Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tylko mnie nie zabijcie... MAM PYTANIE ! :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008
Tylko mnie nie zabijcie... MAM PYTANIE ! :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 09.07.2008 23:20

A własciwie kilka pytań.. :oops: :oops:

Wertuje juz to forum od kilku tygodni..ale jest ono tak obszerne..i tyle w nim sprzecznych opini.. czesto sprzed wielu miesięcy..że postanowiłem zapytać w nowym temacie.. :wink: :lol:

Mysle wybrać sie w drugiej połowie sierpnia w okolice Makarskiej. To bedzie moja pierwsza wizyta w Cro.
Konkretnie upatrzonej miejscowosci nie mam..poprostu zatrzymam sie tam..gdzie bedzie najładniej.. (może Baska Voda.., Brela,.. Mimice.., Tucepi.. te okolice)
Chce pojechac w ciemno (nigdy tego nie robiłem :roll: ) i w związku z tym mam pytańka: :twisted:
W jaki dzień tygodnia najlepiej zajechać na miejsce :?: :?: Predzej znajde w kwatere w środku tyg. np.. środa.. czwartek. czy raczej przyjechać w sobote lub niedziele :?: :?:
Wyczytalem że najlepiej być na miejscu z rana..lub przed poludniem. To prawda.. czy nie ma reguly :?:
I czy bedzie duża róznica w dostępnosci kwater.i cenie.. jesli np. przyjade na miejsce..ok 20 sierpnia.. czy poczatkiem wrzesnia :?:
Radzicie koniec sierpnia.. czy faktycznie lepiej początek wrzesnia :?: :?: :? (kiedy tam sie kończy "własciwy" sezon??)

Interesuje mnie..ile moge zapłacić za normalny..średniej klasy apartament..dla 2 osób + pies :?: :?: czy bedzie duża roznica w cenie..końcem sierpnia.. a poczatkiem wrzesnia??

POZDRAWIAM... i licze.. na przynajmniej jedną..wyczerpującą.. (niezłośliwą :wink: ) ODPOWIEDZ. :oops:
jendrzej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jendrzej » 10.07.2008 00:06

RONINEK :!:
A tu czytałeś :?:
:papa:
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 10.07.2008 00:53

No to po kolei:
Z tych czterech miejscowości, które wymieniłeś najbardziej zauroczyły mnie Baśka Voda i Brela. Miejscowości te graniczą ze sobą. Baśka jest trochę większa.
Jeżeli chodzi o szukanie kwater, to w każdy dzień tygodnia bez problemu coś znajdziesz. Zapewne w sobotę i niedzielę jest większy wybór kwater, ale poczytaj sobie co się dzieje w tych dniach na drogach w kierunku Chorwacji (korki, korki i jeszcze raz korki). Dwa tygodnie temu wróciłem z Baśki Vody. Tam na miejscu szukałem kwater dla znajomych, którzy są tam teraz i bez względu na dzień tygodnia wolnych kwater było pod dostatkiem. Wiem że to był koniec czerwca a nie lipiec, ale znajomi którzy są tam teraz mówili, że nadal nie brakuje wolnych miejsc.
Oczywiście jadąc w ciemno najlepiej być na miejscu przed południem. Masz wtedy dużo czasu na poszukanie odpowiedniej kwatery, możesz pochodzić pooglądać, porównać ceny i dopiero wtedy wybrać tę najlepszą dla ciebie. Za te same pieniądze możesz mieć apartament "full exclusiv" albo "wczesny gierek".
W tym roku za 3-osobowe studio 150m od morza w centrum Baśki Vody, z klimą, codziennym sprzątaniem, TV SAT, zapłaciłem 35 euro razem z opłatą klimatyczną.
Oczywiście ceny w lipcu i sierpniu są wyższe i ludzi jest o wiele, wiele, wiele więcej. W zeszłym roku byłem na przełomie czerwca i lipca to od 1 lipca ilość turystów znacznie wzrosła. Wieczorem na deptaku były tłumy ludzi.
Jeżeli chodzi o to czy jechać 20 czerwca, czy we wrześniu to według mnie zdecydowanie we wrześniu. Najlepiej dwa pierwsze tygodnie września. Jest o wiele mniej ludzi i ceny oczywiście spadają. Większy wybór kwater. Nie ma już dakiego skwaru, a woda w morzu cieplutka. Jest mnóstwo owoców a figi można jeść prosto z drzewa ( mniam ). Co prawda dni robią się krótsze i czasami nieźle wiatr zawieje.
Kiedy kończy się właściwy sezon trudno określić. Z 8 lat temu byliśmy pod namiotami przez 3 tygodnie do końca września. Pod koniec września pogoda bywa już znacznie gorsza, w nocy nieżle wiało a z namiotu do morza mieliśmy 4 metry ( słownie - cztery ) i kilka razy baliśmy się że nas zaleje. Niemniej jednak turystów nie brakowało.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.07.2008 18:07

jendrzej napisał(a):RONINEK :!:
A tu czytałeś :?:
:papa:


Dzieki :lol: Czytalem..lecz chcialem zapytać o szczegoly..i to szczegoły bardziej aktualne... :wink:

Pozdr. :D
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.07.2008 18:23

miru71 napisał(a):No to po kolei:
Z tych czterech miejscowości, które wymieniłeś najbardziej zauroczyły mnie Baśka Voda i Brela. Miejscowości te graniczą ze sobą. Baśka jest trochę większa.
Jeżeli chodzi o szukanie kwater, to w każdy dzień tygodnia bez problemu coś znajdziesz. Zapewne w sobotę i niedzielę jest większy wybór kwater, ale poczytaj sobie co się dzieje w tych dniach na drogach w kierunku Chorwacji (korki, korki i jeszcze raz korki). Dwa tygodnie temu wróciłem z Baśki Vody. Tam na miejscu szukałem kwater dla znajomych, którzy są tam teraz i bez względu na dzień tygodnia wolnych kwater było pod dostatkiem. Wiem że to był koniec czerwca a nie lipiec, ale znajomi którzy są tam teraz mówili, że nadal nie brakuje wolnych miejsc.
Oczywiście jadąc w ciemno najlepiej być na miejscu przed południem. Masz wtedy dużo czasu na poszukanie odpowiedniej kwatery, możesz pochodzić pooglądać, porównać ceny i dopiero wtedy wybrać tę najlepszą dla ciebie. Za te same pieniądze możesz mieć apartament "full exclusiv" albo "wczesny gierek".
W tym roku za 3-osobowe studio 150m od morza w centrum Baśki Vody, z klimą, codziennym sprzątaniem, TV SAT, zapłaciłem 35 euro razem z opłatą klimatyczną.
Oczywiście ceny w lipcu i sierpniu są wyższe i ludzi jest o wiele, wiele, wiele więcej. W zeszłym roku byłem na przełomie czerwca i lipca to od 1 lipca ilość turystów znacznie wzrosła. Wieczorem na deptaku były tłumy ludzi.
Jeżeli chodzi o to czy jechać 20 czerwca, czy we wrześniu to według mnie zdecydowanie we wrześniu. Najlepiej dwa pierwsze tygodnie września. Jest o wiele mniej ludzi i ceny oczywiście spadają. Większy wybór kwater. Nie ma już dakiego skwaru, a woda w morzu cieplutka. Jest mnóstwo owoców a figi można jeść prosto z drzewa ( mniam ). Co prawda dni robią się krótsze i czasami nieźle wiatr zawieje.
Kiedy kończy się właściwy sezon trudno określić. Z 8 lat temu byliśmy pod namiotami przez 3 tygodnie do końca września. Pod koniec września pogoda bywa już znacznie gorsza, w nocy nieżle wiało a z namiotu do morza mieliśmy 4 metry ( słownie - cztery ) i kilka razy baliśmy się że nas zaleje. Niemniej jednak turystów nie brakowało.


Witaj Miru. :P

Możesz mi opisać te dwie miejscowosci nieco dokladniej?? :oops:
Co Ci sie tam podobalo..a co nie za bardzo?? Jakie sa plusy Baskiej.. a jakie minusy??
Interesuje mnie jakie sa plaże..czy przy plażach.. sa jakieś cafejki..itd. Co z zakupami? jest jakiś super-market?
Twoje rady..spostrzeżenia..zapewniam..bedą dla mnie bardzo cenne. :wink: Im więcej napiszesz..tym lepiej..!
A może tak wkleisz jakieś fotki...? :wink: :D
Te miejscowości z tego co wiem..sa raczej male..w związku z tym mam pytanie..: czy po calodziennym plażowaniu jest gdzie wyjsc..? Restauracja..dyskoteka..pizzeria..takie rzeczy..?
A moze znasz jakąś intymną zatoczke..gdzie rzadko są ludzie..i gdzie można bezstresowo poleniuchowac..razem z psiakiem..?
Miło by było..gdybys podał choć kilka aktualnych cen..np..w sklepie..w knajpie..itp.
I ostatnie pytanie :!: :!: :oops: CZY WIDZIALES GDZIES TAM JAKIEKOLWIEK ŻAGLE?? WINDSURFERÓW??
Będe wdzieczny za jak najwięcej informacji.. :!: :wink:

POZDRAWIAM SERDECZNIE.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.07.2008 18:55

Roninek ..... moim zdaniem, zadajesz pytania jakbyś był w Chorwacji już co najmniej kilka razy. Przecież jedziesz pierwszy raz .... wszystko co napotkasz będzie cudowne czyli -ochy i achy :wink: .
Wyboru będziesz dokonywał jak pojedziesz N-ty raz. Piszesz, Makarska, naczytałeś sie ,że tam jest "raj na ziemi" ( bo tak piszą inni). Skąd wiesz, może dla Ciebie akurat inny rejon będzie bardziej atrakcyjny.
Odnośnie cen: koniec sierpnia czy początek wrzesnia. Nie ma róznicy. Teoretycznie poczatek wrzesnia ale końcówka sierpnia to prawie to samo. Taniej będzie gdzieś po 10 września.
Rejonu Makarskiej nie znam więc - ani mru, mru. ( nie byłem i nie mam zamiaru tam być - mam "swój" rejon).
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.07.2008 21:27

woka napisał(a):Roninek ..... moim zdaniem, zadajesz pytania jakbyś był w Chorwacji już co najmniej kilka razy. Przecież jedziesz pierwszy raz .... wszystko co napotkasz będzie cudowne czyli -ochy i achy :wink: .
Wyboru będziesz dokonywał jak pojedziesz N-ty raz. Piszesz, Makarska, naczytałeś sie ,że tam jest "raj na ziemi" ( bo tak piszą inni). Skąd wiesz, może dla Ciebie akurat inny rejon będzie bardziej atrakcyjny.
Odnośnie cen: koniec sierpnia czy początek wrzesnia. Nie ma róznicy. Teoretycznie poczatek wrzesnia ale końcówka sierpnia to prawie to samo. Taniej będzie gdzieś po 10 września.
Rejonu Makarskiej nie znam więc - ani mru, mru. ( nie byłem i nie mam zamiaru tam być - mam "swój" rejon).

Woka..ehhh...... :D wiedzialem ze natym forum zlosliwców nie brakuje..;)
Co do moich achów i ochów..to troszeczke sie mylisz. Bylem w tamtych okokicach..a dokladnie na Słoweńskim wybrzezu. :D
Co do Makarskiej..to poprostu wertuje juz to forum..i nie tylko to..ogladam zdjecia..i czytam artykuly.o Cro.. i moj wybor padł na tamte okolice :P Zawsze weryfikuje to co piszą inni..
Co do atrakcyjnosci rejonów..to rzecz gustu. A jak wiadomo..o gustach sie nie dyskutuje :)
A pytam o szczególy..bo przeciez miedzy innymi po to jest to Forum. :twisted:

Pozdrawiam.
Betina79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betina79 » 10.07.2008 22:21

Ja w tamtym roku razem z rodzinką i znajomymi byłam od 23 sierpnia w Podgorze, kwatery znaleźlismy bez najmniejszego problemu i wybór był całkiem niezły. Końcem sierpnia możesz jechać bez obaw, w tym roku jedziemy do Breli też w ciemno ale w szczycie sezonu bo juz za kilka dni wyjeżdżamy :D . A tak swoją droga to bardzo polecam Podgorę, śliczne niewielkie miasteczko, z deptakiem przy morzu i mnóstwem knajpek.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.07.2008 23:00

Witaj,
Tu posty, które mogą ci się przydać.
Na Twoje pytania są odpowiedzi na tym forum wystarczy poszukać :)
Jeśli Riwiera Makarska to mi osobiście odpowiada Tucepi lub okolice Gradac.
Brela i Baska piękne, ale ja nie lubię się wspinać z plaży do domku..lenistwo :? :D
Co do wyjazdu, jednak lepiej jechać po 1września , przerabiałam opcje koniec sierpnia( 27-28.08 ) i było jeszcze sporo ludzi, a na początku września ceny kwater i jedzenia zdecydowanie spadają :D
Oczywiście ludzi też mniej :)


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15705&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15747&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19578&highlight=
forum/viewtopic.php?t=19205&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18359&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15576&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=159 ... sc&start=0
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=164 ... sc&start=0

Pozdrawiam,
Agnieszka
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.07.2008 23:21

Betina79 napisał(a):Ja w tamtym roku razem z rodzinką i znajomymi byłam od 23 sierpnia w Podgorze, kwatery znaleźlismy bez najmniejszego problemu i wybór był całkiem niezły. Końcem sierpnia możesz jechać bez obaw, w tym roku jedziemy do Breli też w ciemno ale w szczycie sezonu bo juz za kilka dni wyjeżdżamy :D . A tak swoją droga to bardzo polecam Podgorę, śliczne niewielkie miasteczko, z deptakiem przy morzu i mnóstwem knajpek.

Dzieki Betina.

Pooglądalem fotki wlasnie teraz z Podgory.
Faktycznie..urocza miejscowość..i sliczny deptak.
Coraz cięzszy ten moj wybór..z miejscowoscią. :? :wink: Co jedna to piekniejsza. Chyba faktycznie bede wybieral miejsce..juz będąc na miejscu. :lol: :lol: :lol:

CZY KTOŚ WIDZIAŁ W TAMTYM REJONIE ŻAGLE?? WINDSURFING??
Pływam na desce od lat..chce zabrać sprzęt..a nic nie moge znalesc na ten temat w tamtych rejonach..
Czy tam wogole wieje..?? :cry: :wink:

Pozdrawiam.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.07.2008 23:25

ines napisał(a):Witaj,
Tu posty, które mogą ci się przydać.
Na Twoje pytania są odpowiedzi na tym forum wystarczy poszukać :)
Jeśli Riwiera Makarska to mi osobiście odpowiada Tucepi lub okolice Gradac.
Brela i Baska piękne, ale ja nie lubię się wspinać z plaży do domku..lenistwo :? :D
Co do wyjazdu, jednak lepiej jechać po 1września , przerabiałam opcje koniec sierpnia( 27-28.08 ) i było jeszcze sporo ludzi, a na początku września ceny kwater i jedzenia zdecydowanie spadają :D
Oczywiście ludzi też mniej :)


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15705&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15747&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19578&highlight=
forum/viewtopic.php?t=19205&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18359&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15576&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=159 ... sc&start=0
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=164 ... sc&start=0

Pozdrawiam,
Agnieszka


Wiem..wiem..! wystarczy poszukac. :wink: Ale tak jak niektórym..nie chce sie wspinac po plaży do domciu..tak niektórym.. nie chce sie przekopywac..przez tysiace informacji na tym forum :wink: :wink: :wink: :D

Chyba zrobie tak..ze tydzień spedze w jednym miejscu..a potem..tydzień..bardziej na płudniu..(Podgora np).. :wink:
Sliczene dzieki za linki.

Pozdrawiam cieplutko. :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.07.2008 23:39

Bardzo dobry pomysł.
My zawsze dzielimy wyjazd na dwie części.
Np.w zeszłym roku 2dni Primosten, kilka dni Dubrovnik-Zupa Dubrovacka i następne kilka dni na plw.Peljesac w Orebic..
Ponad 2,5tyg przeleciało szybciutko, ale się nie nudziliśmy
8O
W tym roku planujemy kilka dni wyspa Brac, kilka dni Hvar i może uda się kilka dni na Riwierze posiedzieć :P

Pozdrawiam
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 10.07.2008 23:45

Może zacznę od tego, że wszystkie opinie jakie napiszę to moje subiektywne odczucia.

Pierwszy raz pojechałem do Chorwacji rok po wojnie w Jugosławii i w zasadzie jestem tam rok w rok. Parę miejsc zwiedziłem, i uważam że jak dla mnie to Makarska Riviera jest najpiękniejsza. Pewnie się narażę elicie tego forum bo skrytykuję Orebić. W Baśce byłem rok i dwa lata temu, więc po przeczytaniu wielu wspaniałych opinii o Orebiću postanowiłem, że w tym roku i ja tam zawitam. Jest to 200 km dalej niż do Baśki. Zajechaliśmy tam na miejsce, wysiedliśmy z auta i zgodnym głosem wraz z żoną stwierdziliśmy że to nie to. Orebic w porównaniu z Baśką czy Brelą to po prostu miasto zaniedbane. Plaża miejscami ma 2 metry szerokości w tym 0,5 metra zajmuje gruba warstwa zesłych liści (skąd one się tam wzięły?). Deptak miejscami niewiele szerszy. Knajpki z plastikowymi krzesłami. Wszystko jakieś takie jakby brakowało ręki gospodarza. Pobyliśmy tam z godzinkę spojżeliśmy na siebie i..... pojechaliśmy spowrotem 200km do Baśki Vody. Tylko proszę nie wypisywać złośliwych komenterzy typu: co ty mogłeś zobaczyć przez godzinę. Po prostu na mnie i na mojej żonce Orebić nie zrobił żadnego wrażenia. Ciekaw jestem kto pierwszy zacznie na mnie wieszać psy za krytykę Orebića.
No to teraz troszkę o Baśce i Breli:
Plaże są oczywiście z drobnego żwirku a w wodzie przy brzegu takie większe kamienie. W Breli w kilku miejscach są skałki. W Baśce plaże są szersze niż w Breli.
Bespośrednio przy plażach, a w zasadzie na plażach są knajpki. Wzdłuż deptaka w obydwu miejscowościach jest mnóstwo knajpek, pizzerii itp.
W Baśce jest według mnie najlepsza lodziarnia (jutro wkleję zdjęcie).
Niestety nie bardzo wiem gdzie są dyskoteki bo jeździmy z małym dzieckiem i nie mogliśmy sobie na to pozwolić. Widywałem afisze informujące o dyskotekach. Ale można potańczyć przy muzyce na żywo, na świerzym powietrzu w knajpce, która jest poniżej deptaka przy plaży vis a vis hotelu Bacchus.
Jeżeli chodzi o intymną zatoczkę to może być problem. Patrząc od lądu na morze na prawo od Baśki odrazu zaczyna się Brela. Jeżeli już szukać miejsca mniej zaludnionego to trzeba iść w lewo aż skończy się Baśka. Jak tylko minie się ośrodek z domkami "Urania" są tabliczki informujące że można na plażę wchodzić z psami - co pewnie cię zainteresuje. W samej miejscowości wejście na plażę z pieskiem jest zabronione. Około 800 m za "Uranią" jest kilka miejsc, które można uznać za troszkę bardziej ustronne. Są tam takie "mikro zatoczki" dla 2-4 osób do których trzeba zejść po kamieniach, ale żeby były wolne to trzeba tam pójść tak przed godziną 9.
Jeśli chodzi o ceny to nie chcę dzisiaj zmyślać i jutro powiem ci dokłądnie bo specjalnie po to przywiozłem do Polski paragony. Piszę z pracy i dlatego nie mam ich teraz pod ręką.
Piwo w knajpie od 10 (w takim mini barze przy ośrodku Urania) do 15-18 w pozostałych knajpkach. Kalmary z grilla (mniam;)) od 50 do 65 kun. Pizza od 25 do 40 kun. Porcja lodów (wieelka gałka) 6 kun. Resztę produktów podam jutro.
Jeżeli chodzi o windsurferów to niestety, ale ani jednego. Przy Baśce raczej słabo wieje o ile w ogóle wieje. Mnóstwo surferów jest na wyspie Brać w miejscowości Bol.
I jeszcze jedno. W centrum Baśki można skorzystać z darmowego internetu przez WIFI. Jeżeli masz laptopa to go bierz. Transfer był na tyle dobry, że w swoim pokoju słuchaliśmy przez internet Eski i oglądaliśmy wiadomości w TVN.
Jak nasuwają ci się jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.
Pozdrawiam.
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 10.07.2008 23:56

miru71 napisał(a):Jeżeli chodzi o to czy jechać 20 czerwca, czy we wrześniu to według mnie zdecydowanie we wrześniu. Najlepiej dwa pierwsze tygodnie września. Jest o wiele mniej ludzi i ceny oczywiście spadają. Większy wybór kwater. Nie ma już dakiego skwaru, a woda w morzu cieplutka. Jest mnóstwo owoców a figi można jeść prosto z drzewa ( mniam ). Co prawda dni robią się krótsze i czasami nieźle wiatr zawieje.

TYLKO PRZEŁOM CZERWCA I LIPCA :P
wiatr nie wieje, Chorwaci nie są zmęczeni turystami, owoców zatrzęsienie-arbuzy, brzoskwinie, śliwy , morele,-DZIKO ROSNĄCE MANDARYNKI W GÓRACH,figi jadłem prosto z drzewa,w wiosce nad Orebicem...woda cieplutka ,bo i w nocy nie spadała poniżej 23.w dzień 26-27*.No i przede wszystkim- KWIATY-oleandry, bugenville, kwitnące wszędzie, we wszystkich odcieniach różu i fioletu. Tylko czeriec/lipiec-najdłuższe dni.A że nie ma winogron? Są ...przerobione i dobrze zleżakowane. :roll:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 11.07.2008 00:04

W trące parę uwag 8O
Riwierą jestem zachwycona, jest piękna..jednak co rok jezdzimy w inne miejsce i w zeszłe wakacje postanowiliśmy zwiedzić południe..
Jak Dubrownik jest piękny, tak Zupa Dubrovacka i Cavtat nie zrobiła na mnie wrażenia..
Co do Orebic..jak przyjechaliśmy na miejsce nie wydało mi sie tam nic interesującego..też sobie pomyślałam, kurcze nie ma to jak Riwiera, miasteczko jak miasteczko..sam Peljesac uważam, że jest bardzo piękny i dziki..Znaleźliśmy apartament nad samym morzem, postanowiliśmy kilka dni zostać i nie żałuje...rano witał nas piękny widok na morze i Korcule, piękne kwiaty, palmy, koliberek który towarzyszył nam przy śniadaniach na balkonie i wieczorne zasypianie w tle wyjących kojotów (czy co to było :D miejsce ma specyficzny klimat..jeszcze nie do końca zajechany przez turystów..
Riwiera ma najpiękniejsze plaże w Cro..jednak nie można się ograniczać..dlatego co roku jeżdżę gdzie indziej i daje szanse nowym miejscom :D
Ostatnio edytowano 11.07.2008 00:10 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tylko mnie nie zabijcie... MAM PYTANIE ! :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone