Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu planów filmowych, czyli Korfu 2024

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2701
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.10.2024 20:32

To praktycznie mieliście kanał tylko dla siebie, nie to co my :) . Jak to mówią „Kto rano wstaje…”
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2024 20:40

wiola2012 napisał(a):To praktycznie mieliście kanał tylko dla siebie, nie to co my :) . Jak to mówią „Kto rano wstaje…”

Dokładnie tak. Bardzo się cieszę, że pojechaliśmy tam tak wcześnie rano, bo było tam tylko kilka osób i mogliśmy swobodnie się poruszać, nikomu nie chodząc nad głową.
Plażować tam bym nie chciała, bo byłaby to dla mnie udręka.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1311
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.10.2024 20:45

Jak proponowałam wyjazd o jakiejś nieludzkiej porze, to nie wiedziałam jak zareagujesz. Fakt, że bez problemu przystałaś. A tu jeszcze czytam, że koleżanka ucieszona :lol:
Gosia upały znosi koncertowo (na dodatek posiada chyba małe turbodoładowanie). Natomiast ja ich nie znoszę. Jestem półżywa i trochę obojętnieję na różne cuda.

PS.
Z Jasną Górą sobie odpuść. Kolna pozdzierasz i będzie problem :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16186
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.10.2024 20:54

Na pewno na tej plaży bym się wykąpała.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2024 20:59

aga_stella napisał(a):Jak proponowałam wyjazd o jakiejś nieludzkiej porze, to nie wiedziałam jak zareagujesz. Fakt, że bez problemu przystałaś. A tu jeszcze czytam, że koleżanka ucieszona :lol:
No bo ja ranny ptaszek jestem, chociaż ostatnio trochę mi się zmienia, szczególnie wtedy, gdy trzeba iść do pracy :oczko_usmiech:.

aga_stella napisał(a):Gosia upały znosi koncertowo (na dodatek posiada chyba małe turbodoładowanie). Natomiast ja ich nie znoszę. Jestem półżywa i trochę obojętnieję na różne cuda.
Też mnie te upały męczyły, ale faktycznie nie tak, jak Ciebie.

aga_stella napisał(a):PS.
Z Jasną Górą sobie odpuść. Kolna pozdzierasz i będzie problem :oczko_usmiech:
Pewnie że odpuściłam. Ostatni raz tam byłam z Wami kilka lat temu.
Ale Waldek bywa na Jasnej Górze prawie co tydzień (a czasami i częściej), więc w moim imieniu podziękował za Twoje uczestniczenie w relacji :verryhappy:.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2024 21:04

piekara114 napisał(a):Na pewno na tej plaży bym się wykąpała.

Kilka lat temu też bym nie odpuściła. Ale im jestem starsza, tym jestem bardziej wygodna. I jak pomyślę o mokrym kostiumie, który trzeba zmienić na suchą bieliznę, a przebieralni nie widać, to mi się po prostu odechciewa tej przyjemności. Gdybyśmy tam mieli plażować, to wtedy bym popływała a po kąpieli bym wyschła i nie byłoby problemu. Ale nas gonił czas, aby przed upałem zdążyć zobaczyć jak najwięcej.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2024 21:04

flaga Grecji.png

Atrakcją Kanału Miłości są niezwykłe formy skalne wbijające się w morze. I to właśnie dla nich warto tutaj przyjechać.
Nie wiem dlaczego przed przyjazdem w to miejsce miałam wrażenie, że jest ono większe. Jednak rzeczywistość okazała się inna i byłam trochę rozczarowana małym rozmiarem tego terenu. Plaża jest mikroskopijna i nie wejdzie tam chyba więcej, jak 30 osób (chyba że będą leżeć jak sardynki w puszce, to wtedy może ich być więcej, ale co to za przyjemność tak leżeć bok w bok).
Na skały można wchodzić, więc ścieżką biegnącą tuż nad plażą udaliśmy się na przechadzkę.

20240620_075144.jpg

20240620_075152.jpg

Tablica stojąca przy wejściu na skały informuje, aby nie pływać przy wysokich falach, ale nam to nie grozi, bo raz, że nie ma fal, a dwa, że nie mamy zamiaru się tutaj kąpać.

20240620_075319.jpg

Nas przywiodła tutaj chęć podziwiania pięknych widoków.
Na skałach się rozdzielamy i każde idzie w swoją stronę. Ja na początku dochodzę do samej krawędzi klifu i spoglądam w dół.

20240620_075421.jpg

I jeszcze bardziej się wychylam.

20240620_075454.jpg

Potem patrzę tam, gdzie sięgnę wzrokiem.

20240620_075432.jpg

20240620_075436.jpg

20240620_075529.jpg

20240620_075543.jpg

Idę dalej. Mimo wczesnej pory jakiś plażowicz już korzysta z uroków słońca. Może to i dobrze, bo później słońce będzie bardziej niebezpieczne.

20240620_075553.jpg

Waldek już jest na tej skale, którą należy opłynąć, aby spełniła się przepowiednia z legendy osławiającej to miejsce.

20240620_075613.jpg

Legenda głosi, że jeśli ktoś opłynie tą skałę wokoło, to w ciągu roku znajdzie swoją drugą połówkę. Jeśli zaś czynu tego dokonają pary, to ich miłość będzie wieczna. Zapewne tych wersji legendy jest jeszcze kilka, używanych w zależności od sytuacji.
Ponieważ ja swoją drugą połówkę już mam, to nie zamierzałam pływać wokół skały. A na wspólne pływanie z Waldkiem nie mam co liczyć, więc nasza wieczna miłość musi pozostać pod znakiem zapytania :lool:.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.10.2024 08:32

No no - ranne z Was ptaszki :lol: Ale jak widać - warto było wcześnie wstać :hearts:
Kanał miłości - dla mnie piękne miejsce :hearts:
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu planów filmowych, czyli Korfu 2024 - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone