Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uvaga Dubrovnik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 24.08.2009 14:14

A kto powiedział, że będe spac ? :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 13.09.2009 11:54

Byłam 5.IX w Dubrovniku, znaleźliśmy parking 5 minut (no moze wolniutko 10) od starego miasta za 5 kun/h
Ava
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.09.2009
bezpaltnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ava » 17.09.2009 11:44

w tym roku postawilam na poludnie od starowki, jak juz sie wyjezdza z Dubrownika, inne auta tez staly, z 10 min spacerkiem dostarowki, nikt tam nie dybal, ale im blizej tym rzeczywiscie oplata non stop :)
Villemo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Villemo » 22.09.2009 09:23

We wrześniu byliśmy w Chorwacji i chcieliśmy zwiedić Dubrovnik. Siedzieliśmy w kafejce na tym forum by dowiedzieć się czegoś o parkowaniu w Dubrovniku i ktos napisał o bezpłatnym miejscu do parkowania naprzeciwko hotelu Hilton w małej uliczce przy kawiarnii. Jakos nie moge teraz znaleźć tego postu więc pisze tutaj, że to miejsce jest już nieaktualne. Stoja tam swiezutkie znaki 2 strefy parkowania, więc niestety miejsce stracone://// Ale i tak zaparkowaliśmy, pani, która wychodziła z Uniwersytetu (bo to jest obok jakiegos wydziału) powiedziała, żebyśmy zostawili samochód a ewentualny mandan wyrzucili do smieci jesli jestesmy tylko jeden dzień w Dubrovniku.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 23.09.2009 08:56

Villemo napisał(a):We wrześniu byliśmy w Chorwacji i chcieliśmy zwiedić Dubrovnik. Siedzieliśmy w kafejce na tym forum by dowiedzieć się czegoś o parkowaniu w Dubrovniku i ktos napisał o bezpłatnym miejscu do parkowania naprzeciwko hotelu Hilton w małej uliczce przy kawiarnii. Jakos nie moge teraz znaleźć tego postu więc pisze tutaj, że to miejsce jest już nieaktualne. Stoja tam swiezutkie znaki 2 strefy parkowania, więc niestety miejsce stracone://// Ale i tak zaparkowaliśmy, pani, która wychodziła z Uniwersytetu (bo to jest obok jakiegos wydziału) powiedziała, żebyśmy zostawili samochód a ewentualny mandan wyrzucili do smieci jesli jestesmy tylko jeden dzień w Dubrovniku.


mandat do śmieci to nie problem, gorzej jak przyjedzie laweta z dźwigiem :D

pozdrav.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.09.2009 09:34

Villemo napisał(a): pani, która wychodziła z Uniwersytetu (bo to jest obok jakiegos wydziału) powiedziała, żebyśmy zostawili samochód a ewentualny mandan wyrzucili do smieci jesli jestesmy tylko jeden dzień w Dubrovniku.



Uwielbiam to słowiańskie podejście do życia Obrazek


Pozdrawiam
Rafał
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.09.2009 10:02

A wystarczyło tylko wysłać swój numer rejestracyjny na numer podany na znaku (chyba 8288) smsem kosztującym 10HRK i masz za chwilę potwierdzenie wykupienia na 1 godzinę. Nie trzeba nic wcześniej się rejestrować ani nic. 10 minut przed upływem czasu przychodzi Ci sms przypominający i wtedy spokojnie spacerując sobie w centrum Dubrownika wysyłasz następny za 10HRK i masz kolejną godzinę spokojna głowę. Nie szukasz parkomatu, nie stresujesz się że Ci auto odholują.
Normalnie hameryka :-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.09.2009 10:14

asikx napisał(a):
Villemo napisał(a): pani, która wychodziła z Uniwersytetu (bo to jest obok jakiegos wydziału) powiedziała, żebyśmy zostawili samochód a ewentualny mandan wyrzucili do smieci jesli jestesmy tylko jeden dzień w Dubrovniku.



Uwielbiam to słowiańskie podejście do życia Obrazek


Pozdrawiam
Rafał

Jestem ciekaw ile kilometrów z buta goniłby Polak, właściciel parkingu, taki samochód którego kierowca nie zapłacił za tenże parking... Łatwo kraść czyjeś...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.09.2009 13:35

Bocian napisał(a):
asikx napisał(a):Uwielbiam to słowiańskie podejście do życia Obrazek

Jestem ciekaw ile kilometrów z buta goniłby Polak, właściciel parkingu, taki samochód którego kierowca nie zapłacił za tenże parking... Łatwo kraść czyjeś...



Wiesz... Kali, krowa itd...


Pozdrawiam
Rafał
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.09.2009 22:36

Ja nie być krowa ani nie być Kali, ale mnie się telefon akurat przed Dubrovnikiem rozładować i ja musieć dopiero naładować, chociaż widzieć ten znaczek o SMS za parking.
I mnie jedna pani miejscowa powiedzieć na ulicy biegnącej od naprzeciwko dolnego wjazdu do twierdzy na górę skosem, że tam jak znaleźć miejsce, to można stać wieczorem. W dzień być problem, ale później już nie. No i ja być taki szczęściarz, że parkować 4 godziny zdarma. A miec centrum tego miasta z buta na odległość 600m...
Ja pozdrawiać. :lol: :wink:
zielas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielas » 22.08.2010 11:28

W te wakacje parking podziemny na ul. Zagrebackiej nie okazał się tanim rozwiązaniem. Za 5h postoju w poniedziałek 16.08.2010. zapłaciłem 90 HRK.
Pomimo tej ceny to i tak nie najgorsze rozwiązanie - auto stoi pod ziemią, więc się nie nagrzewa, co ma znaczenie przy dalszej jeździe... 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2010 19:32

zielas napisał(a):W te wakacje parking podziemny na ul. Zagrebackiej nie okazał się tanim rozwiązaniem. Za 5h postoju w poniedziałek 16.08.2010. zapłaciłem 90 HRK.
Pomimo tej ceny to i tak nie najgorsze rozwiązanie - auto stoi pod ziemią, więc się nie nagrzewa, co ma znaczenie przy dalszej jeździe... 8)

W Wiedniu lub Wenecji kilka godzin kosztuje ze 24 euro, więc sie nie podniecaj... :wink:
zielas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielas » 22.08.2010 20:57

FUX napisał(a):W Wiedniu lub Wenecji kilka godzin kosztuje ze 24 euro, więc sie nie podniecaj... :wink:


Do podniecenia potrzebuję czegoś więcej niż tutejszych wypocin...
Zapewniam Cię, że wiem ile i co gdzie kosztuje... 8)


Parking publiczny w Dubrovniku wg wcześniejszych relacji w innych wątkach to wydatek rzędu 5 HRK za godzinę - dementuję to.
szymek.1
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek.1 » 22.08.2010 21:46

ale cyrk :lol:
jade do Dubrovnika i chyba nie zapłacę za parking,tak dla jaj :lol:
i niech mnie w nos pocałuja bracia Bośniacy :lol:
ps. podjadę pod same mury a jak sie da wjadę i na nie :lol:
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 22.08.2010 23:17

zielas napisał(a):
FUX napisał(a):W Wiedniu lub Wenecji kilka godzin kosztuje ze 24 euro, więc sie nie podniecaj... :wink:


Do podniecenia potrzebuję czegoś więcej niż tutejszych wypocin...
Zapewniam Cię, że wiem ile i co gdzie kosztuje... 8)


Parking publiczny w Dubrovniku wg wcześniejszych relacji w innych wątkach to wydatek rzędu 5 HRK za godzinę - dementuję to.



Kolego zielas,

Tytułem wstepu -- w Dubrovniku da się zauważyć trzy strefy płatnego parkowania. Im bliżej Starego Miasta tym drożej. Proste. A dokładnie: strefa trzecia (10-15 minut z buta do mekki turystów) 5 HRK za godzinę. Strefa II-ga 10 HRK/ godz. i już na koniec I strefa, w bezpośredniej bliskości murów: 15 HRK / godz. parkowania.

Sorry, dementuję Twoje dementi.

Jest jeszcze, jak wiemy z Twojego postu powyżej -- czwarta możliwość: to tzw. PARKING PUBLICZNY, dla VIP-ów. Oni płacą 18 HRK za godzinę. Parkują na parkingu wielopoziomowym, w cieniu. Na galowo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Uvaga Dubrovnik - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone