Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 360
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 23.05.2009 17:34

Witam,
Z całego tego zamieszania z winietami w Słowenii dochodzę do wniosku, że jest to chyba jedyny kraj w UE gdzie mają większy burdel z drogami niż w naszej kochanej Polsce

To nie burdel tylko przemyślana polityka. Niestety zaszłości wojenne i przedwojenne będą długo dawać o sobie znać.
Pozdrawiam
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 23.05.2009 21:11

Do synth


http://maps.google.pl/maps/ms?doflg=ptk ... 887695&z=7

Dlaczego jedziesz przez Brno a nie przez Żyline??

pzdr
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 23.05.2009 23:03

natuchna napisał(a):Do synth


http://maps.google.pl/maps/ms?doflg=ptk ... 887695&z=7

Dlaczego jedziesz przez Brno a nie przez Żyline??

pzdr


No właśnie, też mi się to nasunęło na myśl. Może kolega większą sympatią darzy Czechów niż Słowaków. Ja wyznaczyłem sobie nieco inna trasę, przez Żylinę a nie przez Brno, oczywiście z objazdem w Słowenii. http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... =47.643186
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 24.05.2009 09:51

Myślę, że każdy ma jakąś "swoją" drogę, którą już jechał i ją zna. Ja też od zawsze jadę przez Brno, z tym że granicę przekraczam w Znojmo. Różnice czasowe na poszczególnych wariantach, mogą się wahać w granicach 30minut. Przynajmniej wszyscy nie pojedziemy jedną trasą, wtedy byłby tłok! :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.05.2009 10:03

Myślę, że drogi, które wybieramy, sa wypadkową naszych preferencji i ich hierarchii.
Dla jednego będzie to dystans okupiony podróżą przez wsie i miasteczka, ale krótko; inny pojedzie tylko autostradami, bo taką ma fantazję i nic to, że będzie dalej i dlużej oraz drożej; inny będzie chcial dojechać za jak najmniejsze pieniądze i za autostrady i winiety nie będzie chcial płacić.
Grupa najliczniejsza to zlepek przyzwyczajeń, oszczędności i szybkości dotarcia do celu z rozsądnym okupieniem tego kosztami.
Tak więc sądzę, że każdy powinien sobie samemu, wg. swoich przyzwyczajeń trasę wytyczyć i zbytnio nie kombinować.
Winiety w Słowenii dolały tylko oliwy do ognia w tych dyskusjach. Jak napisałem wyżej; jeden spsika te kilkanaście euro, inny nie, większość.
Tak więc nie róbmy offtopa w tym wątku, tylko jedźmy!
opal10
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) opal10 » 30.05.2009 00:13

Witam. Znalazłem taki opis trasy http://maps.google.pl/maps/ms?doflg=ptk ... 887695&z=7 czy ktoś juś ten wariant przetestował?? Proszę o wiadomość jak oznaczony jest zjazd z autostrady w Austrii, czy jest jakiś numer??
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.05.2009 02:50

[quote="FUX"]Myślę, że drogi, które wybieramy, sa wypadkową naszych preferencji i ich hierarchii.
Dla jednego będzie to dystans okupiony podróżą przez wsie i miasteczka, ale krótko; inny pojedzie tylko autostradami, bo taką ma fantazję i nic to, że będzie dalej i dlużej oraz drożej; inny będzie chcial dojechać za jak najmniejsze pieniądze i za autostrady i winiety nie będzie chcial płacić.
Grupa najliczniejsza to zlepek przyzwyczajeń, oszczędności i szybkości dotarcia do celu z rozsądnym okupieniem tego kosztami.
Tak więc sądzę, że każdy powinien sobie samemu, wg. swoich przyzwyczajeń trasę wytyczyć i zbytnio nie kombinować.
I bardzo elegancko moim zdaniem filozofia dróg została wytłumaczona przez FUXA.
Reszta tkwi w szczegółach.
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 30.05.2009 08:37

przemol napisał(a):Myślę, że każdy ma jakąś "swoją" drogę, którą już jechał i ją zna. Ja też od zawsze jadę przez Brno, z tym że granicę przekraczam w Znojmo. Różnice czasowe na poszczególnych wariantach, mogą się wahać w granicach 30minut. Przynajmniej wszyscy nie pojedziemy jedną trasą, wtedy byłby tłok! :D


Jezdzilem ta trasa od 1995 roku...
W tym roku wyjezdzam do Chorwacji 13 czerwca i pojade przez Slowacje i Wegry. Droga wysmienita i o polowe tansza (biorac od uwage slovenska viniete). Slowacja sporo drog juz zrobila a na Wegrzech przelatuje sie obok Budapesztu piekna trzy pasmowa obwodnica M0 a potem M7 do granicy Chorwacji. Jezdze czesto ta droga w celach sluzbowych, znam ja bardzo dobrze i moge ja z czystym sumieniem polecic.
lucjan13
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucjan13 » 30.05.2009 12:36

Czy ktoś jechał teraz do Chorwacji przez przejście Gruškovje - Macelj. Czy na pewno droga Nr.9 od przejścia do Ptuj jest drogą
normalną nie podlegającą opłaty. Zamierzam jechać przez Mureck - Lenart - Ptuj - Gruškovje - Macelj myślę, że to
najlepsze rozwiązanie.
gluteus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gluteus » 30.05.2009 12:53

No właśnie czekamy na info. w tej kwesti 8O
SOBUŚ
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SOBUŚ » 30.05.2009 23:47

''piuus ''mam pytanie czy mógłbys bardziej dokładnie opisac swoja drogę do Chorwacji przez Węgry ???22 czerwca wybieramy się do CIOWO i rozważam trasę przez wegry będę wdzięczna za info ,jesli to możliwe z opisem gdzie można i trzeba kupić winietki.Obczytałam sie o winietkach i obwodnicach Sloweni i tak zdeczka nabrałam niechęci do tej drogi .aftan@tvtom.pl
SOBUŚ
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SOBUŚ » 30.05.2009 23:52

boże coś nie po polsku mi to pisanie wyszlo wczesniej sorki i jeszcze raz .
22 czerwa jadę na Chorwację wyspa Ciovo i rozważma podróz przez węgry mógłbyś cos dokładniej opisać PIUUS ?????
SOBUŚ
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SOBUŚ » 30.05.2009 23:53

:oops: :oops: :oops: :oops:
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 30.05.2009 23:55

SOBUŚ napisał(a):''opisac swoja drogę do Chorwacji przez Węgry ???


Droga przez Węgry (z pominięciem dróg płatnych) jest dojść skutecznie opisana w temacie Trasa przez zachodnie Węgry
SOBUŚ
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) SOBUŚ » 30.05.2009 23:58

dzięki!!! Jest tak dużo tych tematów i stron do przeczytania ,że się gubię .Ale oczywiście przeslędzę ten temat ,mam nadzieję ,że będzie tam trochę mniej stron niż tu 93 :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone