Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje tym bardziej udane im mniej Polaków w pobiżu...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 12.04.2010 12:18

Wszyscy piszemy, że inni zachowują się źle ale czy czasami zastanawialiście sie jak ci inna was odbierają. Czy przypadkiem nie jest to tak, że na innych marudzimy a sami tak samo robimy tylko wygodniej nam tego nie widzieć.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.04.2010 12:38

Trzeba zapytać...............innych. :wink: :wink: :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2010 12:51

Wakacje tym bardziej udane im mniej Polaków w pobliżu...

Jakby tak od matematycznej strony na to spojrzeć, to im dalej od granicy Polski, tym mniej rodaków,

a więc - wakacje w Polsce kontra wakacje na ten przykład w Cro...

...a ponieważ, chyba jednak lepiej w Cro (w końcu dlatego się właśnie tu spotykamy)
więc wszystko się zgadza ;)

cbdd
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 12.04.2010 12:53

Lelule1971 napisał(a):Witam,

Kiedy kilkanaście lat temu przyjeżdżałem do Chorwacji nie było tam wielu Polaków. Na plażach było więcej kultury, później sytuacja zmieniła się nie do poznania...Teraz często spotykam głośno zachowujących się Polaków nie respektujących tego, że ktoś chciałby odpocząć we względnej ciszy i nie wysłuchiwać ich krzyków a także nie przyglądać się piłce przelatującej nad głowami. Często niektórzy zachowują się tak jak gdyby nie było nikogo oprócz nich. Do tego dochodzi wyławianie z morza wszystkiego co się rusza, dla mnie brak szacunku dla przyrody i męczenie zwierząt. Oczywiście nie wszyscy jesteśmy tacy, jednak przez porównanie tych moich pierwszych wyjazdów widzę, że coraz częściej za granicą można spotkać kmiotów z Polski. Druga sprawa to dzieci - w Polsce często "święte krowy". Nie mam nic przeciwko nim, tylko czemu wrzeszczą w niebogłosy przy moim apartmanie... widzę w tym brak kultury ich rodziców. Pamiętam Serbkę mieszkającą obok mnie i jej synka - dziecko jak to dziecko latało tu i tam, zagadywało, ale matka szanując nas zapytała czy nam to nie przeszkadza - jeszcze nigdy nie miałem takiego pytania od Polskich mamusiek, te uważają, że dzieci mają prawo szaleć pod nosem sąsiadów i robić co im się żywnie podoba - między innymi dla tego przebywanie z Polakami bywa dla mnie trudne...

Pozdrawiam


Używanie obraźliwych sformułowań i ogolna pogarda do naszej nacji wyrażona w tym tekscie sugeruje , ze Kolega chyba obyciem i zachowaniem od kmiotów daleko nie stoi.
Dzieci zazwyczaj biegaja i rozrabiaja bo są po prostu dziećmi. Bez wzgledu czy ich jezykiem jest polski, angielski, czeski czy niemiecki. Ja za to spotykałem tetryków , ktorzy nie odpowiadali dzień dobry, na widok dzieci krzywili sie jakby cytrynę zjedli za to leżeli na tarsie i pierdzieli. To już wolę dzieci.
W wielu krajach byłem i nie uważam, ze Polacy zachowuja siię jakos wyjątkowo źle. Pozdrav
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 12.04.2010 13:06

Hollywood napisał(a):czy ta teza z punktu waszych doświadczeń jest prawdziwa?

Niestety prawdziwa.
Chociaż na zasadzie "wyjątku potwierdzającego regułę" spotkaliśmy w Żulianie na campie przecudnych spokojnych rodaków, z którymi b. miło się sąsiadowało i kumplowało! Zazwyczaj rodzinki z małymi dziećmi są spokojniejsze.

8)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 12.04.2010 13:13

Lelule1971 napisał(a): Pamiętam Serbkę mieszkającą obok mnie i jej synka - dziecko jak to dziecko latało tu i tam, zagadywało, ale matka szanując nas zapytała czy nam to nie przeszkadza ...


Z ciekawości zapytam: co jej odpowiedziałeś?
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 12.04.2010 13:43

Dzieci śa tylko dziecmi i one chca się bawić. Jasne, że nie wolno im pozwalać na wszystko ale nie można od nich żadać aby siedziały cicho na jednym miejscu. Wszedzie gdzie byłem na wakacjach były dzieci i raczej mi nie przeszkadzały.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 12.04.2010 14:27

arek_sosnowiec napisał(a):
Lelule1971 napisał(a): Pamiętam Serbkę mieszkającą obok mnie i jej synka - dziecko jak to dziecko latało tu i tam, zagadywało, ale matka szanując nas zapytała czy nam to nie przeszkadza ...


Z ciekawości zapytam: co jej odpowiedziałeś?


Odpowiedziałem jej, że jej dziecko absolutnie mi nie przeszkadza, zresztą widziałem, że ta matka zwraca uwagę na otoczenie a dla mnie duża wartość. Przeszkadza mi natomiast brak reakcji rodziców na zakłócanie spokoju innych, szkoda, że niektórzy nie rozumieją, że żyjemy wśród innych może i bardzo dziwnych ludzi takich jak ja, którzy może nie mają radości w tym, że dzieciaki krzyczące tuż pod oknami. Dla mnie to kwestia kultury. Na swoich wyjazdach zachowuję się tak aby innym nie przeszkadzać i nie krzywię się na widok dzieci, krzywię się czasami jak widzę mamusie zajęte sobą a dzieciaki latają z dala i przeszkadzają innym w wypoczynku. Czasem w skrajnych wypadkach zwracam uwagę rodzicom.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 12.04.2010 14:42

Wojtek napisał(a):
Używanie obraźliwych sformułowań i ogolna pogarda do naszej nacji wyrażona w tym tekscie sugeruje , ze Kolega chyba obyciem i zachowaniem od kmiotów daleko nie stoi.
Dzieci zazwyczaj biegaja i rozrabiaja bo są po prostu dziećmi. Bez wzgledu czy ich jezykiem jest polski, angielski, czeski czy niemiecki. Ja za to spotykałem tetryków , ktorzy nie odpowiadali dzień dobry, na widok dzieci krzywili sie jakby cytrynę zjedli za to leżeli na tarsie i pierdzieli. To już wolę dzieci.
W wielu krajach byłem i nie uważam, ze Polacy zachowuja siię jakos wyjątkowo źle. Pozdrav


Dlaczego mnie osobiście obrażasz? Nie wiem z którego postu wyłazi więcej jadu, z Twojego czy z mojego? Ja tylko wyraziłem mój ogólny pogląd o tym, że coraz częściej spotykam ludzi, którzy nie potrafią się zachować wśród innych. Twoje zarzuty skierowane bezpośrednio pod moim adresem mogą świadczyć o tym, że nie zrozumiałeś głównej myśli mojej wypowiedzi a brzmi ona mniej więcej tak: Wypoczywając postaraj się pomyśleć choć chwilę o innych. Ja tak żyje i wierz mi, że staram się godnie reprezentować nasz kraj jako Polak w wielu miejscach na świecie.
Fakt, że inne nacje też "grzeszą" to jest dla mnie mniej ważne. Jako Polak zależy mi aby postrzegano nas w świecie jako ludzi cywilizowanych, respektujących zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 12.04.2010 14:54

Z moich doświadczeń wynika, że teza zawarta w temacie jest jak najbardziej prawdziwa :(
Jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i mam trochę "materiału" do przemyśleń i porównań.
Jak dobrze kojarzę, podobna dyskusja była w ubiegłym roku...
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 12.04.2010 14:57

"polskie mamuśki, święte krowy, kmioty z Polski" w inym wątku "polaczki"
- myśle , ze te sformulowania wystarczą do oceny szanownego forumowicza, a zwłaszcza jego stosunku do innych ludzi. Sam sie sobie dziwię, ze zareagowałem na te okreslenia ale jesli ktoś pisze o kulturze, szacunku itp a używa takich słów ....
Jak sie innych ludzi lubi to i wszystko jest prostsze. moze zamiast gadać na dzieci wystarczy pograć z nimi w piłke :lol: albo sie usmiechnąć i isć popływac.
a... moze spojrzeć trzeba czasami w lusterko zanim sie oceni innych ?
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 12.04.2010 15:32

Jeżeli chodzi o dzieci to stara prawda jest taka że nikt kto nie ma smyka nie zrozumie rodzica. Dzieci szaleją i to jest NORMALNE. Jezeli nie biją, nie żucają w ludzi czymkolwiek, nie pluja , nie obrażają itd. to pozostałe ich zachowanie nawet głośne i dynamicze musi być uznane za normalne. Jezeli ktoś chce mieć gwarancję ciszy i spokoju to może wynająć sobie latarnie morską!!!
I jak akcpetuję to a jak mi nie odpowiada to sie przenoszę - co mi nic nie da bo taki jeden zaraz za mna idzie i tyle z tego spokoju. :lol:
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 12.04.2010 15:42

Lelule1971:
Przeszkadza mi natomiast brak reakcji rodziców na zakłócanie spokoju innych, szkoda, że niektórzy nie rozumieją, że żyjemy wśród innych może i bardzo dziwnych ludzi takich jak ja, którzy może nie mają radości w tym, że dzieciaki krzyczące tuż pod oknami. Dla mnie to kwestia kultury.


Właśnie! A dlaczego nie szaujesz prawa wieku dzieci do wyszalenia się?
Ja nie wiem gdzie ty się uchowałeś ale wszystkie dzieci testują przyrodę, a wyławianie fauny i flory w żaden sposób nie jest naganne (pod warunkiem że ja sie potem zwróci do jej środowiska).
Zresztą akurat dzięki chorwatom (dorosłym) w zeszłym roku trzymałem w rękach ośmiornicę którą potem spokojnie wypuściliśmy do morza.
Wszystko można robić tylko nie czynić krzywdy i własnie ucząc dzieci takich zachowań mamy pewność że w przyszłości nie zrobia krzywdy zywemu stworzeniu.
Ostatnio edytowano 12.04.2010 15:52 przez scrapp, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.04.2010 15:47

A dlaczego nie szaujesz prawa wieku dzieci do wyszalenia się?

A dlaczego dorośli nie maja mieć takiego prawa?
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 12.04.2010 15:53

Bocian napisał(a):
A dlaczego nie szaujesz prawa wieku dzieci do wyszalenia się?

A dlaczego dorośli nie maja mieć takiego prawa?




Tylko sprecyzuj jakiego prawa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wakacje tym bardziej udane im mniej Polaków w pobiżu... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone