Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie zdrowotne z NFZ

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 09.08.2009 15:27

My nigdy jadąc do Cro nie kupowaliśmy dodatkowej polisy (choć w kieszeni była karta euro<26 z ubezpieczeniem). W tym roku jednak jedziemy z niespełna rocznym szkrabem więc wykupiliśmy w mBanku, ubezpieczenie podróżne dla całej rodziny. Koszt 96 zł za wersję minimum (140 medium, i 240 maksimum). Mam jednak nadzieję, że się nie przyda....

W swoją drogą EKU zawsze bierzemy....na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może....
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 04.06.2010 11:38

Też zawsze biorę EKUZ, w końcu tranzyt dość daleki, a i ewentualnie do Włoch nie tak daleko, żeby do lekarza podjechać. (W tym roku Krk), na Chorwację dodatkowe ubezpieczenie Wojażer.
W tym roku NFZ się sisał :) we wtorek wnioski wysłane, dziś EKUZy w domu... trochę nawet w szoku jestem :)
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 18.06.2010 22:28

Bahama napisał(a):...W tym roku NFZ się sisał :) we wtorek wnioski wysłane, dziś EKUZy w domu... trochę nawet w szoku jestem :)

Napisz jak to się załatwia?
Pewno jakieś wnioski należy wypełnić?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.06.2010 23:17

Dziś ubezpieczyłem siebie i żonę w PZU, ubezpieczenie Wojażer
- koszty leczenia i assistance Standard - 15 000,00 Euro
- NW - 4 000 Euro

Ubezpieczenie dotyczy całego okresu pobytu a więc 23 dni, koszt 122,00zł za 2 osoby.
Zakres to między innymi pomoc lekarska, pobyt w szpitalu , transport chorego do Polski (nawet samolotem).
Drugie to ubezpieczenie z banku (wraz z karta kredytową) - 10 000,00$
Jak będę miał czas to wstąpie jeszcze po kartę do NFZ

My jedziemy na dowody (paszporty ukradli nam w maju w Atenach) więc sam jestem ciekaw czy by nam udzielono darmowej pomocy bez tych dodatkowych ubezpieczeń.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 23.06.2010 17:03

krakuscity napisał(a):
My jedziemy na dowody (paszporty ukradli nam w maju w Atenach) więc sam jestem ciekaw czy by nam udzielono darmowej pomocy bez tych dodatkowych ubezpieczeń.


Bez paszportu na pewno nie bo nasi(NFZ) płacą Chorwatom na podstawie skanu paszportu, a to z prostego powodu polskie przepisy nie pozwalają na wjazd do Chorwacji na D.O., I tak w przypadku konieczności powrotu samolotem ( nawet jak ci to pokryje prywatne ubezpieczenie) to pamiętaj wracaj tranzytem przez jakiś kraj EU bo nasi pogranicznicy na pewno cię skasują.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 24.06.2010 07:43

czy chcecie powiedzieć, ze w razie gorączki czy czegoś podobnego można się udać w CRO do lekarza?? tak nieodpłatnie?? że już nie powiem o jakiejś - tfu - złamanej nodze?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 24.06.2010 10:42

espeso napisał(a):czy chcecie powiedzieć, ze w razie gorączki czy czegoś podobnego można się udać w CRO do lekarza?? tak nieodpłatnie?? że już nie powiem o jakiejś - tfu - złamanej nodze?

Jeżeli masz paszport to w publicznej służbie zdrowia nie zapłacisz ani Kuny
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 24.06.2010 15:26

o rany??!!! to w sumie...nie wiem po co te dodatkowe? Wiem wiem koszt nie wielki a człowiek spi spokojnie...podobno ale jak mam ubezpieczenie od jakichś tam wypadków co działa nie tylko w Polsce ale i za granicą .... a do tzw przychodni wejśc moge jak coś ...no to sie zastanawiam :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.06.2010 16:22

noyle napisał(a):I tak w przypadku konieczności powrotu samolotem ( nawet jak ci to pokryje prywatne ubezpieczenie) to pamiętaj wracaj tranzytem przez jakiś kraj EU bo nasi pogranicznicy na pewno cię skasują.

Za co ? 8O Za jazdę do HR na dowód?
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 25.06.2010 11:44

A ja wczoraj ubezpieczyłem rodzinę (cztery osoby) i oddzielnie samochód w Warcie. Koszt 254 złote. NNW - TRAVEL i PODRÓŻNIK 30
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2010 12:13

noyle napisał(a):Jeżeli masz paszport to w publicznej służbie zdrowia nie zapłacisz ani Kuny

Mój młody miał rozciętą głowę i w przychodni ,Jelsa/ Hvar, pokazaliśmy paszporty, Pani coś tam u siebie popisała a później z uśmiechem wręczyła rachunek (130kn, przy zmianie opatrunku 70 kn) do zapłaty :!: Na szczęście mieliśmy wykupione ubezpieczenie w Warcie i oddali kasę bez problemu :lol:
Czasy gdzie dostaliśmy poradę lekarską i antybiotyk za free już chyba minęły :?: :!:
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 25.06.2010 12:30

Potwierdzam konsultacja lekarza za free na podstawie paszportu przyjęcie ale badanie krwi było płatne :?
Kottka
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kottka » 25.06.2010 16:38

W Splicie dwa razy dziecko i raz osoba dorosla z temperatura, bez oplaty, wymagany tylko paszport. Szpital, nie prywatnie
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.06.2010 09:46

co znaczy : szpital nie prywatnie??

zdecydowałam, że i tak ubezpieczenie kupię ale dobrze było by wiedzieć czegomożna wymagac np? czy tylko porady i ewentualnie recepty czy także opatrunek wczodzi w grę, w sensie jakiejś pierwszej pomocy
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 28.06.2010 15:02

espeso napisał(a):co znaczy : szpital nie prywatnie??

zdecydowałam, że i tak ubezpieczenie kupię ale dobrze było by wiedzieć czegomożna wymagac np? czy tylko porady i ewentualnie recepty czy także opatrunek wczodzi w grę, w sensie jakiejś pierwszej pomocy

Dokładnie to samo co u nas. Czyli w publicznej służbie zdrowia nie płacisz a jak idziesz do prywatnego gabinetu to trzeba się za kieszeń złapać.
Pierwsza pomoc, karetka(100km) i hospitalizacja i nawet karetka po 10 dniach w szpitalu na lotnisko(50km) była bezpłatna.(To ostatnie to chyba przez grzeczność).
Natomiast ewentualna prywatna konsultacja będzie kosztowała zapewne mniej niż polisa.
Jedynym argumentem ZA dodatkową polisą jest pokrycie kosztów transportu do kraju.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Ubezpieczenie zdrowotne z NFZ - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone