na szybkiej trasie, ale widzę, że w tym akurat kierunku to wydatek 2x15=30E nie jest uzasadniony, gdyż Słowenia to chyba tylko 60 km....

Stąd pytanie, czy w moim wypadku warto ominąć autostradę na Słowenii? Rozumiem, że ew. omijam tylko ok. 25km odcinek, (ponoć remontowany, zwężony i zakorkowany czasami) i raczej nie ponoszę straty czasu. Czy tak? Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2009 22:07

Tak. Autostrady masz tyle, ile masz...
Objazd przez Ptuj, lub jak kto woli, inaczej...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.07.2009 08:40

FUX napisał(a):Tak. Autostrady masz tyle, ile masz...
Objazd przez Ptuj, lub jak kto woli, inaczej...


chyba tez bedziemy robic powrot przez Slowenie bo gdzies z Istrii wiec kawalek tego bedzie. Do cro mykamy objazdem bo do Plitvic a za kilka km nie chce nam sie bulic calkiem sporej kwoty ...
tomek00070
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek00070 » 13.07.2009 11:22

a ja mam pytanie czy ktoś jechał trasą: mianowicie (Austria)- zjazd z autostrady A2 na drogę E66 na miejscowość GroSwilfersdorf, tą drogą na Węgry, aż do miejscowości Kormend, gdzie odbijamy w prawo na kawałek drogi E65, a następnie 86, po czym wpadamy na słowenie ale tylko do 1 miejscowości Lendava, później od razu znajdujemy się na granicy z chorwacją i w miejscowości Cakovec wjeżdżamy na autostradę (wiem, że troche skomplikowane ale wydaje mi się, że warte 35 Euro)
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 13.07.2009 11:37

A gdzie ewentualnie można kupić winietę słoweńską? Chyba się nie dokopię więc pytam od razu ;)
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 13.07.2009 11:49

tomek00070 napisał(a):a ja mam pytanie czy ktoś jechał trasą: mianowicie (Austria)- zjazd z autostrady A2 na drogę E66 na miejscowość GroSwilfersdorf, tą drogą na Węgry, aż do miejscowości Kormend, gdzie odbijamy w prawo na kawałek drogi E65, a następnie 86, po czym wpadamy na słowenie ale tylko do 1 miejscowości Lendava, później od razu znajdujemy się na granicy z chorwacją i w miejscowości Cakovec wjeżdżamy na autostradę (wiem, że troche skomplikowane ale wydaje mi się, że warte 35 Euro)


Ja tak jechałem , dokładnie, w zeszłym roku. W opisie to faktycznie skomplikowane ale w rzeczywistości nie i warte tych 35 euro. Droga przez Węgry trochę koślawa(przypomina nasze drogi) ale da się przeżyć. W Lendavie w centrum można tanio zatankować, potem jeszcze sklep wolnocłowy i Chorwacja.
W tym roku jadę dokładnie tak samo. Nie wiem jaka jest różnica w km ale czas przejazdu miałem taki sam jak "starą" trasą na Maribor
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2009 13:36

F-uncia napisał(a):A gdzie ewentualnie można kupić winietę słoweńską? Chyba się nie dokopię więc pytam od razu ;)


Nie trzeba kopać - winietę kupisz na przejściu granicznym.
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 13.07.2009 14:12

jasne że na przejściu

ale miałem mały problem o 4 rano wjezdzając do Austri tą drogą z Sentilj (bezopłatową) , problem polegał na tym że musiałem kupić winietke na Austrię a w Austrii jak to w Austrii wszystko pozamykane do 7 rano. i tak wjechałem na autostrade w kierunku Graz'u i jechalem bez winiety do pierwszej stacji. Wg mnie trzeba stanąc koło tego przejscia granicznego na drodze lokalnej (poniżej nasypu autostrady) wdrapać się na góre i podejsc do budki - kontenera i kupic Austryjacka winietke.

Albo kupic już winietke wcześniej na powrót:)

oczywiście potwierdzam że odcinek z Ptuja do Krapiny jest bez opłat

wynika to z mapy
http://www.dars.si/Dokumenti/Dokumenti/ ... s_298.aspx

pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 17:09

F-uncia napisał(a):A gdzie ewentualnie można kupić winietę słoweńską? Chyba się nie dokopię więc pytam od razu ;)

Dokopiesz się i to bez problemu :wink:
W Faqu jest wątek o opłatach autostradowych i tam pod hasłem "Słowenia" masz link do punktów sprzedaży winiet w Słowenii i poza jej granicami :lol:
tomek00070
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek00070 » 13.07.2009 18:38

dzięki za odpowiedź, kilometrowo jak to liczyłem to różnica jest niewielka, a skoro czasowo wychodzi tal samo to przynajmniej już jstem pewien trasy
KASKA
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KASKA » 13.07.2009 19:12

haka napisał(a):Na forum znalazłem już trzy warianty objazdów, więc ruch pewnie się rozłoży. Rok temu jechałem objazdem równoległym do autostrady oraz przez słynne rodno przed Mariborem. Zero korków, w Mariborze ruch jak to w mieście. Jedynie później dowiedziałem się że przejazd przez rondo jest płatne. W tym roku przetestuję drogę na Mureck, Lenart i Ptuj albo dróżkę proponowaną przez Mosqito na 102.
Witam .Piszesz o trzech wariantach objazdu w Słoweni tych bez opłat. Czy możesz się nimi podzielić .Jedziemy w sierpniu-chcemy jechać tym Mureck Lenart Ptuj.Czy wiesz jak długo trwa ten objazd i czy są jakieś punkty gdzie szczególnie można pobłądzić?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.07.2009 19:16

KASKA napisał(a):
haka napisał(a):Na forum znalazłem już trzy warianty objazdów, więc ruch pewnie się rozłoży. Rok temu jechałem objazdem równoległym do autostrady oraz przez słynne rodno przed Mariborem. Zero korków, w Mariborze ruch jak to w mieście. Jedynie później dowiedziałem się że przejazd przez rondo jest płatne. W tym roku przetestuję drogę na Mureck, Lenart i Ptuj albo dróżkę proponowaną przez Mosqito na 102.
Witam .Piszesz o trzech wariantach objazdu w Słoweni tych bez opłat. Czy możesz się nimi podzielić .Jedziemy w sierpniu-chcemy jechać tym Mureck Lenart Ptuj.Czy wiesz jak długo trwa ten objazd i czy są jakieś punkty gdzie szczególnie można pobłądzić?

Nie mam sily...

forum/viewtopic.php?t=19656
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 13.07.2009 19:19

Kaska !Na poprzednich stronach tego tematu znajdziesz bez problemu trase włącznie z linkami do map.Powodzenia!!!
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 13.07.2009 19:21

Fux tylko spokojnie.Nerwy szkodzą URODZIE!!!!!!!! :D
KASKA
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KASKA » 13.07.2009 19:31

marcin35 napisał(a):Kaska !Na poprzednich stronach tego tematu znajdziesz bez problemu trase włącznie z linkami do map.Powodzenia!!!
Wszystko pięknie:)ale czy wjeżdzając na rondo w Maribor nie stoją tam panowie policjanci i nie kasują ? Słyszałam właśnie że wjezżając tylko na rondo już trzeba mieć tą paskudną winietę.Może po waszych odpowiedziach będę spokojniejsza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone