Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż - potrzebuję pomocy :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorkaaa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.08.2011
W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż - potrzebuję pomocy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorkaaa » 17.08.2011 02:00

Hej,
rozpoczynam przygode z Chorwacją :) więc witam się ze wszystkimi
Wybór spontanicznie padł na drvenik bo akurat było tanio i termin 28.08 pasował, więc wyjazd już niedługo. Jadę autobusem i mam ograniczone fundusze - wiec nei ma mowy o wypożyczeniu auta na miejscu. Dotychczas zwiedzałam greckie wyspy Rodos i Zakynthos autobusami i ta forma najlepiej mi odpowiada, jednak nei mogę znaleźć żadnych informacji czy jeżdżą one przez drvenik albo okolice - stąd moje pytanie, czy ktoś w tym roku tam był i ma może zdjęcie tablicy odjazdów, albo po prostu się orientuje ?

w planach mam pojechać do dubrovnika i splitu na wycieczke, no i na hvar promem - i co dalej. Interesują mnie spokojne cieche plaze, najlepiej z białymi kamyczkami i krystaliczną wodą - to spotkało mnei na Rodos w Afandou( a brakowało tego na zakynthosie) i w tym się zakochałam - może jakś dobra dusza potrafiłaby mi polecić takie plaże w okolicach drvenika, oraz jak tam się dostać.

kolejne pytanie - czy ktoś jest w posiadaniu informacji czy na wyspie hvar z miejscowosci sucuraj mozna dostać się jakoś w inne częsci wyspy - jakieś busy, autobusy ? może ktoś tam dopiero co był i ma świeże info. Jakie plaże poelcacie na hvar, takie najpiekniejsze gdzie można się dostać autobusem ?

i następne - czy jest możliwość jakakolwiek dostania się na korcule ( widziałam promy jednak odluwaja one z drveniak o 8.30 a z korculi o 14.30 powrot wiec za mało czas :( ) a jeszcze bardziej kusi mnie proizd po tym jak zobaczyłam zdjęcia - może są jakieś wycieczki organizowane na tą wyspeke ? bo promem to chyba nie dam rady na wlasna reke sie tam dostac i wrocic w ten sam dzień.

Będe wdzięczna za jakiekolwiek info i obiecuje odpłacić się ładną relacją fotograficzną z podróży[/b]
drakon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakon » 30.08.2011 12:25

Wszystkie plaże w Chorwacji są piękne. Ja pojechałem do Chorwacji z Solegro. Mój hotel znajdował się na Makarskiej, ale zwiedziłem całe wybrzeże i wyspy.
Na pewno warto odwiedzić rajską plaże Lopar na wyspie Rab, plaże Zrce na wyspie Pag, no i plaże riwiery makarskiej.
Plaże rodzinne to: Primosten, makarska, Orebic, Dubrovnik, Rabac i Selce
Do piaszczystych plaży zalicza się: Milna, Lumbarda, Kukljica, Pag i Saharun
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.08.2011 12:43

drakon napisał(a):Na pewno warto odwiedzić rajską plaże Lopar na wyspie Rab, plaże Zrce na wyspie Pag


Gdybym nie był mobilny zarówno na wodzie jak i na lądzie, to nawet jakby mi dopłacili to nie chciałbym tam spędzać urlopu 8)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.08.2011 13:06

Rysio napisał(a):
drakon napisał(a):Na pewno warto odwiedzić rajską plaże Lopar na wyspie Rab, plaże Zrce na wyspie Pag


Gdybym nie był mobilny zarówno na wodzie jak i na lądzie, to nawet jakby mi dopłacili to nie chciałbym tam spędzać urlopu 8)


:lol:
Zwłaszcza Zrce....
:roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.08.2011 17:20

drakon napisał(a):Plaże rodzinne to: Primosten, makarska, Orebic, Dubrovnik, Rabac i Selce
Do piaszczystych plaży zalicza się: Milna, Lumbarda, Kukljica, Pag i Saharun


rodzinne? czyli jakie?
bo znam osobiście - Orebic, Dubrovnik, Rabac.... i jakoś się tam rodzinnie nie widzę ;)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 512
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 30.08.2011 18:33

Rysio napisał(a):
drakon napisał(a):Na pewno warto odwiedzić rajską plaże Lopar na wyspie Rab, plaże Zrce na wyspie Pag


Gdybym nie był mobilny zarówno na wodzie jak i na lądzie, to nawet jakby mi dopłacili to nie chciałbym tam spędzać urlopu 8)


mnie też by tam wołami nie zaciągnęli, ale mogę zrozumieć, że sa osoby, którym takie plaże się podobają :roll:

A wracając do pytania autora watku, to skoro jedziesz autorze do Drvenika, to możesz wsiąść w Chorwacki PKS i jechać 2 przystanki (albo jeden) w strone Makarskiej (Split) i wysiąść z rzeczonego autobusu w miejscowości "Mala Duba" vel "Zivogosce Mala Duba", a następnie cofnąć się jakieś 500 - 700 metrów by znaleść się na takiej plaży:

Obrazek
BuLL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BuLL » 30.08.2011 20:43

Podepnę sie do tematu. ja poszukuje najpiękniejszych plaż tylko że na istrii jak najbliżej Medulinu.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż - potrzebuję pomocy :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone