Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku była Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.08.2009 09:59

to ja ewa napisał(a):...we wrześniu wracam do Chorwacji-na Istrię.
...

To nie-zdrada wtedy...
brando69
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) brando69 » 15.09.2009 16:05

Jako że Greckie klimaty pamiętam z 99' , to potwierdze jedno jestem
zakochany w Grecji....
inna sprawa iż 3 tygodnie spędzone na wycieczkach i promach to
były bardzo udane wakacje.
I mieszkaliśmy u Irlandczyka na wyspie pistacjowej - Eginie




jestem pod wrażeniem
reportażu ...Brawo ! naprawdę fajnie sie czyta i ogląda ..


ps. czy to zdrada .....Cro... :idea:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 26.11.2009 10:46

............
Ostatnio edytowano 17.06.2010 22:01 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2009 11:01

to ja ewa napisał(a):A no to,że w czerwcu 2010 jadę na Thassos z bp.Sindbad AUTOKAREM :D .Skład 3 osobowy + 2 znajomych.Może Thassos mnie przekona do Grecji bo riwiera olimpijska nie dała rady.

A Możesz zdradzić cenę biletu i jaki jest przewidywany czas przejazdu?
Dzięki.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 26.11.2009 11:23

Bardzo proszę,żadna tajemnica.
Ostatnio edytowano 17.06.2010 22:01 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 26.11.2009 11:38

Ewo bardzo dobry wybór z Sindbadem.Mają dobre autokary,jedzie się bezpiecznie tak coś koło 36 godzin.Plaża w Pefkari jest ładjna chociaż piaszczysta.Nie jest zatłoczona.Koniecznie też objedż wyspę samochodem,ponieważ jest tam wiele prawie dzikich zakątków.I jeszcze jedna rada.Prawdopodobnie pilotka zaproponuje obiad w Serbii w restauracji nad jeziorkiem w Palicach,lepiej iść do innego lokalu i samemu sobie zaserwować coś greckiego-serbskiego
Ostatnio edytowano 27.01.2010 00:04 przez carnivalka, łącznie edytowano 1 raz
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 26.11.2009 11:51

Wyspa Skiathos, miejsce bardzo ekscytujące. Siedziałem tam trochę czasu, a plaża na której byliście to tzw. złota plaża, niestety znacznie już przereklamowana i zadeptana. Kolor bierze od dużej zawartości miki w piasku, która w słońcu odbija się jak drobne blaszki złota. Sama Wyspa Skiathos to wybór wielu bogatych Greków, budują tam wiele przestronnych willi nad morzem, niektóre okropnie koszmarne, ale duże.
Najważniejsze miasto to oczywiście Skiathos, urokliwe, ja pamiętam je z genialnych owoców morza w knajpkach, a mule we fryturze smażone jak pączki, jeszcze do dnia dzisiejszego czuję ten smak. Pozdrawiam...

Grzegorz. :wink: :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 26.11.2009 13:26

To ja ewa.
Fajny wybór z tym Thassos i Pefkari. Ze zdjęć wynika, że hotelik też niczego sobie.
Pefkari jest fajne, acz hm... zrób tak jak sugeruje Carnivalka - wycieczka objazdowa wokół Thassos. Warto, bo Thassos jest piękną wyspą, a samo Pefkari to za mało...
Obowiązkowo zajrzyj do niezbyt daleko położonego od Pefkari Aliki!
Byliśmy tam 3 lata temu - bajka.
Z tym, że my lubimy tak bardziej na ustroniu... byliśmy w malutkim klimaciarskim pansjonaciku.. "Villaggio Scorpios".. na samym końcu Aliki (od strony wschodniej).
Tu masz linka do naszej foto-relacji
http://www.parkowa12.krakow.pl/monte/grecja_07/idnex.thassos.htm
pozdro
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.11.2009 00:49

to ja ewa napisał(a):
to ja ewa napisał(a):Podsumowując:Grecja nie rzuciła mnie na kolana-może gdyby to było południe Grecji,albo któraś z greckich wysp, to kto wie?
Aż do następnego skoku w bok :D


No i wykrakałam sobie :) .Zarzekałam się po powrocie,że nigdy wiecej autobusem i coooo :?:
A no to,że w czerwcu 2010 jadę na Thassos z bp.Sindbad AUTOKAREM :D .Skład 3 osobowy + 2 znajomych.Może Thassos mnie przekona do Grecji bo riwiera olimpijska nie dała rady.


byłam na Thasos .. po raz ostatni w 2008 roku.....wspaniała sprawa ...bo.............według mnie Riwiera to pseudo- Grecja, ...nie byłam tam osobiście (właściwie byłam, ale przejazdem przez 15 minut) były tam moje dzieci...jedno wspomina dobrze, drugie niezbyt mile ....włamanie do pokoju ...straty.... ukradziono paszport..pieniądze....aparat....kamerę ... i kilka innych rzeczy :roll: :roll: dla 20-to latka niezbyt miłe spotkanie z UnioEuropą....ale ja w Grecji byłam już po raz 7-dmy i jeszcze tam wrócę !!!!!!! - chyba w moich genach płynie (po pra..pra dziadkach ) grecka krew !!!!
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 29.11.2009 10:55

Ja też brałam pod uwagę wyspę Thassos, ale z BP OLIMP z Krakowa.
Ostatecznie jednak padło na wyspę Zakynthos na morzu jońskim:)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 29.11.2009 11:31

Też chciałam na Zakhyntos,ale "względy finansowe zaważyły na całości".
Ostatnio edytowano 17.06.2010 22:02 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 29.11.2009 13:39

Powiem szczerze, że też myślałam, że będzie to tańsza impreza, zwłaszcza w ofercie first time, ale zdecydowaliśmy się- musimy nazbierać!
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 26.01.2010 22:15

akkon napisał(a):Byłem w Stomio Larisas dwa razy, w tym w sierpniu tego roku. Miejscowość ma swój urok. Na pewno jest doskonałym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, bo nie ma tam żadnych dyskotek, cinkciarskiego towarzycha, jeżdżenia z piskiem opon, darcia ryjów od wieczora do rana itede.
Do relacji Pani forumowiczki dodam od siebie, że hotel, w którym Pani była zakwaterowana, znajduje się na końcu miejscowości, w najmniej chyba malowniczym miejscu, przy porcie. Pobliskie plaże są małe i - moim zdaniem - strasznie brudne. Niedaleko znajduje się też miejsce zrzutu ścieków z rynsztoka. Natomiast znalezienie lokum w samej wiosce, co nie jest wielkim problemem, daje szansę na wypoczynek w autentycznej greckiej miejscowości, wśród Greków. A na plażę, szeroką, długą, piaszczystą i niezbyt brudną, jest stamtąd blisko.
Gdyby kogoś interesowały szczegóły, w tym również dojazdu na własną rękę, chętnie odpowiem.


Czy mógłbyś coś więcej napisać o znalezieniu lokum w tej wiosce? Ceny, w jakim okresie, czy można jechać w ciemno i na miejscu szukać?

Pozdr...
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
W tym roku była Grecja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone