Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu planów filmowych, czyli Korfu 2024

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12634
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.09.2024 09:02

Nie miałam pojęcia, że ten most powstał w wyniku zawalenia się jaskini :bojesie:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5023
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.09.2024 18:48

piekara114 napisał(a):Szkoda, że pod łukiem statek nie płynął.... Pewnie za płytko ...

Nooo, atrakcja byłaby fajna, ale duży statek nie da rady, żeby tam wpłynąć.
Może jakąś małą łódką by się tam wpłynęło, ale nie widzieliśmy takich śmiałków.

Kapitańska Baba napisał(a):Nie miałam pojęcia, że ten most powstał w wyniku zawalenia się jaskini :bojesie:

Tutaj można o tym przeczytać.
A tutaj można obejrzeć sporo zdjęć łuku widzianego od strony lądu, bowiem od lądu też można dotrzeć w to miejsce.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2024 19:38

Klify niesamowite! Korfu podobnie jak Zakhyntos, Kefalonia czy Lefkada to dla mnie wciąż najpiękniejsze greckie wyspy. Niestety wielu turystów tak uważa, dlatego w sezonie jesteśmy skazani na podziwianie jej walorów razem z tłumem innych osób. Byłam na każdej Jońskiej (oprócz Korfu) więcej niż raz i na sto procent popłynę ponownie, tylko sobie trochę odczekam :D .
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5023
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.09.2024 20:17

wiola2012 napisał(a):Klify niesamowite! Korfu podobnie jak Zakhyntos, Kefalonia czy Lefkada to dla mnie wciąż najpiękniejsze greckie wyspy. Niestety wielu turystów tak uważa, dlatego w sezonie jesteśmy skazani na podziwianie jej walorów razem z tłumem innych osób. Byłam na każdej Jońskiej (oprócz Korfu) więcej niż raz i na sto procent popłynę ponownie, tylko sobie trochę odczekam :D .

Ja na razie tylko Korfu odwiedziłam w połączeniu z Paxos i Antipaxos. Pozostałe Wyspy Jońskie czekają.
Właśnie się zastanawiam, którą najpierw odwiedzić. Może coś podpowiesz, jak już je znasz.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2024 20:57

Jestem na 100 % pewna, że każda będzie Ci się podobać, z tym, że Lefkada nie ma zabytków, ma cudne zachodnie wybrzeże, wzgórza i widoki, małe miasteczka, a raczej wioski gdzie można dobrze zjeść, ale nawet w stolicy nie ma zbyt wiele do oglądania (tzn coś tam jest, ale nie można tego porównać z Korfu), plus - można do niej dojechać autem. Jeśli chodzi o Zante i Kefalonię to na tę pierwszą są bezpośrednie loty , na Kefalonię z przesiadką w Atenach. Każda będzie dobrym wyborem. Jest jeszcze Itaka, ale to dopiero przede mną :) . Z Kefalonii pisałam relację.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5023
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.09.2024 21:29

flaga Grecji.png

Po minięciu Tripitos Arch po chwili dopłynęliśmy do końca wyspy Paxos i ujrzeliśmy w niedalekiej odległości od niej kolejny cel naszego rejsu - wyspę Antipaxos, oddaloną od wyspy Paxos zaledwie o 3 kilometry.
To bardzo maleńka wysepka, na której nie ma w zasadzie nic, poza plażami. A plaże te są niesamowite. Te plaże to Vrika, Mesovrika i Voutoumi, które znajdują się obok siebie po północnej stronie wyspy, oddzielone jedynie skałami wciskającymi się w morze. Woda jest tu krystalicznie czysta i mieniąca się niesamowicie wspaniałymi odcieniami błękitu. Plaże te nazywane są Greckimi Karaibami i nie jest to określenie przesadzone. Na poniższej mapie od razu zauważycie, w którym miejscu są te plaże, bo kolor wody przy tych plażach aż bije po oczach.

Antipaxos.jpg

My na razie dopływamy do wyspy Antipaxos, z oddali widząc pierwszą z tych trzech plaż - plażę Vrika.

20240618_121421.jpg

20240618_121436.jpg

20240618_121502.jpg

Wypsa Paxos jest świetne widoczna, więc te 3 kilometry odległości chyba są prawidłowo podawane.

20240618_121601.jpg

Przepłynęliśmy wzdłuż plaży Vrika i popłynęliśmy dalej w bliskiej odległości od skał.

20240618_121607.jpg

Przed nami ukazała się plaża Mesovrika. W jej pobliżu stoi już kilka statków. My też właśnie tutaj się zatrzymamy. Widocznie to miejsce jest najbardziej dogodne dla dużych statków.

20240618_121620.jpg

20240618_121629.jpg

20240618_121710.jpg

Te jachty i łodzie stoją w miejscu przynależnym do trzeciej plaży Voutoumi. Tak się zastanawiam, czy nie ma tam jakiegoś podziału dostępu do tych plaż i plaże Vrika i Voutoumi przeznaczona jest dla mniejszych jednostek pływających a plaża Mesavrika dla większych statków.

20240618_121910.jpg

20240618_121957.jpg

20240618_122004.jpg

20240618_122055.jpg
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5023
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.09.2024 21:39

wiola2012 napisał(a):Jestem na 100 % pewna, że każda będzie Ci się podobać, z tym, że Lefkada nie ma zabytków, ma cudne zachodnie wybrzeże, wzgórza i widoki, małe miasteczka, a raczej wioski gdzie można dobrze zjeść, ale nawet w stolicy nie ma zbyt wiele do oglądania (tzn coś tam jest, ale nie można tego porównać z Korfu), plus - można do niej dojechać autem. Jeśli chodzi o Zante i Kefalonię to na tę pierwszą są bezpośrednie loty , na Kefalonię z przesiadką w Atenach. Każda będzie dobrym wyborem. Jest jeszcze Itaka, ale to dopiero przede mną :) . Z Kefalonii pisałam relację.

Dzięki za podpowiedzi. Potwierdzasz uzyskane już przeze mnie wiadomości, że na tych wyspach nie ma zabytków do zwiedzania, a ja lubię sobie pochodzić po miastach i miasteczkach. Właśnie dlatego do tej pory nie byłam na Zakynthos, pomimo tego, że znajomi się tą wyspą zachwycają. Ale może kiedyś się skuszę.
Z chęcią przypomnę sobie Twoją wspomnienia z Kefalonii.
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu planów filmowych, czyli Korfu 2024 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone