Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za słońcem i ptakami - Mazury 2021

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 17.03.2022 22:35

Kapitańska Baba napisał(a):
pavlo
Na pokładzie był też drugi kapitan, kapitan żbik :D

Jaki śliczny :hearts:
Podobało mu się na wodzie? Bo widzę, że dzielnie pracuje "na oku" :mrgreen:

Pozwolę sobie na kilka słów opisu tego kapitana.
Rasowy arystokrata. Inteligencja szachisty i niesamowite przestrzeganie etykiety zachowania. Dwa słowa do niego i spojrzenie, a już wiedział co wolno, a co nie.
Nigdy nie przekroczył granicy jaką się mu przekazało słowem i wzrokiem.
Wzbudzał podziw gdzie tylko się pojawił, chodził na smyczce przy nodze. Bez żadnej tresury zachowywał się jak by się urodził z tym rozumieniem spojrzenia swojego opiekuna.
Dwa gesty, dwa słowa i już zapamiętał co one oznaczają.
Kto go zauważył, to mówił; ..., oooo ryś :D , kapitan na te słowa się wyprężył i zrobił śmieszną minę :mrgreen: :oczko_usmiech:
Już go niestety nie ma. Ktoś tuż przy naszej posesji wylał resztki silnych herbicydów. Kot w nie wszedł, oblizał łapy i w dwie godziny koniec :evil: :evil: :evil:
Zabiło go naturalne zamiłowanie do czystości.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.03.2022 10:01

wiola2012 napisał(a):Dobrze, że można znaleźć takie ciche i odosobnione miejsce nawet na Mamrach :) . Ten porcik Rybaczówka wydaje się być bardzo sympatyczny. Nawet bym nie pomyślała, że tam gdzieś za drzewami i szuwarami jest cywilizacja :wink:


Też nas zaskoczył :wink: Kilkukrotnie zerkaliśmy na widoczne za drzewami maszty ale do tej pory jakoś nie było okazji tam zajrzeć. Na szczęście potrzeba cywilizacji matką odkrywców :wink: Wejście do portu jest wymagające ponieważ jest bardzo płytko czyli trzeba wpływać z podniesionym mieczem i płetwą sterową. W basenie portowym również ciasno i manewry nie należą do prostych ale za to klimat jest tam naprawdę fajny :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.03.2022 10:05

pavlo napisał(a):Pozwolę sobie na kilka słów opisu tego kapitana.
Rasowy arystokrata. Inteligencja szachisty i niesamowite przestrzeganie etykiety zachowania. Dwa słowa do niego i spojrzenie, a już wiedział co wolno, a co nie.
Nigdy nie przekroczył granicy jaką się mu przekazało słowem i wzrokiem.
Wzbudzał podziw gdzie tylko się pojawił, chodził na smyczce przy nodze. Bez żadnej tresury zachowywał się jak by się urodził z tym rozumieniem spojrzenia swojego opiekuna.
Dwa gesty, dwa słowa i już zapamiętał co one oznaczają.
Kto go zauważył, to mówił; ..., oooo ryś :D , kapitan na te słowa się wyprężył i zrobił śmieszną minę :mrgreen: :oczko_usmiech:
Już go niestety nie ma. Ktoś tuż przy naszej posesji wylał resztki silnych herbicydów. Kot w nie wszedł, oblizał łapy i w dwie godziny koniec :evil: :evil: :evil:
Zabiło go naturalne zamiłowanie do czystości.


Ludzka bezmyślność nie ma granic :cry: :cry: :cry:
Jak można silną truciznę tak po prostu sobie wylać. Nie przeżył tylko kot. A gdyby jakieś dziecko wzięło coś z tego miejsca i choćby oblizało rączkę? Przecież dzieci tak często robią.......
Żal kociny... :cry: :cry: :cry:
Podobny do rysia - te pędzelki na uszkach też zwróciły moją uwagę :wink:
Choć od jakiegoś czasu przestałam być miłośniczką kotów to piękna i uroku osobistego kociaka nie sposób nie zauważyć. Mądrej minki również :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.03.2022 10:39

W nagrodę za uratowanie od kleszcza Kapitan wyjmuje mi z lodówki zimne piwo.

DSC_8710.JPG


A nad głowami znowu czapla.

DSC_8713.JPG


DSC_8714.JPG


W kolejnej przecince zacumowała jakaś łódź.

Ktoś tam świętuje urodziny albo imieniny, słychać gromkie sto lat.

DSC_8718.JPG


DSC_8721.JPG


DSC_8722.JPG


DSC_8723.JPG


Podczas gdy ja delektuję się intensywnym wiśniowym kormoranem Kapitan degustuje jakiś inny rodzaj.

DSC_8725.JPG


DSC_8727.JPG


DSC_8728.JPG


W pewnej chwili usłyszeliśmy okrzyk.

I za chwilę pojawił się nad nami.

Żuraw!

DSC_8726.JPG


Poleciał.

Piękny ogromny ptak.

DSC_8729.JPG


Jakie fajne czerwone żagle!

DSC_8730.JPG


Minęło kilka chwil, patrzymy – a żuraw wraca!

DSC_8731.JPG


DSC_8732.JPG


DSC_8733.JPG


A za nim kolejne!!!

DSC_8734.JPG


DSC_8735.JPG


DSC_8736.JPG


DSC_8737.JPG


DSC_8738.JPG


Ten rejs obfituje nam w “ptasie” towarzystwo :hearts:.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.03.2022 12:08

Chyba nigdy nie widziałem żurawia w locie

Trzeba przyznać że dość podobny :wink:

Zrzut ekranu 2022-03-18 110550.jpg


W tym roku u Ciebie ptaszory to nawet w butelkach się zalęgły :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.03.2022 17:16

"mchrob"]Chyba nigdy nie widziałem żurawia w locie


Dla mnie to też był "pierwszy raz" :wink: Z reguły tylko je słychać a nie widać :D

Trzeba przyznać że dość podobny :wink:


Rzeczywiście, całkiem mocno :wink: Fajne logo :D

W tym roku u Ciebie ptaszory to nawet w butelkach się zalęgły :mrgreen:


:mrgreen: Co więcej, chwilami nawet Cyca łobuziaki przeganiały :oczko_usmiech:
Wiedzą, że ze mną na wiele mogą sobie pozwolić :oczko_usmiech:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 18.03.2022 22:12

A to się w tym wątku narobiło,
ptactwa wszelkiej maści tutaj zagościło.
i na niebie i w butelce, logo LOT'u tudzież się zjawiło. :oczko_usmiech:

To ja sobie pozwolę coś o innym ptaku, Czapli i inaczej :mrgreen: Trochę prywaty :mrgreen: :oczko_usmiech:
Obrazek
Więcej o czapli tutaj: https://muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=90&w=p
Mając lat 16-ście, na takim egzemplarzu zdobywałem licencję pilota szybowcowego.
Generał WP, był moim egzaminatorem: że się gościu nie bał wsiadać jako pasażer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Może dlatego, że mój instruktor wytypował mnie jako chłopaka o takim zmyśle latania jak mają ptaki :lol:
Po 16-stu lotach w tandemie dostałem pozwoleństwo na samodzielne loty (standard to nie mniej niż 30)
Całość lotu/egzaminu z ziemi relacjonował Tadeusz Sznuk w PR.
To była taka pokazówka :mrgreen: :oczko_usmiech:
Cieszyłem się wtedy jak młody szpak,
a dumny byłem jak paw.
Dzisiaj sowa mi przypomina, że to były faktycznie pokazowe wyczyny ówczesnej,..... ciiiiiii :mrgreen: :oczko_usmiech:
O i znowu ptaki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2022 13:47

Chyba znam to lotnisko . . . :wink:
Pamiętam też dokładnie takie klasyki nad domem - ech cisza nad głowami . . . , dzisiaj łomot wielkich transportowych . . .
wolałem szybowce . . .


Pozdrawiam
Piotr
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.03.2022 09:42

piotrf napisał(a):Chyba znam to lotnisko . . . :wink:
Pamiętam też dokładnie takie klasyki nad domem - ech cisza nad głowami . . . , dzisiaj łomot wielkich transportowych . . .
wolałem szybowce . . .
Pozdrawiam
Piotr

Piotrze, jeśli masz na myśli lotnisko w Krośnie, to nie było to lotnisko.
Ta przygoda miała miejsce w Wrocławiu i nieopodal Wrocławia.
Wrocław miał w środku miasta lotnisko Szymany. W zasadzie to miasto otaczało powoli to lotnisko. Po tym jak Wilga (znowu ptak :mrgreen: ),zachaczyła o elektryczną sieć tramwajową zdecydowano o tym, że lotnisko aeroklubowe zostanie przeniesione do Świniar niedaleko Wrocławia. Totalna prowizorka, ale się latało. :mrgreen:
To nowe lotnisko za moich czasów tam pobytu miało ciekawą historię: dwóch młodych chłopaków porwało z tego lotniska mały samolot;Gawron (taki JAK-12 ) (no i znowu ptak :mrgreen: )
Tym samolotem uciekli do Austrii, aby uniknąć konsekwencji związanych ze swoją walką z wprowadzanym wtedy stanem wojennym w Polsce.
Ciekawostka też taka; stróż lotniskowy bojąc się odpowiedzialności za to, że nie pilnował pieczołowicie lotniska poprosił o związanie go i zamknięcie w baraku :mrgreen: :oczko_usmiech: Żeby nie było, że wydał samolot bez walki :mrgreen: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.03.2022 12:12

pavlo napisał(a):A to się w tym wątku narobiło,
ptactwa wszelkiej maści tutaj zagościło.
i na niebie i w butelce, logo LOT'u tudzież się zjawiło. :oczko_usmiech:

To ja sobie pozwolę coś o innym ptaku, Czapli i inaczej :mrgreen: Trochę prywaty :mrgreen: :oczko_usmiech:
Obrazek
Więcej o czapli tutaj: https://muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=90&w=p
Mając lat 16-ście, na takim egzemplarzu zdobywałem licencję pilota szybowcowego.
Generał WP, był moim egzaminatorem: że się gościu nie bał wsiadać jako pasażer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Może dlatego, że mój instruktor wytypował mnie jako chłopaka o takim zmyśle latania jak mają ptaki :lol:
Po 16-stu lotach w tandemie dostałem pozwoleństwo na samodzielne loty (standard to nie mniej niż 30)
Całość lotu/egzaminu z ziemi relacjonował Tadeusz Sznuk w PR.
To była taka pokazówka :mrgreen: :oczko_usmiech:
Cieszyłem się wtedy jak młody szpak,
a dumny byłem jak paw.
Dzisiaj sowa mi przypomina, że to były faktycznie pokazowe wyczyny ówczesnej,..... ciiiiiii :mrgreen: :oczko_usmiech:
O i znowu ptaki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Ja Ci powiem tylko tyle: umarłabym jakbym miała taki czymś lecieć 8O Z całym szacunkiem dla ptaków :wink:
A tak serio - dziwnie wyglada ta maszyna ale wiadomo - wszystko zależy od Pilota, a z Tobą widzę byłoby raczej bezpiecznie :oczko_usmiech:
Szacun za taki egzamin - chyba stres by mnie zjadł i figa by była z zaliczenia :mrgreen:
To z Ciebie się okazała Gwiazda i Celebryta z........ptakiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I wszystko jak najbardziej zgodne z myślą przewodnią mazurskiej relacji :oczko_usmiech: :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.03.2022 12:16

piotrf napisał(a):Chyba znam to lotnisko . . . :wink:
Pamiętam też dokładnie takie klasyki nad domem - ech cisza nad głowami . . . , dzisiaj łomot wielkich transportowych . . .
wolałem szybowce . . .


Pozdrawiam
Piotr


Szybowce - jak żaglowce - jak ich nie kochać? Cisza i wolność zamiast silników - to właśnie jest piękne, prawda? :hearts:
PS - poza tym z silnikiem to każdy potrafi, bez niego to już "wyższa szkołą jazdy" :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.03.2022 12:21

pavlo napisał(a):
Wrocław miał w środku miasta lotnisko Szymany. W zasadzie to miasto otaczało powoli to lotnisko. Po tym jak Wilga (znowu ptak :mrgreen: ),zachaczyła o elektryczną sieć tramwajową zdecydowano o tym, że lotnisko aeroklubowe zostanie przeniesione do Świniar niedaleko Wrocławia. Totalna prowizorka, ale się latało. :mrgreen:


Samolot na drutach??? Co z pilotem????? Przecież to prąd 8O
To nowe lotnisko za moich czasów tam pobytu miało ciekawą historię: dwóch młodych chłopaków porwało z tego lotniska mały samolot;Gawron (taki JAK-12 ) (no i znowu ptak :mrgreen: )
Tym samolotem uciekli do Austrii, aby uniknąć konsekwencji związanych ze swoją walką z wprowadzanym wtedy stanem wojennym w Polsce.


Znam taką historię o Antku - lądował na drodze, zabrał rodzinę i bardzo nisko aby nie dać złapać się radarom również poleciał do Wienia 8O
Nie tak dawno oglądaliśmy fajny dokument o Tempelhof - na pewno znasz :wink: Pilot miał jaja, wykiwać wojskowe myśliwce - Gigant :hearts:
Ciekawostka też taka; stróż lotniskowy bojąc się odpowiedzialności za to, że nie pilnował pieczołowicie lotniska poprosił o związanie go i zamknięcie w baraku :mrgreen: :oczko_usmiech: Żeby nie było, że wydał samolot bez walki :mrgreen: :oczko_usmiech:
[/quote]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ciekawe, czy mu uwierzyli :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.03.2022 12:45

Czas na delikatną kolację.

DSC_8742.JPG


DSC_8746.JPG


DSC_8748.JPG


Tam jakaś czuła mama opiekuje się maleństwem.

DSC_8750.JPG


DSC_8755.JPG


DSC_8757.JPG


Pięknie tu jest!

DSC_8751.JPG


Ktoś lata nad jeziorem.

DSC_8758.JPG


Czapla szykuje sobie nocleg wysoko na drzewie.

DSC_8763.JPG


DSC_8764.JPG


Inni walczą z własnymi słabościami.

DSC_8768.JPG


DSC_8771.JPG


A ptak tylko przygląda się z wysokości.

DSC_8770.JPG


DSC_8773.JPG


Natura zaprasza nas na kolejny piękny spektakl.

DSC_8759.JPG


DSC_8760.JPG


DSC_8762.JPG


DSC_8766.JPG


DSC_8767.JPG


DSC_8769.JPG


DSC_8772.JPG


DSC_8774.JPG


DSC_8776.JPG


DSC_8778.JPG


DSC_8779.JPG


DSC_8782.JPG


DSC_8785.JPG


DSC_8786.JPG


DSC_8787.JPG


DSC_8791.JPG


DSC_8792.JPG


DSC_8795.JPG


DSC_8796.JPG


DSC_8798.JPG


DSC_8800.JPG


DSC_8802.JPG


DSC_8803.JPG


DSC_8806.JPG


DSC_8833.JPG


Ewa jeszcze dokazuje z łabędziami.

20210617_210659.jpg


DSC_8809.JPG


DSC_8817.JPG


DSC_8821.JPG


DSC_8823.JPG


DSC_8825.JPG


DSC_8830.JPG


DSC_8832.JPG


DSC_8835.JPG


DSC_8836.JPG


DSC_8838.JPG


I chyba pora się położyć – jutro czeka nas kolejny mazurski dzień.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.03.2022 12:54

Ta Wilga zahaczyła o fragment sieci (jakaś jedna lina) i poleciała sobie dalej. Popatrz jaki dzielny ptak :mrgreen:
Pamiętam historię Tempelhof. W owym czasie pojawiła się też interpretacja skrótu LOT (Linie Obsługi Tempelhof), bo i tym kanałem dało się uciekać z Polski.
Temu stróżowi lotniska to nikt nie uwierzył, ale władza wierzyła, że przekaz ma być taki, że wierzyć temu Panu trzeba bo to był bardzo zasłużony człowiek :mrgreen: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.03.2022 09:46

"pavlo"]Ta Wilga zahaczyła o fragment sieci (jakaś jedna lina) i poleciała sobie dalej. Popatrz jaki dzielny ptak :mrgreen:


Całe szczęście. Bo to jak by nie patrzeć prąd 8O

Pamiętam historię Tempelhof. W owym czasie pojawiła się też interpretacja skrótu LOT (Linie Obsługi Tempelhof), bo i tym kanałem dało się uciekać z Polski.


I to jak spektakularnie :wink: To były straszne czasy....

Temu stróżowi lotniska to nikt nie uwierzył, ale władza wierzyła, że przekaz ma być taki, że wierzyć temu Panu trzeba bo to był bardzo zasłużony człowiek :mrgreen: :oczko_usmiech:


Bardzo zasłużony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W pogoni za słońcem i ptakami - Mazury 2021 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone