Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bocianl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bocianl » 28.04.2009 09:21

Nie widze zeby sie laczyly, znalazlem za to kamery internetowe Slowneskie na ktorych wiadac ze to zwykla droga nawet nie eksporesowka itd widac tez na nich jaki jest ruch:

http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 28.04.2009 09:24

Nie wiem co Ty widzisz:0, ale ONI na pewno tak to widzą :wink: - jeśli chodzi o skasowanie nas na jak najwyższą kwotę :evil:
bocianl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bocianl » 28.04.2009 09:33

Na dzien dziejszy nie ma tam autostrady i w 2009 juz nie bedzie a w 2010 moze interwencje unii cos dadza i pojawia sie krotsze winietki a my w CRO bedziemy jeszcze szybciej :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2009 09:52

W Słowenii drogi szybkiego ruchu (hitra cesta) oznaczone sę literką H.
Takich "chytrych dróg" :wink: na których obowiązuje winieta jest siedem.

Tu można znaleźć ich wykaz
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 28.04.2009 10:02

To, że powstanie autostrada Maribor - Ptuj - granica HR, nie oznacza, że zamkną drogę nr 9 albo, że autostrada pobiegnie w jej ciągu. Przecież ta droga idzie przez same miejscowości - gdzie zatem miałaby być ta autostrada?
Oczywiście nowa autostrada będzie biegła równolegle do starej szosy, która pozostanie bezpłatna.
A przejścia graniczne są zwykle wyłączone z opłat - chociaż ze Słoweńcami nic nie wiadomo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2009 10:09

Jeszcze jeden wykaz - trochę spolszczony :wink:
bocianl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bocianl » 28.04.2009 10:13

A tutaj mamy wiecej informacji o tej autostradzie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada ... 5%82owenia)


a ten odcinek planuja otworzyc w 06.2009

http://www.dars.si/Dokumenti/2_AC_HC_v_ ... enci-v.bmp
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 28.04.2009 10:30

Patrzę i analizuję, analizuję i patrzę i cały czas mi wychodzi, że jazda z Ptuja do granicy z HR powinna być bez winetek. Aczkolwiek ja mam dużą wadę wzroku 8O i nie dam za to głowy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2009 10:36

marcin10 napisał(a):Patrzę i analizuję, analizuję i patrzę i cały czas mi wychodzi, że jazda z Ptuja do granicy z HR powinna być bez winetek.


Analiza i patrzenie dobrze Ci wychodzi :lol: głowa pozostanie na karku :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.04.2009 11:11

Ale nerwowo tu się dzisiaj zrobiło :lol:
Jednak jak na Ptuj to nie płacimy-tak zrozumiałam :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.04.2009 11:19

renatalato napisał(a):Ale nerwowo tu się dzisiaj zrobiło :lol:
Jednak jak na Ptuj to nie płacimy-tak zrozumiałam :lol:

Kolega zasiał lekki niepokój... :wink: :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.04.2009 11:59

To znalazłem na: www.zajebancija.com


Obrazek

:lol:
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 28.04.2009 12:02

Sama prawda, te kilka kilometrów ....
Anka70
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anka70 » 28.04.2009 20:18

Witam,
w ubiegłym roku jechałam do Dalmacji i jakby dojazd nie był problemem. W tym roku jedziemy na Istrię i wyszło nam że szybciej jest jednak zaplacić te 35 Euro za winietę na Słowenii i dojechać na Istrię od północy a nie telepać sie przez Węgry i Rijekę (wyszło dłużej a koszty winietowe po zsumowaniu podobne). Na forum wszyscy omijacie Słowienię lub zaczepiacie tylko kawałek. Czy ktoś z Państwa dyskutujacych jechał może dalej Słowenią? Może jakies propozycje dojazdu (Istria-Medulin), o których jeszcze nie wiem?
pozdrawiam
Anka
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 28.04.2009 20:57

bocianl napisał(a):Skoro nie potrzeba winiety to prosze mi wytlumaczyc co widze na tej aktualnej mapce DARS:

http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestnins ... lo_ang.pdf

I ten tekst:

"motorway sections which will be open to traffic
after 2008 on which the use of vignettes will be
mandatory"

czy moze ja czegos nie rozumiem ale mi wyglada ze po 2008 roku trzeba placic za droge od Ptuj do granicy


Nie ma to jak sianie paniki !
Płatna od Ptuja w kierunku na Zagreb będzie ale... autostrada A4 jak ją wybudują :-) A na to się na razie nie zanosi.
Ta mapka, na która się powołujesz jest tak bardzo aktualna, że nie ma na niej H7, która istnieje już od ponad roku, jest płatna i znajduje się w okolicach Lendavy jadąc od strony Węgier. Zresztą tam nawet jest napisane: "motorway sections which will be opened to traffic...." Póki co to narazie tam nie ma żadnego "motorway section" a już tym bardziej "opened to traffic"
Że młodzi (iloscią postów) forumowicze się zagrzali to jeszcze, ale tacy starzy wyjadacze jak FUX, JacYamaha i Pablo daja się podpuścić ??
:lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone