Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Un Mondo Migliore. Sycylia Zima'17, Jesień'24

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.10.2024 15:44

Witaj
Może kiedyś się nauczę jak się wypożycza samochód. :D Muszę więcej relacji czytać. Wydatki na lot+auto wyglądają całkiem zachęcająco, ale ryzyko odwołania lotu nie zachęca. Za to zajawka - mondo migliore :hearts:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13978
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2024 09:54

te kiero napisał(a):"Jak ja się tak napatrzę - u Myszy i Tonyego na tę Sycylię - to tak ją"... kocham :rotfl:

Kusicie, a 25lecie za pasem, kto wie, kto wie, jeszcze można rozważyć ten kierunek :idea:
to trochu podpatrzę...

3. - trójka z zajawki jak Bošana na Pagu, czyli jakby tematycznie forumowo :lol:


Palermo -> Stansted -> Gdańsk - przez "Londyn" do Gdańska, to się nazywa podróżowanie :)


Tak, ale mimo 20 funtów za bilet, zdecydowanie niepolecana, przez to że musisz w ogromnej kolejce wejść na teren UK (od kwietnia 2025 dodatkowe opłaty związane z ETA), biec do innego terminala kawał...a tam drobiaxgowa kontrola osobista potrafiąca trwać i trwać... oni mają naprawde fioła na punkcie przepakowywania rzeczy z Twojego woreczka do ichniego....i po co to i dla kogo skoro i tak wszystko Ci sie w torbie wysypie :rotfl: :rotfl:


pomorzanka zachodnia napisał(a):Witaj
Może kiedyś się nauczę jak się wypożycza samochód. :D Muszę więcej relacji czytać. Wydatki na lot+auto wyglądają całkiem zachęcająco, ale ryzyko odwołania lotu nie zachęca. Za to zajawka - mondo migliore :hearts:


Auto z car rentala to całkiem prosta sprawa :)
Nie za ryzyka nie ma zabawy ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13978
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2024 10:17

Castelammare del Golfo - pierwszy wieczór

Nasz apartament na 5 nocy jest w centro storico miasta, blisko głównej ulicy przechodzącej nieco poniżej w deptak. Nasza Pani gospodarz (i jej Tato, Vito) już nas czekają, krótkie objaśnienie co i jak, kuchnia, taras, łazienka, sypialnia, pralka, lodówka i robię z tarasu pierwsze zdjęcia nieco scarry okolicy :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Obrazek

Wiesz Mycha co mam na myśli mówiąc ODRAPANE DOMY
Obrazek

Pierwszy spacer rozpoczynamy od głównej ulicy - ten obiektu nigdy nie widziałem otwartego przez 5 dni, a że będę obok niego przechodził wiele razy - będą na to dowody w postaci zdjęć :)
Obrazek

Deptak w poniedziałek o 18.39, 30września (u nas już ciemno) wygląda tak
Obrazek

Obrazek

Robimy pierwsze zdjęcia porciku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna chiesa Castelammare
Obrazek

idziemy na górną promenadkę - widok na cypelek z Riserva Naturale Orientata Capo Rama
Obrazek

I ogromną Golfo di Castelammare
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Palemki
Obrazek

i miasteczko
Obrazek

idziemy do Silos Ristorante Pizzeria Bar (4,3) na samym cypelku z widokiem na miasto
Obrazek

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję i informuję o aktualbych cenach: Pizza Quatro Formaggi (10 Euro), Margheritę (6 Euro), piwo białe Messina 5 Euro, Aperol Spritz 7 Euro, sałatka Al Pomodoro (pomidory, czerwona cebula, oliwki, kapary - 6 euro)

Zadowoleni wracamy na główny strit
Obrazek

Obrazek

Tutaj był spory ruch, tutaj jest ta słynna lodziarnia z najlepszymi lodami na wyspie :)
Obrazek

Zamknięte :rotfl:
Obrazek

i zdjęcia z tarasu - wieczorem 23-24 stopnie - na koszulkach
Obrazek

Obrazek

Raczymy się tym wspaniałym trunkiem - za 2,50 kupione w markecie u starszej Pani - naprawdę bardzo dobre wino, białego też później próbowaliśmy
Obrazek

7 rano następnego dnia
Obrazek

aaa
Obrazek

Zamknięte
Obrazek

main strit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstające słońce cudownie oświetla górę nad portem - u nas w 3mieście piździ wiatr i deszcz podobno
Obrazek

Obrazek

ach
Obrazek

Obrazek

Przybytek z XI-XIII wieku, ale zabrakło miejsca na tabliczkę ;)
Obrazek

Obrazek

:hearts: :hearts:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli zastanawiacie się, czy C.delG nadaje się na miejscówkę to potwierdzam słowa Forumowiczów (którzy niestety nie piszą juz relacji - SKANDAL :( WARTO
Obrazek

:cisza: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 22.10.2024 15:45 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16186
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.10.2024 10:56

Nie zamknąłeś kodu [/img] jednej fotki - druga po "z górnej promenady".

Strasznie niedbają o te budynki....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.10.2024 11:06

tony montana napisał(a):Castelammare del Golfo - pierwszy wieczór

Wiesz Mycha co mam na myśli mówiąc ODRAPANE DOMY

Mój mąż mówi ... że liczy się wnętrze :jezykukos:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1828
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.10.2024 11:17

Lubiłem spacerować w tym roku, w pusty kwietniowy poranek po Castellammare. Słynnej lodziarni nie kojarzę.
20240401_160315.jpg

20240403_075955.jpg
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.10.2024 11:21

Trajgul napisał(a): Słynnej lodziarni nie kojarzę.
Ja kojarze, bo ona koło naszego domu ... ale pierwsze słyszę, że ona słynna :lool:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1828
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.10.2024 11:27

Tony przez via Stansted, a ja musiałem zapierniczać na drugi koniec Polski do Pyrzowic, bo od nas (Gdańsk, Poznań, Bydgoszczy nie liczę) chyba nic nie było.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16186
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.10.2024 14:28

Jaki drugi koniec Polski :?: 380 km fajnymi drogami :mg: Ja mam ledwie 120 km do Pyrzowic, a turlam się 2h i to jak lot w nocy lub nad ranem...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13978
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2024 15:48

piekara114 napisał(a):Jaki drugi koniec Polski :?: 380 km fajnymi drogami :mg: Ja mam ledwie 120 km do Pyrzowic, a turlam się 2h i to jak lot w nocy lub nad ranem...


Ode mnie 525 km do Pyrzowice Aeroporto
5 h najmniej. W dwie strony kupa czasu i koszt wyższy niż kilka lotów z torebką ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13978
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2024 15:49

Trajgul napisał(a):Tony przez via Stansted, a ja musiałem zapierniczać na drugi koniec Polski do Pyrzowic, bo od nas (Gdańsk, Poznań, Bydgoszczy nie liczę) chyba nic nie było.


Te nasze lotniska mimo paru ciekawych połączeń, jednak dość biedne w południowej kierunki, a po sezonie to już w ogóle Kicha

Mucha lodziarnia słynna, Marzenia tam jadła lody też :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.10.2024 15:53

tony montana napisał(a):Mucha lodziarnia słynna, Marzenia tam jadła lody też :)

Aaaaa, to jak Marzenka jadła, to faktycznie słynna 8)
Ja jakoś o tym nie pamiętałam, bo ja ostatnio lodów mało jadam :oops:
Wole kawę z cannoli 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13978
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2024 16:06

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mucha lodziarnia słynna, Marzenia tam jadła lody też :)

Aaaaa, to jak Marzenka jadła, to faktycznie słynna 8)
Ja jakoś o tym nie pamiętałam, bo ja ostatnio lodów mało jadam :oops:
Wole kawę z cannoli 8)


No Marzenka jadła, mój Kolega Leszek z byłej pracy i ja, Tony.
To SŁYNNA no nie!? :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.10.2024 16:09

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Mucha lodziarnia słynna, Marzenia tam jadła lody też :)

Aaaaa, to jak Marzenka jadła, to faktycznie słynna 8)
Ja jakoś o tym nie pamiętałam, bo ja ostatnio lodów mało jadam :oops:
Wole kawę z cannoli 8)


No Marzenka jadła, mój Kolega Leszek z byłej pracy i ja, Tony.
To SŁYNNA no nie!? :)

Oczywiście, MASZ RACJĘ :lool:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8824
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.10.2024 16:31

tony montana napisał(a):Mucha lodziarnia słynna, Marzenia tam jadła lody też

Kurde nie znam. Ani Marzeni, ani lodziarni :mg: .

Ja delektowałam się dżelatami z Gelateria Vernaci na Corso Bernardo Mattarella. Dobre były, nawet bardzo 8) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Un Mondo Migliore. Sycylia Zima'17, Jesień'24 - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone