Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macio206
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) macio206 » 19.06.2009 14:41

pablo2222 napisał(a):
qwert1310 napisał(a):kevlar piszesz - "Od 1 lipca br. Słowenia nie będzie uznawała półrocznych winiet " - a co z tymi co wyjedzaja 06 (czerwiec) i wracaja po 1.07 i maja wykupiona winiete polroczna ??

Niestety będziesz musiał kupić nową winietę 15 dniową, ta półroczna będzie już nie ważna! Będzie istniała możliwość odzyskania części pieniędzy wydanych na tę półroczną.A mianowicie na przejściu granicznym będzie stała taka pani w sukience koloru czerwonego z kwiatkiem we włosach. Należy się do niej zgłosic i ona wyda ci pieniążki proporcjonalnie do wykorzystanego okresu.


czy wiadomo jaka cena winety 15 dniowej
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 19.06.2009 14:43

pani z kwiatkeim w zaleznosci od humoru decyduje
OLO-O3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLO-O3 » 19.06.2009 21:45

mars
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars » 19.06.2009 23:31

Owners of two-track vehicles who bought the half-year vignette before 1 July 2009 will be able to use the vignette until the end of its validity period.
no więc winiety półroczne nabyte przed 01.07.2009 są ważne przez pół roku od daty zakupu
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 19.06.2009 23:39

luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 20.06.2009 01:25

Witam! :)
Z jednej strony doskonalę rozumiem troskę o każdy grosz, ponieważ sam jestem osobą, która racjonalnie wydaje pieniądze, jednak po dłuższym zastanowieniu i przeliczeniu sobie całych kosztów zadecydowałem!
A niech stracę! 30 euro x 4,65 = 139,5 zł. Nie po to człowiek zasuwa cały rok, żeby przy wyjeździe na 2 tygodniowe wczasy liczyć każdy cent. Z pewnością wielu z Was uzna to za frajerstwo i marnotrawstwo, by za kilku kilometrowy odcinek płacić 30 euro, jednak weźmy pod uwagę kilka aspektów. Komfort podróży, paliwo (jakby nie patrzeć trochę trzeba nadrobić), czas przejazdu, problemy z policją, bo ktoś powiedział, że można bez winiety ale okaże się, że tylko kilka metrów, ewentualne "zbłądzenie", spokój na "pokładzie" t.j. brak ewentualnych kłótni czy nieporozumień wskutek błędu "pilota" itp. itd.. Moim zdaniem warto ale nie każdy musi się ze mną zgadzać.
Bez względu na wszystkie okoliczności, zarówno Wam jak i sobie życzę spokojnego i miłego wypoczynku. I przede wszystkim bezpiecznego dojazdu i powrotu z długo wyczekiwanego urlopu :D .
Pozdrawiam
Łukasz
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2009 08:23

luk006 napisał(a):Witam! :)
Z jednej strony doskonalę rozumiem troskę o każdy grosz, ponieważ sam jestem osobą, która racjonalnie wydaje pieniądze, jednak po dłuższym zastanowieniu i przeliczeniu sobie całych kosztów zadecydowałem!
A niech stracę! 30 euro x 4,65 = 139,5 zł. Nie po to człowiek zasuwa cały rok, żeby przy wyjeździe na 2 tygodniowe wczasy liczyć każdy cent. Z pewnością wielu z Was uzna to za frajerstwo i marnotrawstwo, by za kilku kilometrowy odcinek płacić 30 euro, jednak weźmy pod uwagę kilka aspektów. Komfort podróży, paliwo (jakby nie patrzeć trochę trzeba nadrobić), czas przejazdu, problemy z policją, bo ktoś powiedział, że można bez winiety ale okaże się, że tylko kilka metrów, ewentualne "zbłądzenie", spokój na "pokładzie" t.j. brak ewentualnych kłótni czy nieporozumień wskutek błędu "pilota" itp. itd.. Moim zdaniem warto ale nie każdy musi się ze mną zgadzać.
Bez względu na wszystkie okoliczności, zarówno Wam jak i sobie życzę spokojnego i miłego wypoczynku. I przede wszystkim bezpiecznego dojazdu i powrotu z długo wyczekiwanego urlopu :D .
Pozdrawiam
Łukasz

Czy aby kiedykolwiek jechałeś przez Słowenię?
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 20.06.2009 12:46

Piękny kraj z uroczo wyglądającymi domkami na zielonych zboczach gór, których z autostrady nie widać. Właśnie dla takich widoków wolę te 70 km przejechać bokiem a przy okazji 30 euro zostaje w kieszeni, np. na nocleg w drodze lub inne przyjemności.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 20.06.2009 13:07

luk006, oczywiście pojedziesz jak zechcesz, ale spójrz sobie poniżej:

Obrazek
Obrazek

jedziesz praktycznie obok autostrady, potem spokojnie za żółtymi znakami przejeżdżasz przez Maribor, obierasz kierunek Ptuj i raczej sie nie pogubisz a 30 EUR masz w kieszeni :-)
marko-wroclaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko-wroclaw » 20.06.2009 23:48

Argumenty za wykupieniem winiety mocno naciągane.
1 Koszt paliwa - nie zgodzę się, odległość podobna a wiadomo ze autostradą jedzie się szybciej i spalanie większe niż po drogach krajowych (ja mam na autostradzie 6-7l/100 a poza autostradą 5-5,5l/100, oczywiście jadąc przepisowo) więc nawet nadrabiając 5-10km nie ma znaczenia koszt paliwa. Przypomnę też, że chodzi o ułamek km po autostradzie, i tak 3/4 jest przez Słowenię po zwykłych drogach.
2. Komfort podróży? Żadna różnica...
3. Czas przejazdu - niech będzie ze zaoszczędzimy 10min.
4. Błądzenie i tak wkalkulowane jest w jeżdżenie po tym kraju :)
5. w/w 30-35euro wolę wydać na przykład na nocleg w trasie niż na parę km autostrady, chyba więcej pożytku?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.06.2009 09:27

haka napisał(a):Piękny kraj z uroczo wyglądającymi domkami na zielonych zboczach gór, których z autostrady nie widać. Właśnie dla takich widoków wolę te 70 km przejechać bokiem a przy okazji 30 euro zostaje w kieszeni, np. na nocleg w drodze lub inne przyjemności.


Jadąc w nocy widoków raczej nie da się podziwiać.
A tak jak pisze luk 006 komfort podróży też jest ważny (jak jedzie się np. bez noclegu).
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 21.06.2009 13:26

Kevlar napisał(a):
haka napisał(a):Piękny kraj z uroczo wyglądającymi domkami na zielonych zboczach gór, których z autostrady nie widać. Właśnie dla takich widoków wolę te 70 km przejechać bokiem a przy okazji 30 euro zostaje w kieszeni, np. na nocleg w drodze lub inne przyjemności.


Jadąc w nocy widoków raczej nie da się podziwiać.
A tak jak pisze luk 006 komfort podróży też jest ważny (jak jedzie się np. bez noclegu).

Więc mamy dwie opcje:
1. jechać wiele kilometrów bez noclegu za to z opłatą za autostradę w Słowenii
2. jechać ten sam dystans z odpoczynkiem w drodze w tej samej cenie
Myślę, że chyba bezpieczniejszy jest wariant 2, ale jak ktoś woli to robi co uważa. Widziałem już polskich kierowców ledwo widzących drogę ale jadących na "siłę".
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.06.2009 17:30

3. jechać omijając autostradę (Mureeck, Lenart, Ptuj) ale przed wjazdem do Słowenii w Austrii "zdrzemnąć się" w samochodzie ze 2-3h.

Tak planuję, jadę pierwszy raz i wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie choć może nie zbyt bezpieczne. W razie czego żona ma prawo jazdy...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2009 18:23

Jak przyśniesz to to prawko może się przydać do identyfikacji zwłok... :evil:
Obu ci się to i innym nie przytrafiło...
lucjan13
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucjan13 » 21.06.2009 19:01

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Jechałem trasą Mureeck, Lenart, Ptuj w obie strony. Trasa spokojna ruch niewielki, od Austrii jest trochę nierówności ale dajej już lepiej. W Ptuju budowana jest autostrada i radzę patrzeć na kierunki
bo mnie GPS na przebudowie wyprowadził w pole.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 102
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone