Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W kraju faraonów i nie tylko

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012
W kraju faraonów i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 16:57

Oczywiście w naszym dziale "Jeśli nie Chorwacja to ... ???" nie może zabraknąć Egiptu :boss: , sztandarowego celu egzotycznych wycieczek obywateli znad Wisły. Dlatego też postanowiłem i ja przywrócić wspomienia znad Nilu. :hut:

Wybraliśmy się do Egiptu na przełomie maja i czerwca 2009 roku. Za cel podróży obraliśmy Sharm El Sheikh. Kurort dobrze wszystkim znany, z którego można pojechać zarówno do Kairu jak i do Jerozolimy. Tak też i miała wyglądać nasza wycieczka.

Wczasy wykupione, zapakowaliśmy się w walizy, z których większość zajmowały pieluchy Michasia, miał bowiem wtedy ponad dwa latka i był dziecięciem, któremu pieluchy były nieodzowne. :oczko_usmiech:

Obrazek

Lotnisko Chopina w Warszawie i wylot do Egiptu.

Mam nadzieję, że zechcecie tu zaglądać i to i owo zobaczyć.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4923
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.03.2013 17:00

Zechcecie :lol: tym bardziej że lubię oglądać Twoje fotki 8) :!:
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2013 17:02

iwwoj napisał(a):Mam nadzieję, że zechcecie tu zaglądać i to i owo zobaczyć.

Z przyjemnością. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 02.03.2013 17:05

Mamy bardzo miłe wspomnienia z Egiptu.
Chętnie Wam potowarzyszymy. :D
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:20

Dziekuję. Witam wszystkich i zapraszam.

26 maja 2009 roku wylecieliśmy. W Polsce było dość ciepło, ale gdy wylądowaliśmy w Sharm było bardzo ciepło, jak dla nas - ponad 30 st. C na plusie, ale to normalne. Dojechalismy do hotelu.

Obrazek

Pierwsze kroki skierowaliśmy nad Morze Czerwone i oczywiście pojechaliśmy do centrum Sharm do lokalnego biura podróży, by w "dobrej cenie" zakupić wycieczki. Biuro Aaba Sharm - tam obkupilismy się dość dobrze.

Kupiliśmy:
Safari do Abu Galum
Snurkowanie w Blu Holle
Kair
Jerozolima i Betlejem

Obrazek



Mieliśmy jeszcze Dolphinellę w promocji do wczasów. No to nazbierało się tego.
Ostatnio edytowano 03.03.2013 09:34 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:26

Tak jak wcześniej mówiłem, pierwsze nasze kroki były nad morze. A oto ono.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Urzekło nas, ale później rafy, przynajmniej mnie oczarowały. Mam nadzieję jeszcze tam wrócić.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:37

Misiek, mimo młodego wieku, polubił ciepło Morza Czerwonego. :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:40

Obrazek

Hotel starał się trafić w gusta gości. Egipcjanie wiedzą z czego jedzą chleb.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:56

I nadszedł czas wyjazdu do Kairu. W tym miejscu należy się Wam, drodzy Forumowicze, wyjaśninie. Jako, że moja żona była wcześniej w Egipcie i nasz synek był wówczas niewielki, do Kairu pojechałem sam. Moja rodzinka pozostała w hotelu.

Wyjazd był oznaczony na późne godziny nocne. O wschodzie Słońca byliśmy w okolicy Kanału Sueskiego.

Obrazek

I tu pokuszę się o nutkę retrospekcji.

Zasiadłem wygodnie w autokarze. Jak się później okazało pośród dwójki starszych mężczyzn i jednej kobiety. Stali się oni moimi towarzyszami na tą i następną wycieczkę. Ja stałem się ich "wnuczkiem", a oni moimi "dziadkami". Dobra tyle o nich. Teraz dalej, do naszego autokaru wsiadł policjant w cywilu z dwoma UZI pod marynarką. No cóż, pomyślałem, takie czasy. :oczko_usmiech:

Nasz autokar dołączył do innych i uformowaliśmy konwój. Ciemno, noc, a nasz kierowca dojechał do poprzedzającego go autokaru i wyłączył światła - poco koledze świecić w lusterka? Co kraj to obyczaj, ale kierowcy w Egipcie to oddzielna para kaloszy. Kto był ten wie. :wink: :wink: :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2013 18:23

Właśnie nie tak dawno miałam okazję pooglądać podwodne zdjęcia kolegi z tejże rafy. Ciekawe czy u Ciebie też się pojawią. Niemniej chętnie pooglądam to co na powierzchni. Wobec tego zasiadam. :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 02.03.2013 18:26

Nie wiem jakiej jesteś postury i jaki autokar miałeś ( w "naszym" było jak w Tico).
Ja przy moich 187 cm okupiłem podróż do Kairu ( z "głową między kolanami") ogólnym odrętwieniem i dyskopatią.
Oczywiście jazda bez świateł, gościu z giwerą i zaciąganie zasłon w oknach przy mijaniu posterunków to już u nich norma. Wiadomo , że to wszystko dla bezpieczeństwa, ale odczucia niespecjalne.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 20:54

krispinus napisał(a):Nie wiem jakiej jesteś postury i jaki autokar miałeś ( w "naszym" było jak w Tico).
Ja przy moich 187 cm okupiłem podróż do Kairu ( z "głową między kolanami") ogólnym odrętwieniem i dyskopatią.
Oczywiście jazda bez świateł, gościu z giwerą i zaciąganie zasłon w oknach przy mijaniu posterunków to już u nich norma. Wiadomo , że to wszystko dla bezpieczeństwa, ale odczucia niespecjalne.


No cóż, nikczemnej postury to ja nie jestem, choć tylko 182 cm, ale dla mnie autokar nie był najgorszy. W Polsce przeważnie nie mieszczę się, a tu udało mi się. Choć przyznam się, że izraelski autokar z wycieczki do Jerozolimy był bardziej komfortowy.

Pozdrawiam.

- Wojtek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 20:58

Kenik napisał(a):Właśnie nie tak dawno miałam okazję pooglądać podwodne zdjęcia kolegi z tejże rafy. Ciekawe czy u Ciebie też się pojawią. Niemniej chętnie pooglądam to co na powierzchni. Wobec tego zasiadam. :D


Do Egiptu zabraliśmy taką jednorazową idiotkamerę na 24 zdjęcia i trzeba to z przykrością przyznać, szybko się skończyły zdjęcia, a i wybierać za bardzo nie było co :oczko_usmiech: .

Zapraszam więc na to co ujrzeć można było nad wodą i piaskiem.

Pozdrawiam

- Wojtek
Ostatnio edytowano 03.03.2013 11:37 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 21:03

Dobrze, słońce już wysoko i dojeżdżamy do Kairu. A oto co naszym (właściwie moim) oczom przez okna autokaru się ukazało.

Obrazek

I dalej - meczet alabastrowy.

Obrazek

Później dojechaliśmy do Muzeum Kairskiego, a tam cuda cudeńka w starych szafkach. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie maska Tuth Ankh Amona. Jak zapewne wiecie, w muzeum nie można robić zdjęć, a nawet nie można wnosić aparatów fotograficznych. A szkoda :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 03.03.2013 11:38 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 21:08

Po wizycie w muzeum przejechaliśmy do portu nad Nilem. Tam zaokrętowaliśmy się na łódź i popłynęliśmy na krótki rejs.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następna strona

Powrót do Afryka



cron
W kraju faraonów i nie tylko
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone