Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2009 11:33

ADAMO_16 napisał(a):Szukałem i nie znalazłem- gdzie można kupić winiety na przejazd przez Słowenie :?: .....

Słabo szukałeś :lol:
Na przyszłość - na praktycznie każdym forum jest coś takiego jak FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.
Na dzień dobry wejdź tam jak czegoś szukasz
W FAQ na cro.pl jest temat o opłatach autostradowych, nie tylko w HR ale i we wszystkich krajach tranzytowycj.
A gdzie można kupić słoweńskie winietki odpowiedź znajdziesz: w tym wątku
tur69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 12.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tur69 » 29.03.2009 17:20

Janusz Bajcer napisał(a):Zrobiłem małą analizę kosztów przejazdu na Istrię.

Jadąc przez Słowenię od granicy w Sentilj, a następnie przez Maribor, Ljubljana, Postojna, granica chorwacka i po dwóch tygodniach powrót tą samą trasą , to po 1 lipca kupujemy 2 winiety po 15 euro.

Jadąc na Istrię autostradami chorwackimi od Gorican do Rijeki i powrót tą samą trasą, płacimy za przejazd 240 kun czyli ok. 32 euro.

W tym przypadku przejazd przez Słowenię jest troszkę tańszy :wink:


Dzięki! Nie myliłem się więc. Trasa przez Słowenię będzie w tym układzie bardziej korzystna. Ja planuję kupić jedną tygodniową winietkę, a w drodze powrotnej wyskoczyć do Wenecji i może jeszcze trochę niżej. Zakłądając, że uda mi się dojechać do włoskiej granicy z pominięciem autostrady to jestem parę euro do przodu.
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 29.03.2009 22:23

WITAM
JAK ROZUMIEM NOWE CENY WINIET W SŁOWENII( 7 DNIOWE - 15 EURO) WCHODZĄ OD 1 LIPCA A JAK JA JADĘ 26 CZERWCA A WRACAM 12 LIPCA TO JAKIE MAM KUPIĆ? W TAMTYM ROKU JECHAŁEM W TYM SAMYM TERMINIE ALE W JEDNA STRONĘ JESZCZE NIE OBOWIĄZYWAŁY A Z POWROTEM NO NIESTETY 35 EURO.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.03.2009 22:34

robsonr39 napisał(a):WITAM
JAK ROZUMIEM NOWE CENY WINIET W SŁOWENI ( 7 DNIOWE - 15 EURO) WCHODZĄ OD 1 LIPCA A JAK JA JADĘ 26 CZERWCA A WRACAM 12 LIPCA TO JAKIE MAM KUPIĆ? W TAMTYM ROKU JECHAŁEM W TYM SAMYM TERMINIE ALE W JEDNA STRONĘ JESZCZE NIE OBOWIĄZYWAŁY A Z POWROTEM NO NIESTETY 35 EURO.


Na początek przypomnienie regulaminu
Nie pisz też tematów ani postów WIELKIMI LITERAMI bo taki sposób pisania oznacza krzyk. :!:

Jak jedziesz 26.06 to będzie obowiązywała Cię jeszcze "stara" winieta, półroczna za 35 euro - to chyba logiczne :roll: :lol:
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 29.03.2009 22:38

Dzięki i przepraszam za wieeeelkie litery :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2009 23:05

robsonr39 napisał(a):WITAM
JAK ROZUMIEM NOWE CENY WINIET W SŁOWENII( 7 DNIOWE - 15 EURO) WCHODZĄ OD 1 LIPCA A JAK JA JADĘ 26 CZERWCA A WRACAM 12 LIPCA TO JAKIE MAM KUPIĆ? W TAMTYM ROKU JECHAŁEM W TYM SAMYM TERMINIE ALE W JEDNA STRONĘ JESZCZE NIE OBOWIĄZYWAŁY A Z POWROTEM NO NIESTETY 35 EURO.


Nie musi się kupować winiet, można pojechać do Cro przez Słowenię drogami niepłatnymi.
Nie wiem gdzie jedziesz, na Istrię czy do Dalmacji :?:
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 30.03.2009 12:05

Tak jak w roku ubiegłym jadę do Mimic ok. 50km za Splitem.Mam jeszcze trochę czasu aby wybrać drogę przez Słowenię , płatną czy niepłatną.Muszę poczytać forum w tym temacie i na pewno wybiorę dobre dla mnie rozwiązanie.Dzięki i pozdrawiam. :)
Aby do lipca !!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2009 12:28

robsonr39 napisał(a):Tak jak w roku ubiegłym jadę do Mimic ok. 50km za Splitem.Mam jeszcze trochę czasu aby wybrać drogę przez Słowenię , płatną czy niepłatną.Muszę poczytać forum w tym temacie i na pewno wybiorę dobre dla mnie rozwiązanie.Dzięki i pozdrawiam. :)
Aby do lipca !!!!

Skoro do Mimic, to jest jeszcze opcja przejazdy przez zachodnie Węgry, wtedy przez Słowenię masz tylko krótki przejazd wyłącznie drogą bezpłatną.

Pozdrav
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 31.03.2009 19:49

Austriacy też się burzą na słoweńskie winetki:

http://www.korzo.net/izdvojeno/Austrija ... njeta.html
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 06.04.2009 23:55

mirko napisał(a):Mam pomysł, jak rozwiązać problem winieta :wink:

Obrazek

:roll:

Pomysł może niezły tylko ile będzie kosztował przejazd tym mostem. :lol:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 13.04.2009 18:51

Czesc Wam,
z dziszejskich cro gazet. Kraje kolo Slowenii i chorwacja zrobily ankiete na 10 000 kierowcoiw z ktorich winika ze co 5-ti kierowca z kraju EU namiast jechac poprzez Slowenie i kupowac winieti szuka tras alternatiwnich.
wyniki ankiety
markus2006
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.04.2009
winieta

Nieprzeczytany postnapisał(a) markus2006 » 16.04.2009 20:44

o co to chodzi z tym rondem w Pesnicy
W tamtym roku jechałem na Chorwację do Baska Woda przez Sentilj / Pesnica / Maribor aby uniknąć opłat za autostradę w Słowenii
czy to rondo w pobliżu Pesnicy jest płatne czy co
proszę o odpowiedź
w takim razie jak mam jechać aby nie płacić za winietę w Słowenii
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 16.04.2009 20:58

Witam!
czy wienietę kupioną 26.06 za 35 E jak rozumiem będzie można wykorzystać jadąc innym autem w sierpniu? wpisuje się tam nr rejestracyjny? mozna przekleić?
Nie staram się robic przekrętów, ale w czerwcu jadę z mężem jednym autem a w sierpniu drugi raz z rodzicami innym.
troche szkoda mi wywalac kasę dwa razy...
a rodzice objazdów ie będą szukali, na 100% :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: winieta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.04.2009 21:21

markus2006 napisał(a):o co to chodzi z tym rondem w Pesnicy
W tamtym roku jechałem na Chorwację do Baska Woda przez Sentilj / Pesnica / Maribor aby uniknąć opłat za autostradę w Słowenii
czy to rondo w pobliżu Pesnicy jest płatne czy co
proszę o odpowiedź
w takim razie jak mam jechać aby nie płacić za winietę w Słowenii


Tak, to rondo jest płatne (paranoja, ale jednak), ponieważ "krzyżuje się" z drogą szybkiego ruchu,a by poruszać się po takowych niezbędna jest winieta (nie jestem pewna , ale coś mi "majaczy", że przed rondem jest znak drogowy informujący, że wjazd na rondo tylko z winietą) ; miałeś szczęście, że się nie złapali... byli już tacy forumowicze, co tam właśnie zapłacili słone mandaty.

joasiasok napisał(a):Witam!
czy wienietę kupioną 26.06 za 35 E jak rozumiem będzie można wykorzystać jadąc innym autem w sierpniu? wpisuje się tam nr rejestracyjny? mozna przekleić?

Póki co na slo winietach nie wpisuje się nr rejestracyjnego pojazdu; ale do lata.. kto ich tam wie.....trzeba na bieżąco śledzić temat (Czesi już wprowadzili "taki system" w swoich winietach).
Pozdrawiam
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 16.04.2009 22:49

:)
Ostatnio edytowano 18.04.2009 11:56 przez rapez, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone