Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafcik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcik » 19.04.2009 12:00

Sooorki postaram sie poprawić :D
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 19.04.2009 12:52

Witam, a propos nieszczęsnych winietek słoweńskich to wymyśliłem i zaliczylem inną trasę: w Austrii z A2 zjechałem w Ilz na drogę nr 66 i przez miasteczka Riegersburg, Feldbach, Bad Radkersburg znalazłem się w Słoweni daleko od autostrad. Po ok. 40 km wjechałem do Chorwacji w miejscowości Ormoż przez jakieś maleńkie zapomniane przez wszystkich przejście graniczne gdzie swoim przybyciem obudziłem stosowne służby.
Dalej rzut beretem i byłem w okolicach Varazdinu i na chorwackiej A4.
Ciekawa trasa dająca chwilę wytchnienia od "prędkości autostradowych".
W Riegersburgu warto zatrzymać się na chwilę - fajne zamczysko.
Polecam i pozdrawiam
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 19.04.2009 19:28

Witold P. napisał(a):Mureck, Mureck i jeszcze raz Mureck.W ubiegłym roku ta trasa sprawdziła się znakomicie. POLECAM!!

Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 19.04.2009 23:15

Leszek W napisał(a):
Witold P. napisał(a):Mureck, Mureck i jeszcze raz Mureck.W ubiegłym roku ta trasa sprawdziła się znakomicie. POLECAM!!

Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!
też w tym roku tak planuje jechać
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 20.04.2009 07:17

Leszek W napisał(a):Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!

A o której godzine byłeś na tej stacji :?: Nie wiesz, czy czynna jest w nocy :?: W zeszłym roku tankowałem na Shell'u w Gralla, ale wolałbym jeszcze bliżej Chorwacji, a w Słoweni w nocy raczej są nieczynne stacje.
Pozdrawiam
Artur
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2009 08:34

Marus napisał(a):Witam, a propos nieszczęsnych winietek słoweńskich to wymyśliłem i zaliczylem inną trasę: w Austrii z A2 zjechałem w Ilz na drogę nr 66 i przez miasteczka Riegersburg, Feldbach, Bad Radkersburg znalazłem się w Słoweni daleko od autostrad. Po ok. 40 km wjechałem do Chorwacji w miejscowości Ormoż przez jakieś maleńkie zapomniane przez wszystkich przejście graniczne gdzie swoim przybyciem obudziłem stosowne służby.
Dalej rzut beretem i byłem w okolicach Varazdinu i na chorwackiej A4.
Ciekawa trasa dająca chwilę wytchnienia od "prędkości autostradowych".
W Riegersburgu warto zatrzymać się na chwilę - fajne zamczysko.
Polecam i pozdrawiam


Czy na tej trasie przejazd z przyczepą kempingową wydzje sie Tobie możliwy ? Podjazdy , górki itp. ........ :lol: :?:
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 20.04.2009 19:08

Przyznam szczerze "smoki3" nie pomyślałem o tym, a to pewno dla tego że prawo jazdy posiadam od 30 lat ale nigdy za sobą nic nie wlokłem - ewentualnie na bagażniku.
Są faktycznie na tej trasie miejsca kręte i lekko górzyste. Wprawdzie niewiele tego bo raptem kilka kilometrów lecz na pewno jest to temat do zastanowienia.
Pozdrawiam
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 20.04.2009 19:20

osito1963 napisał(a):
Leszek W napisał(a):Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!

A o której godzine byłeś na tej stacji :?: Nie wiesz, czy czynna jest w nocy :?: W zeszłym roku tankowałem na Shell'u w Gralla, ale wolałbym jeszcze bliżej Chorwacji, a w Słoweni w nocy raczej są nieczynne stacje.
Pozdrawiam
Artur

Sądząc po wielkości, to raczej całodobowa, ale głowy nie dam bo byłem około południa.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 20.04.2009 19:41

Wydaje mi się, że tutaj jest adres tej stacji Shell w Mureck.
http://www.mureck.gv.at/Gasthoefe.99.0.html
http://www.schweigler.at/
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 20.04.2009 22:29

Leszek W napisał(a):
osito1963 napisał(a):
Leszek W napisał(a):Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!

A o której godzine byłeś na tej stacji :?: Nie wiesz, czy czynna jest w nocy :?: W zeszłym roku tankowałem na Shell'u w Gralla, ale wolałbym jeszcze bliżej Chorwacji, a w Słoweni w nocy raczej są nieczynne stacje.
Pozdrawiam
Artur

Sądząc po wielkości, to raczej całodobowa, ale głowy nie dam bo byłem około południa.
jest jeszcze cołodobowy Petrol w Sloweni przed granicą z Chorwacją
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 21.04.2009 06:28

Lubuszanin napisał(a):Wydaje mi się, że tutaj jest adres tej stacji Shell w Mureck.
http://www.mureck.gv.at/Gasthoefe.99.0.html
http://www.schweigler.at/

Już wypatrzyłem na tej stronie stacji - do 21:30 czynna.
Dzięki wszystkim :)
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 360
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 21.04.2009 20:42

osito1963 napisał(a):
Leszek W napisał(a):

Popieram - sprawdziłem - całkiem przyjemna droga, bardzo miła (!!!) obsługa w stacji Shell w Mureck. Pozdrawiam!

A o której godzine byłeś na tej stacji Nie wiesz, czy czynna jest w nocy W zeszłym roku tankowałem na Shell'u w Gralla, ale wolałbym jeszcze bliżej Chorwacji, a w Słoweni w nocy raczej są nieczynne stacje.
Pozdrawiam
Artur

Sądząc po wielkości, to raczej całodobowa, ale głowy nie dam bo byłem około południa

Przerabiałem stacje w nocy zeszłego lata (także tą w Mureck). Nie mogłem kupić winietki. Stacje w Austrii są czynne z reguły do 22.00. Wyjątkiem są sacje na autostradach oraz wybrane stacje w dużych miastach.
Pozdrawiam
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 21.04.2009 21:10

Otvorene druge cijevi tunela Sveti Rok i Mala Kapela

Od utorka, 7. travnja, otvorene su nove cijevi tunela Sveti Rok i tunela Mala Kapela. Trenutačno se promet u novim cijevima oba tunela odvija dvosmjerno do potpunog završetka svih radova, kada će se promet u svakoj tunelskoj cijevi odvijati jednosmjerno.

Preusmjerenje prometa provodi se zato da bi se u "starim" cijevima tunela Sveti Rok i tunela Mala Kapela izveli potrebni radovi opremanja kako bi se te cijevi prilagodile za jednosmjerni promet. Hrvatske autoceste najavile su da će sve radove na opremanju dovršiti prije turističke sezone tj. do sredine lipnja kada će u pogonu biti parovi cijevi u ovim tunelima, a promet će se odvijati jednosmjerno.

Veliki pozdrav
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 534
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 21.04.2009 21:25

jak już jesteśmy przy Słowenii to ile teraz kosztuje winieta dla samochodu osobowego bo ja już nic nie rozumiem czy dalej 30 EU czy obniżyli jak tak to do ilu....

Pozdrawiam....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2009 21:36

fotograf123 napisał(a):jak już jesteśmy przy Słowenii to ile teraz kosztuje winieta dla samochodu osobowego bo ja już nic nie rozumiem czy dalej 30 EU czy obniżyli jak tak to do ilu....

Pozdrawiam....

Cały czas kosztuje tyle samo czyli: 55 i 35 euro.
Na stronie źródłowej możesz sobie sam monitorować czy zmieniło się coś czy nie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone