Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uważajcie na przelewy do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010
Uważajcie na przelewy do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 24.05.2011 15:51

Właśnie zostałem zaskoczony informacją iż z mojej zaliczki wys. 50E za nocleg wysyłanej przez Mbank dotarły na miejsce 33 euro.

Ba, zapłaciłem dodatkowo 20PLN prowizji.

Summa summarum zapłacę blisko 50% wartości przelewu w postaci rożnego rodzaju bankowych prowizji. Juz nawet nie jestem zły. Takie jawne złodziejstwo, że uchodzi bankom i nic sobie z tego nie robią to tylko dowód anarchii i braku konsekwencji takiej wolnej amerykanki.


Wam zaś radzę wybierać inne opcje. Karta kredytowa, paypal, moneybookers. Tylko musielibyście trafić na jakiegoś nowoczesnego Chorwata.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 16:12

1000 razy na forum podejmowana była dyskusja jak wysłać pieniądze do Chorwacji. Gdybyś się zapoznał z tym nie byłoby teraz płaczu i wcale nie musiałeś spotykać nowoczesnego Chorwata, bo ja za przekaz pocztowy 100E zapłaciłem 13 zł. 8)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 24.05.2011 16:22

a jaka opcję przelewu wybrałeś?? są 3 z tego co pamiętam:

- pokrywanie wszelkich opłat przez wpłacającego
- dzielenie się opłatami z odbiorcą
- i ponoszenie kosztów przez odbiorcę

Chorwacja nie jest w UE i przelewy są drogie - było sporo na forum - poczytaj.

Pozdrawiam

p.s.

Rysio był szybszy ;)
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 24.05.2011 16:43

To nie płacz i lament :lol:

I nie mam zamiaru robić przelewu pocztowego bo po to mam konta internetowe aby przelewów dokonywać bez wychodzenia z domu. Znam 10 sposobów jak wysłać z mikroskopijną prowizja pieniądze choćby na Madagaskar ale...

Prowizje tego rzędu nie są wysokie tylko wręcz śmiesznie chore i pozwolenie na taki przelew bez dodatkowego ostrzeżenia jest zwykłym oszustwem.

Od 22Ojro nie zbiednieję ale nie zgodzę się z podejściem do tematu "trzeba było wysłać przekazem pocztowym"

Btw. Tydzień wcześniej wysłałem inny przelew do Chorwacji. Dla odmiany na 150 Euro i cała prowizja zamknęła się w tych 20 złotych więc nie jest to zasadą, że tak musi być. Ten sam bank Polski, inny Chorwacki.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 24.05.2011 16:47

btw. wybrałem opcję "- dzielenie się opłatami z odbiorcą ". Zrobiłem to z "ciekawości". Tydzień wcześniej zrobiłem, ze pokrywam 100% i poza opłatą 20zł. "reszta" wyniosła dokładnie ZERO.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2011 17:57

Jeśli 220 ojro Ci lata, to spoko....potrenowaleś banki, zyskałeś wiedzę, obcykany jesteś w wysyłaniu kasy ...."choćby na Madagaskar".
Nie przyjmujesz rad, że warto klinknąć na forum przed wysłaniem zaliczki , jaki masz zatem cel zakładając ten wątek :?:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.05.2011 18:37

slapol napisał(a):jaki masz zatem cel zakładając ten wątek :?:


lulmar napisał(a): z "ciekawości"


:lol:
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 24.05.2011 19:24

także wysłałem pieniążki z mBanku, to nie problem i nie jest to drogie.

Jedyne co jest zastanawiające w banku który cię "nie rąbie jak drwal" to to że:
- jeśli wybierasz że sam ponosisz opłaty to kosztuje cię to 20 zł - spoko!
- jeśli dzielisz się opłatami z odbiorcą to kosztuje cię to 20 zł oraz odbiorca płaci jakiś niewyobrażalnie duży procent otrzymanej sumy?

Czy to jest w porządku nie mi oceniać ale jest to pewnie do głębokiego zastanowienia dla miłośników tego banku?

Pozdrawiam
Robert
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 20:34

lulmar napisał(a):Prowizje tego rzędu nie są wysokie tylko wręcz śmiesznie chore i pozwolenie na taki przelew bez dodatkowego ostrzeżenia jest zwykłym oszustwem.


To nie oszustwo tylko Twoja niewiedza jaką trasą lecą pieniądze. Zażądaj w swoim banku, byś również z domu miał dostęp do wszelkich informacji na temat kosztów jakie poniesiesz przed kliknięciem "wyślij"

lulmar napisał(a):I nie mam zamiaru robić przelewu pocztowego bo po to mam konta internetowe aby przelewów dokonywać bez wychodzenia z domu.


Ja tam czasami z domu wychodzę więc przy okazji mogę zrobić ten przelew będąc pewny wszelkich kosztów jakie poniosę, a za 22E zjeść w Chorwacji kolację zamiast uczyć się ile i do jakiego banku kosztuje przelew :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2011 22:12

Rysio napisał(a):...
Ja tam czasami z domu wychodzę więc przy okazji mogę zrobić ten przelew będąc pewny wszelkich kosztów jakie poniosę, a za 22E zjeść w Chorwacji kolację zamiast uczyć się ile i do jakiego banku kosztuje przelew :D


Proste...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.05.2011 07:04

mbank nie jest w stanie ci powiedzić jakie będą koszta banków trzecich, gdyż zależą one od tego do jakiego banku robisz przelew i ile po drodze banków w tym uczestniczy. Dlatego są pewni 25 zł swoich opłat za taki przelew.
I jeśli pytasz w mlinii jakie sa opłaty to otwarcie mowia, ze nie są w stanie podać opłat innych banków pośredniczących.
Nie nalezy tez za bardzo cie sieszyć że ci nie naliczyli jeszcze opłat w przypadku 'wszystkie opłaty po twojej stronie'. Ja od 2 miesięcy mam informacje opłaty jeszcze nie naliczone ... i czekam bo na pewno naliczą - majna to chyba 6 miesiecy.

Z innej beczki - bez wychodzenia z domu masz Western union - do 400zł koszt 23 zł.
Ostatnio edytowano 25.05.2011 18:55 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 25.05.2011 12:34

Mea Culpa, - o Western Union nie pomyślałem. Pewnie jeszcze innych podobnych pośredników by się znalazło gdyby dobrze poszukać.

Po co założyłem wątek? Widzę, teraz, że temat był wielokrotnie poruszany ale któryś z moderatorów zamiast trzymać 20 podobnych wątków gdzie informacje są rozrzucone w 1000 postów mógłby wybrać kwintesencję i właśnie w ABC zebrać na jednej stroniczce co i jak.

Umiem kliknąć "search" ale nie przyszło mi to do głowy. Jak od 10 lat robię wyłacznie darmowe przelewy to spodziewając się opłaty myślę o kilku %, a nie połowie kwoty. Gdyby człowiek wiedział, że wpadnie pod samochód to by z domu nie wychodził, gdybym wiedział, że prowizja banków przy przelewie wyniesie 50% to bym z pewnością poszukał alternatywy ale najnormalniej w świecie nie przyszło mi to do głowy tak jak i wielu całej masie innych turystów.

W dobie globalizacji codziennie przewalam kasę przez moneybookers w dowolny punkt na świecie. Działa to 1 sekundę i pomiędzy kontami mb jest to darmowe. Podobnych usługodawców jest więcej i stąd moje zdziwienie, że w ogóle tak wysokie prowizje są możliwe. Skoro Chorwaci nie są w EU, a większość ich turystów tak to dlaczego indywidualnie nie szukają sposobów na ułatwienie wpłacania zaliczek turystom.

Jedyne co mi się nasuwa, to to, że wcale nie ich banki tyle biorą za pośrednictwo, a nasze. albo akurat mogą ich przy płatnościach z PL. Nie wyobrażam sobie, żeby taki Niemiec wysyłał pocztą kasę, a prowizja za przelew bankowy przekroczyła 5%.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.05.2011 12:42

lulmar napisał(a):Po co założyłem wątek? Widzę, teraz, że temat był wielokrotnie poruszany ale któryś z moderatorów zamiast trzymać 20 podobnych wątków gdzie informacje są rozrzucone w 1000 postów mógłby wybrać kwintesencję i właśnie w ABC zebrać na jednej stroniczce co i jak.



https://www.cro.pl./forum/viewtopic.php?t=17813 - jesteś chętny to się zgłoś.
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 25.05.2011 13:38

lulmar do jakiego banku w Cro wysyłałeś, że tak skasowali :roll:
jutro muszę tex posłac przelew z mBanku i się zastanawiam ile mnie to będzie kosztowało :roll:

czy kożystałes z opcji potwierdzenia?
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 25.05.2011 13:59

gosiulek napisał(a):lulmar do jakiego banku w Cro wysyłałeś, że tak skasowali :roll:
jutro muszę tex posłac przelew z mBanku i się zastanawiam ile mnie to będzie kosztowało :roll:

czy kożystałes z opcji potwierdzenia?



BANCO POPOLARE CROATIA d.d.

Tak, korzystałem, przy pierwszym przelewie i wyszło 20pln prowizji i 20pln za potwierdzenie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Uważajcie na przelewy do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone