Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 21.07.2010 10:02

Dwa lata temu byłem w przychodni przy szpitalu z przeziebionym dzieckiem. Poproszono nas tylko o paszport. A ubezpieczyciel, gdzie mielismy wykupioną polise kierował nas do lekarza ok 100 km od miejsca pobytu. idlatego warto wiedzieć o takich mozliwosciach.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 21.07.2010 21:24

monia85 napisał(a):
RobertZ napisał(a):muszę cię zmartwić.
Od kilku dni przeglądam oferty i niestety ubezpieczenie mBanku poza dobrą ceną "prawie" nic nie daje. W OWU zawarte są klauzule których zapewne nie przeglądałaś a które zapewniają Ci ochronę naprawdę słabą.
Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.



Oczywiście, że przeglądałam wszelkie klauzule - koszty leczenia i ochrona porównywalna do innych pakietów z tego przedziału (MEDIUM), a właściwie taka sama + ubezpieczenie bagażu. W innych firmach za taki pakiet zapłacę dużo więcej.Wykupiliśmy pakiet średni, jak wspomniałam, ten najwyższy obejmował dodatkowo wszelkie sporty ekstremalne - z tego nie skorzystam :D


Zauważ że w dwóch pierwszych opcjach nie masz wg. mnie najważniejszej opcji:
"(w tym koszty ratownictwa i poszukiwania) - brak".
To dla mnie dyskwalifikuje ubezpieczenie. Głupi transport po złamaniu nogi na pagórku może być niezapłacony przez ubezpieczyciela. Miałem kiedyś przygodę w Słowacji i powiem Ci że gdyby nie ubezpieczenie to chcieli mnie skasować na 7 tys EURO za ściągnięcie z małej górki.

Ale oczywiście nie życzę Ci tego i mam nadzieje że twoje wakacje będą miłe, przyjemne i bez takich "przygód".

Co do karty z NFZ - ona nie działa w Chorwacji i koniec. Tam działa umowa między naszymi Państwami o czym zresztą nie raz już tutaj było pisane.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 21.07.2010 21:27

RobertZ napisał(a):
monia85 napisał(a):
RobertZ napisał(a):muszę cię zmartwić.
Od kilku dni przeglądam oferty i niestety ubezpieczenie mBanku poza dobrą ceną "prawie" nic nie daje. W OWU zawarte są klauzule których zapewne nie przeglądałaś a które zapewniają Ci ochronę naprawdę słabą.
Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.



Oczywiście, że przeglądałam wszelkie klauzule - koszty leczenia i ochrona porównywalna do innych pakietów z tego przedziału (MEDIUM), a właściwie taka sama + ubezpieczenie bagażu. W innych firmach za taki pakiet zapłacę dużo więcej.Wykupiliśmy pakiet średni, jak wspomniałam, ten najwyższy obejmował dodatkowo wszelkie sporty ekstremalne - z tego nie skorzystam :D


Zauważ że w dwóch pierwszych opcjach nie masz wg. mnie najważniejszej opcji:
"(w tym koszty ratownictwa i poszukiwania) - brak".
To dla mnie dyskwalifikuje ubezpieczenie. Głupi transport po złamaniu nogi na pagórku może być niezapłacony przez ubezpieczyciela. Miałem kiedyś przygodę w Słowacji i powiem Ci że gdyby nie ubezpieczenie to chcieli mnie skasować na 7 tys EURO za ściągnięcie z małej górki.

Ale oczywiście nie życzę Ci tego i mam nadzieje że twoje wakacje będą miłe, przyjemne i bez takich "przygód".

Co do karty z NFZ - ona nie działa w Chorwacji i koniec. Tam działa umowa między naszymi Państwami o czym zresztą nie raz już tutaj było pisane.

Niestety w kazdym wariancie rzeczą bardzo ważną , której nikomu oczywiście nie życzę jest trasport zwłok do Polski , cała reszta to jest to samo pierdu pierdu :D
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 22.07.2010 10:11

gordipi napisał(a):
RobertZ napisał(a):
monia85 napisał(a):
RobertZ napisał(a):muszę cię zmartwić.
Od kilku dni przeglądam oferty i niestety ubezpieczenie mBanku poza dobrą ceną "prawie" nic nie daje. W OWU zawarte są klauzule których zapewne nie przeglądałaś a które zapewniają Ci ochronę naprawdę słabą.
Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.



Oczywiście, że przeglądałam wszelkie klauzule - koszty leczenia i ochrona porównywalna do innych pakietów z tego przedziału (MEDIUM), a właściwie taka sama + ubezpieczenie bagażu. W innych firmach za taki pakiet zapłacę dużo więcej.Wykupiliśmy pakiet średni, jak wspomniałam, ten najwyższy obejmował dodatkowo wszelkie sporty ekstremalne - z tego nie skorzystam :D


Zauważ że w dwóch pierwszych opcjach nie masz wg. mnie najważniejszej opcji:
"(w tym koszty ratownictwa i poszukiwania) - brak".
To dla mnie dyskwalifikuje ubezpieczenie. Głupi transport po złamaniu nogi na pagórku może być niezapłacony przez ubezpieczyciela. Miałem kiedyś przygodę w Słowacji i powiem Ci że gdyby nie ubezpieczenie to chcieli mnie skasować na 7 tys EURO za ściągnięcie z małej górki.

Ale oczywiście nie życzę Ci tego i mam nadzieje że twoje wakacje będą miłe, przyjemne i bez takich "przygód".

Co do karty z NFZ - ona nie działa w Chorwacji i koniec. Tam działa umowa między naszymi Państwami o czym zresztą nie raz już tutaj było pisane.

Niestety w kazdym wariancie rzeczą bardzo ważną , której nikomu oczywiście nie życzę jest trasport zwłok do Polski , cała reszta to jest to samo pierdu pierdu :D


Jezu.. wiecie co, z tym transportem zwłok to krew mnie zalewa jak to słyszę :twisted: Codziennie rano jak jem śniadanie leci w TV reklama jakiegoś ubezpieczenia.. że już od złotówki dziennie, że coś tam coś tam i z tymi kosztami pogrzebu nadają.. no niedobrze mi się robi! :P :P
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 29.07.2010 09:55

Orientuje się może ktoś jak to jest z takim ubezpieczeniem w CU (AVIVA)??
Mario1977
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario1977 » 31.07.2010 14:55

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego (w szczególności ubezpieczenia online
) trzeba się dokładnie zapoznać z OWU. Szczególną uwagę zwróćmy na wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego oraz zakres ubezpieczenia, do jakiej kwoty TU ponosi odpowiedzialność, czy jest zawarty transport ubezpieczonego itp.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.07.2012 14:27

Dziś zrobiłem małe rozeznanie.

Cena za 16dni ubezpieczenia.

WARTA > 95zł
koszty leczenia 30.000euro
NNW 10.000zł

Generali > 70zł
koszty leczenia 100.000zł
NNW brak

Generali > 143zł
koszty leczenia 200.000zł
NNW 40.000zł

Hestia > 78zł
koszty leczenia 50.000zł
NNW 10.000zł

Hestia > 158zł
koszty leczenia 150.000zł
NNW 20.000zł

Hestia > 230zł
koszty leczenia 300.000zł
NNW 30.000zł
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 31.07.2012 08:50

pzu na 16 dni Chorwacja-pakiet z rozszerzona pomoca assistance i pakietem rodzina (pomoc prawna,tlumacza,kaucja,koniecznosc wczesniejszego powrotu do kraju,przyjazd osoby bliskiej,transport medyczny,transport zwlok,itd...) osoba dorosla okolo 35 lat

cena -136 pln
koszty leczenia-200.000 pln
nnw-10.000 pln
oc-20.000 pln

w przypadku polisy rodzinnej dodatkowo okolo 20% mniej
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.07.2012 09:42

alutka9 a podasz w PZU koszt bez assistance?
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 31.07.2012 09:57

na te same kwoty -83,20 pln
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.07.2012 10:09

Hvala lijepa! Wychodzi 5,20 za dzień. Podobnie było w innych latach. Warunki znam. Ponownie wybiorę PZU. :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 31.07.2012 10:11

ciesze sie ze moglam pomoc :D
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 03.08.2012 13:59

maciek k. napisał(a):
Panteros napisał(a):
I tu masz rację karta NFZ chroni tylko w nagłych wypadkach. O sposobie i możliwościach leczenia decyduje lekarz (tam na miejscu), czyli teoretycznie wszelka pomoc stosowana jest w przypadku zagrożenia życia bo to jest główna idea tej karty. Najlepiej wykupić sobie ubezpieczenie dodatkowe i sprawę mamy załatwioną. Wiele firm oferuję na terenie Chorwacji transakcję bezgotówkowe, a nawet jeśli bedziemy musieli wyłożyć to po powrocie oddadzą :)


tak, oczywiście nic nie straciłem bo mniej więcej tyle kosztuje u nas ubezpieczenie zdrowotne. Gwoli ścisłości nie okazywałem tam kartu NFZ bo to nie unia europejska, a jedynie paszport- rzecz działa się w Porecu. Reasumując umowa miedzy narodowa z Chorwacja zapewnia leczenie tylko w nagłych sytuacjach zagrażających życiu lepiej więc wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne przed wyjazdem na urlop. Tu na forum wiele osób zapewnia nie znając dokładnie szczegółów o darmowej opiece medycznej podczas urlopu w każdym przypadku.
pozdrawiam
Maciek K.


Oczywiscie że chodzi o nagłe przypadki i takie ewentualnuie nas jako turystów moga spotkać. Klauzula o nagłych przypadkach jest po to żebyś nie jechał do Chorwacji na operacje biodra, artroskopi kolana czy wszczepianiu baypasów. Prywatne ubezpieczenie też nie zadziała jak napisałes w każdym przypadku. Jeszcze raz napiszę , dodatkowe ubezpieczenie tylko i wyłacznie przydaje sie do pokrycia ewentualnych kosztów transportu do kraju.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.08.2012 09:04

Dostałem takie oferty (rodzina 2+2) na 14 dni.

HESTIA - ok. 260,00
KL - 150 000
NNW - 20 000
OC - 50 000
Bagaż - 1 000

WARTA - ok. 164,00
KL - 80 000
NNW - 10 000

WARTA - ok. 200,00
KL - 120 000
NNW - 20 000

GENERALI - ok. 196,00
KL - 100 000
NNW inwalidztwo - 25 000
Bagaż - 1 000

Którą się opłaca brać ?
Macie jakieś doświadczenia z którymś z towarzystw ubezpieczeniowych ?
Maciek31
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek31 » 07.08.2012 10:50

Ja biorę zawsze Generali bo mam Agenta, któy daje mi max zniżkę marketingową 20% i za ubezpieczenie 3 osób płacę 150 zł za okres od 15.08 do 02.09. KL 120 000,00 ASS1 120 000,00 NNW (uszczerbek) 35 000,00 OCo 20 000,00
OCr 20 000,00.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone