Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 12.01.2009 19:39

jackiller napisał(a):Czyli jak rozumiem
-->> TAKI WARIANT <<--
jest tym najlepszym w kategorii jakość/cena ??

Uważam, że to jednak najlepszy wariant. Do kategorii jakość/cena dorzuciłbym jeszcze czas. Fakt, że droga z Mureck do Ilz jest malownicza ale w drodze do Chorwacji odcinek ten na ogół pokonuję w nocy więc walory krajobrazowe odpadają a w drodze powrotnej to po widokach chorwackich są już mało atrakcyjne :) Oczywiście, każdy wybierze jak chce ale ja wiem, że w tym roku nie będę już "skracał" drogi bo ten "skrót" zajął mi za dużo czasu.
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 12.01.2009 19:51

jackiller napisał(a):Czyli jak rozumiem
-->> TAKI WARIANT <<--
jest tym najlepszym w kategorii jakość/cena ??
Jasne , dopóki nie wyjaśni się sprawa z rondem w Mariborze,to ta trasa jest najbardziej trafna pod każdym względem.Powodzenia!!!
jaran
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaran » 12.01.2009 20:03

Witam partner czy mógłbyś skontaktować się ze mną na GG nr9688731 .Chodzi mi o tą Auto Mapę
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 13.01.2009 00:03

jackiller napisał(a):Czyli jak rozumiem
-->> TAKI WARIANT <<--
jest tym najlepszym w kategorii jakość/cena ??


Jak już koledzy wspomnieli kwestia wyboru do rozważenia indywidualnego ;)
Na co jednak bym zwrócił uwagę to na przejazd przez Słowację.
Nie wiem ale trochę się najeździłem w okolicach Bielska Białej i np. ja bym wybrał wariant jazdy przez Cieszyn do Czech i dalej na Mikulov.
Chodzi mianowicie o czas jaki stracisz jadąc przez Żywiec na Słowację.
Do Bielska Białej dojeżdżasz drogą Expresową, omijasz całe Bielsko obwodnicą więc tak gdzieś ok. 10 minut dalej na Cieszyn taką samą ale już nową drogą, gdyż remont jej już się zakończył i dalej do Czech. Później przez Czechy jedynie nie wiem jak z Cieszyna wygląda droga bo to nie mój kierunek, ale na pewno jest tu ktoś co to może określić. Na pewno jednak od Olomouc jedziesz dwupasmówką i wszystkie pozostałe miasta omijasz obwodnicami więc na prawdę śmigasz do samej AU. Winietę na AU, praktycznie kupowałem dopiero we Wiedniu. Nie wiem jednak jak drogi na Słowacji bo po niej nie jeździłem :) może są lepsze więc nie ma wówczas dyskusji.
Nie traktuj jednak tej mojej sugesti jak wyroczni, wiem po prostu, że wielu znajomych z Warszawy obiera kierunek na Cieszyn.
Kilometrowo wyszło mi to samo co Tobie przez Słowację.
Pzdr.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 00:17

partner napisał(a):Jak już koledzy wspomnieli kwestia wyboru do rozważenia indywidualnego ;)
Na co jednak bym zwrócił uwagę to na przejazd przez Słowację.
Nie wiem ale trochę się najeździłem w okolicach Bielska Białej i np. ja bym wybrał wariant jazdy przez Cieszyn do Czech i dalej na Mikulov.
Chodzi mianowicie o czas jaki stracisz jadąc przez Żywiec na Słowację.
Do Bielska Białej dojeżdżasz drogą Expresową, omijasz całe Bielsko obwodnicą więc tak gdzieś ok. 10 minut dalej na Cieszyn taką samą ale już nową drogą, gdyż remont jej już się zakończył i dalej do Czech. Później przez Czechy jedynie nie wiem jak z Cieszyna wygląda droga bo to nie mój kierunek, ale na pewno jest tu ktoś co to może określić. Na pewno jednak od Olomouc jedziesz dwupasmówką i wszystkie pozostałe miasta omijasz obwodnicami więc na prawdę śmigasz do samej AU. Winietę na AU, praktycznie kupowałem dopiero we Wiedniu. Nie wiem jednak jak drogi na Słowacji bo po niej nie jeździłem :) może są lepsze więc nie ma wówczas dyskusji.
Nie traktuj jednak tej mojej sugesti jak wyroczni, wiem po prostu, że wielu znajomych z Warszawy obiera kierunek na Cieszyn.
Kilometrowo wyszło mi to samo co Tobie przez Słowację.
Pzdr.

Wybacz, ja będę korzystał z tego tematu i może rozważania na temat obwodnicy Bielska i całej trasy przeniesiesz do innego przewałkowanego tematu TU, bo nie rozumiem co ta opisana przez Ciebie trasa ma tu wnieść???
Pozdrav
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 13.01.2009 00:43

Popiel napisał(a):
Wybacz, ja będę korzystał z tego tematu i może rozważania na temat obwodnicy Bielska i całej trasy przeniesiesz np TU, bo nie rozumiem co ta opisana przez Ciebie trasa ma tu wnieść???

Trochę wysiłku i Ci się uda.
Pozdrawiam.
PS
Wysiłek=czytać
czytać=posty
posty nie równa się jeden post.
Dlatego nie rozumiesz.
Pozdrawiam raz jeszcze.
********************************
waldeq napisał(a):Uważam, że to jednak najlepszy wariant. Do kategorii jakość/cena dorzuciłbym jeszcze czas. Fakt, że droga z Mureck do Ilz jest malownicza ale w drodze do Chorwacji odcinek ten na ogół pokonuję w nocy więc walory krajobrazowe odpadają a w drodze powrotnej to po widokach chorwackich są już mało atrakcyjne :) Oczywiście, każdy wybierze jak chce ale ja wiem, że w tym roku nie będę już "skracał" drogi bo ten "skrót" zajął mi za dużo czasu.


Rozumiem że jechałeś już tą dłuższą trasą, czy pamiętasz może róznicę czasową? Pytam z czystej ciekawości, żeby sobie porównać.
Pzdr.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 01:35

partner napisał(a):czytać=posty

Śledzę od początku ten temat i zauważyłem, że kolega pisał na temat i nagle ożywił wspomnienia. Każdy ma mapę i na forum trasy wałkowane były hoho, więc delikatnie na to zwróciłem uwagę, by jeszcze ktoś inny nie rozpisywał się o jego doświadczeniach w Polsce czy Czechach, bo stron tu już wystarczająco dużo.

Czekam na nowe konkretne fakty, z nadzieją zmian cen winiet w Słowenii.

Pozdrav :wink:
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 13.01.2009 01:45

Popiel napisał(a):Śledzę od początku ten temat i zauważyłem, że kolega pisał na temat i nagle ożywił wspomnienia. Każdy ma mapę i na forum trasy wałkowane były hoho, więc delikatnie na to zwróciłem uwagę, by jeszcze ktoś inny nie rozpisywał się o jego doświadczeniach w Polsce czy Czechach, bo stron tu już wystarczająco dużo.

Czekam na nowe konkretne fakty, z nadzieją zmian cen winiet w Słowenii.

Pozdrav :wink:


Gdy klikniesz w link ->
jackiller napisał(a):
Czyli jak rozumiem
-->> TAKI WARIANT <<--
jest tym najlepszym w kategorii jakość/cena ??


to szybko zrozumiesz moją odpowiedź w tym wątku, na temat przejazdu w okolicach Bielska i dalej w kierunku AU.
Chyba sam napisałeś w tym wątku uwagę, iż super będzie to wyglądać jak na zadane pytanie na forum bedę same odsyłacze.
Co do wiadomości nt zmian cen, wierz mi, że szybko się o tym dowiesz i nie tylko z forum ;)
Pzdr.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 02:11

partner napisał(a):Chyba sam napisałeś w tym wątku uwagę, iż super będzie to wyglądać jak na zadane pytanie na forum bedę same odsyłacze.
Co do wiadomości nt zmian cen, wierz mi, że szybko się o tym dowiesz i nie tylko z forum ;) Pzdr.

Wiesz już coś co inni jeszcze nie wiedzą o szykowanych zmianach??
ps. Czytaj czasem między wierszami, bo przeinaczasz.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 13.01.2009 15:21

partner napisał(a):Rozumiem że jechałeś już tą dłuższą trasą, czy pamiętasz może róznicę czasową? Pytam z czystej ciekawości, żeby sobie porównać.
Pzdr.

Droga od Mureck do Ilz zajęła mi ponad pół godziny więcej, niż jadąc autostradą przez Graz. Naprawdę odradzam - dużo terenów zabudowanych, ograniczenia prędkości, górki i miejscami serpentynki.
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 13.01.2009 18:47

waldeq napisał(a):
partner napisał(a):Rozumiem że jechałeś już tą dłuższą trasą, czy pamiętasz może róznicę czasową? Pytam z czystej ciekawości, żeby sobie porównać.
Pzdr.

Droga od Mureck do Ilz zajęła mi ponad pół godziny więcej, niż jadąc autostradą przez Graz. Naprawdę odradzam - dużo terenów zabudowanych, ograniczenia prędkości, górki i miejscami serpentynki.

Dzięki za odp. tak przypuszczałem, że to tyle może być.
Dla mnie akurat typ drogi jak i serpentynki nie stanowią problemu, wręcz przeciwnie ;), uwielbiam to..., no ale wiadomo nie każdemu to odpowiada.
Pozdrawiam i dobrej drogi życzę na południe ;)
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 14.01.2009 00:38

Narobiłem zamieszania

Ta "cała" trasa oczywiście nie jest przeze mnie planowana. Dałem tylko wycinek słoweński celowo zapisując link z ZOOMem.

Waldeq - masz rację... czy to google czy AutoMapa podają że autostrada szybciej - mimo, ze kawałek dalej.
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 25.03.2009 11:40

Zgodnie z tym, co podają źródła słoweńskie, do sezonu wakacyjnego ma być dostępna w sprzedaży winetka w cenie 5 Euro, ważna kilka dni (dokładnie jeszcze nie podają).
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 25.03.2009 11:46

Skąd informacje zaczerpnąłeś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone