Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 26.06.2009 22:17

filip122 vel Darek napisał(a):Sorki byc moze za pytanie ...

Forum jest tak obszerne a wpisanie w szukacza frazy powoduje ze wywali 40 nowych watkow. :lol: :lol:

Jakis czas temy znalazlem na forum mapke objazdu autostrad w Sloweni, ktos wkleil w posta i

dorysowal flamastrem droge ( przez mostek ) , teraz nie moge natrafic na ten temat i te mapke ,

moze ktos podzucic linka do tego tematu i wioadomosci :)




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Może to?....
forum/viewtopic.php?t=23247
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 26.06.2009 23:48

No to nie to ten temat dotyczy przejscia granicznego Wergy - Chorwacja .
A mi chodzilo o wjazd z Austri do Słowenii

Chodzilo o ten fragment trasy

http://www.tinyurl.pl?tovICBqL


W sumie to chyba sam sobie odpowiedzialem bo to chyba o ten zjazd z autostrady w Austri chodzilo przed granica ze Slowenia ? potwierdzcie lub zaprzeczcie czy dobrze mysle

:) :) :)
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 27.06.2009 07:19

No jeśli o to Ci chodziło...W takim razie ta droga przez mostek to przejście w Murecku.
gluteus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gluteus » 28.06.2009 01:30

Witam wczoraj wróciłem. Do Choorwacji jechałem objazdem Mureck-Lenart-Ptuj . ok. 4.00 bardzo fajna droga. Żadnych trudności. Zero opłat. :))) Wracałem przez Wegry, też badzo fajnie. Pozdrawiam wszystkich i życzę tak udanych wakcji jak moje :)
Pamuk Yol
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamuk Yol » 28.06.2009 09:04

Witam wszystkich! Jestem po raz pierwszy na forum i w lipcu po raz pierwszy jadę do Chorwacji. Chcę pojechać drogą Mureck-Lenart-Ptuj i trochę nie wiem co myśleć o ostatnim zdaniu z postu Sebbecka:

"Jeśli Słoweńcy dotrzymają terminów to w sierpniu można będzie dojechać autostradą od granicy z Austrią aż na wysokość Ptuja:

Obilaznica Maribora A1
Pesnica - Zrkovska cesta 5,3 km (08 2009)
Zrkovska cesta - Ptujska cesta 4,2 (08 2009)
Pesnica - Slivnica - Nova Zrkovska 1,9 (08 2009)

Maribor Ptuj A4
Slivnica - Draženci 19,8 km (07 2009)
Granični prijelaz SLO/CRO 0,6 (07 2009)"

Czy na przejściu granicznym droga nr 9 nie będzie wjeżdżała na te 0,6 km autostrady A4. Wiem, że temat wiele razy wałkowany z objazdem bez winiety, ale nie chciałbym niemiłej niespodzianki. Może to sposób Słoweńców na utrudnienie bezpłatnego przejazdu? Nigdy tam nie byłem więc nie wiem jak to wygląda i co o tym myśleć.
Pozdrawiam :)
AndrzejPSP
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPSP » 28.06.2009 10:12

Witam.
Wybieram się na Istrię do Umag. Czy ktośmógłby powiedzieć o drodze w Słoweni? Planuje jechać autostradą A1 w Słoweni.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.06.2009 10:18

AndrzejPSP napisał(a):Witam.
Wybieram się na Istrię do Umag. Czy ktośmógłby powiedzieć o drodze w Słoweni? Planuje jechać autostradą A1 w Słoweni.

Ale co 8O Ci mamy powiedzieć?
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 28.06.2009 10:38

AndrzejPSP napisał(a):Witam.
Wybieram się na Istrię do Umag. Czy ktośmógłby powiedzieć o drodze w Słoweni? Planuje jechać autostradą A1 w Słoweni.


Jeśli chodzi o przebieg trasy w Słoweni to wygląda on następująco:
Maribor--->Ljublana------>Postojna------>Koper. Potem już do granicy z Chorwacją i jesteś na Istrii . :D Droga jest malownicza i na pewno Ci się spodoba. Nie zapomnij kupić winiety ( jak jedziesz po 1 lipca to płacisz "tylko" 15 EURO ). Miłych wakacji... :)
AndrzejPSP
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPSP » 28.06.2009 10:52

Dzięki. Pytam się bo czytałem gdzieś, że autostrady w Słoweni są niezbyt dobre i myślałem nad objazdem. Wybieram się po 20 sierpnia. Winety to 15 euro to za tydzień a 30 euro za 30 dni. Czy dobrze wyczytałem?
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 28.06.2009 13:30

Jechałem A1 tydzień temu. W nocy wspaniale, w dzień trochę wolniej - trochę robót drogowych. Ale jazda drogami bezpłatnymi to nieporozumienie, chyba że ktoś lubi bardzo bardzo długą jazdę.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 28.06.2009 16:28

iro napisał(a):Jechałem A1 tydzień temu. W nocy wspaniale, w dzień trochę wolniej - trochę robót drogowych. Ale jazda drogami bezpłatnymi to nieporozumienie, chyba że ktoś lubi bardzo bardzo długą jazdę.

A niby czemu nieporozumienie? Normalna droga lokalna. U nas to takie krajówki są np Kołbaskowo-Koszalin. Normalnie się jedzie, ruch znikomy (jechałem w poniedziałek ok 10 rano). Jak ktoś chce wywalić za nic 35EUR to śmiało, ale ja wolałem tą kasę przeznaczyć na jakiś dobry posiłek w Cro. Co kto lubi :)
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 28.06.2009 16:51

AndrzejPSP napisał(a):Dzięki. Pytam się bo czytałem gdzieś, że autostrady w Słoweni są niezbyt dobre i myślałem nad objazdem. Wybieram się po 20 sierpnia. Winety to 15 euro to za tydzień a 30 euro za 30 dni. Czy dobrze wyczytałem?


Nie do końca, bo 35 Euro to kosztuje winieta półroczna ( aktualnie ). Objazd na Istrię to masa wywalonego czasu, więc lepiej kupić winietę, tymbardziej, że jedziesz po 1 lipca. A z resztą twoich informacji muszę się zgodzić. :D Co do autostrad w Słowenii to ktoś dał Ci złe informacje, bo ich jakość jest lepsza niż w Polsce...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 28.06.2009 17:01

Napisał że jedzie po 20.08 wiec podał dobre ceny winiet. Winieta półroczna będzie w sprzedaży jeszcze tylko 2 dni.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 28.06.2009 17:08

freyu napisał(a):
iro napisał(a):Jechałem A1 tydzień temu. W nocy wspaniale, w dzień trochę wolniej - trochę robót drogowych. Ale jazda drogami bezpłatnymi to nieporozumienie, chyba że ktoś lubi bardzo bardzo długą jazdę.

A niby czemu nieporozumienie? Normalna droga lokalna. U nas to takie krajówki są np Kołbaskowo-Koszalin. Normalnie się jedzie, ruch znikomy (jechałem w poniedziałek ok 10 rano). Jak ktoś chce wywalić za nic 35EUR to śmiało, ale ja wolałem tą kasę przeznaczyć na jakiś dobry posiłek w Cro. Co kto lubi :)


Nieporozumienie bo jeśli jedzie na Istrię to ma do przejechania całą Słowenię wzdłuż autostradami za 15 EUR. Ile czasu by zmarnował na przejazd ta samą trasą lokalnymi ? Moim zdaniem jadąc na Istrię od strony Mariboru czy Lendavy nawet bardziej się opłaca ciąć tą słoweńską autostrada niż jechac Słowenię objazdem i dopiero w CRO autostradą Zagreb - Rijeka.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 28.06.2009 17:22

A to sorki, nie doczytałem dokładnie. Mea culpa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone