Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uvaga Dubrovnik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 16.07.2009 11:08

Dlatego ja zawsze korzystam z podmiejskich autokarów jadąc do miasta.Koszt dużo mniejszy,a spacerek do starówki zawze wyjdzie na zdrowie 8)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 24.07.2009 12:04

Filipki napisał(a):Dlatego ja zawsze korzystam z podmiejskich autokarów jadąc do miasta.Koszt dużo mniejszy,a spacerek do starówki zawze wyjdzie na zdrowie 8)


Jestem odmiennego zdania. Parking 10 min od murów był sporo tańszy niż 12 km dojazd 3 osób aubusem. Podobnie rzecz się miała w Puli, taniej było pojechać do centrum autem i opłacić parking niż dyrdać się komunikacją miejską.
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 24.07.2009 14:37

Myślę,że nie do końca masz rację.Nie wiem jaki jest koszt postoju na parkingu 10 min od muru.Natomiast wiem,że pod murem jest drogo.Chcąc "posiedzieć "kilka godzin na starówce może się uzbierać spora sumka.Do tego koszt paliwa na którym tam przybędziesz.A bilety na autobus były naprawdę niedrogie.
Adrian
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian » 01.08.2009 13:18

Dojazd do tego darmowego jest super (na lusterka). A jak masz pecha - to zawsze znajdzie się jakiś driver co przyblokuje Ci nieco wyjazd i masz Dubrownik By Night ;-)
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 03.08.2009 17:19

CinnamonGirl napisał(a):
marfipl napisał(a):No to trochę kicha. Właśnie się tam wybieram za kilka dni. A może ktoś z ostatniej chwili zna jakieś dobre, w tym przypadku i tanie albo gratis ;-) miejsce dla chcącego zwiedzić starówkę?

to już w sobotę...


Ja parkowałam na zadaszonym ( podziemnym) parkingu - jadąc w kierunku starówki były oznaczenia takie P pod ^. Z tym ze parking trochę oddalony - 10 min na nogach od strony ZAchodniej Starego miasta. Cena po 6kn za pierwsze 3 godziny i potem juz po 3 kuny. Cennik jest przed wjazdem wiec nie wjeżdzasz w ciemno. Darmocha przy cenach ktore ccheili przy murach. Płaci sie wyjezdzając.


Cynamonowa, a od której strony wjeżdżałaś do miasta - jutro chcę się wybrać do Dubrownika i podoba mi się pomysł z parkingiem podziemnym. Czy one są czynne od samego rana -ok. 8.00?
Czy auto jest tam bezpieczne, możesz coś o tym napisać?
Pozdrav z Dalmacji!
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 03.08.2009 21:33

My wjechaliśmy do Dubrownika od strony Splitu. Kierując się na Stare Miasto nad ulicą są tablice kierujące na zadaszony parking. Parking ma kilka pięter, na pewno jest monitorowany, bo wjeżdżając masz informacje na których piętrach są wolne miejsca. Na miejscu byliśmy po 16.00 i nie było problemu , ze znalezieniem miejsca. Wyjeżdżając wieczorem, o dziwo, było puściej. I płaciliśmy jeszcze po staremu :D
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 04.08.2009 16:07

Renatka66 napisał(a):My wjechaliśmy do Dubrownika od strony Splitu. Kierując się na Stare Miasto nad ulicą są tablice kierujące na zadaszony parking. Parking ma kilka pięter, na pewno jest monitorowany, bo wjeżdżając masz informacje na których piętrach są wolne miejsca. Na miejscu byliśmy po 16.00 i nie było problemu , ze znalezieniem miejsca. Wyjeżdżając wieczorem, o dziwo, było puściej. I płaciliśmy jeszcze po staremu :D


Dzięki! dzisiaj odpuściłam, od rana była niezła burza nad tą częścią Dalmacji, jutro atakuję mury;
A tak przy okazji - idąc promenadą w Orebicu, czułam się jak w Rynku w moim mieście - słychać język polski i CZASEM jakiś obcy :D :D
Pozdrawiam z Cro!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.08.2009 18:33

Bez obaw o parking. Tak jak napisała Renatka66.

W Dubrovniku byłem 22.07 i koszt za godzinę na parkingu piętrowym wynosił 10kn! Tyle samo na Korculi.

Dla porównania parking - Makarska 8kn, Baska Voda 6kn, Omis 4kn.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.08.2009 12:50

Popiel napisał(a):Dla porównania parking - Makarska 8kn, Baska Voda 6kn, Omis 4kn.


W MAkarskiej są też parkingi za 10 kun za godz. - podobnie jak w Baskiej Vodzie.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 05.08.2009 13:01

Eeee, my zapłaciliśmy chyba ze 160 kun za parking ;) Nie mogliśmy kompletnie nic znaleźć (a się za późno dojechało - to przez Ston m.in;)) to zaparkowaliśmy pod hotelem. Stwierdziliśmy, że może nie będzie drugiej okazji tam być to co tam te 80 zł ;)

Ale jak bym miała drugi raz tam jechać, to samochód zostawiłabym np w okolicach mariny i dojechała sobie autobusem. Nie chodzi nawet o te minimalne różnice w kwocie dojazdu, opłaca się czy nie, tylko ile się człowiek umęczy i nadenerwuje żeby to miejsce znaleźć!
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.08.2009 13:06

Byliśmy w Dubrovniku chyba 7 lipca, płaciliśmy 6 kn/h na parkingu 4 poziomowym. Aż sprawdzę wieczorem, bo kwit na bank leży w samochodzie.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 05.08.2009 18:21

A może ktoś podać namiary na ten parking piętrowy (jakiś adres lub współrzedne GPS)?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.08.2009 08:16

miejski napisał(a):A może ktoś podać namiary na ten parking piętrowy (jakiś adres lub współrzedne GPS)?


ul. Zagrebacka
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 19.08.2009 21:47

Planuje tygodniowy pobyt w Dubrovniku na starym mieście,

Niestety większośc kwater nie ma parkingu.
Istnieje w pobliżu jakis parking za rozsądną cene za cały tydzień, czy wszystko przeliczają na godziny.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.08.2009 08:49

kubasz5 napisał(a):Planuje tygodniowy pobyt w Dubrovniku na starym mieście,


Tam trudno wbić śledzie - wszędzie kamienie :!: :wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Uvaga Dubrovnik - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone