Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Waluty??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zuzanka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 29.05.2008
Waluty??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka » 10.07.2008 12:43

Powiedzcie proszę, jak najlepiej wymieniać walutę przy wyjeździe do CRO:
*euro na kuny?
*złotówki na kuny?

Będę serdecznie wdzięczna za odpowiedź.

Ahoj 8)
Kynio
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kynio » 10.07.2008 13:02

Najbardzij oplaca sie wymieniac chrywny na rupie.
A tak na marginesie zarabiasz w euro czy w pln? Po co przewalutowywac 2 razy w kantorach w Polsce i na CRO?
Bierzesz 300 euro na czarna godzinke a reszta tylko placenie karta i wybieranie z bankomatow. Chorwacja chociaz nie jest w UE to kraj cywilizowany. Nawet w malym sklepie na Pagu akceptuja karty. Obciazaja konto po 0.465 pln za kune /stan z wczoraj/.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 10.07.2008 15:43

Zuzanka...ja zawsze zabieram tylko złotówki i wymieniam na kuny żeby mieć na austotrady,tankowanie i "życie".
Za 1 zł-około 2,10 kuny.
Pozdrawiam.
:D :D :D
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 10.07.2008 16:46

Zuzka: Ja wymieniałem euro i złotówki na kuny. A poza tym brałem kasę ze ściany. I wszystkie przeliczniki były ok! :)
Bierz co Ci pasuje...
Zuzanka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka » 11.07.2008 10:36

Drogi Kynio pytanie dotyczyło euro, kun, złotówek, a nie walut, które wymieniłeś :)
A poza tym zarabiam i w euro i w złotówkach, więc chyba cięta riposta Ci nie wyszła ;)

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc :D

Ahoj 8)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.07.2008 11:06

Zuzanka temat był wałkowany przynajmniej kilkadziesiąt razy więc nie dziw się tego typu postom. Ja wiem, że przy obecnym tłoku i poruszaniu się forum ciężko cokolwiek znaleźć, nie mniej jednak jest to dodatkowe zaśmiecanie forum :( tego typu pytaniami a zrobiłbym dokładnie tak jak Ci radzi właśnie Kynio (no oprócz wymiany hrywien na rupie :lool:) i jest to rozsądna odpowiedź tyle, że dorzuciłbym około 200 - 300 kun na początek na autostrady chorwackie i drobne wydatki na początek ;)
Ostatnio edytowano 11.07.2008 15:37 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Zuzanka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka » 11.07.2008 15:10

Heloł :)
Owszem dziewię się tego typu postom, ponieważ zamiast, być nieuprzejmemu można po prostu powiedzieć, że ten tamat już był i w ramach pomoc podać link to "wałkowanego tematu", tak jak Ty to robiłeś wcześniej Leszku. :roll:
Osobom nowym niełatwo jest się wkupić w łaski "starym" forumowiczom i także przy tym niełatwo jest się poruszac po forum nie wiedząc dokładnie gdzie czego szukać. Poza tym jak napisałeś forum "chodzi' jak chodzi :?

Głównym powodem pojawienia się mojego "teamtu", jest to, że dziś w nocy wyjeżdżamy do CRO i na szukanie nie mam zbyt wiele czasu.
Dziękuje jednak tym, którzy okazali się być pomocni nie tylko "na tym tamacie". Pozbierałam wszystkie cenne uwagi "do fartuszka" i dziś noc wyruszam na wyprawę moich marzeń :D

Pozdrawiam serdecznie i słonecznie :D
Ahoj :papa: :hut:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.07.2008 15:30

No to weź w takim razie tyle zwierzaków, ile Ci potrzeba, eurasów też trochę na start, a potem ściana - bankomat i płacenie kartą :D. Jak będziesz miała za dużo euro, a za mało kun to wymieniaj w bankach albo na poczcie - mają najrozsądniejsze przeliczniki ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Szerokiej drogiiiiiiiii :D:D:D:D (cholera zazdroszczę, że niektórzy już wyjeżdżają :? ;))

P.S. 2 i jednak nie dziw się takim postom :P ;)

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone