Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.07.2009 01:15

Dokładnie yskyerka nie mam OC komunikacyjnego w PZU, a kupiłem tam moto assistance. Rok temu nie mieli tego, ale chyba poszli za Allianz. (tu ZK gratis!)
Tylko nie myl tego z autocasco!
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.07.2009 07:22

mawlakowski napisał(a):...A propos czytania, AIG rzeczywiście nie "daje" 100 000 PLnów. Daje 200 000 i nie Plnow a EURO. Jak w tym dowcipie o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym tylko odwrotnie.
Jeszcze tylko mala uwaga do "FACHWEJ I RZECZOWEJ" OBSLUGI KLIENTA. Może mBank w przypadku ubezpieczeń turystycznych ma taka obsługę. W przypadku obsługi kilentów, którzy wzieli kredyty hipoteczne....no cóż może ich zapytać ?[url]nabiciwmbank.pl[/url]

Wesołych świąt Wielkiej Nocy lub Bożego Narodzenia (wybór należy do Ciebie)


Tak, wiem, doczytałem wszystko do końca... 200 000 euro, tylko ja opisałem wariant przy porównywalnej ofercie cenowej... nie ważne ;) myślę, że dokładnie wiesz o co mi chodziło... Jeszcze tylko się powtórzę, bo wspominałem o tym już wyżej, nie mam pojęcia jak wygląda praca biura obsługi mBanku, chętnie się dowiem... od innych oczywiście :D
A hasełka typu "nabiciwmbank" czy "jakjeszczemożemypanawydoić"... myślę, że do wszystkiego potrzebna jest odrobina dystansu... przecież to oczywiste, że boli kiedy dostajemy mniej a musimy oddać wiele więcej.
Życzę Ci udanych i spokojnych wakacji ;)
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 09.07.2009 10:34

Drodzy, pomóżcie proszę bo ja już się kompletnie zamotałam.
To warunki z Link 4 - Auto Assistance Europa Pomoc 24:
Usunięcie przyczyny awarii na miejscu do kwoty 150 euro.
Holowanie samochodu do miejsca zamieszkania w kraju lub za granicą, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa do kwoty 500 euro.
Parkowanie na parkingu strzeżonym do kwoty 5 euro za dobę przez 10 dni.
Złomowanie zniszczonego auta.
Organizację i pokrycie kosztów transportu Ciebie i Twoich pasażerów do miejsca zamieszkania lub do celu podróży.
Jeśli nie ma możliwości transportu, to zakwaterowanie Was przez 3 doby w hotelu o koszcie do 75 euro za osobę.
Odbiór samochodu z naprawy.
Transport sanitarny, a także hospitalizację w kwocie do 5000 euro, gdyby któreś z Was ucierpiało w wypadku.
Pomoc prawną w postaci usług prawnika i tłumacza oraz pożyczki na kaucję, gdybyś z powodu nieznajomości zagranicznego prawa złamał jego przepisy i znalazł się w areszcie.

Najbardziej interesuje nas naprawa ew. transport auta w razie niemiłej niespodzianki. Coś takiego spotkalo nas w ubiegłym roku. Szybkie załatwianie i szybki wyjazd do Cro. Gdy auto stanęło pod Dubrownikiem kilka dni przed powrotem okazało się, że owszem ubezpieczyciel sprzedał nam assistance ale tylko na Pl. Nasza głupota i nasz błąd - dlatego w tym roku chcemy się dobrze przygotować i zabezpieczyć. Proszę doradźcie czy wykupić to czy może inne. Będę bardzo wdzięczna :)

Pozdravki
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.07.2009 11:06

frizi napisał(a):Drodzy, pomóżcie proszę bo ja już się kompletnie zamotałam.
To warunki z Link 4 - Auto Assistance Europa Pomoc 24:
Usunięcie przyczyny awarii na miejscu do kwoty 150 euro.
Holowanie samochodu do miejsca zamieszkania w kraju lub za granicą, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa do kwoty 500 euro.
Parkowanie na parkingu strzeżonym do kwoty 5 euro za dobę przez 10 dni.
Złomowanie zniszczonego auta.
Organizację i pokrycie kosztów transportu Ciebie i Twoich pasażerów do miejsca zamieszkania lub do celu podróży.
Jeśli nie ma możliwości transportu, to zakwaterowanie Was przez 3 doby w hotelu o koszcie do 75 euro za osobę.
Odbiór samochodu z naprawy.
Transport sanitarny, a także hospitalizację w kwocie do 5000 euro, gdyby któreś z Was ucierpiało w wypadku.
Pomoc prawną w postaci usług prawnika i tłumacza oraz pożyczki na kaucję, gdybyś z powodu nieznajomości zagranicznego prawa złamał jego przepisy i znalazł się w areszcie.

Najbardziej interesuje nas naprawa ew. transport auta w razie niemiłej niespodzianki. Coś takiego spotkalo nas w ubiegłym roku. Szybkie załatwianie i szybki wyjazd do Cro. Gdy auto stanęło pod Dubrownikiem kilka dni przed powrotem okazało się, że owszem ubezpieczyciel sprzedał nam assistance ale tylko na Pl. Nasza głupota i nasz błąd - dlatego w tym roku chcemy się dobrze przygotować i zabezpieczyć. Proszę doradźcie czy wykupić to czy może inne. Będę bardzo wdzięczna :)

Pozdravki


Kolega miał w zeszłym roku w Cro wypadek... i POLECA jak najbardziej. Jedyny minus to to, że na lawetę czekał około 2 godzin od zgłoszenia. A kolizja miała miejsce na granicy CRO-SLO. Załatwili wszystko jak w Twoim opisie, tylko tyle, że nie skorzystał z noclegu, bo po prostu nie chciał.

Pozdrav.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.07.2009 11:41

Zastanawiam się nad Wojażerem w PZU. Mam w PZU zniżkę z ubezpieczenia zbiorowego więc nie wychodzi jakoś drogo. Ale mam tez Eurokonto i posiadacze takowego maja ubezpieczenie "asisstance za granicą" i "assistance samochodowy" To mam bezpłatnie. Kwota kosztów leczenia 80kPLN-100kPLN , nie ma NNW, a w samochodowym nie obejmuje Cro, wiec odpada. Ten wariant za granica obejmuje repatriacje medyczna bez limitu, koszty rekonwalescencji do 2kPLN, transport zwłok, pomoc prawną i kilka innych jeszcze usług. Tak się zastanawiam czy brać tego Wojażera bo ma NNW? I mam jeszcze jedno pytanie do assistance samochodowego. Jak to w praktyce działa i co to nam daje? Czy w przypadku awarii to działa czy w przypadku dzwona? Obejmuje transport na lawecie do Polski czy tylko do warsztatu?
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.07.2009 11:50

Bocian napisał(a):Zastanawiam się nad Wojażerem w PZU. Mam w PZU zniżkę z ubezpieczenia zbiorowego więc nie wychodzi jakoś drogo. Ale mam tez Eurokonto i posiadacze takowego maja ubezpieczenie "asisstance za granicą" i "assistance samochodowy" To mam bezpłatnie. Kwota kosztów leczenia 80kPLN-100kPLN , nie ma NNW, a w samochodowym nie obejmuje Cro, wiec odpada. Ten wariant za granica obejmuje repatriacje medyczna bez limitu, koszty rekonwalescencji do 2kPLN, transport zwłok, pomoc prawną i kilka innych jeszcze usług. Tak się zastanawiam czy brać tego Wojażera bo ma NNW? I mam jeszcze jedno pytanie do assistance samochodowego. Jak to w praktyce działa i co to nam daje? Czy w przypadku awarii to działa czy w przypadku dzwona? Obejmuje transport na lawecie do Polski czy tylko do warsztatu?


Co by nie mówić o PZU, to akurat miałem okazję widzieć jak działają, i wypadli bardzo dobrze. A co do tej lawety do Polski, to mnie ubawiłeś :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.07.2009 12:05

Czytałem na forum o tym , że ktoś wiózł auto na lawecie po awarii, z Niemiec do Polski... Rozumiem , że twoje ubawienia świadczy o tym , że nie prowadzi się takich usług w zakresie assistance?
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 09.07.2009 12:12

Z tego co zdążyłem przeczytać w różnych OWU, to kwota na holowanie oscylowała w granicach 150-180 euro. Ale może jest coś wyjątkowego na rynku ;)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.07.2009 12:16

Bocian napisał(a): Obejmuje transport na lawecie do Polski czy tylko do warsztatu?

To co ja wykupiłem, to tylko do najbliższego warsztatu, bo kwota na hol 120e ale sami muszą to zorganizować i nie muszę znać wszystkich języków świata.

Wypadek samochodowy w Chorwacji
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.07.2009 12:26

Czyli raczej zdecyduję się na ubezpieczenie w podróży które oferuje Eurokonto i dokupię motoassistance w PZU.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.07.2009 12:26

Bocian napisał(a):Czytałem na forum o tym , że ktoś wiózł auto na lawecie po awarii, z Niemiec do Polski...

A ja czytałem jak to jacek77 kierował Vectrą na lawecie! 8O :D

Dziwne, Śmieszne I Niebezpieczne Przygody Na Trasie Do Hr


Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.07.2009 12:27

Taaaaa... ja czytałem jak jeden mundry :) twierdził, że przejechał z Cro do PL, 1100 km w 10h... :)
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 09.07.2009 16:30

yskyerka napisał(a):
jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):
jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):Macie rację, może zbyt generalizuję ale...no właśnie, jak się człowiek sparzy to mu to gdzieś siedzi.
Moje osobiste doświadczenia z PZU tyczą się ubezpieczenia OC komunikacyjnego a raczej jego wypowiedzenia. Jeden samochód miałam już w Link4 tam też chciałam drugi ubezpieczyć.


Powiedz proszę ile płacisz w Link4 za OC? Sam też jestem u nich i mam składkę 586 PLN (40% zniżek).

Ja płacę coś koło 600 zł, 60% zniżek. 12 sierpnia kończy mi się OC, nie wiem jeszcze ile będzie na ten rok.


Jest spora szansa, że Ci mniej policzą niż te 600 złotych. Znalazłem info o nowej promocji - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lato-w- ... 83118.html mówią, że potrwa do końca lipca, ale podejrzewam, że przedłużą ją jeszcze na sierpień.

Szkoda, że promocja dotyczy tylko nowych klientów. W zeszłym roku dostałam nawet 5% zniżki za posiadanie dziecka :) Ot jak prorodzinnie :)


A skąd wiesz że tylko nowych? Dzwoniłas do nich? Mi sie wydaje, że przy przedłużaniu polisy, powinnas się jeszcze załapać na tą promocję. Zawsze warto zapytać.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2009 21:28

Wyczytałam to w jakiejś ulotce informacyjnej. Pewnie w przyszłym tygodniu do nich zadzwonię po kontynuację bo kończy mi się 12 sierpnia a z Cro wracam 11 :D
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 10.07.2009 11:48

yskyerka napisał(a):Wyczytałam to w jakiejś ulotce informacyjnej. Pewnie w przyszłym tygodniu do nich zadzwonię po kontynuację bo kończy mi się 12 sierpnia a z Cro wracam 11 :D


No to Ci sie dobrze złożyło. Widzę, że jesteś z Poznania, więc terytorialnie na pewno sie załapiesz. Jak masz silnik od 1.2 l do 1.4 l to 10 % mniej policzą, jest więc o co walczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone