Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa autostradowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010
Uwaga na oszustwa autostradowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.01.2011 11:45

Grzebiąc na temat opłat autostradowych w Chorwacji znalazłem sporo na temat oszustw pracowników obsługujących autostrady w Chorwacji oczywiście dotyczących w większości zawyżania ceny danego odcinka lub wydawania reszty.
fajnie obrazuje to relacja w linku
http://krupnik.pl/galeria/oszustwa.autostrada
Mam w związku z tym problemem pytanie techniczne jak wygląda sytuacja opłaty za np. odcinek autostrady Gorican-Sestanovac. Czy czekają mnie opłaty na każdej bramce za każdy przejechany odcinek, czy przy wjeździe na pierwszą bramkę u osoby czy w automacie z biletami deklaruje już dokąd jadę i płace raz na sam koniec przy zjeździe z autostrady na dobre. Jeżeli tak jak to wygląda na poszczególnych bramkach, czy tylko pokazuje pracownikowi bilet z miejscem zjazdu z autostrady, czy są bramki dla tych co jada dalej autostradą i zwalniając przejeżdżają przez takie bramki.
Dla mnie nowicjusza jest to istotne
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.01.2011 11:48

pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.01.2011 12:26

Czytałem nie ma tam jednak odpowiedzi na moje pytanie.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.01.2011 12:38

Płacisz za każdy przejechany odcinek oddzielnie ( na tej trasie jest jedna przerwa tj obwodnica Zagrzebia)
działa to w ten sposób, że na wjeździe na autostradę w Gorican bierzesz bilet, na bramce w Zagrzebiu płacisz za przejechane kilometry, potem znowu bramka -pobierasz nowy bilecik i płacisz przy zjeździe z autostrady.
Mam nadzieję, że dość prosto napisałam jak to działa.
pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.01.2011 12:54

fiolek napisał(a):Płacisz za każdy przejechany odcinek oddzielnie ( na tej trasie jest jedna przerwa tj obwodnica Zagrzebia)


Jesteś pewien? Ja zadałem jakiś czas temu to samo pytanie co pawi i otrzymałem odwrotną odpowiedź: że jak się wjedzie na A1 w Zagrzebiu, to płaci się dopiero przy zjeździe, a nie za każdy odcinek.

To jak to w końcu jest :?:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.01.2011 13:01

Ja tam płaciłem przy zjeździe... :D
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 07.01.2011 13:11

Raul73 napisał(a):
fiolek napisał(a):Płacisz za każdy przejechany odcinek oddzielnie ( na tej trasie jest jedna przerwa tj obwodnica Zagrzebia)


Jesteś pewien? Ja zadałem jakiś czas temu to samo pytanie co pawi i otrzymałem odwrotną odpowiedź: że jak się wjedzie na A1 w Zagrzebiu, to płaci się dopiero przy zjeździe, a nie za każdy odcinek.

To jak to w końcu jest :?:


No i tak właśnie napisał filolek :wink: Wjeżdżasz za obwodnicą Zagrzebia i płacisz dopiero na bramkach zjazdowych. Odcinek od granicy SLO/H do Zagrzebia traktuj jako oddzielny odcinek autostrady.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.01.2011 13:38

Bo odcinek HU - Zagreb to A4 a od Karlovaca (tj. już za obwodnicą Zagrzebia) to A1.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.01.2011 14:06

Dromader:

Pytanie było o odcinki. Przecież Gorican - Zagrzeb to inna autostrada niż Zagrzeb - Sestanovac. Przy braku winiet jest chyba oczywiste, że za autostrady płacimy oddzielnie. Więc trochę niejasno to fiołek wytłumaczył.

A jeśli już jesteśmy przy temacie, to ja też jestem ciekaw jak to wygląda na poszczególnych bramkach: na 1-szej bierzemy bilecik, a co na kolejnych? Tylko zwalniamy i przejeżdżamy, czy kolejne bileciki? Rozumiem że ten 1-szy bilecik nie jest oznakowany na konkretny zjazd? Bo co jeśli zachce mi się zjechac wcześniej?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.01.2011 14:12

Raul73 napisał(a):jak to wygląda na poszczególnych bramkach: na 1-szej bierzemy bilecik, a co na kolejnych? Tylko zwalniamy i przejeżdżamy, czy kolejne bileciki? Rozumiem że ten 1-szy bilecik nie jest oznakowany na konkretny zjazd? Bo co jeśli zachce mi się zjechac wcześniej?

Jeżeli na pierwszej napotkanej bramce weźmiesz bilecik i jedziesz np. do Sibenika to nie przejeżdżasz przez żadne bramki pośrednie. Bramki wyjazdowe, te z poborem opłat są jakby "oddalone" od autostrady i się ich nie mija jadąc w dół tranzytem. Bilet nie jest oznakowany jakimś konkretnym wyjazdem jedynie miejsce startu. Wyjeżdżasz kiedy i jak chcesz i wtedy płacisz za faktycznie pokonane kilometry na autostradzie.
Ostatnio edytowano 07.01.2011 14:15 przez Liquid, łącznie edytowano 1 raz
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.01.2011 14:14

Taka odpowiedź rozumiem jest to logiczne.
Ostatnio edytowano 07.01.2011 14:16 przez pawi, łącznie edytowano 1 raz
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.01.2011 14:16

pawi napisał(a):Z waszych wypowiedzi wynika, że nikt z Was jeszcze nie jechał chorwackimi autostradami. Z Waszych licznych wypowiedzi na temat tego pięknego kraju myślałem, że jesteście wprawieni w bojach. Jasne, że można poruszać się drogami lokalnymi, ale w to nie wierzę. To jak w końcu jest z tymi bramkami

A konkretniej? :?
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.01.2011 14:17

post zmieniłem po Twojej wypowiedzi jest jasna i logiczna dzięki
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.01.2011 14:22

Poszukaj sobie na forum tematu o płatnościach kartą za autostrady. Po pierwsze, nikt Cię tym sposobem nie oszuka, po drugie, zawsze w Cro opłaca się płacić kartą, po trzecie unikniesz stania w kolejkach (osobny pas do płatności kartą). Przykładowo, zjeżdżasz z autostrady, wkładasz do dziurki bilecik, wyskakuje na wyświetlaczu kwota do zapłaty, wkładasz kartę płatniczą, po chwili ją wypluwa, nie wpisujesz nawet PIN-u, bramka się podnosi i jedziesz dalej :)
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 07.01.2011 14:33

Pewnie w większości przypadków jest to bezpieczny sposób płacenia jednak na tym właśnie forum spotkałem się, że kogoś oszukano właśnie przy płaceniu kartą tym bardziej, że nie jest wymagany PIN. Myślę, że jednak odliczona gotówka. Wiem, że może byc z tym problem.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone