Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje tym bardziej udane im mniej Polaków w pobiżu...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 12.04.2010 23:43

Lelule1971 napisał(a):
Wojtek napisał(a):"polskie mamuśki, święte krowy, kmioty z Polski" w inym wątku "polaczki"
- myśle , ze te sformulowania wystarczą do oceny szanownego forumowicza, a zwłaszcza jego stosunku do innych ludzi. Sam sie sobie dziwię, ze zareagowałem na te okreslenia ale jesli ktoś pisze o kulturze, szacunku itp a używa takich słów ....
Jak sie innych ludzi lubi to i wszystko jest prostsze. moze zamiast gadać na dzieci wystarczy pograć z nimi w piłke :lol: albo sie usmiechnąć i isć popływac.
a... moze spojrzeć trzeba czasami w lusterko zanim sie oceni innych ?


Po pierwsze nie będę grać w piłkę z dziećmi, jak chcesz to sam graj i proszę schowaj sobie te rady dla kogoś innego, ja uważam, że mam prawo do spokoju, nie zabraniam dzieciom szaleć, ale niech robią to przy SWOICH RODZICACH a nie blisko mnie, ja też mam urlop w trakcie którego chciałbym odpocząć na swój wybrany sposób - jak mogę nazwać dwie kobiety zajęte sobą na plaży, podczas gdy ich dzieci 20 metrów dalej latają pomiędzy odpoczywającymi plażowiczami, którzy np. czytają książki - nazywam je mamuśkami, bo to tępe krowy, które mają w dupie innych - ja nie mam w dupie innych szanuję ich "kawałek podłogi", ponadto lubię ludzi w odróżnieniu od prostaków, których nie lubię i nie szanuję - rozumiesz to w ogóle? Przypuszczam, że raczej nie :( Proszę tylko o kawałek miejsca gdzie będę mógł czytać moje ulubione książki i nie chcę mieszkać w latarni jak tu ktoś radzi... Jednak obcokrajowcy których w większości spotykałem w Chorwacji pod koniec lat 90-tych też mieli dzieci, tyle, że mieli jeszcze coś co nazywam kulturą. I pamiętaj, jeśli ze wzburzenia nazywam kogoś świętą krową, mamuśką, polaczkiem to tylko wtedy gdy do jego zachowania odczuwam odrazę. Nawet kulturalnym ludziom zdarza się nazwać kurewstwem to co kurewstwem jest.


i tu zakończe dyskusje, bo sie chyba nigdy nie zrozumiemy... chyba jesteś nerwowym człowiekiem
po co to wzburzenie, po co to te obraźliwe słowa... dobrem wychowujmy i szacunkiem a nie agresją. jakoś z Twoich wypowiedzi nie kreśli sie tolerancyjna , miłująca ludzi osoba. Ja akurat gram z dziećmi, na osiedlowym boisku ganiam z gromadką nastolatków i wszyscy sie świetnie bawimy,
wiecej sie do siebie uśmiechac, wiecej tolerancji, uprzejmosci ... a moze kiedyś bedzie jak w tym Twoim cywilizowanym świecie.
Kilkanascie lat temu babka w samochodzie w Monte Carlo o malo mnie nie rozjechala na pasach, pisk opon ja sie przestraszyłem i odskoczyłem, Pani się równiez przestraszyła sie i machała do mnie i przepraszala, policjant tez do nas machał i sie uśmiechał, coż mi pozostało też sie usmiechnąlem i pomachałem :lol:

aha.. i proponuje, zebyś takiego słownictwa użył do kogos na plazy "face to face" a na pewno bedzie miło... :roll:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.04.2010 08:06

Dyskusja dopiero się zaczyna, a ty już chcesz kończyć, panie Wojtku. Czyżby argumentów ci już zabrakło? Lelule podzielił się swoim doświadczeniem, a ty od razu zarzucasz mu brak patriotyzmu i nerwowość.. :P

Brak samokrytycyzmu i nieumiejętność pośmiania się ze swoich wad jest kolejną paskudną cechą naszego narodu, na co jesteś żywym dowodem... ale pomińmy to...

Na obronę rodaków dodam, że daleko nam jeszcze do chamskiego i ultraburaczanego zachowania Angoli. W Krakowie swego czasu było to widać na każdym kroku (kilka lat temu)!

Ale Anglików nad Morzem Śr. prawie nie uświadczysz ... no a pozostałe narody .. hm... jednak w buraczaństwie je wyprzedzamy...
Często "nasi" zachowują się w miejscowościach wypoczynkowych jak zwykli kibole lub dresiarze. I jeszcze uważają, że innym brak tolerancji i wyrozumiałości.. że "przecież są wakacje i należy się bawić, a jak komuś nie pasi, to niech siedzi na dupie w kraju i zwiedza Bieszczady"...

Inny rozdział turystycznego buraczaństwa i wiochy stanowią obwieszeni złotem i futrami nowobogaccy Rosjanie, których np. mnóstwo jest w Czarnogórze zachodniej i niektórych regionach Grecji. Hm... ale niestety w chamstwie i nieliczeniu się z otoczeniem to nawet ich wyprzedzamy...

pozdro
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 13.04.2010 08:32

Hollywood napisał(a):scrapp..pasażer ma b.ładny avatar a do Ciebie dobrze pasuje
tytuł jednego filmu w którym zagrał Harvey Keitel :P


Ok widze że po długim procesie w głowce coś się wykluło. Tylko ta myśł niedokończona.....
Pewnie długo trzeba będzie czekać na kolejny proces ten tegowania.
A może nie wysilaj się. Pojeź od razu tak jak z innymi ludźmi na forum.
Pokaż żeś maczo. Robiłeś to już wcześniej: wyślij do gejowa, albo nazwij burakami. To takie swojskie.
Jak mawiają: bez odbioru.
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 13.04.2010 08:44

janniko napisał(a):Dyskusja dopiero się zaczyna, a ty już chcesz kończyć, panie Wojtku. Czyżby argumentów ci już zabrakło? Lelule podzielił się swoim doświadczeniem, a ty od razu zarzucasz mu brak patriotyzmu i nerwowość.. :P

Brak samokrytycyzmu i nieumiejętność pośmiania się ze swoich wad jest kolejną paskudną cechą naszego narodu, na co jesteś żywym dowodem... ale pomińmy to...

pozdro

Po prostu ta dyskusja robi sie przykra...
Nie nazywam moich rodaków polaczkami a matek świetymi krowami itp. Inne wartosci uznajemy. narzekać i skarżyc sie jacy to jesteśmy be?
Ja jak spotkam Polaka za granicą to jednak nie bede uciekał tylko sie usmiechne i powiem dzień dobry.
Przy okazji moglibyśmy sie od Chorwatów nauczyć traktowania dzieci. Darmowe bilety, usmiechy, głaskanie po głowie,. Oni po prostu lubią dzieci, czego wielokrotnie doswiadczylem w stosunku do moich dzieci.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2010 09:10

janniko napisał(a): a jak komuś nie pasi, to niech siedzi na dupie w kraju i zwiedza Bieszczady"...

Ty się Janie odwal od Bieszczadów ;-) :P
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.04.2010 10:37

utwierdzam się w przekonaniu, że teza z tematu jest wybitnie prawdziwa
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 13.04.2010 10:41

Już w szkole czytaliśmy, że Polska "szlachta" słynęła z awanturnictwa, pieniactwa i pijaństwa ...
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 13.04.2010 10:43

Wojtek napisał(a):i tu zakończe dyskusje, bo sie chyba nigdy nie zrozumiemy... chyba jesteś nerwowym człowiekiem
po co to wzburzenie, po co to te obraźliwe słowa... dobrem wychowujmy i szacunkiem a nie agresją. jakoś z Twoich wypowiedzi nie kreśli sie tolerancyjna , miłująca ludzi osoba. Ja akurat gram z dziećmi, na osiedlowym boisku ganiam z gromadką nastolatków i wszyscy sie świetnie bawimy,
wiecej sie do siebie uśmiechac, wiecej tolerancji, uprzejmosci ... a moze kiedyś bedzie jak w tym Twoim cywilizowanym świecie.
Kilkanascie lat temu babka w samochodzie w Monte Carlo o malo mnie nie rozjechala na pasach, pisk opon ja sie przestraszyłem i odskoczyłem, Pani się równiez przestraszyła sie i machała do mnie i przepraszala, policjant tez do nas machał i sie uśmiechał, coż mi pozostało też sie usmiechnąlem i pomachałem :lol:

aha.. i proponuje, zebyś takiego słownictwa użył do kogos na plazy "face to face" a na pewno bedzie miło... :roll:


Czy naprawdę nie umiesz dyskutować o zjawiskach o których tu rozmawiamy nie oceniając osób, m.in. mnie? Bo widzisz, dyskusja w szacunku do innych osób oraz ich spostrzeżeń, doświadczeń, przekonań nie musi oznaczać ataków personalnych. To co piszesz o mnie jest niesprawiedliwe, uważam, że nie zasługuję na taką ocenę, bo Ty mnie zupełnie nie znasz. Dla Twojej informacji: jestem człowiekiem pogodnym, który się często uśmiecha, lubię większość ludzi, lubię pomagać ludziom, jestem towarzyski - nie lubię za to buractwa i dwu-dniowych skarpet.

Co do Twojego ostatniego zdania - zapewniam Cię, że w sprzyjających temu okolicznościach potrafię powiedzieć coś nieprzyjemnego - nie hamując moich emocji, najczęściej, kiedy widzę ludzką głupotę i chamstwo.
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 13.04.2010 10:45

amen
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 13.04.2010 10:47

Leszek W napisał(a):W Trogirze natomiast irytujące (jak zauważyłem nie tylko nas) było nawoływanie przez cały Trg Ivan Pavla: Heeeniek!!! chojno tutej!!! a w odpowiedzi: Zaro!!! i tak kilka razy. :D :D :D


Jo, coś w tym jest: Ja natomiast jednej z plaż słyszałem: "Ejże stara, popatrz jaki za....bisty rak pop....dala". Oczywiście ze stosownym akcentem i poziomem decybeli. Ci co zrozumieli uśmiechali się porozumiewawczo. Zresztą próby nauczenia latorośli pływania przebiegały w podobny sposób: darcie niemiłosierne i epitety.
Pozdrav
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.04.2010 11:00

Raschey napisał(a):Już w szkole czytaliśmy, że Polska "szlachta" słynęła z awanturnictwa, pieniactwa i pijaństwa ...

No, a jakoże my są tradycjonalisty, to i fason tradycyjny musimy czymać!


PS
Piotrze, ja tam nic do Bieszczadów nie mam, a Solinę (na której nie bylem) uważam za perłę polskiej turystyki... żona opowiadała, że tam piknie..
8)
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 13.04.2010 11:27

Lelule1971 napisał(a):
Wojtek napisał(a):i tu zakończe dyskusje, bo sie chyba nigdy nie zrozumiemy... chyba jesteś nerwowym człowiekiem
po co to wzburzenie, po co to te obraźliwe słowa... dobrem wychowujmy i szacunkiem a nie agresją. jakoś z Twoich wypowiedzi nie kreśli sie tolerancyjna , miłująca ludzi osoba. Ja akurat gram z dziećmi, na osiedlowym boisku ganiam z gromadką nastolatków i wszyscy sie świetnie bawimy,
wiecej sie do siebie uśmiechac, wiecej tolerancji, uprzejmosci ... a moze kiedyś bedzie jak w tym Twoim cywilizowanym świecie.
Kilkanascie lat temu babka w samochodzie w Monte Carlo o malo mnie nie rozjechala na pasach, pisk opon ja sie przestraszyłem i odskoczyłem, Pani się równiez przestraszyła sie i machała do mnie i przepraszala, policjant tez do nas machał i sie uśmiechał, coż mi pozostało też sie usmiechnąlem i pomachałem :lol:

aha.. i proponuje, zebyś takiego słownictwa użył do kogos na plazy "face to face" a na pewno bedzie miło... :roll:


Czy naprawdę nie umiesz dyskutować o zjawiskach o których tu rozmawiamy nie oceniając osób, m.in. mnie? Bo widzisz, dyskusja w szacunku do innych osób oraz ich spostrzeżeń, doświadczeń, przekonań nie musi oznaczać ataków personalnych. To co piszesz o mnie jest niesprawiedliwe, uważam, że nie zasługuję na taką ocenę, bo Ty mnie zupełnie nie znasz. Dla Twojej informacji: jestem człowiekiem pogodnym, który się często uśmiecha, lubię większość ludzi, lubię pomagać ludziom, jestem towarzyski - nie lubię za to buractwa i dwu-dniowych skarpet.

Co do Twojego ostatniego zdania - zapewniam Cię, że w sprzyjających temu okolicznościach potrafię powiedzieć coś nieprzyjemnego - nie hamując moich emocji, najczęściej, kiedy widzę ludzką głupotę i chamstwo.


Dobra, widze ze nie kapujesz, więc łopatologicznie wyjasnie..
Po prostu razi mnie dysonans miedzy Twoją kultura, obyciem itp na które sie powołujesz a określeniami, których uzywasz typu polaczki, polskie mamuśki, świete krowy, kmioty z Polski etc.
w którymś z wątków napisałes ze myślisz o zmianie obywatelstwa. moze to słuszny kierunek...
Pozdrawia kmiot z Warszawy, który też czasami raczy do Hr pojechać i przeszkadzać szanownemu Panu
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 13.04.2010 11:43

Wojtek napisał(a):Dobra, widze ze nie kapujesz, więc łopatologicznie wyjasnie..
Po prostu razi mnie dysonans miedzy Twoją kultura, obyciem itp na które sie powołujesz a określeniami, których uzywasz typu polaczki, polskie mamuśki, świete krowy, kmioty z Polski etc.
w którymś z wątków napisałes ze myślisz o zmianie obywatelstwa. moze to słuszny kierunek...
Pozdrawia kmiot z Warszawy, który też czasami raczy do Hr pojechać i przeszkadzać szanownemu Panu


Wiesz co? mam serdeczną prośbę, "zejdź ze mnie" kulturalny kolego, prosiłem abyś nie atakował mnie osobiście, bo to jest według mnie niekulturalne. A to, że wyciągasz zdania z moich poprzednich postów to dla mnie żenada. Zastanawiam się czemu w ostatnim zdaniu piszesz o sobie tak niemiło . Może rzeczywiście jest tak jak piszesz o sobie, biorąc pod uwagę z jaką zaciekłością bronisz niekulturalnych zachowań. Wiem, że nie chcę już z tobą dłużej dyskutować. Koniec.
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 13.04.2010 11:44

Równie dobrze spotkałem się z brakiem kultury w wykonaniu niemieckich turystów "emerytów" jak i angielskich itd. itd. przykłady można mnożyć w nieskończoność. Uważam, że nam Polakom kultury nie brakuje i jest ona na bardzo wysokim poziomie, a że zdarzają się wyjątki no cóż bywa i tak, ale ludzie szanujmy się nawzajem i nie przylepiajmy sami sobie etykiety chamów i buraków bo wstyd
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 13.04.2010 11:57

yahhoo napisał(a):a że zdarzają się wyjątki no cóż bywa i tak, ale ludzie szanujmy się nawzajem i nie przylepiajmy sami sobie etykiety chamów i buraków bo wstyd


Potwierdzam.
Bo nawet jeśli byłoby dokładnie 50:50 wybitnie kulturalnych i wybitnych chamów, to jakim prawem szufladkować cały naród?

Moim skromnym zdaniem - jak najdalej od prymitywów wszelkiej maści. I tyle.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wakacje tym bardziej udane im mniej Polaków w pobiżu... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone