Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006
Re: Ubezpieczenie na czas podróży- normalana cena?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 28.08.2009 20:13

[quote="Peszko"]
Ubezpieczenie samochodu - holowanie, dowóz paliwa, naprawa do stanu używalności w razie awarii - 45zł
quote]
Zapomnij o naprawie w razie awarii. Przyjedzie laweta i zawiezie do warsztatu. Warta płaci za holowanie 100 Euro i tyle Chorwatowi wystarczy. A w warsztacie to już ty płacisz. Sam tego niestety doświadczyłem.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.09.2009 09:04

Adax napisał(a):
noyle napisał(a):
piotr3005 napisał(a): Okazuje sie ze w przypadkach doraznych pomoc jest bezplatna ponieważ płaci NFZ i tylko leczenie za pobyt w szpitalu trzeba placić lub mieć polisę.

Nie prawda!!
Całe 10 dni w szpitalu w Dubrovniku wystarczył paszport żadnych dodatkowych opłat, poza opłata za nocleg dla rodzica.

A co jak pojechałem tam na Dowód Osobisty , bo przecież można... Honorują dowód czy tylko paszport?


Do Dubrovnika nie dojedziesz bez paszportu ponieważ po drodze jest BiH. a tam musisz mieć paszport. Poza tym po co ryzykować. Jeżeli masz paszport to miej go zawsze zagranicą.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: Ubezpieczenie na czas podróży- normalana cena?

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.09.2009 09:16

Peszko napisał(a):Jeszce jedno: skoro żona nie ma paszportu tylko D.O (ma paszport na nazwisko panieńskie) to czy to ubezpieczenie coś da w razie choroby? skoro inni tu pisza ze chonorowany jest tylko paszport przy leczeniu.?


Możesz liczyć tylko na akceptację DO. Dowiedz się u swojego ubezpieczyciela. Paszport jest nieważny skoro nazwisko jest nieaktualne.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.09.2009 09:20

Ja koszty leczenia i OC wykupiłem w Alianz - 218 zł na 16 dni (2 osoby dorosłe i dwoje dzieci).
Assistance na miesiąc w Warcie - 65zł.

Nie jestem pewien, ale to chyba jedna z niewielu firm, która daje ubezpieczenie Assistance na auta powyżej 10 lat - w moim przypadku było to istotne.
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 24.09.2009 10:55

PETERENZO napisał(a):
Adax napisał(a):
noyle napisał(a):
piotr3005 napisał(a): Okazuje sie ze w przypadkach doraznych pomoc jest bezplatna ponieważ płaci NFZ i tylko leczenie za pobyt w szpitalu trzeba placić lub mieć polisę.

Nie prawda!!
Całe 10 dni w szpitalu w Dubrovniku wystarczył paszport żadnych dodatkowych opłat, poza opłata za nocleg dla rodzica.

A co jak pojechałem tam na Dowód Osobisty , bo przecież można... Honorują dowód czy tylko paszport?


Do Dubrovnika nie dojedziesz bez paszportu ponieważ po drodze jest BiH. a tam musisz mieć paszport. Poza tym po co ryzykować. Jeżeli masz paszport to miej go zawsze zagranicą.


Jak to nie dojedzie??? Z tego forum dowiedziałem się że na 100% do Chorwacji i do Bośni i Hercegowiny można jechać na dowód osobisty.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23491
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 24.09.2009 12:02

PETERENZO napisał(a):Do Dubrovnika nie dojedziesz bez paszportu ponieważ po drodze jest BiH. a tam musisz mieć paszport. Poza tym po co ryzykować. Jeżeli masz paszport to miej go zawsze zagranicą.

Informuj rzetelniej.
PZDR
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.09.2009 12:09

pablo2222 napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Do Dubrovnika nie dojedziesz bez paszportu ponieważ po drodze jest BiH. a tam musisz mieć paszport. Poza tym po co ryzykować. Jeżeli masz paszport to miej go zawsze zagranicą.

Informuj rzetelniej.
PZDR

I znowu to samo - Klik i u nas na forum. Kropka.
A to jest temat o ubezpieczeniach a nie o dokumentach.... :evil:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Ubezpieczenie na czas podróży- normalana cena?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.09.2009 12:23

PETERENZO napisał(a):Paszport jest nieważny skoro nazwisko jest nieaktualne.

Myślisz, że na granicy w Bośni trafi akurat na znajomego bośniackiego celnika?

To się nazywa mieć pecha ... :D

pzdr
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: Ubezpieczenie na czas podróży- normalana cena?

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.09.2009 14:45

weldon napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Paszport jest nieważny skoro nazwisko jest nieaktualne.

Myślisz, że na granicy w Bośni trafi akurat na znajomego bośniackiego celnika?

To się nazywa mieć pecha ... :D

pzdr


Tu nie chodziło o przekroczenie granicy ale o ubezpieczenie. W szpitalach przede wszystkim kserują dokument tożsamości - zwykle paszport. Jeżeli poproszą o polisę a dane nie będą się zgadzać w dokumencie i na polisie to niestety będzie trzeba zapłacić. Jeżeli jednak uda się a do firmy ubezpieczeniowej dotrze ksero paszportu i dane nie będą zgadzać się z polisą to nie zapłacą. Jakie tego będą skutki - nie wiem.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.09.2009 14:47

Co do BiH - macie wszyscy rację - rzeczywiście tego nie doczytałem :o . Najlepsze, że sam byłem pewny, że paszport w BiH jest potrzebny i podczas wyjazdów do BiH zawsze go zabierałem.
czubaka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czubaka » 07.10.2009 13:45

Wybieram się na wycieczkę sylwestrową do Chorwacji. chciałabym wykupić ubezpieczenie turystyczne. co polecacie? pzu? allianz? myślałam o HDI - ubezpieczenia turystyczne co sądzicie? [/url]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 07.10.2009 22:23

czubaka napisał(a):Wybieram się na wycieczkę sylwestrową do Chorwacji. chciałabym wykupić ubezpieczenie turystyczne. co polecacie? pzu? allianz? myślałam o HDI - ubezpieczenia turystyczne co sądzicie? [/url]


Ja osobiście polecam Allianz. Słyszałem wiele dobrych opinii i mimo, że nie musiałem korzystać to zawsze za granicą mam ze sobą.
czubaka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czubaka » 14.10.2009 11:03

Allianz? hm... ja słyszałem, że drogie. muszę to sprawdzić.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 14.10.2009 15:53

czubaka napisał(a):Allianz? hm... ja słyszałem, że drogie. muszę to sprawdzić.


Różnice pewnie będą oscylować na poziomie kilku-kilkunastu złotych. Ja słyszałem wiele dobrych opinii na temat Alianz dlatego ich wybrałem. Poza tym są znani w Europie i chyba to najważniejsze, a PZU - nie wiem.

PS
Dla porównania OC za oba moje samochody jest sporo niższe niż w PZU.
krzysiek_176
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek_176 » 19.03.2010 01:06

Drodzy użytkownicy.
Mam ubezpieczonie OC samochodu w MTU :/
Teraz już wiem, że nie było warto bo więcej z tym problemów niż oszczędności.
Wyrobienie u nich zielonej karty jeżeli nie poprosiło się o nią przy zawieraniu ubezpieczenia kosztuje 200zł i nie mają czegoś takiego w ofercie jak assistance.
Czy mogę wykupić zieloną kartę i moto assistance w innej ubezpieczalni?
Jaką polecicie? Jakie są koszta?

Nie widzi mi się jakoś podróż z samym OC mimo, że mój samochód jeszcze mnie nie zawiódł. Lepiej dmuchać na zimne bo auto już ma 10 latek.

Zastanawiam się również nad ubezpieczeniem turystycznym.
Nie wiem czy zdecydować się na kartę Euro26(135zł) czy poszukać jakiegoś dwu tygodniowego ubezpieczenia turystycznego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone