Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 10.07.2009 17:55

Witam.

Pytałem o ubepieczenie auta w Warcie. Mają ciekawe limity np. holowanie do 500 euro - na 30 dni wychodzi 65 zeta. Miał może ktoś do czynienia z Wartą ??? Zastanawiam się żeby ubezpieczyć auto właśnia w tym towarzystwie, bo OC mam w Generali. :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2009 21:55

W poprzednich latach w Warcie kupowałem travelke. Na szczęście nie musiałem korzystać. Teraz cena takiej samej oferty poszła o 50% w górę...
darek6504
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek6504 » 11.07.2009 18:40

kejti napisał(a):mam takie glupie pytanie:) czy uwazacie ze trzeba sie ubezpieczac? jade na tydzien, niespecjalnie chce mi sie latac za ubezpieczeniem na tak krotki okres czasu.

to twoj wybor ja zaplacilem w Hosti czy w Hestii po 60 na glowe. Mozna sie nie ubezpieczac ale wtedy zostaje modlitwa albo szybkie auto by wskoczyc do UE
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.07.2009 13:07

Właśnie przed chwilą uzyskałam informację w Link4 koszcie Assistance Europa - 100 zł na 15 dni.
Z tego co pamiętam Popiel pisał o PZU i było sporo taniej...chyba przeproszę się z PZU i wykupię tam assistance i travelkę :)
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 13.07.2009 15:04

Aviva Commercial Union, mam tam OC. Teraz domówiłem Assistance w największym pakiecie - 120zł na cały rok. Holowanie i transport do miejsca zamieszkania do 1500 Euro.
Przedstawiciel mówił, że najpierw przysyłają mechanika, który próbuje naprawić samochód na miejscu a potem ewentualnie załatwia holowanie.
Seb.
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb. » 13.07.2009 15:13

yskyerka napisał(a):Właśnie przed chwilą uzyskałam informację w Link4 koszcie Assistance Europa - 100 zł na 15 dni.
Z tego co pamiętam Popiel pisał o PZU i było sporo taniej...chyba przeproszę się z PZU i wykupię tam assistance i travelkę :)


..no własnie dopiero co byłem w PZU, masz do wyboru albo 14 dni albo 30dni.
30dni kosztuje 153 zł - taki podali.

Nie wiem ile kosztuje w Warcie assistance ale porównując zakres ubezpieczenia i sumy gwarantowane to własnie tam wyglada to najlepiej. Porównałem 7 popularnych ubezpieczycieli nie znajac ceny. Zaraz za Wartą imho Lik4,PZU,PTU,HDI,Cpmpensa,Alianz

pozdrawiam
s
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 15:22

Warto także sprawdzić commercial union...
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 13.07.2009 15:22

Seb,

na moje pytanie w PZU dot. cen uslyszalam: miesiąc - 71,00 PLN 15 dni - 55 PLN. Ufff, ciężkie te nasze przygotowania :)

Ja nadal sprawdzam - intryguje mnie Generali...
Zerknij proszę - jaka jest Twoja opinia ? Może ja coś źle interpretuję ale chyba lepsze niż w Link4 a cenowo tańsze

Pozdravki
Seb.
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb. » 13.07.2009 15:40

Frizi,
no własnie tak to jest ;) wchodzisz, siedzi znudzony sprzedawca który łaskawie "rzuca" okiem i stwierdza : powinno kosztowac....
no i takie są tego efekty, coz ja tez przejde się jeszcze do innej filii PZU.

Co do moich obserwacji to poprostu przejrzałem OWU i priorytetem były(kwoty graniczne):
Naprawa na miejscu usterki, holowanie,hotelu,leczenie, samochód zastepczy, prawnik, parking strzezony, dowóz na miejsce itd.

Faktycznie aviva ma najwyzszy koszt holowania (choc nie widze tam zeby było do 1500ylko do 1000 euro , ale to i tak sporo), ale jakos na razie nie moge sie doszukac reszty kwot, dwa razy próbowałem sie dodzwonic i za kazdym razem mnie rozłączało. W sumie jak tak to ma wygladac to nie wiem czy chce dalej sie cos tam dowiadywac ;)

sorry ale Generali mnie nie przekonuje. Przejrzyj dokładnie OWU :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.07.2009 15:44

Zwariować można.
Dziś nie zdążę ale mam koło biura jakąś agencję ubezpieczeniową, zajrzę tam może jutro, może mi porównają oferty.
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 13.07.2009 15:47

Seb,
please - siedzę nad różnymi OWU już od środy i dostaję kołowacizny.
Bądź proszę dobrym kumplem i podpowiedz koleżance co tam w tym G. nie błyszczy tak jak powinno. Należę do tych kobiet, które nie mają aż takiego zmysłu w sprawach moto :wink:
Seb.
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb. » 13.07.2009 15:54

Frizi,
poprostu to OWU jest jak dla mnie enigmatyczne. Brakuje w nim kwot granicznych na usługi. Znając realia naszych firm ubezp. ja muszę mieć wszystko w warunkach umowy. No chyba ze jakis ograniczony jestem ;) i nieufny.

pozdrawiam
frizi
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frizi » 13.07.2009 16:04

Nie jesteś ograniczony ! Tego jestem już pewna. Prędzej ja :)
Masz całkowitą rację !!! Rzeczywiście brakuje tych kwot. Skupiłam sie na tym: suma ubezpieczenia na jedno zdarzenie: 45000 PLN.
Wydedukowałam, iż do tej kwoty pokryją wszelkie ewentualne koszty zawierające się w zakresie ubezpieczenia.

Dzięki ! :) Chyba jeszcze ich trochę pomęczę jak to rzeczywiście wygląda
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 13.07.2009 16:11

Polisa ma mi przyjść w tym tygodniu pocztą, więc jak dotrze to dokładnie opiszę warunki tego Assistance
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 13.07.2009 16:14

Natomiast zależałoby mi jeszcze na ubezpieczeniu się na wypadek choroby, ewentualnie jakiegoś wypadku nie samochodowego tylko na czas pobytu w Cro, czyli jakieś 2 tygodnie dla rodziny 2 + 1. Ktoś ma może coś sprawdzonego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone