Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja,gondole tramwaje...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
seledynka
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.07.2007
Wenecja,gondole tramwaje...

Nieprzeczytany postnapisał(a) seledynka » 18.07.2007 21:17

Witam.Wybieramy sie do Chorwacji za tydzień i planujemy w drodze powrotnej zajrzeć do Wenecji lecz niestety nie moge nigdzie znaleźć podstawowych kosztów tej imprezy.Wielu z was już wróciło z wypraw może ktoś z was zahaczył o Wenecje i orientuje sie ile kosztuje przepłynięcie gondolą.tramwajem wodnym i ile to mniej więcej trwa.Przeszukiwałam wątki ale na ten temat nic nie znalazłam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2007 21:45

seledynka napisał(a):....może ktoś z was zahaczył o Wenecje i orientuje sie ile kosztuje przepłynięcie gondolą.tramwajem wodnym i ile to mniej więcej trwa...

Stawki za gondole są aktualnie ustalane odgórnie przez władze Wenecji. Nigdy taka impreza do tanich nie należała - no ale cóż.......to jedna z ichnich atrakcji turystycznych :wink: Aktualnie stawki (maksymalne) wygladają mniej wiecej tak:
1) gondola 6-osobowa = 80 ojro za 40 minut (każde następne rozpoczęte pół godziny = 20 ojro
2) w taryfie nocnej (19.00 - 6.00) analogicznie j.w 100 ojro + 50 ojro
Możesz sobie też zafundowac indywidualne wycieczki po kanałach w poniższym linku masz przykladowe ceny:
http://www.viator.com/Venice-tours/Day- ... d522-g3-c7
Natomiast co do cen vaporetto to powiem tak - nie wiem dokladnie ile ale nie były to jakieś szokujace stawki :lol: Nigdy nimi nie plynąłem (choc miałem taki zamiar) ale mi przeszło jak zobaczyłem praktycznie w każdym vaporetto ludzi upchanych jak sardynki w puszcze. Przy takich tempereturach przeszlo mi :lol: Lepiej isc na spacer i poszwendac się samemu po Wenecji.
Pozdrav :papa:
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 18.07.2007 21:53

witaj,
w tym roku specjalnie kotwicę rzuciliśmy na Istrii mając w planie Wenecję i Postojną. Kilka cen z 7 lipca:
- trasa Istria - Wenecja bez wielkich kłopotów, małe korki na przejściu ze Słowenią, autostrada włoska: 5,70 ojro. Dużo tirów po drodze ale przelotówka ok. 110 km/h. Duży korek przed Wenecją - była ok.8.30.
Za groblą w prawo za znakami - parking Tronchetto (Venezia Tronchetto Parking) - cena za dobę: 20 ojro. Parking ogromny, 5-cio poziomowy, miejsc full. Bliziutko do przystanku vaporetto - bilety 12 godzin - 13 ojro szt. Skasować w żółtym kasowniku przed wejściem, przestudiować rozkład ---------i naprzód :D. Poruszaliśmy się tylko vaporetto i pieszo. Turystów od cholery, kolejka do Basilica si San Marco - co najmniej na godzinę.
Uwaga z powrotem na Triest - objazdy strsznie oznaczone :evil:
pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2007 22:08

Oprócz trasy którą podał Ci KIM można jeszcze dojechac i później dopłynac do San Marco od południa czyli z Punta Sabbioni. Na ten temat więcej znajdziesz:
forum/viewtopic.php?p=199936#199936
forum/viewtopic.php?t=15605&highlight=
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 18.07.2007 22:20

:D racja - vaporetto to taki tramwaj w Wawie nr 22 w godzinach szczytu
seledynka
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seledynka » 18.07.2007 22:21

A tyle nalatałam sie po różnych stronach by coś sie dowiedzieć i bez efektu :roll: Naprawde wielkie dzięki :D za pomoc

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja,gondole tramwaje...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone