Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie zdrowotne a brak paszportu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oranda
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2009
ubezpieczenie zdrowotne a brak paszportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) oranda » 25.07.2009 11:58

widziałam ze temat był wielokrotnie poruszany, chodzi mi o to ze wiem ze jak mam paszport to mogę nawet nie mieć dodatkowego ubezpieczenia, interesuje mnie jednak co sie dzieje w przypadku gdy do chorwacji wjeżdżam na dowód i paszportu nie posiadam, jesli cos mi sie stanie i bede potrzebowac lekarza to jak bedzie wyglądać sytuacja, oczywiscie moge wykupic dodatkowe ubezpieczenie ale i tak nie wiem czy to coś pomoże przy braku paszportu....
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 25.07.2009 12:17

Myślę że wykupienie doddatkowego ubezpieczenia zdrowotnego nie ma nic związanego z paszportem-jego brak niczego nie zmienia-jesteście ubezpieczeni i już. :D :D :D
oranda
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oranda » 25.07.2009 12:20

no ale we wszystkich informacjach które znalazłam jest napisane ze lekarz pyta o paszport, a ja go np nie mam i co?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 25.07.2009 12:21

To dziwne :? :? :?
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 25.07.2009 16:25

wróciłem wczoraj- miałem potrzebę wizyty w oddziale ratunkowym pogotowiea (córka miała gorączke do 40 stopni) ubezpieczenie od kosztów leczenia kosztowało 150 zł, nie wiem ile telefony do nich i czekanie na oddzwanianie, które nic nie wnosiło. Mówie pani konsultant ,że mam chore dziecko a ona to proszę poszukać lekarza i do mnie zadzwonić wtedy spróbuję przejąć koszty wizyty - jakaś paranoja!
Oczywiści panią olałem - na 2 dzień dzwoni i pyta czy gdzieś byłem (wariatka dziecko 40 stopni na co miałem czekać) jak powiedziałem ,że naciągają ludzi bo takie ubezpieczenie na cro nie jest potrzebne to podziekowała za rozmowę i się rozłączyła (HESTIA). Na wizycie 1 w nocy w pogotowiu pani doktor zapytała o paszport i powiedziała, że po tym dojdzie do normalnego ubezpieczenia. Dała skierowanie na badania i czopki na zbicie temp. na drugi dzień rano badaniae krwi, kroplówka antybiotyk (w aptece odebrany za darmo - bo lekarz wystawił receptę) nie zapłaciłem ani kuny - już szczęśliwie jestem w domu z córcią ok.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 25.07.2009 17:12

tomaszc_r4 napisał(a):wróciłem wczoraj- miałem potrzebę wizyty w oddziale ratunkowym pogotowiea (córka miała gorączke do 40 stopni) ubezpieczenie od kosztów leczenia kosztowało 150 zł, nie wiem ile telefony do nich i czekanie na oddzwanianie, które nic nie wnosiło. Mówie pani konsultant ,że mam chore dziecko a ona to proszę poszukać lekarza i do mnie zadzwonić wtedy spróbuję przejąć koszty wizyty - jakaś paranoja!
Oczywiści panią olałem - na 2 dzień dzwoni i pyta czy gdzieś byłem (wariatka dziecko 40 stopni na co miałem czekać) jak powiedziałem ,że naciągają ludzi bo takie ubezpieczenie na cro nie jest potrzebne to podziekowała za rozmowę i się rozłączyła (HESTIA). Na wizycie 1 w nocy w pogotowiu pani doktor zapytała o paszport i powiedziała, że po tym dojdzie do normalnego ubezpieczenia. Dała skierowanie na badania i czopki na zbicie temp. na drugi dzień rano badaniae krwi, kroplówka antybiotyk (w aptece odebrany za darmo - bo lekarz wystawił receptę) nie zapłaciłem ani kuny - już szczęśliwie jestem w domu z córcią ok.

Czyli z tego wynika że jednak pytaja o paszport i lepiej go mieć. :D
Dobrze że wszystko dobrze sie skończyło :D :D :D
mar.zag
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 19.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar.zag » 25.07.2009 17:49

Czyli jak dobrze kumam to nie ma co wykupywać
dodatkowego ubezpieczenia...wystarczy miec paszport??
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 25.07.2009 17:55

Nie chcę nikogo w błąd wprowadzić -jeszcze troszkę w emocjach może jestem - ale takie odnosze wrażenie, że w Cro wystarczy paszport.
oranda
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oranda » 28.07.2009 15:04

świetnie ze wystarczy paszport, to juz wiem bo wszędzie tak pisze, ale nadal nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie. Ja nie mam paszportu, a chce jechac do cro
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 28.07.2009 16:19

oranda napisał(a):świetnie ze wystarczy paszport, to juz wiem bo wszędzie tak pisze, ale nadal nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie. Ja nie mam paszportu, a chce jechac do cro


Jeśli pojedziesz bez paszportu na nowy D.O. to nie będzie darmowej opieki zdrowotnej. Wtedy wykupuje się polisę, płaci się na miejscu i bierze się rachunek za leczenie lub poprzez konsultanta załatwia się wizytę u lekarza.

Do Chorwacji możesz wjechać i wyjechać na DO tylko drogą lądową
oranda
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oranda » 29.07.2009 18:17

dzieki, właśnie o to mi chodziło, dziękuje bardzo :)
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 25.08.2009 14:54

Z wpisów powyżej wynika ,że jednak lepiej paszport(szkoda bo będe musiała wyrabiać-kolejne koszty)Zresztą w opisie biura podróży ,z którym prawdopodobnie pojedziemy w przyszłym roku jest taki fragment:


Przy wjeździe do Chorwacji paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące. Jest to podstawowe ubezpieczenie , które nie obejmuje chorób przewlekłych.. Wskazane jest także sporządzenie kserokopii paszportu i
innych ważnych dokumentów, ponieważ w razie kradzieży lub zgubienia ułatwia to placówkom konsularnym odtworzenie dokumentów.



a drugi fragment jest taki

!!!!!!!!!!!!!!!!! CENA ZAWIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!:
- przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, video, caffebar, wc),
- ubezpieczenia NNW i KL - Ergo Hestia,

czyli wg. tego koszty leczenia pokrywa Hestia,a paszport byłby w takim wypadku zdublowaniem ubezpieczenia ?a może ,żeby Hestia pokryła koszty leczenia trzeba mieć paszport?

Po raz pierwszy planuję zagraniczny wyjazd na wakacje z córka i jestem w tym wszystkim całkiem zielona,a teraz to już totalnie zgłupiałam
:roll: :? Hm :lol: BLONDYNKA :lol: :lol:

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie zdrowotne a brak paszportu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone