Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vranjice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009
Vranjice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 28.04.2009 08:06

Vranjice.Riwiera Trogir. Czy ktos był w tej miejscowosci? Bardzo proszę o pomoc, mam zamiar wyjechac z 6 letnim dzieckiem od 12 czerwca.Prosze o pomoc
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004
Vranjica

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 28.04.2009 20:19

Byłem w zeszłym roku w apartamentach Belvedere we Vranjicy. Spróbuję pomóc , ale na razie nie wiem o co chodzi :?: :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8037
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 28.04.2009 23:12

Crociekawa napisał(a):Vranjice.Riwiera Trogir. Czy ktos był w tej miejscowosci? Bardzo proszę o pomoc, mam zamiar wyjechac z 6 letnim dzieckiem od 12 czerwca.Prosze o pomoc


Może chodzi Ci o Seget Vranjice?
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009
Seget Vranjice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 29.04.2009 07:50

Chodzi m oczywiście o Seget Vranjice, czy warto tam jechać ,bo gdzieś na forum przeczytałam , że okolice Trogiru nie nadają się do odpoczynku, że plaża jest mała i brudna. Czy woda jest bardzo głęboka zaraz od brzegu, chodzi oczywiście o dziecko.Znajomi będą nocować w Belweder, ja jeszcze nie rezerwowalam nic, wolę zobaczyć na miejscu.Pierwszy raz bede w Chorwacji.Miałam zamiar jechać do Baska Voda.Lepiej tu czy Seget?Chcę zobaczyć Chorwację z jak najlepszej strony.Czyli turkusowa morze, kamienne budyneczki, góry, knajpki z dobrym winem.Jestem strasznie ciekawa tej Chorwacji.Nie chcę się rozczarować.
katala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) katala » 29.04.2009 08:09

Witam,
w Seget Vranjica byłam w 2008 r. Ogólnie to niewielka, cicha i spokojna miejscowość połozona kilka kilometrów od Trogiru. Jak na nasze potrzeby 2 rodziny (w tym 3 dzieciaków) sprawdziła się idealnie. Bliskość Trogiru zapewnia zarówno i dostęp do atrakcji jak i marketu gdzie można zrobić większe zakupy. Na 10-dniowy pobyt 7-osobowej grupy wystarczyły dwukrotne większe zkupy. Reszta do kupienia na miejscu w kilku małych sklepikach oraz jednym większym, samoobsługowym na terenie ośrodka wypoczynkowego. My zresztą z powodu bliskości z tymże ośrodkiem tam chodziliśmy na plażę. Plaża żwirkowo-betonowa, ale z bodaj trzema szerokimi tarasami, więc kazdy znalazł tam miejsce dla siebie. Ludzi nie było jakoś specjalnie za wiele (bylismy w pierwszej połowie sierpnia), chociaż podejrzewam, że na plazy "miejskiej" było ich zdecydowanie więcej.
Ogólnie plaże nie są zbyt wielkie i pewnie w Chorwacji wiele jest bardziej klimatycznych i przyjaznych, ale na nasze potrzeby, i potrzeby dzieciaków, wystarczyło. Nikt nie marudził :) i mocno musiałam się napracować, abyśmy w tym roku znowu nie wylądowali w Segecie.
Jesli masz jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009
Seget Vranjice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 29.04.2009 09:33

Dziękuję, od razu mi lepiej. :D
Skoro Twoje dzieciaki były zadowolone to już wszystko wiem.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy według Ciebie jadąc z dzieckiem ( zresztą już dużym, bo 6-letnim)powinnam zarezerwować wcześniej apartament, znajomi doradzają, że w czerwcu nie powinnam mieć problemu z rezerwacją.
katala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) katala » 29.04.2009 13:36

Myslę, że zdecydowana większość cromaniaków powie Ci, że w czerwcu i we wrześniu to tylko w "ciemno". Ja niestety nie jestem szczęściarzem, który może pozwolić sobie na wakacje w tych dwóch miesiącach, więc wybieram opcję wcześniejszej rezerwacji. Przynajmniej jeszcze w tym roku ;) Już mniej zdecydowanie niż w zeszłym roku, ale jednak zarezerwowałam. Zresztą sam etap rezerwacji, wyboru, wysyłania zapytań, ustalania z rodziną jest bardzo kuszący. Znacznie przybliża wyjazd wakacyjny. Taki przedsmak sierpniowej Chorwacji serwowany kiedy za oknem śnieg :)
W czerwcu w "ciemno. We wrześniu "w ciemno".
W lipcu i sierpniu 2010 może też :D
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 29.04.2009 16:39

W takim razie jadę w ciemno.Mniejsza miejscowość zdecydowanie mi odpowiada. Nie przepadam za wielkimi tłumami i nie lubię stać w kolejkach.
Więc do zobaczenia Seget i w drogę 12 czerwca. Podróż samochodem trochę pewnie będzie męcząca, ale damy radę. Uwilelbiam atmosferę przed wyjazdem.
Bardzo mi pomogłaś, dziękuję.Pozwolę sobie jeszcze o coś zapytać, gdyby mnie coś nurtowało, dobrze?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.04.2009 17:17

W ciemno, jak najbardziej..ale czy koniecznie ten Seget...?Trudno nazwać to miejsce najbardziej urokliwym na hr wybrzeżu
Spójrz, jak blisko stamtąd do strefy przemysłowej Splitu....i do tego to nieszczęsne położnie : z jednej strony cypel, z drugiej wysunięte Čiovo, które dość mocno zamykają wyjście na otwarte morze w tym miejscu...że o Jadrance (w tym miejscu dość bliskiej wybrzeżu) nie wspomnę.
Wystarczy kilkanaście km dalej w stronę Zadru i już duuuużo lepiej; albo chociażby Čiovo (od strony Šolty) które tak bardzo poboba się wielu naszym rodakom.
Pozdrawiam
katala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) katala » 29.04.2009 21:27

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale jeśli tylko będę znała odpowiedź, to chętnie jej udzielę :)
Jak widać sa różne oceny tego samego miejsca. I dobrze, bo świat dzięki temu jest bardziej kolorowy. Ja w Segecie o Jadrance zupełnie zapomniałam. Ani jej nie widziałam, ani nie słyszałam. Mieszkaliśmy bodaj na/przy ulicy Mornarskiej. Cisza, spokój. Typowa wąziutka uliczka między domkami jednorodzinnymi. Może dwa razy dziennie jakiś wczasowicz nią przejechał, a może nawet i nie to. Moje obawy związane z dzieciakami plączącymi się między samochodami prysły niczym bańka. Godzinami przesiadywały na tych uliczkach zaznajamiając się z okolicznymi kotami.
Dla mnie SV była oazą ciszy i spokoju i fantastycznym miejscem wypadowym. Choćby taksówką wodną na wieczorne lody do Trogiru. Pewnie wiele miejsc jest bardziej urokliwych, bardziej czystych, ale nam tam nie było źle :)
Pozdrawiam
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 30.04.2009 10:29

Dziekuję za cenne informacje.Każdy z nas oczekuje czegoś innego od miejsca swojego wypoczynku, dlatego właśnie jadę w ciemno. Jedziemy samochodem ,więc myślę, ze jak dla odkrywcy HR to słuszny wybór.
Chcę po prostu zobaczyć ten kraj od jego najpiękniejszej strony, bo nie ukrywam, że ja namówiłam moją rodzinkę na ten wyjazd po wczesniejszych kilku nieudanych, mokrych wypadach nad Bałtyk.
A synowi obiecałam ciepłe morze.Dzieki Waszej pomocy jest mi łatwiej podjąć wyzwanie.Cieszę się, że odwiedziłam to forum.Dziekuję.
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009
Seget Vranjice świeżo po powrocie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 02.07.2009 11:08

Jak na początek przygody z Chorwacją muszę przyznać, że Seget Vranijca nadaję się zupełnie. Aparatament znaleźlismy bez problemu, miejsce bardzo piękne, spokojne. Ja się zakochałam. Katala ja chcę tam wrócić w przyszłym roku!Było cudnie, morze czyste i turkusowe.A w ogóle muszę przyznać jedno-wszystko jedno gdzie byle w Chorwacji ale od Środkowej Dalmacji w dół...Im dalej na południe tym jeszcze piękniej.Ale w Seget......mmmm... było idealnie miło się wspomina.
Katala Gdzie mieszkaliście w Seget?
pierro
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.06.2009
Re: Vranjica

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierro » 02.07.2009 14:03

zbynek napisał(a):Byłem w zeszłym roku w apartamentach Belvedere we Vranjicy. Spróbuję pomóc , ale na razie nie wiem o co chodzi :?: :)


zbynek, a możesz coś nt właśnie Vranjicy Belvedere. My tam będziemy w tym roku. Czy to czyste i zadbane apartamenty. Czy osprzęt kuchenny i do spania mają kompletny.
Masz może jakieś sugestie co do wypoczynku w okolicach. My planujemy generalnie wypoczywać, ale planujemy oczywiście wypady bliższe Trogir, Ciovo, HVAR jak też trochę dalej: szczyt św.Jerzego, riwiera Makarska, może jeziora (czerwone i błękitne).
Crociekawa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crociekawa » 03.07.2009 09:17

Pierro ja widziałam te apartamenty typowe szeregowe apartamentowce, jeden odok drugiego połozone na wzniesieniu, sa to mniej więcej trzy rzędy bardzo długie, apartamenty dwa piętra.Dużo ludzi, Belveder to duży ośrodek, gdzie przyjeżdżaja np. kolonie.
Do plaży schodzi się bodajże czterema długimi rzędami schodów,ale plaża fajna, biały żwirek.Warunki w apartamencie ok. Klima, kuchnia z pełnym wyposażeniem, jest ekspres do kawy a nie ma czajnika elektrycznego. Łóżka pojedyncze łączone. prysznic z zasłoną bez kabiny.Niedaleko sklepik.
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 08.07.2009 13:59

Calkiem przyzwoite miejsce, bliżej otwartego morza niż Seget Donji gdzie bylem. Spacerowaliśmy tam wieczorami. Plaże (o ile można to nazwać plażami, ale do pluskania się nadają) spokojniejsze niż w Donjim. A brudna to jest tylko jedna, kamienista, w lesie, kilkumetrowej szerokości, w miejscu, gdzie ścieżka z Donjego do Vranicy schodzi nad sam brzeg.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone