Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.06.2009 20:19

Bocian napisał(a):Jak przyśniesz to to prawko może się przydać do identyfikacji zwłok... :evil:
Obu ci się to i innym nie przytrafiło...

Daruj sobie takie posty kolego! Nikt tutaj nie ma kilkanaście lat - wszyscy jesteśmy rozważni i ja osobiście wiem kiedy mam dość więc nie na miejscu jest ten komentarz!

lucjan13 napisał(a):Właśnie wróciłem z Chorwacji. Jechałem trasą Mureeck, Lenart, Ptuj w obie strony. Trasa spokojna ruch niewielki, od Austrii jest trochę nierówności ale dajej już lepiej. W Ptuju budowana jest autostrada i radzę patrzeć na kierunki
bo mnie GPS na przebudowie wyprowadził w pole.


Dziękuję za informację lucjan13 - będę się pilnował w tym rejonie. Pozdrawiam
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 21.06.2009 20:28

Czytając rady ominięcia autostrady w Słowenii nasuwa mi się pytanie:
90% podróżujących w kierunku wiadomym wybiera drogę bezpłatną, czy w związku z tym, w pełni sezonu - pod koniec lipca, w niedzielę, nie zakorkuje się ta tańsza opcja? czy nie będą kierowcy posuwać się w żółwim tempie, a na autostradzie - luz bezproblemowy? Teraz ok. są relacje, że na tej trasie nie ma ruchu, ale szczerze - to ciągle jeszcze przed sezonem, co będzie za miesiąc? Też mam dylemat, ewentualną opłatę wrzucam w koszty wakacji, co przy całości za 4 osoby, już nie gra roli, a perspektywa po prostu jechania kusi, żeby machnąć ręką, zabulić ale jechać..
Co o tym sądzicie??
Pozdrawiam wszystkich, którzy też nie mogą się doczekać :)
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.06.2009 20:30

Ja mam też ten dylemat i pieniądze "w razie czegoś" są przygotowane ale planowo mam zamiar jechać poprzez objazd, jak się okaże w praktyce... zobaczymy ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2009 20:53

bartekj napisał(a):
Bocian napisał(a):Jak przyśniesz to to prawko może się przydać do identyfikacji zwłok... :evil:
Obu ci się to i innym nie przytrafiło...

Daruj sobie takie posty kolego! Nikt tutaj nie ma kilkanaście lat - wszyscy jesteśmy rozważni i ja osobiście wiem kiedy mam dość więc nie na miejscu jest ten komentarz!

Jeśli dla ciebie rozwaga jest spanie 2 h w samochodzie to gratuluję. Takie jest moje zdanie. Wypadek to zabici, ranni, to często ciała nie do rozpoznania... taka jest rzeczywistość. A niewyspanie to częsta przyczyna wypadków w długich podróżach...
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 21.06.2009 21:16

Na forum znalazłem już trzy warianty objazdów, więc ruch pewnie się rozłoży. Rok temu jechałem objazdem równoległym do autostrady oraz przez słynne rodno przed Mariborem. Zero korków, w Mariborze ruch jak to w mieście. Jedynie później dowiedziałem się że przejazd przez rondo jest płatne. W tym roku przetestuję drogę na Mureck, Lenart i Ptuj albo dróżkę proponowaną przez Mosqito na 102.
sebek0872
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2009
trasa nr9

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebek0872 » 21.06.2009 22:34

słyszałem, że droga nr 9 z Ptuj w kierunku na Zagreb również jest już płatna. Czy ktoś może potwierdzić.
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 21.06.2009 23:01

Witam wszystkich
Droga numer 9 nie ma żadnych oznaczeń które sugerowałyby płacenie, jechałem wczoraj wracając z Chorwacji i nie spotkała mnie żadna niemiła niespodzianka. W tamtą stronę jazda według podanych wcześniej rad jak po sznurku bez problemów. Ponieważ nie miałem dostępu do netu w Chorwacji, trochę się obawiałem czy przez dwa tygodnie Słoweńcy nie wymyślą jakiś nowych niespodzianek, na mój powrót, tym bardziej, że ku mojemu zdumieniu większość aut wjeżdżających do Chorwacji na polskich rejestracjach miała słoweńską winietę, mogłem ich obejrzeć sporo bo na granicy od strony Chorwackiej stałem około 30 minut (korek). Moim problemem było gdzie kupię winietę austriacką wjeżdżając od Mureck jadąc w tamtą stronę nie pamiętałem stacji, ale jest stacja benzynowa około 10 kg od granicy jeszcze przed wjazdem na autostradę. Jadąc przez Słowenię chwilowo zbłądziłem w Ptuju, zajechałem na parking u dilera skody rozkładając mapę, podszedł do mnie pan z serwisu i bez żadnego pytania powiedział na Lenart tak i tak :D (bez komentarza). Z innych rad z drogi powrotnej zjeżdżając z autocesty przeh Zagrzebiem warto płacić kartą, płacący gotówką stali w około 3 km dłuższym korku (dlaczego nie wiem) czyli prawym pasem przed bramkami i kierować się na bramki na karty Myślę że oszczędziłem około 45 minut. Pozdrawiam i życze miłego urlopu.
McGregot
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGregot » 22.06.2009 09:01

Witam
W zeszłym roku jechalem objazdem przez Lenart, Ptuj. Jechałem z piątku na sobotę w polowie lipca. Trasa z Mariboru do granicy to był jeden wielki korek! Stojący za mną w korku Austriak powiedzial, że z Mariboru do Ptuja "jedzie" juz prawie 3 godziny!. Zaoszczędziłem więc nie tylko 35 Euro ale także prawie 2 godziny jazdy!.

Pozdrav.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 22.06.2009 09:36

Zmiana turnusu zazwyczaj wypada w sobotę, dlatego też unikam tego terminu. W zeszłym roku zaczynałem wypoczynek w niedzielę i na drogach był luzik. W tym roku zaczynam w poniedziałek i wiem z forum, że też nie będzie problemu z korkami. Miłej i bezpiecznej podróży dla cromaniaków
mars
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars » 22.06.2009 11:59

Witam. Skłaniam się powoli do kupna słoweńskiej winiety na wyjazd do Chorwacji 28 czerwca, ale słyszałem, że na trasie Maribor-Ljubljana-Koper strasznie dużo remontów i zastanawiam się na objazdem dróg płatnych. Ma ktoś aktualne informacje? Z góry dzięki. pozdr
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 22.06.2009 12:35

Witam

Ja Kolego wróciłem w nocy z soboty na niedzielę i jechałem przez Słowenię.W tamtą stronę 07,06,09 w nocy jechało się dobrze i bez korków,ale w sobotę 20,06,09 w dzień wyglądało to słabo.Korków może nie było,ale jazda mocno się ślimaczyła.Moim zdaniem przejazd przez Słowenię za 35 Eur. to rozbój w biały dzień. :evil:
lucjan13
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucjan13 » 22.06.2009 12:53

Wracając przed Zagrzebiem bramki opłat są rozdzielone osobnymi pasami ruchu. Warto jak ktoś już tu pisał jechać na bramki płacone kartą płatniczą, kolejki tam nie było, a za gotówkę przynajmniej pół godziny trzeba było stać w niedziele popołudniu. Po za tym wcześniej mojemu znajomemu się fuksło i przejechał za darmo, gdyż mieli awarię portali. Piętnaście euro w kieszeni.
To trzeba mieć szczęście.
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 22.06.2009 12:58

lucjan13 napisał(a):Wracając przed Zagrzebiem bramki opłat są rozdzielone osobnymi pasami ruchu. Warto jak ktoś już tu pisał jechać na bramki płacone kartą płatniczą, kolejki tam nie było, a za gotówkę przynajmniej pół godziny trzeba było stać w niedziele popołudniu. Po za tym wcześniej mojemu znajomemu się fuksło i przejechał za darmo, gdyż mieli awarię portali. Piętnaście euro w kieszeni.
To trzeba mieć szczęście.


Też miałem taką sytuację, w porę się zorientowaliśmy i uciekliśmy na płatność kartą a szwagier stracił godzinę do bramek za gotówkę.Nie mam pojęcia czemu to tak wygląda,że większość kierowców stała do płacenia gotówką :?:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.06.2009 15:38

Jeśli Słoweńcy dotrzymają terminów to w sierpniu można będzie dojechać autostradą od granicy z Austrią aż na wysokość Ptuja:

Obilaznica Maribora A1
Pesnica - Zrkovska cesta 5,3 km (08 2009)
Zrkovska cesta - Ptujska cesta 4,2 (08 2009)
Pesnica - Slivnica - Nova Zrkovska 1,9 (08 2009)

Maribor Ptuj A4
Slivnica - Draženci 19,8 km (07 2009)
Granični prijelaz SLO/CRO 0,6 (07 2009)

Żródło
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 22.06.2009 20:55

mars napisał(a):na trasie Maribor-Ljubljana-Koper strasznie dużo remontów i zastanawiam się na objazdem dróg płatnych.


Jechałem tamtędy w długi weekend - rzeczywiście jest kilka zwężeń, które powodowały dość duże korki. Zaomi mieli GPS z TMC, a ja mapę - jeśli była informacja o korku, uciekaliśmy z autostrady najbliższym zjazdem i jakoś szło. Nie udało nam się ominąć korków w okolicy Mariboru i Kranja (bo wracaliśmy przez Kranj i Klagenfurt.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 103
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone