Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uważajcie na przelewy do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 27.05.2011 13:19

Witam,

To może moje (dobre) doświadczenie w tym temacie.

Ja mam konto w PKO BP i miałem 10 dni temu wpłacić 220E zaliczki na 2 apartamenty. Pani podała mi niezbędne dane do przelewu, poczytałem ile może mnie wynieść prowizja (miała być 80zł), więc będąc na linii z panem z infolinii banku za rączkę wypełniłem przelew, pan grzecznie mi obliczył, że zapłacę wszystkich opłat 105 czy 115 (już nie pamiętam) i się zdenerwowałem, ale cóż niech idzie. Przynajmniej nie będzie błędów to pójdzie za pierwszym razem, bo w przypadku pomyłki pewnie drugi raz by prowizję ściągnęli.
Zatem robię PŁAĆ i ... błąd - przelew nie idzie, pan mnie prosi bym jutro zrobił tak samo będzie ok. Super !!!
Więc rano na forum cro.pl poczytałem opinie o prowizjach cromaniaków i wysłałem pieniądze ... przekazem pocztowym za 20zł. W najlepszym przypadku zaoszczędziłem na przejazd autostradą chorwacką.
Skan blankietu wysłałem mejlem z przeprosinami, że pieniądze będą szły inną drogą i kilka dni dłużej.
Wczoraj pani dała znać, że kasa dotarła ok w całości.

Pozdrawiam, juras
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 28.05.2011 12:45

Oj Juras!
Ty to masz farta :lol:
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 28.05.2011 21:51

Jak sobie to teraz przeanalizuje, to też myślę, że poszedłem na żywioł i mam farta, ale apartamenty były polecane mi przez moją koleżankę, więc wiedziałem że powinno się udać, bo będę miał do czynienia z uczciwą osobą
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 06.06.2011 17:08

Ja kilkanaście dni temu robiłem przelew z mBanku i skasowali mnie całe 25 zł za 190E :wink:
No przepraszam + kurs banku 4,02 za Euro, a w kantorze 3,96 u mnie teraz jest :D
fino
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fino » 07.06.2011 10:43

Proponuję konto na Paypal. Wielokrotnie płaciłem za towary za granicą i przelewałem pieniądze - bez problemu i prowizja minimalna. Co prawda mają własny kurs, ale ten jest zawsze do sprawdzenia.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 15.07.2011 19:18

lulmar nie gniewaj się, ale widać taki twój charakter- najpierw robisz, potem sprawdzasz- tak samo zrobiłeś z przelewem i z założeniem wątku :lol:
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 15.07.2011 20:01

fino napisał(a):Proponuję konto na Paypal. Wielokrotnie płaciłem za towary za granicą i przelewałem pieniądze - bez problemu i prowizja minimalna. Co prawda mają własny kurs, ale ten jest zawsze do sprawdzenia.

Z tym tylko, że odbiorca przelewu również musi mieć konto w PayPalu. Poza tym prowizja ok. 3% nie jest wcale taka mała jeśli doliczyć do tego kurs waluty z kosmosu.
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 15.07.2011 20:44

OK. Sprawdziłem jak to jest z tym przelewem z MBanku. 29 marca wysłałem 180 euro do bodaj Raiffeisen Bank Croatia. Zapłaciłem 20 zł prowizji, 5 złotych za komunikat SWIFT. I tyle.
Aż tu nagle - wpadłem na to dziś zupełnie przez przypadek - zdumionym oczom moim ukazała się opłata - kolejne 20zł z groszami prowizji beneficjenta (zaznaczyłem, że w całości pokrywam koszt operacji), pobrana z konta w połowie maja czyli po półtora miesiąca od przelewu. W sumie dało to ponad 45 zł (11 euro) i to pewnie tylko dlatego tak mało, że Raffeisen ma stosunkowo niską prowizję za przyjęcie przelewu zagranicznego.
Dlatego drogie Panie i Panowie sprawdzajcie konto. Jeśli robiliście przelewy i braliście koszty operacji na siebie, może okazać się, że po wakacjach bank skasuje was na dodatkową kasę. A jak pisze założyciel wątku może to być i 20 euro!
W tej sytuacji faktycznie już lepsze są te wszystkie moneygramy i inne western uniony... Niby drogo, ale prowizja jedna. Innym wyjściem jest dzielenie się kosztami z beneficjentem. W sumie to nie moja wina, że jakiś bank pobiera złodziejską prowizję za przyjęcie przelewu.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.07.2011 20:50

christo1250 napisał(a):Dlatego drogie Panie i Panowie sprawdzajcie konto. Jeśli robiliście przelewy i braliście koszty operacji na siebie, może okazać się, że po wakacjach bank skasuje was na dodatkową kasę. A jak pisze założyciel wątku może to być i 20 euro!
W sumie to nie moja wina, że jakiś bank pobiera złodziejską prowizję za przyjęcie przelewu.

Jest to problem ostatniego roku. Może Chorwacja nie ma już swoich banków i płacimy za pośrednie banki.Kiedyś Rysio radził iść na pocztę i zlecić przelew.Najtaniej.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 15.07.2011 22:44

w II połowie czerwca robiłem przelew z mBanku do CRO - 100 EUR; opłatami postanowiłem podzielić się z moim przyszłym gospodarzem. Póki co pobrali opłaty za przelew 20 PLN oraz 5 PLN za SWIFT... mam nadzieję, że więcej nie będzie :)
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 16.07.2011 08:48

Witam,

od trzech lat robię przelewy w banku BZ WBK, gdzie mam konta.
W tym roku zaliczka 280E, przy opcji pokrycia wszystkich kosztów
przez wysyłającego opłata 7,42 Euro - tak jak w latach poprzednich.

Pozdrawiam

PS Jeszcze tylko 2 tygodnie ....
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 16.07.2011 14:21

A w moim ING, za 100e zaliczki pobrali mi 50zet oraz koszty innych banków 19zet. O różnicy kursowej nie wspomnę. Żona prawie się rozpłakała, dramat.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Uważajcie na przelewy do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone