Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 17.07.2009 12:46

To całkiem jak ja :(
Mąż zlecił temat a ja ... ech, siąść i płakać :wink:

Wczoraj mieli się odezwać z Link4 i cisza...
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 17.07.2009 12:48

Darek9634 napisał(a):Kurna, tyle tych wypowiedzi, że ja dalej nie wiem do jakiej firmy uderzyć :(


wyluzuj , ja porostu zajrzałem do netu i poczytałem w firmach ubezp. poznieji poszukałem u przedstawicieli ktorzy maja kilka firm na stanie i kupilempolise. Prawdę mówiąc kazda firma jest dobra do momentu kiedy sie cos wydarzy i trzeba pmagac lub wypłacić odszkodowanie i nie licz na zloty srodek bo jeden zachwala ze ok a drugi wiesza psy kazdy przypadek jest indywidualny i jak nie znasz calej prawdy to nie poznasz jak naprawde bylo wiec moja rada idz do firmy ubez. i zadawaja takie pytania jak tu na forum i jak ci odpowiedza w wiekszosci pozytywnie to kupuj
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.07.2009 13:04

Darek9634 napisał(a):Kurna, tyle tych wypowiedzi, że ja dalej nie wiem do jakiej firmy uderzyć :(


Zacznij tam, gdzie masz ubezpieczenie samochodu, mieszkania itp.
Możliwe, że takie połączenie da ci dodatkowe zniżki.
Np. (w zeszłym roku) w ramach ubezpieczenia za samochód ubezpieczenie "turystyczne"
związane z wyjazdem za granicę miałem gratis.

pzdr

Obrazek
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 17.07.2009 13:20

weldon napisał(a):
Darek9634 napisał(a):Kurna, tyle tych wypowiedzi, że ja dalej nie wiem do jakiej firmy uderzyć :(


Zacznij tam, gdzie masz ubezpieczenie samochodu, mieszkania itp.
Możliwe, że takie połączenie da ci dodatkowe zniżki.
Np. (w zeszłym roku) w ramach ubezpieczenia za samochód ubezpieczenie "turystyczne"
związane z wyjazdem za granicę miałem gratis.

pzdr

Obrazek


Święte słowa. A jak nie to do najbliższego i spytać o ofertę, porównać jeszcze z innym i tyle. Ja brałem w Generali bo mój kolega tam ładnych parę lat pracuje i mi wszystko wytłumaczył i nie naciągał na coś co mi nie potrzebne (np ubezpieczenie w razie uprawiania sportów ekstremalnych). Poza tym firma ta ma raczej dobrą opinię więc dla mnie wybór był prosty.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 18.07.2009 15:54

melesiusz napisał(a):ja ubezpieczyłem całą naszą ekipe czyli 8 osób w compensie, ubezpieczenie standardowe w skład którego wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance i dodatkowo NNW, płaciliśmy 52zl od osoby i każdy z nas ma polisę na 200.000zl


Sprawdzałem polisę o której piszesz i faktycznie jest godna uwagi. Za ile dni wyszło Ci 52 zeta od osoby ??? W poniedziałek idę się ubezpieczyć i pozostał mi wybór między Wartą, a Compensą. Compensa ma dużo wyższe sumy i to przemawia na jej korzyść.

Pozdrawiam. :)
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 18.07.2009 16:03

Ja wykupiłem pakiet Wojadżer z PZU 2+1 + Full asistance z holowaniem za 270 zł. Nie było mi na szczęście potrzebne.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 27.07.2009 09:27

Może to się komuś przyda :)

Wykupiłem właśnie on-line polisę Travel w TU EUROPEJSKIE, będące polskim Oddziałem niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europaische Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium.
Za 4 dorosłe osoby na 17 dni zapłaciłem... 148,- zł :) Wychodzi 37,- zł za osobę, czyli 2,18 zł/ za dzień :) Bez pośredników, bez agentów, stąd taka stawka :) Po opłaceniu składki polisę drukujemy sobie samemu. I tak właśnie powinno to wyglądać :)

Ubezpieczeni jesteśmy w zakresie:

- kosztów leczenia i transportu na 20 000,- EUR
- śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku na 2 500,- EUR
- uszczerbku na zdrowiu w następstwie nieszczęśliwego wypadku na 5 000,- EUR
- Bagażu podróżnego na 200,- EUR

Dla zainteresowanych strona internetowa: www.europejskie.pl

TU Europejskie jest członkiem Polskiej Izby Turystyki
Tutaj jest LINK do strony strony niemieckiej.
A tu jest LINK do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Podróży.

Z praktyki wiem, że jakie nie byłoby ubezpieczenie i jaka firma ubezpieczeniowa nie była ubezpieczycielem, to i tak w większości przypadków wydatki za lekarza trzeba pokrywać z włąsnej kieszeni i brać rachunek, TU oddaje kasę w Polsce. Nie wiem, czy w takim przypadku jest sens przepłacać za ubezpieczenie :)

PS. Samochód mam na gwarancji z pełnym Assistance producenta, stąd nie mam potrzeby wykupienia dodatkowego assistance na samochód.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2009 10:11

Ja ostatecznie wykupiłam zarówno travelkę jak i assistance w Warcie. assistance 46 zł a travelka 200 zł na 3 osoby dorosłe i 1 dziecko. Ale sum ubezpieczenia za choinkę sobie nie przypomnę a polisa w domu. :D
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 27.07.2009 11:09

Ja w tym roku biore w Link4 - POdroze 24 podstawowy na 4 osoby i mam za wszystko 119zl :) , poniewaz juz wczesniej bralem takze tutaj. Nie ma co narzekac :)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.07.2009 12:07

yskyerka napisał(a):Ja ostatecznie wykupiłam zarówno travelkę jak i assistance w Warcie. assistance 46 zł a travelka 200 zł na 3 osoby dorosłe i 1 dziecko. Ale sum ubezpieczenia za choinkę sobie nie przypomnę a polisa w domu. :D

Obawiam się o to Twoje assistance. Myślę, że suma ubezpieczenia nie przekracza 1000 zł a nawet może zawyżyłem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2009 12:32

pablo2222 napisał(a):
yskyerka napisał(a):Ja ostatecznie wykupiłam zarówno travelkę jak i assistance w Warcie. assistance 46 zł a travelka 200 zł na 3 osoby dorosłe i 1 dziecko. Ale sum ubezpieczenia za choinkę sobie nie przypomnę a polisa w domu. :D

Obawiam się o to Twoje assistance. Myślę, że suma ubezpieczenia nie przekracza 1000 zł a nawet może zawyżyłem.

Sprawdzę w domu ale z tego co pamiętam to było to 500 Euro jakby nie patrzeć 1 tys zł to to nie jest.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.07.2009 12:41

Oby
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2009 12:49

pablo2222 napisał(a):Oby

Takie we mnie ziarno niepewności zasiałeś, że aż zadzwoniłam do domu żeby mi sprawdzili i faktycznie jest 500 euro, drobna naprawa na miejscu bez konieczności zakładu do 100 euro, parking 15 euro doba...i reszty już nie zapamiętałam :)
Ja kupowałam je na 15 dni.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.07.2009 13:09

No to nie najgorzej. Raz holowałem za około 7000 zł także .......
piotr3005
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr3005 » 27.07.2009 13:16

Witam!!!
Wrocilem z Cro i miałem przygodę, wczesniej w kraju wykupilem polisę na samochód w hestii i na samochód asistance (był darmowy do pakietu) a na zdrowie wykupilem w Generalli i niestety w pierwszym dniu miałem zderzenie z pinią w pogoni za dzieckiem i glowa rozwalona trafiłem do szpitala na dyzur w Makarskiej i przyjeli bez problemu i zalozyli 6 szwów i jedyne co chcieli to paszport gdzi zrobili ksero i to wszystko. Okazuje sie ze w przypadkach doraznych pomoc jest bezplatna ponieważ płaci NFZ i tylko leczenie za pobyt w szpitalu trzeba placić lub mieć polisę. Jeszcvze jedno proszę sprawdzić jakie jest połączenie z ubezpieczycielem i czy jest mozliwe!!!! ja próbowałem z Generelli to włączała sie sekretarka i zaczyna sie promocje wcisnij "1" cennik "2" itp i po 10 minut czekania i opłat 50 zł (1 minuta w erze 5 zł) dałem sobie spokój i dzisiaj dzwonie z awanturą choć na szczęscie pomoc darmowa a szpital polecam choć nikomu nie życzę. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone