Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.04.2009 21:44

Marus napisał(a):Otvorene druge cijevi tunela Sveti Rok i Mala Kapela

Od utorka, 7. travnja, otvorene su nove cijevi tunela Sveti Rok i tunela Mala Kapela. Trenutačno se promet u novim cijevima oba tunela odvija dvosmjerno do potpunog završetka svih radova, kada će se promet u svakoj tunelskoj cijevi odvijati jednosmjerno.

Preusmjerenje prometa provodi se zato da bi se u "starim" cijevima tunela Sveti Rok i tunela Mala Kapela izveli potrebni radovi opremanja kako bi se te cijevi prilagodile za jednosmjerni promet. Hrvatske autoceste najavile su da će sve radove na opremanju dovršiti prije turističke sezone tj. do sredine lipnja kada će u pogonu biti parovi cijevi u ovim tunelima, a promet će se odvijati jednosmjerno.

Veliki pozdrav


Pisaliśmy juz o tym 2 tygodnie temu ....TU
Pozdrawiam
tylut
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tylut » 21.04.2009 21:59

Koledzy wytyczam sobie trase do Tucepi z Warszawy przez Cieszyn, Bratysława i Wegry (M7) zrobiona do granicy z Chorwacją i wychodzi mi: 1574km

a z Warszawy przez Cieszyn, Słowacje, Austrię, Mureck, Ptuj wychodzi mi 1551km

Co wybrać-jade na noc i bez noclegu, chciałbym jak najszybciej zajechać na miejsce gdyz na pokładzie dziecko 2,5 roku. Na mapach google maps i via michelin nie naniesiono jeszcze ukończonej autostrady M7.
Może teraz wyliczyć tylko ile bedą kosztowały winiety w poszczególnych krajach?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 21.04.2009 22:03

tylut napisał(a):Co wybrać


Trasę przez zachodnie Węgry :wink:

tylut napisał(a):Może teraz wyliczyć tylko ile bedą kosztowały winiety w poszczególnych krajach?


Opłaty za autostardy
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 21.04.2009 23:42

Cześć, wariant na Bratysławę, Wiedeń i Mureck sprawdzona osobiście 11.06. też tak jadę
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 22.04.2009 11:31

Cześć przerabiałem już obie opcje.Polecam zdecydowanie Cieszyn,Cadca,Bratysława,Wiedeń,Graz,Mureck,Lenart,Ptuj.Droga na prawdę prosta zgubić się raczej nie można.Pozdrawiam.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 22.04.2009 12:03

trasa przez Mureck mnie przkonuje, bo odległosciowo wychodzi to samo, a jednak bezproblemowo.
Czy zjazd z Austryjackiej autobany jest właśnie oznaczony na Mureck czy inne miasto?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 22.04.2009 12:34

dg napisał(a):trasa przez Mureck mnie przkonuje, bo odległosciowo wychodzi to samo, a jednak bezproblemowo.
Czy zjazd z Austryjackiej autobany jest właśnie oznaczony na Mureck czy inne miasto?

O ile dobrze pamiętam to ostatni zjazd przed granicą ze Słowenią oznakowany na Spielfeld czy jest też oznaczony na Mureck? Na pewno po zjeździe z autostrady jest drogowskaz - skręt w lewo na Mureck. Austria jest bardzo dobrze oznakowana nie to co Czechy.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 22.04.2009 12:38

Zjazd nr 226 na Mureck.
Dobrze oznaczony nie ma problemu ze zjazdem.
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 22.04.2009 12:40

To jest zjazd z autostrady nr. 226 na Gersdorf/Mureck.

Ten na Spielfeld to następny, ma nr.228.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 22.04.2009 12:52

Zjeżdżając tym ostatnim przed granica też będzie oznaczenie na Mureck.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 22.04.2009 13:05

OK, dzięki za info - czyli trasę juz mam opracowaną
tylut
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tylut » 22.04.2009 14:10

Ja tez koledzy przkonałem się do tej trasy przez Bratysławe Wieden, Mureck, Ptuj-możecie mi jeszcze powiedzieć czy będąc przykładowo w godzinach 02.00-04.00 rano w okolicach bratysławy (taki mam plan:) to z zakupem winiet na Austrie nie będe miał problemu? Czy bedą tam jakies stacje czynne w nocy, które mi umożliwą zakup winiety zanim wiade na Austriacką autostradę? Czy mogę kupić odrazu 2 winiety 10 dniowe, żeby wykrzystać jedną w drodze powrotnej po 2 tygodniach?
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 22.04.2009 14:17

jak jedziesz przez Bratysławę to na byłym przejsciu granicznym jest punkt zakupu winiet, rano o 5 był otwarty.
Ja w sumie na tym odcinku nie kupiłem winiety, dopiero jak jechałem k. Neusidleesee, ale wiesz lepiej kup zawczasu
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.04.2009 14:50

tylut napisał(a):czy 02.00-04.00 rano w okolicach bratysławy (taki mam plan:) to z zakupem winiet na Austrie nie będe miał problemu? Czy mogę kupić odrazu 2 winiety 10 dniowe, żeby wykrzystać jedną w drodze powrotnej po 2 tygodniach?


Zaraz za granicą w Kittsee jadąc z Bratysławy Jarovce w kierunku Wiednia masz punkt OAMTC czynny całą dobę. Winietka obowiązuje Cię od granicy jadąc autostradą A6. Oczywiście możesz kupić od razu na powrót - powiedz tylko obsłudze od kiedy ma Ci zaznaczyć (przedziurkować) jej ważność.
Gorall
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gorall » 27.04.2009 19:27

Dr Seselj napisał(a):Dlaczego na siłę próbujecie utrudniać sobie życie. Temat ronda w Pesnicy jest wałkowany od roku i nic nowego się nie wymyśli. Słoweńcy traktują je jako część drogi płatnej i nic na to nie poradzimy.
Niezależnie od tego, najprostszym wariantem jest trasa przez Mureck, Lenart v Slovenskih Goricah i Ptuj. Jadąc tak, omijamy nieszczęsne rondo, nie musimy przejeżdżać przez Maribor, a następnie wlec się przez wioski między Mariborem a Ptujem. Dopiero w Ptuju wpadamy na główną trasę,a le stamtąd już niedaleko do chorwackiej granicy.

Jadę 1 czerwca 2009 przez SLO do HR i chyba na 99% pojadę przez wiejskie dróżki, ale mam pytanie. Czy trasa nr 9 prowadząca z Ptuju do granicy HR nie jest objęta winietką? W informacji o winiecie jest napisane, że obowiązuje też na trasach szybkiego ruchu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone