Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice w terminie 27.08-07,09

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obrzyn85
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.03.2011
Vodice w terminie 27.08-07,09

Nieprzeczytany postnapisał(a) obrzyn85 » 25.05.2011 12:41

Witam Chciał bym sie zapytać jakie atrakcje można by było zwiedzić w Vodice oraz w pobliżu. Czy ktoś z was był już w tym miescie i czy by mógł polecić jakieś fajne miejsca ware odwiedzenia takie jak Paby resteuracje itp...
Oraz gdzie z Vodice warto sie wybrać samochodem w celu zwiedzania??

Za wszystkie sugestje i podpowiedzi z góry dziekuje!!
Pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.05.2011 19:29

Relacji na forum z tych okolic i co warto zwiedzić jest trochę , między innymi jedna tu.
marchewa222
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchewa222 » 25.05.2011 20:52

napisz do mnie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl byłem 2 razy w vodicach konkretnie w srimie pozdrawiam grzesiek
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 26.05.2011 08:38

Jadę do Vodic 30 czerwca, jak wrócę to mogę Ci wtedy napisać konkretnie to, co będzie Cię interesowało :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2011 08:42

obrzyn85
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obrzyn85 » 07.06.2011 10:49

Dziekuje za rychłą odpowiedz
pozdrawiam
obrzyn85
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obrzyn85 » 15.07.2011 13:00

ela497 napisał(a):Jadę do Vodic 30 czerwca, jak wrócę to mogę Ci wtedy napisać konkretnie to, co będzie Cię interesowało :D


Witaj Jak wrócisz to odezwij sie na forum badz na e-malila :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 16.07.2011 10:00

Witam. Wróciliśmy z Vodic 2 dni temu, było super, nie chciało sie wracać. Vodice to typowa turystyczna miejscowość, pełna kafejek, restauracji, sklepów, spaceruje sie promenadą portową w tą i z powrotem. Nie ma tam nic ciekawgo do zwiedzania. My wybraliśmy się do Trogiru oddalonego od Vodic o 65km, to mała Wenecja, przepiękne krajobrazy. Mieliśmy jechać dalej do Splitu, który ponoć warto zobaczyć, ale z powodu upału nie chciało nam sie już nic zwiedzać. Polecam narodowy park KRKA, o ile jeszcze nie byliście tam. My płynęliśmy statkiem, to taka zorganizowana wycieczka na którą zachęcają organizatorzy, a mianowicie właściciele statków z Vodic. Super sprawa...wiele fajnych rzeczy widzi się po drodze, no i sama frajda z płynięcia. A sam KRKA...przepiękne wodospady, u podnóża których zażywaliśmy kąpieli. Koszt takiej wyprwy statkiem to 200 kun od osoby + bilet wstępu do parku 95kun, dzieci 70kun. Warto też popłynąć na KORNATI- wyprawa statkiem, bo tylko w ten sposób tam sie dotrze to 300kun, w tym jedzenie na statku i bilet wstępu. To tyle co mogę zaproponować...w samych Vodicach oprócz kościółka i wąskich zabytkowych uliczek nie ma nic nadzwyczajnego. Jeśli w czymkolwiek jeszcze moge pomóc proszę pytać. Życzę miłego wypoczynku!!
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 16.07.2011 17:43

Zapomniałam jeszcze dodać, że jadąc do Vodic w Karlowacu zjechaliśmy z autostrady na starą drogę i zwiedziliśmy Plitwickie Jeziora. Dalej droga prowadziła przez góry, krajobrazy przepiękne, ale strachu miałam co nie miara....serpentyny, kręte wąskie drogi z ograniczeniem do 40km/h. Ale warto było tamtędy przejechać, obrazy są niepowtarzalne i na długo zostaną w pamięci. Jadąc do Trogiru o którym już wspominałam można zwiedzić Primosten, Rogoznicę, Sibenik to małe miejscowości, ale bardzo urokliwe. Poza tym Chorwacja jest tak piękna, że gdzie by się nie było jest super, każda miejscowość ma swój klimat. Szkoda tylko, że te 2 tygodnie tak szybko zleciały.....i znowu wróciła szara rzeczywistość...Cóż, trzeba czekać rok, by zobaczyć czysty, ciepły i spokojny Adriatyk.
obrzyn85
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obrzyn85 » 18.07.2011 14:17

Witam aż miło poczytać takie rzeczy i już się nastawiać na wypoczynek ;) a miał bym pare pytań mianowicie:
-gdzie najlepiej było robić zakupy ?
- co warto zabrać z Polski i czy jest sens kupować tam przetwory mięsne?
- najlepsze resteuracje
-może jakieś dyskoteki badz puby
-najświeższe ryby gdzie i jaki koszt około
- co Byś polecała do zjedzenia z regionalnych rzeczy
Może przypomną Ci sie jakieś ceny, wycieczek bądz atrakcji turystycznych!

Z góry Ci badzo dziękuje wiem ze tego jest dużo ale za każdą podpowiedz bede bardzo wdzięczny!!
Pozdrawiam
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 18.07.2011 15:27

My robiliśmy zakupy w Konzumie, to market, tylko nieco mniejszy niż u nas. W Vodicach są chyba takie dwa. Warzywa, owoce i ryby kupowliśmy na targu. Wszystko to znajdziesz idąc promenadą portową. Bardzo drogie są wędliny, mięso i sery żółte. Dlatego braliśmy lodówkę turystyczną i pakowaliśmy do niej kiełbasę, szynkę, kabanosy, jakieś krokiety, pierożki na obiad itp. Braliśmy też trochę puszek typu: pasztety, ryby, konserwy turystyczne. ale w granicach rozsądku, bo zostało nam jeszcze i taszczyliśmy z powrotem do domu. Jest gorąco, więc jeść za bardzo się nie da. Jeśli chodzi o regionalne potrawy to nie jadłam żadnych, bo są to przeważnie owoce morza, których nie nawidzę. Jeśli coś już jadłam w restauracji to normalny kotlet( schabowy, bądź z piersi kurczaka), frytki i jakiś zestaw surówek. Dobre były pizze albo naleśniki, smażone na takich wielkich płytkach.
Co do cen wycieczek to pisałam już o biletach do parków narodowych i płynięciu statkiem. Poza tym sami robiliśmy sobie wycieczki, więc nie wiem czy były jeszcze jakieś inne, nie byłam tym zainteresowana, więc nie pytałam. Na każdym kroku namawiano do KRKA i KORNATI dlatego tam byliśmy.
Restauracje jadna obok drugiej, raczej na tym samym poziomie, więc można śmiało wchodzić do każdej :D Na dyskotece nie byłam, ale każdego wieczoru coś się dzieje, jest głośno, słychać z każdej strony, więc znajdziesz szybko coś dla siebie. Jak pominęłam jakieś pytanie i nie odpowiedziałam na nie zrobię to póżniej.
obrzyn85
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obrzyn85 » 22.07.2011 11:04

Witam dziekuje za odpowiedz pokrywa sie ona z moimi przypuszczeniami, wiec już nie bede Cie meczył pytaniami ;) dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam gorąco!!
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 22.07.2011 14:53

Witam. Cieszę się, że mogłam chociaż w niewielkiej części przedstawić to, co będziesz mógł już sam zobaczyć w Vodicach. Myślę, że tak jak mnie Tobie również spodoba się to miejsce.Zyczę jeszcze raz udanego wypoczynku, pozdrów ode mnie Vodice i Jadran :D
Ada Es
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ada Es » 30.07.2011 01:10

Witam;) Poczytałam Was troszkę i pomogliście mi w podjęciu decyzji;) W tym roku Vodice.Trochę przerażają mnie zatłoczone plaże, ale pomyślałam że jeśli będzie naprawdę tragicznie-podjedziemy gdzies w inne miejsce.Wyjeżdżam jutro wieczorem w ciemno.Cóż...xzobaczymy czy po drodze plany się nie zmienią-heheh. Pozdrawiam. :)
ela497
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela497 » 30.07.2011 09:54

W Vodicach jest kilka plaż i nie będzie tak źle żeby trzeba było jechać gdzieś dalej. My chodziliśmy na plażę betonową , niedaleko hotelu Punta, bo od niego jakieś 200m mieliśmy apartament. Nie chciało się więc chodzić dalej skoro tak blisko była całkiem fajna plaża. No cóż....to nie piasek tylko beton, ale można się przyzwyczaić i jest fajnie, leży sie na równym i nie nadwyręża kręgosłupa :) Idąc dalej brzegiem morza natrafi się na plażę kamienistą, będą kamienie, ale małe i wyszlifowane. Tam było zawsze dosyć dużo ludzi. Wszystko zależy w jakiej części Vodic znajdziecie lokum i do której plaży będzie najbliżej.... Cóż, życzę udanego wypoczynku....i zazdroszczę, że dziś wyjeżdzacie, też bym jechała...Ale niestety wszystko co dobre i miłe to szybko się kończy, 2 tygodnie mijają błyskawicznie. Powodzenia....

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Vodice w terminie 27.08-07,09
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone