Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 27.03.2009 10:14

Ciekawe co powie Bruksela ??

Słoweńcy zagrali jej na nosie, przecież obniżyli ceny winiet, a że przy okazji skrócili ich ważność to inna bajka.
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 28.03.2009 10:00

Arek napisał(a):Zachłanność Słoweńców zna granic 8O

Trzeba będzie pojechać przez Mureck, Lenart, Ptuj


Dokładnie tak.
Tak zastanawiam się, jaka musiałaby być cena winety, 1-no lub 2-tygodniowej, żebym dał zarobić tym "Hitrusom"? Myślę, że może z 5E za dwutygodniową to może bym położył ... za ten kawałek dobrej drogi i możliwość wysikania się w Macu w Mariborze ( oczywiście dla przejazdu na Zagrzeb ). Tak czy inaczej objazd to dla mnie najlepszy wariant.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 360
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 28.03.2009 11:39

Uciąłem sobie ostatnio krótką pogawędkę ze spotkanym w Polsce Słoweńcem. Miał podobne zdanie co do cen winiet jak większość na forum.
Niestety ceny winiet w Słowenii kształtuje polityka, a nie ekonomia. :evil: :evil:
Pozdrawiam :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.03.2009 11:56

Adam66 napisał(a):Uciąłem sobie ostatnio krótką pogawędkę ze spotkanym w Polsce Słoweńcem. Miał podobne zdanie co do cen winiet jak większość na forum.
Niestety ceny winiet w Słowenii kształtuje polityka, a nie ekonomia. :evil: :evil:
Pozdrawiam :papa:


A co zrobić, mają mocną schizę na punkcie Chorwacji.. (podszytą wieloma kompleksami w tym kompleksem urażanego wielokrotnie, wakacyjnie, regularnie etc. ego męskiej części slo społeczeństwa). Udowodnili ostatnio na tysiące sposobów (zdrowemu nawet do głowy by nie przyszło, by takie cyrki wyprawiać) - diagnoza niepodważalna...Nie wiadomo, śmiać się czy płakać.
Ktoś to chyba w końcu zauważy... powinni dostać po paluchać.
A póki co, mnożą nam się dowcipy o Słoweńcach...
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.03.2009 18:09

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...co zrobić, mają mocną schizę na punkcie Chorwacji.. (podszytą wieloma kompleksami w tym kompleksem urażanego wielokrotnie, wakacyjnie, regularnie etc. ego męskiej części slo społeczeństwa). ...



...i batalią o granicę.
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 28.03.2009 18:39

JacYamaha napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...co zrobić, mają mocną schizę na punkcie Chorwacji.. (podszytą wieloma kompleksami w tym kompleksem urażanego wielokrotnie, wakacyjnie, regularnie etc. ego męskiej części slo społeczeństwa). ...



...i batalią o granicę.


...oraz podział strefy przybrzeżnej Jadrana.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.03.2009 19:10

Między innymi o tym właśnie mówię; tę, jak to nazywacie "batalię o granicę" nazwałambym zwyczajnym szantażem....
To wszystko to symptomy tej "schizy"; mieli też ochotę przeprowadzić wśród swoich obywateli referundum, pytajac ich, czy RH powinna znaleźć się w NATO ....(miejmy nadzieję, że to było apogeum głupoty; choć z drugiej strony z nimi to nigdy nic nie wiadomo)....
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2009 20:27

Tak gwoli prawdy ,to Słoweńców też mogła krew zalewać,jeśli za te 55 euro mogli u siebie cały rok jeździć a jadąc jednorazowo na płd CRO i z powrotem musieli wydać prawie tyle samo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.03.2009 21:24

Zrobiłem małą analizę kosztów przejazdu na Istrię.

Jadąc przez Słowenię od granicy w Sentilj, a następnie przez Maribor, Ljubljana, Postojna, granica chorwacka i po dwóch tygodniach powrót tą samą trasą , to po 1 lipca kupujemy 2 winiety po 15 euro.

Jadąc na Istrię autostradami chorwackimi od Gorican do Rijeki i powrót tą samą trasą, płacimy za przejazd 240 kun czyli ok. 32 euro.

W tym przypadku przejazd przez Słowenię jest troszkę tańszy :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2009 21:39

Czyli nie ma co Słoweńców mieszać z błotem...prawdziwi zdziercy to Chorwaty nasze ukochane :wink:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 360
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 29.03.2009 09:12

Zrobiłem małą analizę kosztów przejazdu na Istrię.

Jadąc przez Słowenię od granicy w Sentilj, a następnie przez Maribor, Ljubljana, Postojna, granica chorwacka i po dwóch tygodniach powrót tą samą trasą , to po 1 lipca kupujemy 2 winiety po 15 euro.

Jadąc na Istrię autostradami chorwackimi od Gorican do Rijeki i powrót tą samą trasą, płacimy za przejazd 240 kun czyli ok. 32 euro.

W tym przypadku przejazd przez Słowenię jest troszkę tańszy


OK jak jedziesz na Istrie. Myślę, że każdy zapłaci, bo parę kilometrów lepszą drogą pojedziesz.
Problem z ceną winiet jest odcinek Sentilj-Marbor (ok 10km), bo zdecydowana większość turystów jedzie do Dalmacji. Niestety Słoweńcy też to wiedzą i jak mogą to nam utrudniają (np. płatne rondo przed Mariborem). A tak swoją drogą bardzo mnie ciekawi czy te rondo jest drogą płatną dla wszystkich, czy tylko dla "innostrańców".
Pozdrawiam :papa:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.03.2009 10:42

Mam pomysł, jak rozwiązać problem winieta :wink:

Obrazek

:roll:
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 29.03.2009 10:53

mirko napisał(a):Mam pomysł, jak rozwiązać problem winieta :wink:


:roll:


Pomysł przedni :lol:
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 29.03.2009 11:22

mirko napisał(a):Mam pomysł, jak rozwiązać problem winieta :wink:


:mrgreen:
Jestem za !!!
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 29.03.2009 11:24

Szukałem i nie znalazłem- gdzie można kupić winiety na przejazd przez Słowenie :?: Uwagi do mojego gapiostwa przyjmuje z pokorą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone