Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

UWAGA na korczulański BON REPOS!

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
[rgb]
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2006
UWAGA na korczulański BON REPOS!

Nieprzeczytany postnapisał(a) [rgb] » 09.08.2006 11:42

Parę dni temu wróciłem z Bon Reposu na Korczuli i ślę ostrzeżenie - może uratuję kogoś przebierającego w ofertach last minute albo planującego wypad we wrześniu.

Otóż w całym (skądinąd miłym i wygodnym) hotelu trwa konserwatorium jakiejś międzynarodowej grupy młodych muzyków - głównie wiolonczele, ale widziałem/słyszałem też tuby. Studenciaki ćwiczą gamy całymi dniami i na całym terenie, bo jest ich dużo, a nie chcą się nawzajem zagłuszać. Piłują w budynku recepcji, na tarasach restauracji (w przerwach między posiłkami), opanowali cały duży budynek, którego parter powinien służyć gościom jako jedyny klimatyzowany drink barek i ucieczka przed słońcem. Trudno znaleźć miejsce, gdzie nie byłoby słychać uciążliwych, w kółko powtarzanych trzydźwiękowych frazek.

A najgorsze jest to, że muzycy piłują też w swoich hotelowych pokojach. Pawilon Cedar (ten tańszy) ma obsadzony nimi cały parter. W czasie mojego pobytu prawie non stop ktoś tam rzępolił - od 8 rano do wieczora, czasem nawet po 23 (nie przesadzam). Jest upał, więc mieszkańcy mają pootwierane okna i wszystko słychać nawet jeśli mistrz(yni) z wiolonczelą nie siedzi na kamiennym tarasie, a w pokoju. Przy bardziej basowych gamach niesie się dodatkowo po ścianach. Nie sposób uciąć sobie sjestowej drzemki czy poczytać, kiedy znudzi się leżenie na plaży. Na skażenie muzykami narzekali też mieszkańcy z innych pawilonów, ale nie potrafię podać, z ilu dokładnie.

Hotelowych gości z przeróżnych krajów rzecz jasna trafia szlag i chodzą na skargi do recepcji, ale ta gra na zwłokę. Obiecuje, że coś zrobi, i nic nie robi. Albo recepcjonista tłumaczy, że do działania jest uprawniony tylko kierownik (nieprawda, jak się dowiedziałem od polskiej rezydentki), a ten będzie jutro, wieczorem, kiedy indziej...

Konserwatorium ma charakter permanentny, tzn. jedna grupa muzyków wyjeżdża, a na ich miejsce (do tych samych pokojów) od razu trafiają nowi. Wyglądają na wczesnych studentów - jeśli zaczynają naukę w październiku, wiolonczelowy koszmar może jeszcze długo trwać. Jeśli macie jeszcze możliwość wyboru, może warto strzelić w hotele w Vela Luce albo Lumbardzie.
Rafał
viverka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) viverka » 09.08.2006 12:07

No nieźle.. 8O :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.08.2006 13:42

ale ładny post :)
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 09.08.2006 15:13

A miałem tam jechać w tym tygodniu 8O ,ale nie było już wolnych miejsc i już wiem dlaczego w jeden dzień sprzedali wszystkie miejsca w Bon Repos :twisted:
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 09.08.2006 18:47

Post świetny :) Przypomniał mi noc na kampie "Tenis" w Bolu na Bracu. Gdzieś w pobliskiej willi rozlokowała się orkiestra jakiś zwariiowanych Francuzów. Skład nadawał się do filmów Kustoricy (tuby, bębny) Całą noc trenowali, a w dzień zarabiali graniem w mieście. W sumie było to bardzo sympatyczne

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 21:35

Byłam w Hotelu Bon Repos w budynku Cempres... jeśli ktoś życzy sobie zdjęć mogę podesłać na maila.
Jeśli chodzi o pokoje i otoczenie nie ma nic do zarzucenia, oczywiście wszystko zależy od ludzkich wymagań i oczekiwań, bo jak za tą cenę co płaciliśmy to było naprawdę czysto, schludnie i spokojnie można tam spędzić swój wypoczynek.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.08.2010 21:38

No i po czterech latach zakończyło się konserwatorium... :)
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 21:49

Na szczęście w tym roku ich nie było, a opinie i fotki zawsze mogą okazać się przydatne :P

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
UWAGA na korczulański BON REPOS!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone