Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 22.05.2009 19:50

hej ,no tak miałem pieknego wildstara ,ale sprzedałem .pozdro.
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003
Re: granica z chorwacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 22.05.2009 21:48

colantes napisał(a):w ponizszym linku jest informacja, że odcinek autostrady o dł 0,6 km Gruskovje - Granica Chorwacji został oddany do użytku w grudniu 2008. czy wg Was oznacza to, iz droga nr 9 z ptuja łączy sie z tym kawałeczkiem autostrady przed samą granicą?


Jechałem z Cro przez Macelj, Gruskovje w drugiej połowie marca 09, żadnych nowych odcinków autostrady nie zauważyłem. Faktycznie odcinek przed samym przejściem (między dawnym sklepem wolnocłowym, a nowym przejściem) trochę poprawili, ale nie przyszło mi do glowy, że to Hitra cesta nie mówiąc już o autostradzie.
Żadnych oznaczeń też nie zauważyłem (jechałem w dzień).
Praktycznie jest to juz obszar przejścia granicznego, gdzie do tego wzdłuz pobocza stoi sznur TIR-ów. Trudno mi sobie wyobrazić, że mogą za to kasować.
Dalej normalnie czyli Ptuj i Lenart do ronda i na Spielfeld.

Odnośnie jazdy na Rogatac - jak jeszcze autostrady w Slo byly "normalnie" płatne a korki na granicy SLO/Cro potężne jechalem autostradą do Slovenska Bistrica i dalej na Rogatac. Od autostrady droga była wąska i kręta, ale mały ruch. Szybkość raczej 50-60. Z tego co pytałem potem na CB zarabiałem w ten sposób w stosunku do stojących w korku w Macelj 1 - 2h!
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 22.05.2009 22:25

Podobno nasi rodacy mają osób nate3 bandyckie winiety odkupię mało używaną
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 22.05.2009 22:29

My chcemy jechać najpierw do północnych Włoch (przez Austrię) a potem do Chorwacji (przez Słowenię). Wiecie jak tu ominąć autostradę? 8O
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 22.05.2009 23:33

ja pare lat temu tak jechałem. Zaraz na granicy po stronie włoskiej kierowalem sie na Słowenie. kilkanascie kilometrow i granica Slowenska. Potem piekne Alpy Julijskie . Kierujemy sie na Tolmin - wzdlóż rzeki Soca. Mozan skorzystac z raftingu, hydrospeedu i canyoningu - polecam gdyz to byl nasz cel podrózny na 20 lecie z żona. Potem z tolmina na Koper
Nie wiem jak z kopru bo tam juz autostrady ale chyba w miescie to bezpłatne mozna korzystac
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 23.05.2009 10:41

hej, jestem w zadarze ,odnosnie sŁowenii zaraz po wyjezdzie z autostrady i zjezdzie na maribor jest duza niebieska tablica ze znaczkiem biaŁego samochodu , czyli hitna cesta PŁATNA do samego mariboru.tak te potwierdzil mi pracownik stacji benzynowej na poczatku sŁowenskiej autostrady ,reszta do granicy chorwackiej bez zmian. 2 tunele tylko jedna nitka i prace w drugiej. temp.28 stopni sŁonce i zimne horwackie oujsko .pozdro
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 23.05.2009 11:00

pierzaczek napisał(a):ja pare lat temu tak jechałem. Zaraz na granicy po stronie włoskiej kierowalem sie na Słowenie. kilkanascie kilometrow i granica Slowenska. Potem piekne Alpy Julijskie . Kierujemy sie na Tolmin - wzdlóż rzeki Soca. Mozan skorzystac z raftingu, hydrospeedu i canyoningu - polecam gdyz to byl nasz cel podrózny na 20 lecie z żona. Potem z tolmina na Koper
Nie wiem jak z kopru bo tam juz autostrady ale chyba w miescie to bezpłatne mozna korzystac

Wg mapy najbliżej wzdłuż wybrzeża jest z Triestu do Chorwacji ale po drodze jest autostrada w Słowenii 8O i tu jest klops. :cry:
synth
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2009
co Wy na to?

Nieprzeczytany postnapisał(a) synth » 23.05.2009 13:49

http://maps.google.pl/maps/ms?doflg=ptk&ie=UTF8&msa=0&msid=101776544026131618279.00046a907b04dc289c7df&ll=45.821143,17.633057&spn=3.774375,9.887695&z=7

Zamierzam udać się do CHR pod koniec czerwca. Przeczytałem cały wątek (i nie tylko ten) i mam mętlik w głowie. Już sam nie wiem gdzie się płaci, jaki jest objazd bezpłatny i w ogóle, tym bardziej, że słoweńcy cały czas kombinują... Nie chciałbym z jednej strony płacić 30 euro a z drugiej narazić się na dyskomfort w długiej przecież podróży i się gdzieś zgubić :(
Tym bardziej, że na pokładzie 2 dzieciaków (rok i 3,5) !

Co sądzicie o tej trasie? Czy to jest konkretnie ta o której mowa tutaj!?
Dziękuję z góry i przepraszam jeżeli powieliłem link - jeżeli ktoś wcześniej wkleił.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 23.05.2009 14:10

Według mnie to bardzo trafnie masz zaznaczoną drogę. Jest szybka co dobre dla małych dzieci i do tego omijasz płatne drogi w Słowenii. Przed Słowenią na zjeździe 226 jedziesz na Mureck, dalej Lenart, Ptuj i Słowenie zostawiasz w tyle a 30 euro w kieszeni. Płatne masz tylko Czechy, Austrię i Chorwację ale warto zapłacić bo tam ceny winiet są "normalne". Miłej podróży
synth
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) synth » 23.05.2009 14:33

haka napisał(a):Według mnie to bardzo trafnie masz zaznaczoną drogę. Jest szybka co dobre dla małych dzieci i do tego omijasz płatne drogi w Słowenii. Przed Słowenią na zjeździe 226 jedziesz na Mureck, dalej Lenart, Ptuj i Słowenie zostawiasz w tyle a 30 euro w kieszeni. Płatne masz tylko Czechy, Austrię i Chorwację ale warto zapłacić bo tam ceny winiet są "normalne". Miłej podróży


Dziękuje bardzo!
Oczywiście jak najbardziej liczę się z płaceniem w Czechach, Austrii i Chorwacji. Jak sobie przypomnę wyjazdy do CHR jakieś 3-5 lat temu oraz przejazd przez Słowenię i opłaty w wysokości kilka euro w obie strony to aż łezka w oku się kręci ... :D

Dzięki za ocenę!
guzikatomowy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2008
..."normalniej" cenowo...

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzikatomowy » 23.05.2009 15:53

Czy dobrze rozumiem: http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Metho ... 9_482.aspx - to od lipca 2009, będą winiety tygodniowe i miesięczne. Więc może będzie "normalniej" cenowo.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 23.05.2009 16:09

No, to już są konkretne ruchy, pewnie wymuszone przez UE. Ciekawe, jakie będą opłaty?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2009 16:12

"Nowe ceny winiet i dodatkowe szczegóły zostaną określone przez nowy dekret. . Wszystkie aktualizacje będą publikowane na stronie DARS."

Ci co jadą po 1 lipca muszą uważnie DARS-a śledzić :wink: :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.05.2009 16:38

Janusz Bajcer napisał(a):"Nowe ceny winiet i dodatkowe szczegóły zostaną określone przez nowy dekret. . Wszystkie aktualizacje będą publikowane na stronie DARS."

Ci co jadą po 1 lipca muszą uważnie DARS-a śledzić :wink: :lol:


Nie dosyć, że śledzić jak powiedział przedmówca to jeszcze donosić na forum co tam na drogach się dzieje. Przypominam Państwu, że w związku że jesteśmy czytelnikami na forum obowiązuje ścisły obowiązek meldowania.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2009 16:43

Witam,
Z całego tego zamieszania z winietami w Słowenii dochodzę do wniosku, że jest to chyba jedyny kraj w UE gdzie mają większy burdel z drogami niż w naszej kochanej Polsce :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone